NFS: Most Wanted - podrobný průvodce

  12:03aktualizováno  21. července 10:36
Ačkoliv se řadí Need for Sped: Most Wanted mezi jednoduché arkády, po návratu policie z předešlých dílů se opět stává systém hry o něco složitějším. Připravili jsme pro vás průvodce, který vás podrobně provede celou hrou.

NFS: Most Wanted Poslední dva díly legendární závodní série Need for Speed byly zaměřeny zejména na svět tuningu po vzoru futuristické řady filmů Rychle & Zběsile (Fast & Furious). Vizuální i výkonnostní tuning nadchl především obyčejné hráče, kteří si mohli svou káru vybavit všemi myslitelnými součástkami a pochlubit se s ní kamarádovi nebo na internetu. Po dvou vydařených (a navzájem velmi podobných) dílech Undergroundů přichází z dílen EA Need for Speed: Most Wanted. Nejenže v sobě ponechává možnost tuningu, ale také celá herní doba, v níž se odehrávají závody, se přesouvá z noci na denní světlo. Hlavním tahákem však mají být policejní honičky, jež bývaly dominantou zejména počátečních verzí Need for Speed. EA se tak snaží o comeback policie, která byla v sérii bezmála tři roky vynechána. Ačkoliv je hra postavena na vcelku jednoduchém principu, začínajícím hráčům by mohlo sžití se hrou, anebo například pochopení systému policejního pátrání, činit menší potíže; proto jsme pro vás připravili tuto příručku. Podrobně se podíváme na strukturu menu, rozdělení závodů a milníků, zóny města a mapu, také si něco povíme o policejních honičkách a Heat Levelech. Nakonec pro vás máme připraveny cenné rady pro jízdu a výběr těch nejlepších downloadů, které se pro tuto hru objevily.

>> Čeština do hry <<

Kariéra představuje Black List, což je soupis 15 nejhledanějších jezdců v Rockport City. Začínáte jako zdatný řidič BMW M3, o které však záhy přijdete - vašim cílem je získat ho zpět.

Po úspěšném nainstalování (z disku si hra ukousne zhruba 3 GB) a spuštění NFS: Most Wanted, na vás vyskočí logo EA, po němž následuje krátká video sekvence, kde vám sličná Mia poví, že jakékoliv manévry použité v této hře nemáme praktikovat na silnicích. Pochvalu si jistě zaslouží intro, které bylo již dříve ke stáhnutí formou traileru. Jedná se o perfektně střihlé a realisticky pojaté video, v němž spatříme zběsilý závod BMW M3 a Mazdy RX-8 se zákrokem policie; tradičně nechybí vysoké skoky a dopravní tlačenice. V tomto momentu se již dostáváme do samotného menu hry, které se od svých předchůdců mírně liší. Pojďme se tedy podívat, co v něm najdeme.

 NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted

 • Career - Kariéru představuje BlackList (Černá listina), což je soupis 15 nejhledanějších jezdců v Rockport City. Začínáte jako zdatný řidič BMW M3, o které však záhy přijdete - v důležitém závodu proti Razorovi vám totiž selže motor. A ve světě ilegálních závodů platí - kdo vyhraje, ten bere. Nešťastnou náhodou místo obklíčí policie a zatkne vás právě seržant Cross se svou společnicí, kteří vás už dříve upozorňovali za přestupky a nemíní je dále tolerovat. Z cely si pro vás přijede Mia a vy se vracíte k závodění. Na vás tedy je, abyste se opět prodrali do BlackListu a z něho pokořili toho nejsilnějšího - Razora - a získali zpět své BMW M3, ale také přitáhli pozornost policie na svou stranu a stali se nejhledanějším.

 • Challenge Series - Pod touto položkou najdete nejrůznější závody a rychlostní zkoušky, v nichž musíte porážet policii. Je jich celkem 68 a je jen na vás, jak to zvládnete, odměnou pro vás může být několik bonusových aut a cenné bodíky k dokončení hry na 100 %.

 • Quick Race - Rychlý závod proti počítačem řízeným jezdcům s kterýmkoliv dostupným autem (sériové, ale také auta nalézající se v My Cars). Dobře slouží k natrénování tratí a následnému využití zkušeností v kariéře.

 • My Cars - Garáž, v níž si můžete bez omezení tunit auta, ovšem jen ty, které jste získali postupem v kariéře; totéž platí se součástkami. Vozidla pak můžete použít v Quick Race, LAN Play nebo Online.

 • LAN Play - Need for Speed: Most Wanted stejně jako předchozí „podzemní“ díl nabízí hru po síti a to až se třemi dalšími hráči; volitelné jsou závody z Quick Race.

 • Online - Majitelé originálek si mohou zajezdit také přes internet až se třemi dalšími hráči. Nejprve vás hra požádá o založení účtu, který budete dále používat pro hraní. Připojit se můžete k jiným místnostem nebo založit vlastní (s určitým nastavením), kam následně vstoupí jiní hráči.

 • Alias Manager - Jednoduchý správce loginů (účtů); využijete ho v případě, pokud má ke hře přístup více osob.

 • Options - Prostřednictvím této položky nastavíte grafické, audio a gameplay vlastnosti, a také ovládání. Ke shlédnutí je taktéž Credits a položka EA Trax, jež slouží k nastavení soundtracku hry.

  Tuning

  Mnozí hráči očekávali po Undergroundu 2 další stejnojmený díl nesoucí číslovku 3. Bylo však nad míru jasné, že se tak nestane, jelikož oddělení EA mající na starost Need for Speed by s dalším takovým titulem úspěchy neslavilo. Tuning tak je v NFS: Most Wanted od svého předchůdce značně ochuzen, a to například o neony, audio výbavu, nastavení světel a další "přebytečné" prvky, které by v závodech odehrávajících se za dne nenašly uplatnění. Již tedy žádné čtyři odlišné tuning shopy, vše se skloubilo do jednoho, ušetříte tedy mnoho najetých kilometrů po městě. Obchod se dělí na tři části: Parts, Performace a Visual. Vypisovat zde součástky je dozajista zbytečné, každý si o jednotlivých položkách udělá svou představu. Přikládáme jen trojici obrázků, jež znázorňují, jak vypadá sériové auto a tentýž vůz po Parts a vizuálním tuningu.

  NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted

  Závody
  Níže popsané závody najdete v kariéře pod položkou Race Events, ale také ve volném módu Quick Race. Naproti Undergroundu 2 ubyl Drift, Street X a URL, naopak zde premiérově narazíme na Speed Trap, Tollbooth a také závod známý z prvotních dílů NFS - Lap Knockout.

  NFS: Most WantedCircuit - Jedná se o prachobyčejný (a většinou bohužel nudný) okruhový závod, jede se na dvě nebo tři kola většinou se třemi protivníky. Úkolem je dojet do cíle jako první.


  NFS: Most WantedSprint - Dlouhá trať z bodu X do bodu Y, často s mnohými náročnými zatáčkami; vyhrává nejrychlejší.


  NFS: Most WantedDrag - Podstata dragu spočívá ve správném zařazení v pravý moment (automatická převodovka zde není povolena). Bez výjimky se jede na dálnici za plného silničního provozu, dávejte si proto pozor na protijedoucí vozidla, často křížící vaši cestu. Trať je poměrně krátká, jestliže uděláte byť jen sebemenší chybu, můžete jet znovu. Vhodně využijte nitro a speedbreaker, pozor si však dejte na jeho zpomalování v zatáčkách.

  NFS: Most WantedLap Knockout - Druhý typ okruhového závodu, kde je počet kol vždy pevně daný, taktéž i tři závodníci. Poslední v daném kole vypadává, ke konci se tedy utkají dva hráči o vítezství. Často velmi náročný závod.

  NFS: Most WantedTollbooth - Jedná se o závod jednotlivce s časem. V zadaném limitu objeďte všechny kontrolní stanice, které jsou rozesety po celé trati (z bodu X do bodu Y). Jestliže dorazíte ke stanici dříve, zbylý čas se vám připočte k dalšímu limitu. Vyhněte se používání speedbreakeru a kolizím s dopravou.

  NFS: Most WantedSpeed Trap - Podél trati jsou umístěny radary, kolem nichž musíte prosvištět co nejvyšší rychlostí. Hodnoty se následně sčítají a hráč s vyšším skórem vyhrává. Nemusíte dojet na prvním místě, o to se vám pak ale snižuje výsledná hodnota, v případě, že je soupeř v cíli a vy na trati. Nitrem neplýtvejte na startu, použijte ho až na rovinku před radarem.


  >> Nevíte si v NFS: Most Wanted rady? Zkuste naše fórum! <<

  Milníky
  Milníky jsou v NFS: Most Wanted novinkou, proto si pojďme říct, oč vlastně jde. Jedná se o speciální druh úkolů, kterých musíte v kariéře splnit určité množství pro postup na další místo v žebříčku (Milestones Events). Vyvolat je můžete při projížďce městem vyprovokováním policie nebo jednodušší cestou přes menu kariéry. Velmi podobné úkoly jsou připraveny i v Challenge Series pro otestování vašich řidičských schopností, navíc i s Tollboothem.

  NFS: Most WantedPursuit Evasion - V zadaném časovém limitu utečte policii z dohledu a schovejte se ji (cooldown sloupec). Postupem v kariéře se časový limit snižuje.

  NFS: Most WantedPursuit Time Challenge - Pravý opak Pursuit Evasion: vaším úkolem je nechat se určitou dobu pronásledovat policií a následně se jí vypařit.

  NFS: Most WantedCost to State Challenge - Destruktivní mód, v němž musíte napáchat co největší paseku a následně prchnout. Nejvíce škody způsobují Pursuit Breakery a narážení do policejních aut, „vydělat“ si můžete i ničením laviček, zastávek, košů, pouličních lamp... zkrátka vše, co vám přijde pod nos.

  NFS: Most WantedBounty Challenge - Je založen na podobném principu jako Cost to State Challenge, místo škody však musíte dosáhnout předem stanovené výšky Bounty (body za styl). Získáváte je povedenými smyky, triky, komby ničení policejních vozů, atd.

  NFS: Most WantedInfractions Challenge - Zadání je jednoduché: spáchejte co nejvíce přestupků. Mezi ně se řadí např. jízda v protisměru, po nevyznačených cestách, vysoká rychlost, prchání před policií, ničení majetku, apod.

  NFS: Most WantedRoadblock Challenge - Proražte svým autem co nejvíce policejních zátaras. Před najetím použijte speedbreaker, jakmile se z ní dostanete, pomůže vám nitro. Započítá se i tehdy, pokud ji jednoduše objedete.

  NFS: Most WantedSpike Strip Challenge - Pro splnění tohoto milníku potřebujete minimálně Heat Level 4. Spočívá v tom stejném, jako Roadblock; policie vám to navíc stíží hřebíkovými pásy. Pokud přes ně přejedete, nemáte šanci na útěk.

  NFS: Most WantedTrade Paint - Poškoďte daný počet policejních vozů (stačí mírně najet). Počítá se i tehdy, pokud policejní vozidlo narazí do vás.

  NFS: Most WantedPhoto Ticket - Druh milníku, který se vyskytuje pouze v kariéře (Milestones Events nebo jízda městem). Místem na mapě označeným fotoaparátem musíte projet co nejrychleji, tedy vyšší rychlostí, než jakou máte zadanou.


