Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neoznámené hry, na nichž se určitě pracuje

aktualizováno 
Rok 2015 je za dveřmi a s ním řada již oznámených her. Jsou tady ale také hry, na jejichž oznámení se stále čeká a které ještě nějaký čas nejspíše nevyjdou. Existence jejich vývoje je přitom veřejným tajemstvím.

Fallout Online | foto: Bethesda

Je nutné připomenout, že taková šeptanda, neoficiální zprávy, úniky, dohady a tužby hráčské komunity nepředstavují jistý zdroj informací a o výsledném produktu nevypovídají zhola nic. Neuškodí si ovšem pár nejvýznamnějších případů připomenout.

Fallout 4

Následník post-apokalyptických her na hrdiny Fallout 3 (2008) a Fallout: New Vegas (2010) je v této kategorii nekorunovaným králem. O jeho vývoji nepanují takřka žádné pochyby. Důvody jsou zřejmé: společnost Bethesda, která drží na Fallout práva, jej nikdy nepopřela, navíc se v případě čtvrtého Falloutu můžeme opírat o navzájem si odpovídající úniky.

Fallout 3

Fallout 3

V roce 2012 se dva z uživatelů Redditu nechali slyšet, že další díl se bude odehrávat v Bostonu ve státě Massachusetts – oblast má nést název Commonwealth. Výraznou úlohu má přitom sehrát slavný technologický institut MIT, jenž se v oblasti nachází a který měli údajně zaměstnanci Bethesdy usilovně dokumentovat.

V prosinci 2013 byly tyto zvěsti de facto potvrzeny serverem Kotaku, k němuž se dostaly důvěryhodně vypadající dokumenty zmiňující hru s kódovým označením „Institut“. Dokumenty obsahovaly malé útržky scénáře a jasně potvrzovaly zasazení hry, včetně označení Commonwealth. Zajímavé bylo, že podle scénáře hrdina hry disponoval vlastním hlasem, tedy alespoň v případě úvodní animace.

Fotogalerie

Důvody, proč se vývoj hry tak protahuje, jsou zřejmé: hra bude obrovská. S největší pravděpodobností se vývoje zhostil tým Bethesda Game Studios stojící za třetím dílem a sérií The Elder Scrolls. Se čtvrtým Falloutem budou chtít vývojáři překonat svůj dosavadní vrchol TES V: Skyrim.

Přitom právě v postavách a příběhu měl Skyrim i Fallout 3 největší rezervy, respektive v těžkopádnějším podání těchto dvou složek. Mimika, animace, rozhovory – to vše by měla Bethesda překopat, pokud chce sérii posunout směrem k větší filmovosti a vtáhnout hráče více do svého světa. Fallout má navíc skvělý potenciál co se do šílených postav a úkolů týče.

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas

Systém karmy spolu s černým humorem dával vítanou možnost vytvořit si značně svérázného antihrdinu. Série TES i Fallout 3 navíc v době svých vydání představovaly grafickou špičku ve své kategorii. Je pravděpodobné, že čtvrtý Fallout vyjde pouze na nové konzole a PC. A datum oznámení? U Skyrimu k němu došlo v prosinci 2010 během předávání cen VGA (nyní VGX), možná se tak dočkáme ještě letos.

Dishonored 2: Darkness of Tyvia

Vydavatel Bethesda má na tomto seznamu hned dvojí zastoupení. Plíživá akce Dishonored (2012) se setkala s kladným přijetím jak u kritiky, tak u hráčů, a její tvůrci z Arkane Studios již pravděpodobně dlouho kutí pokračování. V březnu se objevil leták, podle nějž mělo dojít k oficiálnímu odhalení na letošním herním veletrhu E3 v Los Angeles. To se nestalo. Nabízí se tak otázka, zda byl vůbec pravdivý.

Dishonored

Dishonored

V mnohém dával každopádně smysl. Dishonored 2 se má odehrávat na nové mapě jménem Tyvia. Z původní hry přitom víme, že Tyvia je ostrov v severní oblasti císařství, na němž se nachází hned několik měst. Že by tedy další hra ve zcela otevřeném herním světě od Bethesdy? Hrát bychom měli za nového hlavního protagonistu, což asi překvapí rovněž málokoho. Zajímavá je zmínka, která naznačuje, že vaším hlavním protivníkem bude sám mystický Outsider (Cizinec) z původní hry. Nová hra se má pyšnit i kompetitivním režimem pro více hráčů.

Dishonored

Dishonored

Dishonored

Dishonored

Dishonored

Dishonored

Nejvíce problematicky však působí zmínka o enginu hry: má jím být ID Tech 5 (Rage, Wolfenstein: New Order, Evil Within). To ocení především majitelé starších konzolí, neboť se zdá, že tvůrci budou s druhým Dishonored cílit i na PlayStation 3 a Xbox 360. Evil Within dokázal, že hry poháněné „pětkou“ mohou vypadat hodně k světu i na nových konzolích. Na druhou stranu ovšem také víme, že nový Doom od stejného vydavatele má běžet na enginu ID Tech 6. A hra přitom již byla prezentována vybrané komunitě. Uniklé informace tento nápadný rozpor spolu s avizovaným oznámením na E3 2014 tedy spíše znedůvěryhodňuje. Hra má podle letáku vyjít až v roce 2016, čemuž se na druhou stranu věřit dá.

