Osm nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

aktualizováno 
Vybíráme osm her, které vycházejí během srpna a na něž se opravdu těšíme. Po slabším červenci se totiž vynořilo několik velmi zajímavých kousků.

Everybody’s Gone to the Rapture | foto: SONY

Srpen je fajn v tom, že během měsíce vyjde řada očekávaných kousků, které mají jen tu smůlu, že si jich nevšiml žádný větší vydavatel. Ale možná dobře, že tak. Pořád ovšem platí, že ti, kteří hledají vysokorozpočtové spektákly, si budou muset počkat na září.

Upozornění na úvod: toto není kompletní seznam her, které v srpnu vycházejí. V seznamu se dokonce nemusejí objevit ani některé mediálně známé blockbustery. Vybíráme hry, které nám přijdou zajímavé, na které se sami těšíme, a to napříč celým herním spektrem od velkých jmen přes nezávislou scénu a experimentální hry po mobilní kousky. Na vaše tipy se samozřejmě těšíme v diskuzi.

1.Everybody’s Gone to the Rapture

Apokalypsa jinak

Everybody’s Gone To The Rapture
Everybody’s Gone To The Rapture
Everybody’s Gone to the Rapture

Everybody’s Gone to the Rapture

Projekt Everybody’s Gone to the Rapture chce ukázat apokalypsu jinak. Události sledujeme z pohledu šesti osob, přičemž každý protagonista vypráví svůj příběh. Základem je důraz právě na příběh, průzkum rozlehlého světa a interakce s různými objekty. Vývojáři, kteří jsou podepsaní pod úspěšnou experimentální hrou Dear Esther, si hodně slibují také od profesionálního ozvučení. Ostatně poslechněte si ukázku, je nádherná.

Platforma: PlayStation 4
Kdy: 11. srpna

2.Spider: Rite of the Shrouded Moon

Pavoučí odysea

Spider: Rite of the Shrouded Moon
Spider: Rite of the Shrouded Moon
Spider: Rite of the Shrouded Moon

Spider: Rite of the Shrouded Moon

Po šesti letech přifrčí pokračování geniální puzzle hry Spider: The Secret of Bryce Manor, v níž se hráč stal pavoukem, lovil hmyz a pokud měl trpělivost, odhalil tajemství jedné rodiny v opuštěném sídle. Pokračování, odhalené už v roce 2013, má být hezčí, rozsáhlejší a obsáhne nové herní mechanismy. Například střídání dne a noci má vliv na výskyt hmyzu a některé hádanky.

Platforma: PC, iOS (později PlayStation 4 a PS Vita)
Kdy: 6. srpna

3.Armikrog

To je hlína

Armikrog
Armikrog
Armikrog

Armikrog

Armikrog je duchovní pokračování téměř dvacet let staré adventury Neverhood. Vzniká díky komunitnímu financování, na hře ostatně pracuje mnoho původních vývojářů. Hlavní hrdina Tommynaut ztroskotá se svým slepým, ale mluvícím psem na podivné planetě. Herní svět i postavy opět vznikají z modelovací hlíny (pohled do zákulisí).

Platforma: PC, MAC, Linux (později PlayStation 4 a Wii U)
Kdy: 6. srpna

4.Rare Replay

Nostalgie na druhou

Rare Replay
Rare Replay
Rare Replay

Rare Replay

Britské studio Rare letos oslaví třicet let. U této příležitosti vydá kolekci her nazvanou RareReplay, a to exkluzivně na Xbox One. Kolekce zahrnuje výběr třiceti nejlepších her nezávisle na platformě, to znamená, že se v ní objeví kousky, které vyšly například na Nintendo 64 či Xbox 360. Výběr byl zcela na Rare, podmínkou však je, že musí vlastnit na hru práva (ze hry jsou tak Donkey Kong Country či Golden Eye 007). Součástí je i kolekce filtrů, které mají navodit například atmosféru hraní z osmdesátých let. A která třicítka her to bude? Mrkněte na video.

Platforma: Xbox One
Kdy: 4. srpna

5.Bedlam

Post-apokalyptickátahovka

Bedlam (od Skyshine) je tahová roguelike strategie, zasazená do post-apokalyptických kulis. Cílem je dojet ve zdraví do utopického města Aztec City, o kterém se vlastně ani neví, zda existuje. Ale znáte to, naděje umírá poslední. Kromě sbírání surovin a plnění rozličných úkolů je však důraz kladen na souboje. A protože se herní svět vygeneruje náhodně a tvůrci chystají řadu náhodných událostí, neměly by nudit ani další průchody hrou.

