Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nocturne #2 - v hrobce podzemního boha

  12:00aktualizováno  10. ledna 2001 11:27
Nelehké jsou cesty agentovy, jež má chránit svět před temnotou. Ve druhé části návodu se Stranger podívá do zapadákova plného zombíků, a také do temných hlubin pod ním.

Jede jede mašinka...

Vlak do pekla
Ocitáte se ve vlaku do texaského zapadákova Redeye, odkud byl "hlášen výskyt zombií". Váš spolucestující Hiram vám vysvětlí detaily případu, a poznamená, že má divnou předtuchu. Někdo po něm prý jde. Vzápětí nato se jeho předtucha potvrdí... Ani nezastrkujte pistole, a běžte si "pokecat" s lidmi ve vagónu. Stanou se z nich vlkodlaci! Nu což, sejmout. Dveře dozadu jsou zamčené, tak směřujte k lokomotivě skrze vagóny a po jejich střechách. Stranger poznamená, že někde by měl být Hiramův kufr plný věcí. Je to prostřední bedna nalevo od zdvihatelné krabice ve vagónu se zavazadly, ale otevřít jde pouze sekerou (později). Vagón s masem obsahuje i dva živící se vlkodlaky, jinak klidno. Na uhláku seberte sekeru, a pak přeskočte na střechu lokomotivy. Na levé bočnici leží strojvedoucí, a má u sebe klíč. Vracejte se zpátky, zabíjejte bestie, a v zavazadlovém vagónu rozsekněte zmíněnou bednu. Uvnitř jsou nějaké stříbrné náboje (hurá!) a lékárnička. Zamčeném dveře ve vašem vagónu odemknete strojvůdcovým klíčem, další vzpříčené odstraníte sekerou. Na konci vlaku vylezte nahoru na střechu- čeká vás tam Hokkendireský vrchní vlkodlak a tuhý souboj- uskakujte a střílejte dokud bestie nechcípne. Z vlaku se pak dostanete "snadno"- po výbuchu lokomotivy.

Městečko Redeye
Toto "městečko" je pravý americký buranov o jedné ulici, ale má kupodivu asi stovku obyvatel. Nemrtvých... Na nádraží sleduje váš explozivní příjezd místní farář, který vás zasvětí do situace. Váš přítel Scat Dazzle byl zabit, mrtví ožívají a žerou živé, a jediný způsob jak se jich zbavit je "oddělit hlavu od těla". Reverend na to má lopatu, vy pistole, ale před kostelem si můžete sebrat podobnou. V kostele, který se stane vaší základnou, zjistíte že smrt vašeho kamaráda není definitivní. Má totiž svého vúdú ducha, který ho dokáže přivést To je ale maso! zpět, ale chce to rum, doutníky a kostěný prach (černošská magie je trochu svérázná). Kromě rumu všechno máte, pro něj si musíte zajít do "Saloonu". Takže jděte ven, zpět k nádraží a na hlavní -jediné- ulici doprava. Cestou rozpatlejte pár mozků (zombíci umírají relativně snadno), ale nezdržujte se- nepřátelé se rodí stále noví, zvláště na hřbitově u kostela. Saloon nemůžete minout- uvnitř seberte láhev z baru a spěchejte zpět na posvěcenou půdu. Použijte Rum na Scata, "Baron Samedi" ho oživí, první úkol je za vámi. Promluvte si s reverendem a se Scatem stojícím venku.

Dále musíte přivést do kostela všechny přeživší lidi. Cestou se stavte na telegrafní stanici (hned u nádraží), je zničená ale najdete tu doktorskou brašnu. V domě naproti jsou nějaké náboje. Pak postupujte až na konec města, kde jsou dvě farmy na kopečku. Nejdřív se vydejte ke Smithovům (doprava), a cestou zlikvidujte pár zombií včetně nemrtvého psa. Prohlédněte si přízemí, a na zadním dvorku zastřelte zombie krávu (tomu říkám nápad!). Nahoře v temné místnosti se skrývají Smithovi, budou vás následovat. Vezměte si lékárničku. Pozor, nahoru za vámi přijde návštěva! Zubatá... Půjdete-li do sklepa, dočkáte se od manželů několika slušných hlášek, stejně tak zkuste venku začít zdrhat k Jenkinsnovým. K těm ostatně musíte. Než vlezete dovnitř, prohlédněte si stodolu. Budete napadeni stádem zombie krav - tomu říkám maso ;-) Všimněte si zablokovaných dveří do sklepa za budovou. Pak vstupte zadním vchodem, ale opatrně, z rodinky uvnitř trochu opadává maso... V ložnici je v truhle pár nábojů do pistole a na skříni leží střely do brokovnice. Venku vás přivítá paní Smithová s další skvělou konverzací. Vraťte se do městečka, a cestou přiberte z prvního domu dalšího živého. Pak se zastavte v šerifově úřadovně. Je tu lékárna a docela hodně nábojů, a v cele bručí šerifův zástupce. Řekne vám že jeho šéf ho zamkl a šel do Saloonu (...). Promluvte si i s paní Smithovou. Zaskočte do Saloonu a odpráskněte šerifa (správně po kovbojsku!), a seberte mu klíč. Vysvobozený zástupce vám daruje brokovnici (!!!) a v cele je ještě krabice s náboji do ní. A teď už rychle do kostela.

