Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

New Legends - nesnáze v Číně

  12:00aktualizováno  27. srpna 10:52
Alternativní budoucnost okolo Velké čínské zdi nezní jako marný námět na hru. 3D akční New Legends se ze své third-person perspektivy podívají právě do takové doby, kdy se Čína pomalu dostává do područí zločinného Xao Gona a vám se to ne a ne zalíbit.
New Legends

Seskupení The Infinite Machine se do svého prvního titulu nepustilo tak úplně bez předchozích zkušeností. Hodně z jeho členů se ještě pod křídly LucasArts podílelo na výrobě 3D akčních Dark Forces a Jedi Knights. Poté, co LucasArts opustili a založili si vlastní společnost, zůstali věrni alespoň žánru - jejich prvotina New Legends bude opět hrou akční a navíc s důrazem na příběhovou linii. Na zvolenou perspektivu se lze podívat jako na logické vyústění předchozích děl autorského týmu - zatímco Dark Forces měly first-person perspektivu a v Jedi Knights se používaly first-person i third-person, v New Legends bude k dispozici pouze perspektiva z pohledu třetí osoby.

Osobou první (tedy tou, kterou povedete) bude Sun Soo - bojovník za lidská práva a za osvobození jeho okupované země. Hlavní padouch Xao Gon se chystá zemi ovládnout a přetvořit k obrazu svému, což Sun nemůže v žádném případě dopustit. Ačkoliv o příběhu toho zatím mnoho na veřejnost neprosáklo, jisté je, že se bude odehrávat v Číně. Ne v takové, jak ji známe my, ale v alternativně budoucí, kde sice ještě pořád stojí Velká čínská zeď, ale technologie už od našich dob pokročila zase o kus dál. Na design úrovní jsou v Infinite Machine obzvlášť pyšní - místo zšeřelých jeskyní a vojenských základen se New Legends New Legendshemží chrámy, městy a vesnicemi a hlavně hornatými krajinami s otevřenými údolími a kaňony.

Souboje se budou odehrávat převážně na blízko - meče, sekyry, hole a další podobné předměty budete sbírat po cestě, ale taky zahazovat: najednou jich poberete jen čtyři kusy (dohromady by jich mělo být něco kolem osmnácti typů). Nepřijdete ale ani o pušky a raketomety, jen je možná nebudete chtít používat, protože vás svou váhou budou zpomalovat a i jejich útok bude pomalejší. Pokud se vám ale zachce, bude možné v jedné ruce mít meč a v druhé pistoli, abyste najednou mohli obstarávat protivníky stojící blízko i daleko. Místo pistole můžete pochopitelně do druhé ruky vložit štít, ale vzhledem k tomu, že některé zbraně budou mít i sekundární palebný mód, nebudete se asi chtít o žádnou aktivní podporu připravit. Autoři se zatím moc nešíří o celém sortimentu zbraní, ale spíš zdůrazňují, že se soustředili na animace bojujících postav, což by podle jejich názoru mělo přispět k dynamickému výzoru všech akčních scén. Inspiraci prý čerpali z akčních filmů s Kung Fu prvky, kterých viděli opravdu velké množství. Přestože v některých článkách bývají New Legends označovány za akční RPG, nenarazila jsem na nic, co by k takovému tvrzení zavdávalo příčinu - nejsou tu žádné zkušenostní body, žádný vývoj charakteristik postav, žádná magie, nic.

Pro New Legends se nevyvíjel speciální engine, autoři šli cestou licencování a volba padla na Unreal. Letitý engine se jim dokonce zalíbil natolik, že v něm jsou udělané i některé předělové animace. Kvůli důrazu na souboje na blízko bylo třeba předělat hlavně systém skeletální animace. Vzhledem k tomu, že hra má být dokončena až někdy začátkem roku 2001, může takových předělávek vyvstat ještě bůhvíkolik.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...Najdete na iDNES.cz