Platforma: PC, MAC
Kdy: 13. srpna

6.Until Dawn

Interaktivní horor

Until Dawn
Until Dawn
Until Dawn

Until Dawn

Vezměte si brambůrky, odložte ovladač a dívejte se. Ba ne, s novou érou interaktivních filmů to není zase tak špatné. Příběh o osmi hrdinech, kteří jsou uvězněni v horské chatě a jde jim po krku sériový vrah, je sice trochu klišé, na Until Dawn je však zajímavá jiná věc. Po prvním dohrání, které by mělo zabrat zhruba devět hodin, hráč plně nerozluští příběh. Další průchod hrou však bude jiný, počítá se s mnoha různými cestami a zakončeními. Lze docílit toho, že všechny postavy přežijí, nebo naopak všechny nakonec zemřou.

Vývojáři se přitom brání herním volbám, v nichž je na první pohled zřetelné dobré a špatné rozhodnutí. Jako příklad uvádějí situaci, kdy obětováním jedné z postav zachráníte jinou. Vtip je ovšem i v tom, že se do takové fáze vůbec nemusíte dostat, pokud dříve uděláte něco jinak. Hra se bude ukládat automaticky, aby se hráči nemohli vracet a v nahrané pozici se rozhodnout jinak.

Platforma: PlayStation 4
Kdy: 25. srpna

7.Satellite Reign

Ve čtyřech se to lépe táhne

Satellite Reign
Satellite Reign
Satellite Reign

Satellite Reign

SatelliteReign je duchovní pokračování taktické akce Syndicate z roku 1993. Hráč si sestaví čtyřčlenný tým a v reálném čase se pustí do soubojů s nepřáteli. Kouzlo hry tkví v tom, že volbou týmu a dovedností umožňuje vypořádat se s herními situacemi různými způsoby. Příběh ukazuje temnou budoucnost, kdy svět namísto států řídí bohaté korporace. Hra už je nějaký ten měsíc v předběžném přístupu, přičemž kladná uživatelská hodnocení jednoznačně převažují. Koncem srpna opustí předběžný přístup, aktualizace hry však mají podle autorů i nadále pokračovat. Co víc si přát.

Platforma: PC, MAC, Linux
Kdy: 28. srpna

8.Rememoried

Česká stopa

Rememoried
Rememoried
Rememoried

Rememoried

Koncem srpna by se na Steamu měla objevit česká surrealistická hra Rememoried, jejíž náplní je průzkum snového světa. „Některé prvky okolí se mění s hráčovým odvráceným pohledem nebo nepřítomností a stávají se nejen ukazatelem, ale i cestou samotnou, po níž se vydá chůzí, letem i pádem,“ vysvětluje základní mechanismus hry její tvůrce Vladimír Kudělka.

Platforma: PC, MAC, Linux
Kdy: 31. srpna

Která ze srpnových her vás zaujala nejvíc?

celkem hlasů: 1264

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 1. září 2015. Anketa je uzavřena.

Bedlam 486
Armikrog 212
Until Dawn 168
Everybody’s Gone to the Rapture 135
Rememoried 101
Satellite Reign 95
Rare Replay 34
Spider: Rite of the Shrouded Moon 33
Autor:


Nejčtenější

Po šesti letech nezbylo z peněz z Kickstarteru nic, vývojář se zhroutil

Limit Theory

Ambiciózního vesmírného simulátoru Limit Theory se bohužel nikdy nedočkáme. Jeho jedinému vývojáři Joshi Parnellovi...

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...Chystaný seriál podle Zaklínače už zná představitelky Ciri a Yennefer

Netflix vybral herečku Freyu Allanovou (vlevo) do role Ciri z chystané...

Netflix vybral herečky do rolí dvou nejdůležitějších ženských postav chystané seriálové adaptace Sapkowského knih....

Podívejte se na záběry z natáčení scén pro brutální Mortal Kombat

Fotky ze zrušeného projektu Mortal Kombat HD

Když v roce 1992 vyšel první díl Mortal Kombatu, otřáslo to herním světem. Doslova gejzíry krve a brutální chvaty,...

České Mashinky přidávají nové dieselové lokomotivy a řadu vylepšení

Mashinky

Vývoj vynikající strategie Mashinky zdárně pokračuje vpřed. Nejnovější vylepšení hru nijak zásadně nemění, ale přidává...

Další z rubriky

Soutěž o skutečný zlatý poklad skončila fiaskem. Příběh hry Swordquest

Obal hry Earthworld

Videohry jsou stále ještě poměrně mladým médiem, ale i tak už je jejich historie neuvěřitelně bohatá. V dnešním retru...

Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

Judge Eyes

Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A....

Herní milník klepe na dveře. Bude Red Dead Redemption 2 hrou generace?

Red Dead Redemption 2

Kovbojka Red Dead Redemption 2 od tvůrců série GTA vychází už za měsíc a vývojáři ze studia Rockstar Games konečně...Najdete na iDNES.cz