Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Night Watch - odvěký souboj Dobra a Zla

  12:00aktualizováno  28. července 5:25
Odvěký souboj Dobra a Zla je v této hře ústředním motivem. Příběh jako takový je ale převzat od ruského spisovatele. Povede se tento převod? Čtěte v tomto článku.

Night Watch

Už kdysi dávno se rozhořel konflikt mezi rytíři Zla a Dobra. Upřímně řečeno, tenhle odvěký konflikt tvoří hlavní či vedlejší zápletku nepřeberného množství knih, filmů i her. Hra s názvem Night Watch není žádnou výjimkou, dokonce se dá říci, že tenhle boj je v podstatě ústředním a jediným motivem. Všechno to vychází z novely ruského spisovatele Sergey Lukyanenko. Jeho dílo bylo později v Rusku i zfilmováno (do našich kin se tento film teprve chystá). Tento film se stal naprostým trhákem a uchvátil naprostou většinu diváků. Není tedy divu, že ruská společnost Nival Interactive se toho chytla a rozhodla se udělat hru, ve které spojuje zřejmě dva nepopulárnější žánry: akci a RPG.

Všechno to vychází z novely ruského spisovatele Sergey Lukyanenko. Jeho dílo bylo později v Rusku i zfilmováno, a od té doby se jedná o hitovku.

Night Watch

Svět byl vždycky rozdělen na dvě strany – černou a bílou, den a noc, Světlo a Temnota. Od pradávných dob však existuje smlouva, která stráží rovnováhu mezi Světlem a Temnotou. Ale, měl by tu být také někdo, kdo by strážil tuto smlouvu. Existují lidé, kteří žijí mezi námi. Vypadají sice normálně, ale jsou jiní. Sami sebe nazývají „Others.“ Jsou to lidé, kteří dokáží vstoupit do světa „stínů“, do další úrovně reality, která je nabita magickou energií, kterou ono dokáží využívat ve svůj prospěch a s jejíž pomocí praktikují magii. Od počátku věků si tito strážci volí stranu, které budou sloužit a za kterou budou bojovat. Ti kteří slouží Temnotě se spolčují v Denní Hlídce (Day Watch), a ti co ochraňují Světlo pracují ve skupině s názvem Noční Hlídka (Night Watch). Jejich boj probíhá po věky a věky a bude pokračovat do té doby, než bude porušena rovnováha a jedna ze stran nezvítězí, navždy.

Tento svět si získal příznivce také díky perfektní kombinaci nadpřirozena a každodenní běžné reality se správnou dávkou „Východní Evopy“ (každý musí přiznat, že když něco natočí v Hollywoodu, tak to je naprosto nezaměnitelné).

Night Watch

Hráč ale nebude bojovat jen tak, jen proto, že se to od něj, jako od strážce, očekává. Ve hře bude přítomen i nějaký ten příběh, který si na hráče chystá řadu překvapení a dějových zvratů.

Jelikož jde o RPG, tak hráč bude mít samozřejmě možnost rozvíjet svojí postavu. Tento rozvoj půjde cestou magie, protože to je proti různým démonům asi to nejlepší. K dispozici jsou tři větve: Shapeshifter, Enchanter a Mage (úmyslně ponecháno v původním znění, aby nenastávaly nějaké dohady). V těchto větvích bude možno rozvíjet více než sedmdesát různých dovedností a kouzel.

Autoři hovoří o interaktivním prostředí, se spoustou zničitelných objektů, což přenáší souboje zase na trošku jinou úroveň (hra používá stejný engine, který byl použit v Silent Stormu).

Hry od Nivalu běžně dosahují dobrých výsledků ve Východní Evropě, ale v Severní Americe už to není taková sláva. Tahle hra, přestože by se mohlo zdát, že není nijak moc medializována, by ale měla být dostatečně zajímavá. Nezbývá než si počkat na dokončení a posoudit na vlastní kůži.

Autor:


Témata: Interaktivní

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Valentýnský speciál: Romantická gesta počítačových hráčů

World of Warcraft Wedding | Mariya & Igor | Wow

Dnes je svátek zamilovaných, tak si dejme na chvíli pauzu od neustálého herního vraždění a válčení a podívejme se pro...

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

System Shock 2

Autoři chystaného remaku jedné z nejlepších her všech dob se stali oběťmi vlastních ambicí. Musí proto vývoj přerušit a...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz