RECENZE: Nickelodeon Kart Racers je ve všem horší než Mario Kart 8

aktualizováno 
Závodní akce Nickelodeon Kart Racers se hraje jako žánrový klenot Mario Kart 8 DX, jen s tím rozdílem, že je ve všech ohledech horší. A nezachrání to ani Želvy Ninja, ani Spongebob.
40

Nickelodeon Kart Racers

Platforma: XboxOne, PlayStation 4, Switch
Výrobce: Bamtang Games

  • Předměty jsou celkem vyvážené
  • Lokální multiplayer
  • Driftování a slušná ovladatelnost
  • Ve všem horší než Mario Kart 8 DX
  • Hra se v některých pasážích trhá (Switch)
  • Zastaralá grafika
  • Málo postav
  • Chybí hraní online

Herní karta

Akční závodní hry, v nichž se používají různé předměty a jimiž lze škodit soupeřům, to mají minimálně na Swicthi těžké. Mario Kart 8 DX je po všech stránkách vybroušený klenot a troufám si tvrdit, že z trůnu ho sesadí nejdříve až další regulérní díl v sérii.

Nickelodeon Kart Racers

Nickelodeon Kart Racers

Přesto jsem rád, že to ostatní nevzdali, protože proč si nezajezdit s jinými postavičkami a v jiném prostředí, že. Na dobrý pocit z jízdy není třeba úplně špičková grafika a i menší tým může zaujmout novými nápady. 

To ovšem není případ Nickelodeon Kart Racers, který se až okatě inspiruje slavnou konkurencí, aniž by kromě jiného kabátku a vlastních postav dodal něco vlastního. Problém je, že prakticky vše dělá hůře a na Switchi jsou neodpustitelné problémy se stabilním snímkováním. Ale popořadě.

Nickelodeon Kart Racers

Nickelodeon Kart Racers

Nickelodeon Kart Racers

Nickelodeon Kart Racers

Po spuštění máme na výběr hru pro jednoho hráče, multiplayer a návštěvu obchodu. Obchodu se netřeba obávat, zde se za herní měnu nakupují vylepšení pro vozítka. Multiplayer je pouze lokální, a to pro dva až čtyři hráče. Na výběr je klasický šampionát, volná jízda a bitvy v arénách. Hra pro jednoho hráče strukturu kopíruje, jen místo arén tu je hra na čas. Asi se tvůrci nechtěli párat s umělou inteligencí botů, tak režim raději vynechali. Šampionát lze hrát ještě sólo a v týmech. A to je co se režimů týče vše.

Tratí je celkem 24, což zní dobře, jenže tematicky jich je mnohem méně a kvůli grafické nevýraznosti a všudypřítomnému zelenému slizu vypadají skoro stejně. Na výběr jsou dále tři stupně rychlosti, kdy ta první je vyloženě pro děti, a tři stupně AI. Nečekaně malý je seznam závodníků, který zahrnuje poslední verzi Želv Ninja se jmény jako Mikey a Raph, dále tu máme samozřejmě Spongeboba a Patricka. Celkem dvanáct kousků je na možnosti Nickelodeonu hodně málo.

Nickelodeon Kart Racers

Nickelodeon Kart Racers

V podstatě totožné jako v Mario Kart 8 je přizpůsobení vozítka, kdy si volbou pneumatik, motoru či kluzáku ovlivníme atributy jako rychlost, akcelerace, ovladatelnost a podobně. Konečně se dostáváme na trať, ale ani tady nás žádné příjemné překvapení nečeká. Grafika vozítek a postaviček je fajn, ovšem trať a prostředí celkové za moc nestojí. Vypadá to trochu jako deset, patnáct let stará hra, kterou někdo přepnul do vyššího rozlišení.

Závody jako takové šlapou celkem dobře, protože opět kopírují Mario Kart 8, včetně známého rychlostního boostu z driftu. Když projíždíte zeleným slizem, nabíjí se turbo. Předměty na trati pak vnášejí do hry trochu akce. Opět je to jinak vypadající klasika: pizza přes obrazovku zabraňuje pořádnému výhledu, raketa sejme protivníka a naopak štít vás dočasně ochrání.

Fotogalerie

Ze Sonic & All-Stars Racing Transformed tu máme schopnost vozítka plynule se měnit v člun a kluzák, což je vítané zpestření. Zní to jako skvělá zábava, bohužel chybí požitek z jízdy. Kolize jsou takové nedomrlé. Jedinou novinkou je asi nutnost na některých tratích jezdit jakýsi slalom mezi šipkami, v opačném případě následuje penalizace.

Co hru ovšem neskutečně sráží, a vlastně je to pro mě i hlavní důvod, proč mě nebavilo hrát dál, je snímkování. Framerate sice nikdy nespadl na nulu, ovšem na některých místech se hra nepříjemně zpomalí a zacukává. Myslel jsem, že je problém ve větším počtu závodníků naráz, ale ne, situace se opakovala i v režimu, kdy jsem hrál sám na čas. Předpokládám, že verze na velkých konzolích na tom bude lépe, Switchovou ovšem doporučit nemohu nikomu. Není to vyloženě nehratelné, jenže proč si kupovat něco, když na výběr jsou kvalitnější alternativy.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

40 %

Čtenáři

14 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Mario Kart, Switch, Switch

Nejčtenější

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Další z rubriky

RECENZE: V Darksiders 3 hrajeme za jezdce apokalypsy na lovu sedmi hříchů

Darksiders 3

Pokračování vynikající akce Darksiders je na první pohled stejné jako předchozí dva díly, pod nepříliš působivým...

RECENZE: Mutant Year Zero je strategie, která nevyžaduje přemýšlení

Mutant Year Zero: Road to Eden

Na první pohled perfektní tahová strategie bohužel nenabízí dostatek možností, aby dokázala po celou dobu udržet...

RECENZE: Legendární Larry se vrátil a je oplzlejší než kdy dříve

Leisure Suit Larry - Wet Dreams Don't Dry

Od nového Larryho jsme moc nečekali a také jsme toho mnoho nedostali. Jde jen o zastaralou adventuru plnou nelogických...

Najdete na iDNES.cz