  Jak na ovládání

  NFS: Most Wanted se řadí mezi čistokrevné arkády, k ovládání auta tedy potřebujete jen čtveřici tlačítek, kterou doplňují klávesy pro nitro, speedbreaker a ruční brzdu. Doporučuji si přenastavit klávesu pro zpomalování času na tlačítko Z, abyste měli nitro (X) a ruční brzdu ihned po ruce. Mapa se zobrazí klávesou M, Tab přepíná na složku se zprávami a hovory. Zpětné zrcátko najdete na tlačítku L, pohled se mění Cčkem. Pokud se vám nelíbí právě přehrávaná skladba, přepněte ji pomocí klávesy T.


  Rockport City - tam, kde se odehrávají zběsilé ilegální závody
  NFS: Most Wanted Všechny závody a policejní honičky se odehrávají stejně jako v Undergroundu 2 v rozsáhlém městě. Od minulého dílu se však pochopitelně změnilo, namísto pěti městských části se zde projedeme jen třemi, zato rozsáhlými čtvrtěmi - Rosewood, Coastal a Downtown. Tyto jednotlivá území se vám postupem v kariéře odkrývají; každé je unikátní svým pojetím - zatímco Coastal se dá považovat za přímořskou část Rockportu, tedy doky, Downtown je identické hustou zástavbou v podobě mrakodrapů, městských domů, nákupních středisek, apod. Pro porovnání: Rockport City je přibližně jen 1,5× větší než město Bayview v Undergroundu 2. Vývojáři to komentují tím, že jim to nedovolilo zastaralé jádro PS2, z něhož je hra převedena na PC.

  Pokud se nalézáte ve Free Roaming módu, tedy na projížďce městem, po stisku klávesy M se vám zobrazí kompletní mapa. Libovolně s ní můžete zoomovat, filtrovat ikonky nebo přepínat mezi zobrazením důležitých míst a závody, které jsou potřeba k výzvě soupeře z BlackListu.

  NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted
  Mapa s událostmi / důležitými místy

  Při policejní honičce se na mapě zobrazí červené trojúhelníčky, které označují pasti na policejní vozidla (Pursuit Breakery). Jestliže do takto označeného symbolu vjedete, způsobíte tím škodu okolním autům. Nejčastějšími nástrahami bývají benzínky, po jejímž najetí vybouchnou, a vy se tak zbavíte několika pronásledovatelů jednou ranou. Ve městě jsou dále nedostavěné budovy s lešeními, obří kola a koblihy umístěné na podpěrných pilíčích, sloupy držící billboardy, vysílací věže - všechny tyto nástrahy vám tak či tak v honičkách pomohu.

  NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted
  Mapa s nástrahami / úschovnami

  Jestliže ujedete policii na určitou vzálenost, nastává tzv. cooldown. Je to čas, po který vás policie ztratila z dohledu a neúspěšně po vás pátrá. Jestliže se v této době objeví v blížkosti policie, opět se vracíte do módu prchnutí. Po naplnění tohoto sloupce končí honička vítězstvím pro vás. Cooldown sloupec je zobrazen v dolní části obrazovky. S přibývajícím Heat Levelem se však tato doba zvyšuje a tak je dobré vyhledat na mapě úschovny (označeny světle modrým kroužkem), jež tuto dobu razantně zkrátí. Jsou to většinou staré garáže a výrobní haly, odlehlé parkoviště, myčky aut u benzinek, apod. Kromě úschoven se na mapě zobrazí také vaše safehousy (označeny zeleným symbolem) - jejich výhoda spočívá v okamžitém naplnění cooldown sloupce.

  NFS: Most Wanted

  NFS: Most Wanted NFS: Most Wanted

  Z neznámého důvodu je vaše vozidlo vybaveno radarem na policejní vozy. Díky němu zjistíte přítomnost policie ve vaší blízkosti, často se tak vyhnete policejním honičkám. Při průjezdu městem se zobrazí uprostřed horní části obrazovky. Na první obrázku je neutrální režim, druhý pak šipečkou naznačuje, jakým směrem se nachází projíždějící hlídka. Poslední ukazatel pak upozorňuje, že v blízkosti se nachází Photo Ticket, což se zdá být užitečné.

