Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neotřelý Gameekonom

  12:00aktualizováno  21. června 10:40
Reklamy ve hrách? Hra velkých peněz! *** Bush vs. Kerry v herní politické mašině *** Pac-Man zase žere konkurenty *** Atari na hraně *** Válečné hry profíků *** 321 Studios dostanou na frak od EA

Reklamy ve hrách? Hra velkých peněz
A zase ten Viacom. Mediální kolos se rozhodl zásobovat každý týden Gameekonom nějakými novinkami. Tentokrát se o rozruch postaral finanční ředitel této firmy, které patří například televize MTV, CBS a filmová studia Paramount. Nový způsob, jak získat část z deseti miliard točících se v herním průmyslu, spočívá v prodeji inzerce v počítačových hrách. Vzhledem k množství času, který hráči tráví v digitálních světech, se reklama uvnitř herních produktů stává zajímavá i pro velké hráče na reklamním trhu. Velcí prodejci reklamy v televizi si totiž všimli, že rapidně ubylo mužských diváků v nejatraktivnějších věkových skupinách – důvod je právě v počítačových hrách.
Nepůjde tak už o reklamní hříčky, ale o regulérní prodej reklamy nebo platby za zobrazování skutečných věcí ve hrách. Namísto platby za licence pro použití automobilu ve hře by naopak vývojář hry mohl dostat peníze za to, že použije auto vybrané firmy. Přechod na profesionální bázi herní reklamy zahájil například majitel značky Atari, společnost Infogrames, která v této oblasti spolupracuje s agenturou Nielsen Entertainment.
Zdroj: Yahoo!

Bush vs. Kerry v herní politické mašině
Řevnivost Francie a Spojených států amerických možná ještě vzroste poté, co se francouzský distributor Ubi Soft rozhodl zaštítit marketingově a logisticky politicky zaměřenou hru The Political Machine, která simuluje souboj o prezidentské křeslo mezi obhajujícím a ve Francii i u nás velice neoblíbeným Georgem W. Bushem a koženým, leč o něco sympatičtějším, Johnem Kerrym. Vývojářský tým Stardock přitom pochází z USA.
Hráč se dostává do role manažera volební kampaně jednoho z kandidátů a kombinací slibů, získávání peněz do svého volebního fondu a jejich následného dobře cíleného utrácení a manipulací s médii má zařídit maximální růst volebních preferencí svého klienta a jeho následné slavné vítězství. A to vše buď při hře proti počítači nebo přes internet v kompetitivním režimu proti lidským protivníkům. Ubi Soft podle tiskového vyjádření samozřejmě nestraní žádnému ze současných prezidentských kandidátů, nicméně určitou pozornost už hra vyvolala díky tomu, že algoritmy uvnitř hry označují jako vítěze skutečných voleb právě Kerryho. Hra bude dostupná koncem léta za dosud neurčenou cenu.
Zdroj: Gamespot

Pac-Man zase žere konkurenty
Ani hry s nejlepší filmovou licencí, ani 3D tituly, ani sportovní hry, dokonce ani fotbalové hry. Nic takového se nedokázalo prosadit v konkurenci dvou klasických titulů. Pac-Man a Tetris v Javě pro mobilní telefony kralují prodejní hitparádě ve Velké Británii za duben. První místo okupuje žlutá nenažraná kulička, druhé místo geniálně jednoduché a jednoduše geniální skládání kostek v omezeném prostoru. Mobilní verze Call of Duty byla na třetím místě následovaná mobilními verzemi her od EA – FIFA 2004 a Tiger Woods 2004.
Do první desítky se vešly ještě dva další klasické tituly – Solitaire a Space Invaders, což dává jednoznačně zapravdu tvrzení, že v jednoduchosti je krása, i mnohokrát opakované pravdě o nemožnosti prosazení 3D titulů na současných telefonech bez akcelerované grafiky. Tam, kde nelze ukojit oko hráče, prostě musí nastoupit něco, co zaujme jeho mozek. Žebříček je vytvářen organizací ELSPA na základě dat od čtyř britských mobilních operátorů O2, Orange, T-Mobile a Vodafone.
Zdroj: Games Industry

Atari na hraně
Společnost Infogrames použije přibližně devět procent akcií Atari jako záruku pro finanční injekci ve výši 28.2 milionu dolarů. Infogrames tímto krokem snižuje svůj podíl v Atari na 58%, což stále bezpečně stačí jako kontrolní podíl a na kompletní správu firmy. Peníze získává Infogrames na rok, po jeho uplynutí peníze vrátí a obdrží zpět akcie, popřípadě si může ponechat peníze a dokončit trvalý prodej akcií podle kurzu, který bude aktuální v době splatnosti dluhu.
Budoucnost Atari, které je předmětem celé transakce, je v tuto chvíli na vážkách, do amerických obchodů už je distribuován dlouho očekávaný Driv3r, na kterém podle mnoha analytiků záleží bytí a nebytí tohoto herního distributora. Podle mínění umírněnějších odborníků neúspěch Driv3ra nebude znamenat konec Atari, ale jen významné finanční potíže. Zprávy od lidí, kteří viděli preview verzi a verzi určenou pro recenze, rozhodně nepřekypují nadšením, ale to nepřekypovaly ani v případě Enter The Matrix s několikamilionovými prodeji. Jak to dopadne, ukáže čas, jisté ale je, že Atari ani Infogrames rozhodně nepřekypují finančním zdravím.
Zdroj: Yahoo!

Válečné hry profíků
Spojené státy pomohly Tchaj-wanu s pořádnými profesionálními válečnými hrami. Invaze sil Čínské lidové armády na Tchaj-wan byla z velké části zpracována v podobě speciálních počítačových simulací, o kterých se tvůrcům filmu War Games i herního zpracování tohoto titulu ani nezdálo. Na průběh šestidenního cvičení dohlíželo na šedesát vojenských expertů z USA. Simulace útoku počítala s vyloděním pěchoty, raketovými útoky a vzdušnými souboji mezi F-16kami Tchaj-wanu na čínské Su-30.
Čína cvičení amerických a tchaj-wanských vojáků oficiálně nekomentovala, ale určitě z něj nadšena není, nezávislý Tchaj-wan je osinou v zádi socialistické Číny už dlouho a nebýt v podstatě neoficiální podpory USA Tchaj-wanu, už by z tamních obyvatel byli nedobrovolní stoupenci maoismu a marxismu-leninismu.
Zdroj: Yahoo!

321 Studios dostanou na frak od EA
Tvůrce software pro zálohování DVD a CD 321 Studio čelí dalším žalobám, tentokrát od distributorů počítačových her zastoupených společnostmi Electronic Arts, Atari a Vivendi. Podle jejich nařčení podporuje a umožňují 321 Studios ilegální kopírování copyrightem chráněných materiálů, čímž porušuje přísný zákon Digital Millenium Copyright Act, který mimo jiné slouží RIAA k obžalobám uživatelů výměnných sítí. Problémem přitom je fakt, že aplikace umožňuje obejití ochrany obsahu. Obcházet ochranu se podle DMCA v USA nesmí.
Nás by jen zajímalo, proč firmy místo zbytečného boje proti kopírovacímu nástroji pro obyčejné uživatele nebojují s pirátstvím třeba snížením cen, popřípadě nenabízejí uživatelům možnost bezplatné výměny poškozeného média za nové – a bez poplatků.
Zdroj: Out-Law

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.Najdete na iDNES.cz