Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejočekávanější PC hry letošní E3

  12:00aktualizováno  21. května 2:21
Největší akce herní sezóny, obří veletrh E3, se nezadržitelně blíží a již brzy otevře své brány nedočkavým návštěvníkům, mezi kterými nebudou chybět ani zástupci naší redakce. Abyste si udělali lepší představu o tom, jaké tituly se na veletrhu objeví, připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších her, které budou na E3 k vidění.

Na letošní akci E3 bude samozřejmě prezentováno velké množství titulů, mezi kterými nebudou chybět ani ty nejočekávanější pecky. Abyste se v záplavě informací, které se vám chystáme v nadcházejícím týdnu přinést přímo z Los Angeles, lépe orientovali a věděli, na jaké tituly se máte zaměřit, bude jistě užitečné stručně si předem říci, co by mělo být hitem letošního veletrhu. Vzhledem k tomu, že již teď vydavatelé oznámili několik set titulů, pokusil jsem se vybrat jen ty opravdu nejbombastičtější záležitosti a ve stručnosti vám je připomenout. Tyto vyvolené gamesky jsou seřazeny abecedně, v závorce za názvem vždy naleznete vydavatelskou společnost a nechybí ani obrázkový proužek, který vás hbitě odkáže do příslušné galerie screenshotů.

Age of Mythology (Microsoft)
Strategie Age of Mythology vzniká v dílnách týmu Ensemble Studios a vzhledem k tomu, že tito vývojáři už mají na svém kontě krom jiného taková díla, jako je Age of Empires, dá se předpokládat, že se bude jednat o titul velmi kvalitní. RTS AoM bude zpracována ve 3D a zavede vás do doby bájí a legend, kde se budete moci chopit vedení starověkých národů, konkrétně Vikingů, Řeků a Egypťanů. Pokud se chcete mrknout na to, jak bude vypadat hra v pohybu, máte možnost v našich trailerech (první a druhý, třetí a čtvrtý). Zajímavé informace najdete také na fanouškovské stránce AoM.BonusWeb.cz

Age of Mythology - screeny Age of Mythology - screeny Age of Mythology - screeny

Asheron´s Call 2 (Microsoft)
Asheron´s Call 2, který vyjde pod patronátem Microsoftu, patří k nejočekávanějším MMORPG druhé generace. Slušné oblibě se těšil i díl první, ale přeci jen nebyl tak úspěšný jako některé konkurenční tituly, konkrétně Everquest a Ultima Online. Asheron´s Call 2, na který se můžeme těšit už koncem tohoto roku, by měl potěšit nejen propracovaným herním systémem, ale hlavně úžasným technickým zpracováním. Bližší informace najdete v naší novince, vřele vám doporučuji také povedený trailer. K dispozici je i recenze datadisku Dark Majesty k prvnímu dílu Asheron´s Call.

Asheron´s Call 2 - screenshoty Asheron´s Call 2 - screenshoty Asheron´s Call 2 - screenshoty

Combat Flight Simulator III (Microsoft)
Na své si na veletrhu E3 mohou přijít i fanoušci leteckých simulátorů, a to například díky dalšímu pokračování série Combat Flight Simulator. Titul Combat Flight Simulator III, který byl poprvé představen na festivalu "microsoftích" her International Games Festival, je zasazen do prostředí 2. světové války, konkrétně do let 1943 – 1945. Kromě nového enginu a špičkové grafiky nám autoři zatím slibují 18 letadel tří největších aktérů vzdušných bitev, tedy US Air Force, RAF a Luftwaffe, a dokonce některé RPG prvky při vývoji pilota. Simulátor by měl být kromě čistokrevných leteckých soubojů více zaměřen i na útoky proti pozemním cílům a velkých změn se má dočkat i multiplayer. Více informací o tomto nadějně vypadajícím simulátoru se můžete dočíst v naší novince.

Combat Flight Simulator 3 - screenshoty Combat Flight Simulator 3 - screenshoty Combat Flight Simulator 3 - screenshoty

Command & Conquer: Generals (Westwood Studios)
Představovat svět strategií Command & Conquer by bylo asi zcela zbytečné. Nejnovějším kouskem z této série by měla být realtimovka Command & Conquer: Generals, která se bude od svých předchůdců dost lišit. Zaprvé běží celá kompletně ve 3D a zadruhé má zcela nový příběh, ve kterém se přeneseme o dvacet let do budoucnosti a vydáme se do boje proti terorismu. Hlavními aktéry konfliktů se stanou Čína, teroristická organizace GLA a Spojené státy. Více se o titulu Command & Conquer: Generals dozvíte v našem obsáhlém článku. Na E3 si tuto hru samozřejmě pěkně oťukneme a přineseme vám nové informace nejen o ní, ale pravděpodobně i o druhé C&C hře, která má být na veletrhu představena.