  NFS: Most Wanted Heat Levely
  Co je to Heat Level? Jedná se momentální stupeň policejního stíhání po vaší osobě. Čím více konfliktů a s policií, tím je vyšší. Rovněž závisí na době, jež jste pronásledováni. Na začátku kariéry, resp. s každým novým autem, začínáte na levelu 1. Postupem času jste však hledanější a tato hodnota se zvyšuje. Jeho snížení docílíte přebarvením nebo ponecháním vozidla v garáži delší dobu, zatímco jezdíte s jiným.

 • Heat Level 1 je nejnižší stupeň policejního stíhání. Vyznačuje se pomalými městskými hlídkovými vozy v maximálním počtu pěti. Jejich zbravení je černé s bílým pruhem.

 • V druhém levelu po vás jedou utajené vozy typu městské policie, tentokrát zbarvené celé do černé barvy. Jejich maximální počet je 10. Stejně jako u předchozího levelu se tyto auta velice dobře ničí, stačí náraz do boku vozidla ve vysoké rychlosti. Už zde se může objevit první zátarasa.

 • Třetí stupeň se nese ve znamení pokročilých policejních vozů značky Pontiac GTO. Jejich zbarvení je podobné jako u levelu 1, tedy černé a na bocích auta s bílými pruhy. Policie jich postaví proti vám maximálně 15. Velmi často stavějí zátarasy, o kterých se dozvíte z policejních vysílaček. Pozor si také dejte na obrněná vozidla typu SUV, útočící ve dvojicích proti vám. Většinou vás rozhodí nebo zablokují z každé strany; vyhnout se jím dá pomocí speedbreakeru.

 • V Heat Levelu 4 nás kromě do černa zbarvených pontiaců (až 20) bude pronásledovat i policejní helikoptéra. Objeví se většinou tehdy, pokud nemá policie o momentální situaci přehled. Pokud po vás jde pouze ona, vaše šance na útěk se skrývá v tunelech. Opět se nevyhnete ani útokům terénních SUV, okořeněné zátarasami s ježky (pásy s hřebíky).

 • Nejvyšší level pátrání - to je Heat 5. Nyní po vás půjdou Corvette C6s vybavené nitrem, a to až v počtu pětadvaceti! Do pátrání se přidá i seržant Cross, nejzdatnější řidič u místní policie. Ten se ujme vedení a neustále se vám bude držet za spojlerem. U takto vysokého levelu je nejnižší možnost útěku.

  Výběr těch nejlepších downloadů

  Volně přístupné Demo NFS: Most Wanted

  NFS. Most Wanted - Download [570 MB] - Více informací -

  Velmi žádané demo bylo vypuštěno z dílen EA pár dní před vydáním plné verze. Pokud dosud nemáte plnou hru a chtěli byste si Most Wanted přesto vyzkoušet na vlastní kůži, nabízíme vám demoverzi.
   
  Volně přístupné Patch 1.3

  NFS. Most Wanted - Download [12.7 MB] - Více informací -

  Oficiální patch pro NFS: MW s číslovkou 1.3. Co vše opravuje, si můžete přečíst zde.
   
  Volně přístupné Black Edition Patch

  NFS. Most Wanted - Download [380 kB] - Více informací -

  Díky tomuto dokonalému (a přitom jednoduchému) patchi se z vaší klasické verze stane Black Edition (v ČR není k zakoupení). Do hry vám tak přibude 10 aut, nové tratě a mnohem více! Pokud stále litujete, že nemáte Black verzi, stahujte tento patch.
   
  Volně přístupné Trainer +12

  NFS. Most Wanted - Download [95 kB] - Více informací -

  Trainer přidává do hry 12 nových funkcí. Jsou to například mega skoky (100 m), silné brzdy, nejvyšší rychlost (až 1100 m/h :o)), peníze, bounty a spoustu dalšího. Umožňuje váš rovněž přemístit na jakékoliv místo na mapě. Vše se provádí předem zadanými tlačítky. Pozor: trainer nefunguje s hrou patchnutou na 1.3.
   
