NFS: Most Wanted: dojmy z dema

  12:02aktualizováno  16. listopadu 3:43
Každoroční pravidelná dávka adrenalinu přijela ve vytuněném Porsche. Za výfukem má ovšem nalepenou policejní Corvettu. Jak se hrají nové NFS? Čtěte naše dojmy z dema s hromadou screenshotů a in-game videem.

Nevím čím to je, ale pokaždé když začne padat listí ze stromů, objeví se nový díl adrenalinové závodní série Need for Speed. Jen pro pár vyjímek, které poslední léta tráví mimo civilizaci: NFS jsou arkádová série. Na realistické chování zapomeňte. Jsou udělány tak, aby bavily co nejvíce lidí a nutno uznat, že poslednímu dílu s podtitulem Most Wanted se to daří výborně.

Po dlouhých dvou letech opouštíme noční závodiště, které nás provázelo u Undergroundů. Vše se odehrává ve městě a jeho okolí za příjemného podzimního počasí. Naštěstí nezmizel tuning aut z dílů Underground. V demoverzi si jej ovšem nevyzkoušíte, pod šipky klávesnice se vám dostanou již od tvůrců nachystaná auta.

>> Zkuste českou fanstránku nfs.bonusweb.cz <<

Po spuštění hry a nezbytném logu EA vám jedna celkem hezká slečna řekne, že vše co smíte ve hře, tak je na skutečné silnici zakázáno. Žalob na hry přibývá a tak se EA brání. Uvidíme, až pojedu zítra autem do školy :-).
Poté následuje výborně střihlé intro, které již bylo vydáno dříve formou traileru. BMW a Mazda, k tomu policejní Corvetta. Nemůže následovat nic jiného než zběsilá honička s demolováním okolí, vysokými skoky a trošku zacpanou dálnicí. Zkrátka intro ze staré školy a hodně povedené.

Přestože se jedná o demo, nabízí několik výborných herních modů. K dispozici máte dva druhy závodů, které se ještě dále dělí. Třetí typ je uzamčený a místo něj uvidíte krátké video a zbytek v plné verzi.

Policie se vrátila do série a v právě díky ní připomíná Challenge Series spíše boj o přežití než závody.

Quick Race
Samotná ikonka Quick Race nabízí celkem dva módy hry.
- Prvním módem je klasický Sprint, jak jej známe ze starších dílů. Dvě vzdálená místa, kilometry asfaltu a nažhavené motory. Kdo trasu proletí se svým autíčkem jako první – vyhrává.
- Druhým Quick Race módem je Speed Trap a na rozdíl od Sprintu se jedná o novinku. Nutno uznat, že výbornou novinku. Princip je jednoduchý: Po městě jsou rozmístěny kamery s měřičem rychlosti. Vaším úkolem je kolem těchto kamer proletět v co největší rychlosti. Těchto kamer je ve městě několik a jsou vyznačeny na mapě. V cíli se potom naměřené rychlosti sečtou a kdo má nejvíc – vyhrál.

In-game video NFS: MW

Video

> Stahujte in-game video NFS: MW 25,5 MB <

Challenge Series
Jásejte a radujte se. Policie se vrátila do série a právě díky ní připomíná Challenge Series spíše boj o přežití než závody. A máte na výběr, který ze tří modů využijete pro otestování vašich řidičských schopností.
- Time Trial je klasické ježdění na čas. Máte 3:30 abyste tratí prolétli co nejdříve. Jedná se o lehký mód, trénink na to, co přijde.
- Trošku jiná káva je Purshit Length. Vaším úkolem je mít za spoilerem minutu a více policejní kolonu a poté ji efektivně zmizet. Zdá se vám to jednoduché? Není. Policie po vás jde opravdu tvrdě. Staví zátarasy a další nepěkné věci. Nutno uznat, že vy jim také můžete připravit nějaké to vzrušo v podobě natlačení pod auto v protisměru, nicméně chce si to dát bacha, abyste tam neskončili vy.
Vaším pomocníkem budou na mapě speciálně vyznačené body, které vám od policie trošku pomohou. Stačí na této místo dostat jeden a více policejních vozů a většinou budete mít o jednoho nebo více pronásledovatelů míň. Na těchto místech totiž čeká na nic netušící policii zákeřná destrukce jejich aut. Nutno uznat, že se jedná o zábavu na delší dobu a není problém jeden „závod“ jet i přes půl hodiny.
- Roadblock je to nejtěžší, na co v demu narazíte. Vaším prvním úkolem je získat dostatečnou pozornost policie. Nic těžkého, 170km/h ve městě projde jedině politikům. Poté vám policie začne stavět zátarasy. A vaším jediným úkolem je projet šest těchto zátaras. Také se vám to zdá lehké? Opět není. Policie je velmi agresivní a kromě stavění zátaras je vám neustále v patách, v horším případě vás již nějak blokuje. Navíc je město v demu docela malé a policie se objevuje v počtu větším než je zdrávo.
Opět se jedná o poněkud delší jízdu, klidně na hodinu. Záleží, jak moc si chcete s policií hrát a jak dobře umíte řídit.