Command & Conquer: Generals - screenshoty Command & Conquer: Generals - screenshoty Command & Conquer: Generals - screenshoty

Doom III (Activision)
Když se řekne Doom, vybaví si snad každý fanda počítačových her legednární akční titul, který v podstatě položil základy moderně pojatému žánru FPS s podporou multiplayeru. Na hře pracují lidé z id Software, kteří stáli za zrodem prvního dílu, a zatím to vypadá, že by se mohlo jednat o dílko vskutku unikátní. Někoho možná nepotěší, že hra bude zaměřena zejména na singleplayer. Doom III by měl ohromit zejména výborným enginem, který bude umožňovat například plně dynamické osvětlení herní scény, kdy každý předmět vrhá přesně takový stín jako ve skutečnosti, a to bez jakýchkoliv světelných map či 3D textur. Pochopitelně je do něj zabudován také kvalitní fyzikální model, což bylo přeci jen něco, co nám v předchozích titulech poněkud chybělo.

Doom 3 engine Doom 3 engine Doom 3 engine

Hitman 2 (Eidos Interactive)
Titul Hitman: Codename 47 asi většina z vás zná alespoň z doslechu, a to i přesto (nebo spíš právě proto), že se jednalo o hru značně kontroverzní. Šlo totiž o simulaci nájemného vraha se vším, co k tomuto "povolání" patří – plánováním, plížením, skrýváním a hlavně zabíjením. Hitman se dočkal značné popularity a není proto divu, že jeho autoři již chystají pokračování s názvem Hitman 2: Silent Assassin. To si zachová všechny prvky prvního dílu a jeho příběh hry by měl volně navázat na Codename 47, přičemž se ale samozřejmě dočkáme mnoha vylepšení. Bude možné přepínat se mezi pohledem třetí osoby a pohledem vlastních očí, několika modernizacermi projde i inventář a též grafické zpracování. Více informací objevíte v tomto článku, pokud vás lákají pohyblivé obrázky, pokochejte se tímto trailerem.

Hitman 2: Silent Assassin - screenshoty Hitman 2: Silent Assassin - screenshoty Hitman 2: Silent Assassin - screenshoty

IGI 2: Covert Strike (Codemasters)
Dalším z mnoha druhých dílů je připravovaný titul IGI 2: Covert Strike, který možná znáte i pod starším názvem IGI 2: Mercenary Force. Stejně jako v případě prvního dílu (Project IGI) se bude jednat o taktickou akci s nájemným žoldákem David Jones, bývalým příslušník SAS, v hlavní roli. Jeho specializací je proniknout na tajná, dobře chráněná místa, získat potřebné dokumenty, nahackovat počítače, zlikvidovat důležitou osobu a podobně. Oproti prvnímu dílu se objeví různé změny, jako například možnost ukládat pozici během mise, citelně vylepšená umělá inteligence nepřátel a také podpora multilpayeru. Pokud se chcete o IGI 2: Covert Strike dozvědět bližší informace, přečtěte si naši novinku.

IGI2: Covert Strike - screenshoty IGI2: Covert Strike - screenshoty IGI2: Covert Strike - screenshoty

Icewind Dale II (Interplay)
A máme tu další "dvojku", tentokráte lahůdku pro příznivce RPG. Severská sága Icewind Dale patří mezi tituly velmi populární a není proto divu, že autoři se po vydání datadisku pustili i do tvorby druhého dílu. Icewind Dale II vás opět zavede do severní části světa Forgotten Realms a i když se děj bude odehrávat třicet let po událostech prvního dílu, jistá paralela s "jedničkou" zde díky známým místům i některým postavám bude. Oproti prvním informacím je teď již jasné, že se hra bude řídit výhradně pravidly Třetí edice Dungeons and Dragons, což s sebou přináší různé změny, například nové dovednosti a schopnosti. Kromě toho se můžete těšit na nová povolání (mnich, čaroděj a barbar) a rasy (Half-orc, Drow, Tielfing, Aasimar a několik rasových podskupin), mnoho nových kouzel, dvouzbraňový styl, mraky předmětů a hordy nepřátel. Pokud si chcete prohlédnout hru v pohybu, máte možnost v našem traileru, k dispozici je i informační článek.

