Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Need for Speed: Shift 2 sází na autentický závodní prožitek

aktualizováno 
Do filozofie série se hra příliš nehodí, ale odhodlané závodníky jistě zaujme. Sází na co nejvěrnější dojem z rychlé jízdy a kromě toho opět nabídne bohaté možnosti sociální interakce.

Shift 2 Unleashed

Značka Need for Speed se několik let nacházela v krizi a až loňský Shift ukázal cestu ven. Problém byl v tom, že vzhledem k její realističnosti bylo obtížné hru označit za nástupce slavné arkádové závodní série. Letos se tak Need for Speed vrací do starých kolejí s Hot Pursuit.

Na Shift se ale nezapomnělo. Do budoucna by to měla být paralelní série, u které bude značka Need for Speed méně nápadná, a to jak na obalu, tak v samotné hře. Shift nebude cílit na milovníky arkád, ani těch nejtvrdších simulací. Chce se zařadit mezi autentické závody typu Gran Turismo či Forza.

Hráči původního Shiftu si jistě dobře pamatují, jak skvěle se autorům podařilo simulovat pohled z kabiny vozu. Nebyl to jen výhled na detailní palubní desku, ale skutečný pocit, že jste v roli toho, kdo sedí za volantem. Bouračky byly skutečně tvrdé, takže se jim hráči maximálně vyhýbali. Pilot se do zatáček nakláněl, fungovala odstředivá síla atd.

Shift 2 Unleashed

To všechno zůstane v Shift 2 Unleashed zachováno a navíc přibude další, ještě autentičtější pohled, a sice z helmy. Kamera se v takovém případě vždy bude natáčet do zatáčky, protože horizontální vidění je pochopitelně omezené. Zaznamenat byste měli také veškeré běžné pohyby, které pilot provádí.

Bouračky mají být ještě realističtější než minule. Ačkoliv základ hry zůstává stejný, autoři na něm hodně zapracovali a vylepšili především fyzikální možnosti.

Shift 2 Unleashed

Kdo si oblíbil robustní sociální rozhraní Autolog v novém Hot Pursuit, bude potěšen, že se ho dočká také v Shift 2 Unleashed. To znamená, že dostanete vlastní profil, ve kterém budete mít galerii, přátele a samozřejmě zeď. Profil se bude obnovovat jak automaticky na základě toho, co ve hře provedete, tak samozřejmě manuálně, když budete mít potřebu kamarádům něco sdělit. Zároveň tu budete dostávat informace o nich.

Shift 2 Unleashed

Na základě takto silného sociálního kontaktu by měly být on-line závody nejen proti přátelům intenzivnější a pikantnější. Na svůj profil budete moci přidávat jak povedené obrázky či videa ze hry, tak si utahovat z poražených kamarádů apod. Autolog tentokrát nebude přístupný pouze ze hry, ale také z internetu, takže se na něj budete moci připojit třeba z mobilního telefonu.

Za veškeré činnosti ve hře, ať už provedené v singleplayerovém nebo on-line módu, získáváte zkušenosti a nejrůznější trofeje. Ty se spolu s dosaženou úrovní hráče rovněž zobrazují na jeho profilu, což povede ke zvýšení motivace být tím nejlepším ze všech.

Shift 2 Unleashed

Podle prvních prezentací Shift 2 Unleashed to vypadá, že hra kráčí ve stopách svého předchůdce. Herní zážitek není na první pohled a zahrání příliš odlišný, stejně jako grafika. Postupně však budete narážet na nejrůznější vylepšení. Doufejme, že většina z nich bude k lepšímu.

Samozřejmostí jsou ty největší bouráky světa. Na rozdíl od Hot Pursuit to ale nebudou sériově vyráběné modely, ale závodní speciály. Ale jak už to tak bývá, nebudou k dispozici hned všechny, ale budete si je postupně zpřístupňovat.

Shift 2 Unleashed

Součástí je pestrá paleta tratí, mezi nimiž najdete oficiální okruhy jako například Spa Francorchamps, ale i okruhy zcela smyšlené, ovšem o to zajímavější. Projet se na nich budete moci jak ve dne, tak za tmy. Některé tratě budou umístěny dokonce do měst.

Vypadá to, že firma Electronic Arts to s paralelní sérií Shift myslí opravdu vážně. Kromě snahy vyhovět hráčům to má zřejmě i pragmatičtější důvod: přes dobré recenze se letošní Hot Pursuit neprodává tak dobře jako loňský Shift.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Prohrabování popelnic může být zábava. V české hře Hobo hrajeme za bezdomovce

Hobo: Tough Life

Pokud se chcete vžít do role bezdomovce a nechce se vám kvůli tomu udělat nějakou kardinální blbost a skončit na...

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.Najdete na iDNES.cz