První věc kterou při závodě poznáte okamžitě je odlesk na silnici. Známá to věc snad ze všech NFS, které podporovali tyto grafické featury. Ovšem stačí pár kliků v menu a je vše vyřešené.
Nové NFS jsou graficky výborně zpracovány. High-polygon modely, Hi-res textury. Vše doplněné výborným nasvětlením scény a grafickými efekty HRD. Mimochodem – pro velké rozlišení a plné detaily to bude chtít opravdu nabušenou kartu. Nicméně na X800XT jde vše bez problémů :-).
Nechybí ani starý známý motion blur, který při vysoké rychlosti rozmaže svět kolem vás. Sice se dá vypnout, ale přijdete o pořádný zážitek z rychlosti. Právě díky němu od pohledu poznáte, že jedete 190 a ne 50.

Umělá inteligence je opravdu na úrovni. Konečně. Policie i protivníci jsou dotěrní a hlavně zákeřní. Také se jen tak snadno nenechají natlačit na nějaký předmět nebo pod auto.
Nezmizely však dva efekty typické pro NFS. První z nich je předscriptovaná okolní doprava ve městě. Můžete si tak být jistí, že ve stejné zatáčce v dalším pokusu potkáte na stejném místě auto. Také nečekané výjezdy aut z křižovatek a další věci, které nejsou pěkné.
Další věcí jsou protivníci. Pokud jste první, vaši oponenti jedou jako bozi bez chybičky a pokud jim ujedete, tak vás za chvilku doženou. Pokud jste ovšem daleko za nimi a vypadá to, že závod už nevyhrajete, tak jedou jako jedna nejmenovaná blonďatá známá. Sorry Pavlo. Zkrátka nedovedou vybrat jedinou zatáčku a tak je brzy dojedete.

Zpestřením může být bullet-time. Trošku mi ovšem jeho smysl uniká. Zpomalit čas před zatáčkou? Možná tak pro efektivitu nebo abyste viděli, jak dobře jste to projeli. Nebo možná určeno pro ty, kteří nejezdí závody na parkovišti u Globusu a tak potřebují nějaký ten čas na rozmyšlenou, jestli zahnout doleva nebo doprava.

Dojmy: Dlouhé čekání se vyplatilo. Arkádový král se vrátil s vůní benzinu a spálených pneumatik. Solidní umělá inteligence, dostatečná obtížnost, nové herní módy, částečná zničitelnost prostředí, výborná grafika a plno dalších věcí.
Také se už těšíte na plnou verzi?

Autor:
Témata: Need for Speed

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

Další z rubriky

OBRAZEM: Jak se za dvacet let proměnil legendární Fallout

Fallout

Podívejte se, jak se v průběhu let měnila známá herní série Fallout, která se odehrává ve světě po jaderné válce. První...

Velryby už zase ničí svět. Česká blufovací hra uspěla na Kickstarteru

Whales Destroying the World

Whales Destroying the World je připravovaná karetní hra od českých autorů, v níž coby velrybí generálové vedeme útok na...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v prosinci

Super Smash Bros. Ultimate

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i poslední várka herních novinek. Kromě nich se však řada zvučných jmen...

Najdete na iDNES.cz