Red Dead Redemption 2

Kovbojka Red Dead Redemption ukázala Divoký západ jako nikdy předtím. Když vydáte hru, která zastíní i svého času „nepřekonatelnou“ městskou akci Grand Theft Auto 4, je víceméně jasné, že pokračování časem vznikne. To s největší pravděpodobností neponese název Red Dead Redemption 2, neboť i Redemption (2010) bylo ve skutečnosti druhou hrou Red Dead série. Ta první nesla název Red Dead Revolver a vyšla na Xbox a Playstation 2 v roce 2004.

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Vývoj víceméně potvrdila i hlavní tvář vydavatele Take Two Strauss Zelnick v létě 2013 a opět v květnu letošního roku. Ten považuje Red Dead za jednu z „trvalých“ značek, jež Take Two vydává. Znamená to i budoucnost pro noir detektivku L.A. Noire a Max Paynea? Doufejme.

Za vývojem dalšího dílu Red Dead nejspíše opět budou stát studia Rockstar San Diego a Rockstar North. Je těžké si také představit, že nevyužijí princip vícera hlavních postav, který fungoval v Grand Theft Auto 5. Tedy třeba mexický bandita, indián a šerif? Proč ne.

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

GTA 5 bude pravděpodobně hlavním zdrojem inspirace, co se herních mechanismů týče. Čekat tak můžeme pestrou škálu náhodně generovaných aktivit, nepovinné minihry i ohromnou (a myslím tím opravdu gigantickou) herní mapu a systém vylepšování hlavních postav. On-line mód nám jistě také výrazně nabobtná. Zajímavé bude sledovat, jak se tvůrci pokusí vylepšit povedený systém lovu a výzev, jenž sám o sobě zabral v původním RDR hodiny zábavy.

Hitman 6

Poslední slovo neřekl ani holohlavý zabiják s čárovým kódem na zátylku. V lednu letošního roku jsme se dozvěděli od IO Interactive první detaily o zatím neohlášeném nástupci předešlého dílu Hitman: Absolution (2012). Máme se těšit na mnohem rozlehlejší, otevřenější prostředí jednotlivých misí, v nichž bude hráči dána velká svoboda rozhodování. O něco podobného se snaží koneckonců i letošní Assassin’s Creed Unity.

Hitman: Absolution

Hitman: Absolution

Hitman ale na rozdíl od Unity nemá být hrou v otevřeném světě. Příběh hry zavede Agenta 47 do celé řady exotických míst na zeměkouli. Jednotlivé lokace se přitom od sebe mají drasticky lišit. Podporu má agentovi opět obstarávat Diana Burnwood a organizace ICA.

Hitman (film, 2007)

Hitman (film, 2007)

Na sérii bylo vždycky sympatické, že dávala hráči na výběr z mnoha možností, jak vraždu provést. Rozlehlé úrovně znamenají v rámci této série logicky více možností v rozhodování a přístupových cest. Doufejme, že se podaří vyladit umělou inteligenci a hra nebude zbytečně frustrující. Vývojáři totiž tvrdí, že mise nemají mít záchytné body, na nichž se hráč v případě nezdaru oživí.

Deus Ex: Universe - Mankind Divided

Povedený kousek Deus Ex: Human Revolution (2011) od studia Eidos Montreal nás zavedl do temného kyberpunkového světa roku 2027, ve kterém začíná vítězit technologie nad lidstvím. Následovala mobilní odbočka The Fall (2013) a její zpackaná letošní konverze na osobní počítače. Zjistit, co bude se značkou dál je složité, avšak jisté obrysy se již rýsují.

Oční implantát od společnosti Sarif Industries, který ve skutečnosti neexistuje.

Oční implantát od společnosti Sarif Industries, který ve skutečnosti neexistuje.

Vývojář David Anfossi v říjnu minulého roku ohlásil velmi ambiciózní projekt Deus Ex: Universe, jenž se má „zabydlet“ v různých médiích, jakými jsou aktuální herní zařízení, tablety či mobilní telefony, chybět však nemají ani knihy a komiksy. V březnu letošního roku si Eidos zaregistroval značku Mankind Divided (Rozdělené lidstvo). Klepy na sebe nenechaly dlouho čekat – Universe má zahrnovat celou trilogii nových her a Mankind Divided by mohl být jejím prvním dílem.

Deus Ex Universe

Deus Ex Universe

Podle názvu hry se lze domnívat, že Mankind Divided bude cílit na tematiku kontroverze augmentovaných lidí (lidé, kteří mají některé původní orgány a končetiny nahrazeny funkčnějšími futuristickými díly), tedy něco, co výrazně nakousla již předešlá Human Revolution.

To by odpovídalo i klepům zveřejněným serverem PS Trophies, že se do hry mají vrátit i hrdinové Human Revolution a The Fall, totiž Adam Jensen a Ben Saxon. Podle informací na této stránce by na sebe hry v nové trilogii měly navazovat a jednotlivé volby, jež hráč učiní během příběhu, by se měly přenášet do dalších her, jako tomu bylo ve sci-fi sérii Mass Effect. Veškeré zdroje přitom zmiňují, že hry vyjdou pouze na PC a nových konzolích.

Half-Life 2

Half-Life 2

Uvedené tituly nepředstavují jediné hry, jejichž oznámení je na spadnutí. Čekáme i na první informace o dalších hrách ze sérií Splinter Cell, regulérní pokračování ze stáje Resident Evil, God of War nebo Gears of War.

A ne, nezapomněli jsme. O Half-Life 3 jsme přinesli rozsáhlé info již dříve zde.
Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz