Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

New York jako na dlani

  12:00aktualizováno  12:26
Přáli jste si ovládat někdy nějaké město? Dělat si co uznáte za vhodné? Firma Deep Red Games vám tuto možnost poskytne. Nabízí se možnost začít od píky, ale autoři nás raději vrhnou do víru velkoměsta zvaného NEW YORK.

Tycoon City: New York Zkusili jste si někdy vyhledat hry s přídomkem "tycoon" v našem vyhledávači? Když to zkusíte, zjistíte, že záznamu je opravdu hodně a "tycoonovat" se dá asi úplně všechno. Od starání se po restauraci, až po starání se o mimozemské kolonie. Ve výpisu ovšem schází ještě něco. Tím něco mám na mysli Earth tycoon (nebo podobně nazvanou tycoonovku naší matičky země), který ještě nikdo neudělal ani neohlásil, a Tycoon City: New York. Poslední jmenovaný se sice do výčtu "tycoonů" díky tomuto článku zařadí, ale to teď není důležité. Důležité je, že se na něm pracuje a my si povíme, co od něj můžeme očekávat.
Autoři, Deep Red Games, již mají s něčím podobným zkušenosti, jedna z předchozích her pojednávala o Las Vegas, přesněji o výstavbě velkého kolosu zábavy, kde malí lidičkové utrácely velké peníze. Vega$: Make It Big, jak se titul jmenoval, byl v celku úspěšný (prodáno přes 600 000 kusů), tak doufejme, že se z předchozích chyb autoři poučili.

New York, je občas nazýván jako velké jablko, město, které nikdy nespí.

Tycoon City: New York Název nenechá nikoho na omylu, o čem tato hra bude. Bude o městě, velkém městě, nejznámějším městě na Zemi (když ne my, tak alespoň jeho obyvatelé si to myslí určitě). New York, občas nazýván jako velké jablko, město, které nikdy nespí a vaším úkolem je ještě více jej zviditelnit. Nejde o zviditelnění města jako takového, ale vaší vlastní říše, kterou se budete snažit vybudovat na Manhattanu. K tomu můžete použít více jak 100 druhů podniků, jako jsou noční kluby (neplést s nočními kluby pro pány), kavárny, divadla, kina, zábavní průmysl atd. Možnosti jsou skoro neomezené. A s tím, jak vám roste úspěch, pověst, vaše tvář se objevuje na prvních stránkách novin, tak tím si více podrobujete město, až se nakonec ocitne u vašich nohou. V podstatě si vytvoříte vlastní vizi New Yorku (bez dvojiček).

Ovšem není to jen o starání se o zábavní průmysl. Můžete stavět i vlastní budovy, pořádat koncerty v Central Parku, udělat vlastní módní přehlídku nebo postavit sochu Svobody. V ruchu velkoměsta nebudete jen tak osamoceni, zbytek si bude žít vlastní životy a ti zámožnější, budou vaší říši škodit. Nejste jediní, kdo by si chtěl podrobit město a vydělávat. Protivníci se ale budou rekrutovat jen z řad počítačem řízených postav, multiplayer nečekejte.

Uspořádejte vlastní módní přehlídku nebo postavte sochu Svobody.

Tycoon City: New York Ale ani obyčejní obyvatelé velkého jablka, nejsou vždy spokojeni a nehodlají platit za něco, co se jim nelíbí. Veškeré vyvíjené aktivity je třeba plánovat s rozvahou a předem si zjistit, jaké je momentální veřejné mínění. Každý obyvatel je sice jedinečný, ale v potřebách se shodnou (asi ne vždy a ne všichni, ale takový je úděl hráče). Když se sníží třeba návštěvnost nočního klubu, není nic jednoduššího, než se v okolí poptat proč, a pokusit se to změnit. Například výměnou zařízení, zvětšením kapacity nebo mediální reklamní akcí. Komplexnost hry naznačuje, že by nároky na naše miláčky mohly být vysoké, ale opak je pravdou. Tycoon City: New York spustíte i na průměrné sestavě, autoři doporučují procesor 1,6Gh a vyšší v kombinaci s pamětí 256MB, což není na dnešní dobu moc. Těšit se na stavbu města můžeme ještě necelý měsíc, pak už ji budeme moci zakoupit. Do prodeje se dostane 1. listopadu.
Autor:


Témata: Rozvaha, Socha

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...



Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

Portal 2 již brzy dostane neoficiální nášup Destroyed Aperture

Destroyed Aperture

Skupina fanoušků připravuje neoficiální přídavek ke kultovnímu Portalu 2. Nabídne příběhovou kampaň i řadu obtížných...

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...



Najdete na iDNES.cz