Icewind Dale II  - screenshoty Icewind Dale II  - screenshoty Icewind Dale II  - screenshoty

Indiana Jones and the Emperor's Tomb (Lucas Arts)
Indiana Jones, slovutný archeolog a zkušený dobrodruh – to je chlapík více než známý, chlapík, kterého jsme mohli vidět nejen ve filmové trilogii, ale i v několika kvalitních počítačových hrách. Lucas Arts ve spolupráci s firmou The Collective nyní připravují další pokračování série s tímto hrdinou. Stejně jako minule se bude jednat o 3rd person akční adventuru a její název zní Indiana Jones and the Emperor's Tomb. Hra nás zavede do podvodních paláců Istanbulu, horských pevností v Číně, ale i do stověžaté Prahy. Autoři slibují 3D engine podporující všemožné efekty, špičkové technické zpracování, detailní grafiku, vtahující příběh i strhující atmosféru, to vše v deseti rozsáhlých levelech. Na vlastní oči bychom hru měli spatřit již na podzim tohoto roku ve verzích pro Xbox, PlayStation 2 a PC. Podrobné informace si můžete přečíst v naší novince.

Indiana Jones and the Emperor's Tomb - screenshoty Indiana Jones and the Emperor's Tomb - screenshoty Indiana Jones and the Emperor's Tomb - screenshoty

Neverwinter Nights (Infogrames)
Oj, Neverwinter Nights - to je hra, na kterou se těší snad všichni příznivci RPG a pravidel D&D zvlášť. Tento projekt vzniká již delší dobu ve studiích firmy Bioware a bude zajímavý mimo jiné tím, že by měl nabídnout úplně nový styl multiplayerové zábavy – nebude totiž klasickým MMORPG, ale bude spočívat v propojení Dungeon Mastera a několika hráčů, kteří budou procházet vytvořené dobrodružství. Zkrátka nepřijdou ani hráči holdující singleplayeru, jelikož pro ty bude připraven epický příběh pojednávající o hledání léku na záhadnou epidemii. Hra bude zpracována v úžasné 3D grafice a bude využívat (stejně jako třeba výše zmíněný titul Icewind Dale II) Třetí edici pravidel D&D. Více podrobností o hře Neverwinter Nights najdete zde (preview zaměřený hlavně na multiplayer a tvorbu dobrodružství) a zde (článek s informacemi hlavně pro příznivce singleplayeru), vřele doporučuji také strhující video.

Neverwinter Nights - screenshoty Neverwinter Nights - screenshoty Neverwinter Nights - screenshoty

NHL 2003 (Electronic Arts)
O hře NHL 2003 toho zatím není příliš známo. Tedy, abych byl konkrétní, není známo vůbec nic. Je samozřejmě jasné, že toto dílko divize EA Sports bude opět hokejem, ale jak moc se bude lišit třeba od minulého NHL 2002, to zatím říci nemůžeme. Od toho ovšem bude prezentace na E3, takže pečlivě sledujte naše speciální zpravodajství, které začne ve středu odpoledne, tedy ve chvíli, kdy bude veletrh otevřen - o NHL 2003 vás jistě budeme informovat.

Sim City 4 (Electronic Arts)
Série budovatelských strategií SimCity již dnes patří mezi klasiku. Firma Maxis (která má mimo jiné na svědomí i veleúspěšnou hru The Sims) nyní pracuje již na čtvrtém díle, tedy na titulu s názvem SimCity 4, ve kterém samozřejmě opět budete stavět a spravovat své město snů. Nejprve ale musíte upravit prostor pro stavbu, v čemž vám budou nápomocny různé možnosti tvarování pohoří a údolí, sázení lesů nebo tvorby koryt řek. Oproti předchozím dílům není město v SimCity 4 izolované od okolního světa, ale je součástí celého okolního regionu, takže se s dalšími městy můžete dělit o různé zdroje atp. Město bude také okamžitě reagovat na vaše zásahy a ke slovu přijdou i různé přírodní katastrofy, které by měli řádně zaměstnat policii, hasiče a další složky. Technické zpracování by mělo být velmi přehledné a pokud bude i hratelnost tak kvalitní, jako v dílech předchozích, mají se všichni stratégové/budovatelé na co těšit. Podrobnější informace o hře najdete v našem novinkovém článku.