  Volně přístupné Unlocker

  NFS. Most Wanted - Download [20 kB] - Více informací -

  Pod názvem Unlocker se skrývá menší hack. Hra nebude dohrána 100 %, avšak odemyká mapu, auta, challenge mise, peníze, atd.
   
   
  Volně přístupné Unlimited Cash

  NFS. Most Wanted - Download [370 kB] - Více informací -

  Stiskem jediného tlačítka zbohatnete o neomezené množství peněz.

   
   
  Volně přístupné Optimizer

  NFS. Most Wanted - Download [53 kB] - Více informací -

  Trainer odkrývá funkce a nastavení, která v Options hry nenajdete. Zapnete/vypnete tak Motion Blur, déšť, odrazy na cestě, vertikální synchronizaci a další efekty. Pozor: Optimizer nefunguje na některých grafických kartách (nVidia GeForce FX5200 a MX440) správně. Často se vyskytnou takové potíže, že je potřeba přeinstalovat ovladače grafické karty.
   
   
  Volně přístupné 100 % save (BlackList pozice #1)

  NFS. Most Wanted - Download [10 kB] - Více informací -

  Kompletně dohraná hra se všemi bonusy. První pozice v Blacklistu, dohrané Challenge závody, ale co je nejlepší - v garáži na vác čeká BMW M3! :o)

   
   

  Tipy & triky

 • EA si připravilo pro věrné fanoušky série menší easter egg. Pokud máte na pevném disku nainstalováno NFS: Underground 2 a hra najde váš save, dostanete bonus $10,000 do startu nové kariéry.

 • Jestliže použijete v dragu speedbreaker, snadno vybočíte z pruhu a přizpůsobíte se tak okolí. Po vypnutí speedbreakeru se vám auto zpět zařadí.

 • Pokud se vám v kariéře zalíbil jakýkoliv závod a zvládáte ho na výbornou, není důvod, proč si ho nezajet znovu – vyděláte na tom.

 • Při startu udržujte ručičku otáčkoměru v modré části, docílíte tak vynikajícího a výrazně rychlejšího startu než ostatní protivníci.

 • Existují dva druhy kamionů, kterým můžete shodit náklad - v Rosewoodu se často objevují nákladní auta s kládami, v Downtownu pak kamiony vezoucí nová auta. Pro shození nákladu (například na policejní vozy) stačí do auta mírně šťouchnout.

 • Spousta hráčů se slabšími PC si stěžuje na nemožnost vypnout efekt motion blur (rozmazání obrazu při rychlé jízdě). Jednou možností je použít multifunkční trainer Optimizer nebo se držet postupu na tomto fóru.

 • Občas si někdo stěžuje na havárie PC verze s tím, že počítač oznamuje poškozený soubor displeje: nv4-disp.dll. Z hlášky vyplývá, že je třeba přeinstalovat, či nainstalovat nový ovladač grafické karty. V daném případě se jedná o kartu nVidia výrobce.


  Tak jsme se prodrali až ke konci této příručky. Věříme, že vám byla užitečná a v NFS: Most Wanted využijete naše rady ke svému úspěchu.

 • Autor:
   

  Nejčtenější

  THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

  Kingdom Come: Deliverance

  Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

  Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

  Rise to Ruins

  Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

  Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

  Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

  Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

  Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

  Anthem

  Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

  Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

  Google Maps

  Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

  Další z rubriky

  Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

  Google Maps

  Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

  Navzdory vlažnému přijetí se vývoj Darksiders 3 zaplatil

  Darksiders 3

  Brutálně těžká akce Darksiders 3 sice kritiku příliš neuchvátila, ovšem z finančního hlediska jde o jednoznačný úspěch....

  Skvělá plošinovka Hollow Knight dostane brzy pokračování

  Hoolow Knight: SIlksong

  Nezávislou „metroidvanii“ Hollow Knight vyvíjeli jen tři lidé, oslovila přitom už více než milion hráčů. Žádný div, že...

  ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
  ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

  Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

  Najdete na iDNES.cz