Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neocron - RPG a FPS dohromady

  12:00aktualizováno  15. října 4:07
Možná se divíte, co asi tak může vzniknout spojením žánru RPG a FPS, a možná byste ani neřekli, že to může vypadat docela k světu. Neocron bude právě příkladem toho, co z takového mixu může vzejít, takže se pojďme podívat na to, jaké tento titul prozatím vypadá. Ačkoliv ještě není nic hotovo, již nyní stojí Neocron za pozornost.

Neocron

Protože od doby, kdy jsme vám naposledy přinesli obsáhlejší informace o chystaném herním projektu jménem Neocron, už uplynulo moře vody, nastal ten nejvhodnější čas k tomu, abychom si trochu osvěžili paměť. Než se do toho pustíme, můžete se ještě mrknout na dvě obsáhlé galerie screenshotů (první a druhá), které nepochybně navodí tu správnou atmosféru, jež je ke čtení následujících řádek užitečnou pomůckou.

Jak se sluší a patří, začneme představením autorů. Těmi je tým Reakktor Media, složený z deseti Němců a pěti Kanaďanů, kteří na Neocronu pracují již od března roku 1999. Předchozí zkušenosti autorů se omezují především na vývoj her pro Amigu, z platformy PC je známější snad jen Bermuda Syndrome.

Tak, a po krátkém seznámení se můžeme pustit do samotné hry. Její příběh začíná v roce 2010, kdy se po nukleární válce mezi USA a Čínou na Zemi vytvoří podmínky, které mají do těch ideálních značně daleko. Přeživší skupinky lidí se rozdělily do dvou majoritních kmenů - Crahn a Thor. Po letech vzájemného soupeření dobyli Crahnové domovské město Thorů a na jeho troskách postavili novou pevnost, kterou nazvali Neocron (to abyste věděli, co název hry přesně znamená). Thorové se však nevzdali a zmocnili se dávno zapomenuté technologie a… Neocron a tak dál. Zápletka se zaplétá pořád složitěji, ale nemá valnou cenu ji líčit příliš podrobně. Stačí, když vám řeknu, že se do toho přimísí ještě genetické manipulace, vesmírné cestování, kolonie na Marsu a ztráta spojení s ní. Hra začíná v roce 2750 v Neocronu, ze kterého se zatím stalo město plné různorodých kultur, vyspělých technologií a atmosféry všudypřítomné diktatury.

Neocron sice bude MMORPG, ale s mnoha prvky, které jsme zatím zvyklí vídat většinou jen ve 3D akčních hrách. RPG záležitosti však jasně převažují. Svoji postavu si budete moci vybrat z jedné ze čtyř kategorií. První je Private-Eye, což je v podstatě typ běžného občana, který si může za svou specializaci vybrat prakticky cokoliv bez nějakých omezení. Druhým je Spy, jehož zaměření je spíš psychického rázu a boji se většinou vyhýbá. Třetím je GenTank - genetický mutant, který se naopak výrazně orientuje na fyzické řešení jakýchkoliv problémů. Posledním typem je PSI Monk, který už podle tří písmen na začátku svého označení preferuje rozvoj psychična před fyzičkou. Každá postava má soubor vlastních skilů, které se častým používáním budou zlepšovat a činit tak z vašeho hrdiny unikátní osobu. Pokud se vám příliš nechce vrhat se do šarvátek, můžete se raději soustředit třeba na vydělávání peněz - vybrat si lze z velké spousty povolání, přičemž jedinou podmínkou proto, abyste mohli získat job svých snů, je to, abyste měli některé požadované skily. Jestli Neocron dáte hodně i na efektní design vámi ovládané postavy, pak vězte, že si budete moci vybrat barvu pleti, obličej i ošacení.

Za perspektivu, která vás bude provázet po celou dobu hraní, byla zvolena first-person, která se někdy mění na third-person, ale kdy přesně, to se mi nepovedlo vypátrat. Pohybovat se budete pomocí kláves na klávesnici, přičemž myší určujete směr pohledu, takže vidíte, že na první pohled může Neocron skutečně připomínat FPS. Nehledě na to, že paleta akcí, které budete mít ve hře k dispozici, taktéž připomíná akční hry - můžete běhat, skákat, krčit se, plížit se a dokonce i sedat si na židle a křesla.

Město, v němž se všechno bude odehrávat, se dělí na čtyři rozsáhlé části, v nichž žije nejen spousta NPC, ale i příšer a mutantů pocházejících z dob radioaktivního spadu. Po rozlehlém světě Neocronu se můžete přesouvat jednak pomocí metra, jednak pomocí různých létajících dopravních prostředků, což vypadá jako poměrně zajímavý způsob transportu. Pokud už se tedy na Neocron těšíte, jistě vás potěší informace o tom, že hra už je ve fázi betatestování a do vydání ostré verze už tedy jistě není daleko.

Autor:


Témata: seznámení

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.Najdete na iDNES.cz