SimCity 4 SimCity 4 SimCity 4

Star Wars: Knights of the Old Republic (Lucas Arts)
Hvězdné války momentálně skutečně frčí, a to samozřejmě hlavně díky uvedení filmu Star Wars: Epizoda II. Tento trend se samozřejmě projevuje i v herním průmyslu, takže se připravuje hned několik titulů zasazených do světa Star Wars. Asi nejlépe vypadá chystané RPG SW: Knights of the Old Republic, které vzniká ve studiích týmu Bioware. V této hře se přenesete do časů 4000 let před dějem známých filmů, do doby Staré republiky, kdy už lidé ovládali technologie potřebné k hyperprostorovým vesmírným cestám a kdy rytířové Jedi byli mocným a početným řádem, který chránil mír a pokoj v galaxii – tím je zároveň jasně řečeno, že se nesetkáte s žádnými postavami známými s filmové série. Jako správné RPG bude hra obsahovat vývoj hlavní postavy, možnost přidání NPC do party (konkrétně dvou), putování po osmi světech a samozřejmě spoustu bojů. Abyste si o hře udělali lepší představu, můžete si přečíst náš novinkový článek. V souvislosti s hrami z prostředí Hvězdných válek stojí za zmínku i připravované MMORPG Star Wars Galaxies, které rovněž vyjde pod křídly společnosti Lucas Arts.

SW: Knights of the Old Republic SW: Knights of the Old Republic SW: Knights of the Old Republic

Sudden Strike II (CDV)
Oblíbená válečná realtimovka Sudden Strike má mnoho příznivců a není proto divu, že její autoři pilně pracují na dalším díle. Hlavní princip hry zůstane samozřejmě zachován a také grafický engine bude dost podobný. Kromě nových misí v nových lokalitách bude Sudden Strike 2 obsahovat i další vylepšení oproti předchozímu dílu - např. zdokonalený model poškození, upravený herní systém a podobně. Ve hře se setkáme s novým národem, konkrétně s Japonci, a vzhledem k zapojení této strany i s novým prostředím, kterým jsou džungle Tichomořských ostrovů. Samozřejmostí bude i spousta nových jednotek, jako jsou například obrněné vlaky, lodě nebo letadla. Více podrobností o tomto titulu najdete v naší novince.

Sudden Strike 2 - screenshoty Sudden Strike 2 - screenshoty Sudden Strike 2 - screenshoty

Tomb Raider: The Angel of Darkness (Eidos Interactive)
Lara Croft – to je počítačová (a nyní již i filmová) hrdinka obdivovaná a zatracovaná zároveň. Ať už k ní chováte zášť či sympatie, musíte uznat, že hry s touto archeoložkou v hlavní roli se prodávají velmi dobře. Vědí to samozřejmě i vývojáři z Core Design, kteří mají gamesy s Larou na svědomí, a chystají proto další dílko – titul s názvem Tomb Raider: The Angel of Darkness. Ten by snad měl konečně alespoň částečně vybočit ze značného stereotypu předchozích dílů, a to nejen díky značně přepracované grafice hry, ale i s přispěním podstatných změn celého pojetí hry. Najdeme zde také některé RPG prvky i druhý herní charakter, kterým bude dobrodruh Kurtis Trent, jehož budete moci i ovládat. Za zmínku stojí i to, že hra se bude z velké části odehrávat i v Praze. Pokud si chcete o The Angel of Darkness udělat lepší představu, přečtěte si náš informační článek.

Tomb Raider: the Angel of Darkness - screenshoty  Tomb Raider: the Angel of Darkness - screenshoty the Angel of Darkness - screenshoty

Unreal II (Infogrames)
Unreal - toť legenda akčních her. Tato 3D akce vydaná roku 1998 byla ve svém žánru dost převratnou záležitostí a je tedy pochopitelné, že od chystaného druhého dílu očekávají všichni opět špičkovou zábavu. Příběh hry se točí kolem sedmi mocných artefaktů, jež je potřeba získat, a je rozdělena do 35 úrovní. Autoři naštěstí nechtějí vytvořit jen další bezduchou střílečku, takže si snaží zpestřit hru různorodými úkoly a všemožnými vychytávkami. Hráč také bude v některých misích spolupracovat s počítačem řízenými boty, se kterými bude dobývat nepřátelská opevnění nebo naopak bránit vlastní bunkry. Grafika by měla být naprosto převratná, stejně jako fyzikální modely všech postav. Pokud se o této hře chcete dozvědět více, přečtěte si naše obsáhlé preview.

Unreal 2 - screenshoty Unreal 2 - screenshoty Unreal 2 - screenshoty

Unreal Tournament 2003 (Infogrames)
Další akční perlou vydávanou pod křídly Infogrames bude bezesporu multiplayerová záležitost Unreal Tournament 2003. Tato 3D řežba by měla vyjít 28. června a oproti prvnímu Unreal Tournamentu nabídne mnohá vylepšení. Měli bychom se dočkat značného vylepšení AI, třiceti map, nových multilpayerových modů, kolem padesáti různých charakterů i zcela inovovaných zbraních. Převratný bude i grafický engine, který umožní použít ve hře úžasně vypadající prostředí a realistický fyzikální model postav. Ten jste již konec konců mohli na vlastní oči vidět v tomto traileru. Maximální množství informací se však skrývá v našem velice hutném preview.

Unreal Tournament 2003 - screenshoty Unreal Tournament 2003 - screenshoty Unreal Tournament 2003 - screenshoty

Warcraft III: Reign of Chaos (Blizzard Entertainment)
Na třetí díl legendární realtimové strategie, jež na svou dobu bravurním způsobem zachycovala válku mezi lidmi a orky, jsme čekali již velmi dlouho. Teď, když už se vydání tohoto titulu nezadržitelně blíží, kladou si mnozí hráči otázku: "Bude nový a dlouho očekávaný Warcraft opravdu revoluční hrou, nebo je to jen realtimová strategie s prvky RPG disponující velice pěknou grafikou?" Tyto dohady se herním světem šíří od vydání multiplayerové betaverze. Své možnosti by však Warcraft III, honosící se podtitulem Reign of Chaos, mohl prokázat v kampaních určených pro jednoho hráče, o nichž se toho zatím moc neví. Technické zpracování by mělo být opravdu špičkové, samozřejmostí je efektní střídání dne a noci (které má vliv též na některé jednotky, zejména z řad elfů) i perfektně zvládnuté pohyby jednotek. Když se k tomu přidá detailní zpracování budov, kouzel, dokonalé hlášky hrdinů a impozantní hudba, tak je jasné, že Warcraft III bude rozhodně velmi příjemnou záležitostí. Pokud chcete hru vidět v pohybu, máte možnost v povedeném in-game videu, spoustu informací pak najdete v našem preview.

Warcraft III: Reign of Chaos - screenshoty Warcraft III: Reign of Chaos - screenshoty Warcraft III: Reign of Chaos - screenshoty

Doufám, že vám tento malý přehled připomněl, že se v poslední době připravují opravdu výborné tituly a že se tedy máme v blízké budoucnosti na co těšit. Pokud jste v tomto seznamu nenašli svého favorita, nezoufejte – nepřetržité zpravodajství, které pro vás chystáme, na něj určitě nezapomene. Pokud se chcete dozvědět, jak se našim redaktorům budou prezentované hry líbit, co o nich říkají jejich vývojáři, jak chystané tituly vypadají a jak se hrají, mám pro vás jednoduchou radu – sledujte v příštích dnech naše speciální zpravodajství plné aktuálních zpráv od našich chlapíků přítomných přímo v USA.
Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

Killzone 2

Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...

Další z rubriky

Další pokus o vzkříšení značky Jagged Alliance vypadá jako špatný vtip

Jagged Alliance: Rage!

Bohužel, návrat kultovní strategie Jagged Alliance není takový, jaký by si fanoušci značky nejspíše přáli. Po pravdě...

Diablo 3 vyjde letos na Switch, stát bude 59,99 dolaru

Diablo 3

Akční hra na hrdiny Diablo 3 se podívá šest let po svém debutu na PC také na hybridní konzoli Switch.

The Quiet Man by chtěl oživit žánr hraných interaktivních filmů

The Quiet Man

Vývojáři chystané hry The Quiet Man slibují filmovou akci s pohlcujícím příběhem, skvělými hereckými výkony a...Najdete na iDNES.cz