Po příchodu vám paní Smithová řekne, že ve sklepě u Jenkinsových zůstaly děti! Chce to zvláštní zaklepání, aby otevřely. A protože s brokovnicí v ruce se dá Kouzelný americký venkov užít spousta legrace, vydejte se zpět do města. Nad Saloonem je bordel- vlezte tam a zachraňte městskou "sociální pracovnici". Vezměte jí sebou k Jenkinsovým, zabušte na dveře od sklepa, a děti otevřou. Promluvte si s nimi, musíte je přesvědčit aby šly s vámi. Doveďte všechny tři osůbky do kostela, a venku si promluvte se Scatem. Pak dovnitř, vyzpovídat Smithovy a jejich děti. Kluk vám řekne, že poblíž je starý opuštěný důl, odkud "lezou čerti". Ukáže vám cestu dovnitř...

Opuštěný důl
Vstupte dovnitř s připravenou brokovnicí, a vyříkejte si to s tlupou zombíků. Vydejte se po kolejích úplně vpravo, za čas dojdete k "Tunelu C". Tím pokračujte až k mostu, hned za ním jsou nalevo schody, které vás dovedou do důlní elektrárny (Powerhouse). Pozor, hned za vámi tam vleze zombie! Pak seberte baterii, plynovou masku, dynamit a brokové náboje z truhlice na podlaze. Pořádně si prohlédněte mapu dolu na stěně (je dobré si ji překreslit). Pak ve všech sekcích zapojte světla pomocí ovládání generátoru. Vraťte se kus zpátky a podle mapy najděte "Tunel A". Uvnitř je místnost se zeleným plynem (nalevo). Nasaďte si masku než tam vlezete. Uvnitř jsou dvě bedýnky s brokovou municí. Pak si zajděte do "Tunelu D", do skladu dynamitu. Až ho najdete, pokračujte až doprava. Je tam několik beden s výbušninami. Jednu zvedněte a dejte ji do výtahu, pak ho pákou odešlete do výdejny (Transfer Room). Potom musíte najít místo kde je mezi patry tunelů propast. Budete jí muset přeskočit. Pak směřujte rovnou do výdejny, a cestou likvidujte všechny zombie. Na levém výtahu je dynamit, co jste poslali zezdola- přeneste ho až napravo k dalšímu výtahu a stiskem páky odešlete. Pak se vraťte k mostu v "Tunelu C" a jděte k předákově budce (Foreman's Shed). Napravo od ní je váš dynamit- seberte ho. Přejděte křižovatku, potom doleva, a po kolejích. Položte výbušninu před zával, poodstupte (!), zamiřte, a výstřelem z pistole ji "aktivujete". Zával je pryč, jde se dál. Malé slizké zelené mrchy si odstraňte z cesty brokovnicí. Nakonec dorazíte ke křižovatce- vydejte se po levých kolejích... a ocitnete se v díře plné zeleného slizu! Rozstřílejte všechny bestie, a čeká vás další level.

Hřbitovní humor

Hledání mystických kamenů
Nacházíte se v prostoře silně připomínající hrobku. U mrtvé zombice leží lékárna a náboje do brokovnice, o kousek dál Mystický kámen číslo jedna. Všimněte si rytiny na něm. Pak za pravidelného "čištění" oblasti od potvor postupujte stále dolů chodbou kde hoří oheň. Na dně se dejte doleva dopředu, najdete Centrální místnost s podstavci pro kameny. Položte první na odpovídající symbol (budiž světlo!). Nyní je vaším úkolem sehnat zbytek ze silně zapastěných místností, tak pokračujte ve směru kterým jste přišli až k výtahu aktivovanému pákou. Doveze vás ke komnatě ve které leží druhý "menhir"- prohlédněte si pečlivě symboly na zemi, protože až kámen seberete, podlaha zmizí a zbudou jen ony. Musíte pak přeskákat nazpět, stylem: nejprve nalevo na oko, potom na kruh, a pak dlouhý skok až na římsu. Až svou kořist umístíte v Centrální místnosti, otevřou se dveře. Tentokrát si trochu víc zabojujete, a past spočívá ve zdvihající se podlaze (aktivována uzmutím kamene a prvním krokem z rampy). Jediná rada zní- než z rampy slezete, namiřte si to k východu a zdrhejte co můžete... Výsledkem vaší snahy bude (kromě přežití) otevření dalších dveří (kde číhají další zelené mrchy). Zde musíte přeskákat po balvanech až k římse se čtvrtým kamenem- jakmile bude ve vašich rukou, vyletí ze země mezi balvany rotující čepele. Cesta zpět není příliš těžká, jen musíte dobře skoky načasovat. Za pátými dveřmi čeká (prozatím) poslední kouzelný šutr, a zdaleka nejhorší past. Na konci této chodby si všimněte páky v rohu naproti kameni, a silně doporučuji si ozkoušet, jak se k ní dostanete nejrychleji, a použít save. Po sebrání kamene začne proudit do místnosti voda, a jediné co vás uchrání od smrti je bleskurychlé stisknutí této páky. Voda pak odteče a uvidíte nový průchod. Tato chodba sice vede ke svobodě, ale skrze nechutné špičáky vyjíždějící ze stěn i z podlahy, a je velmi těžké dostat se ven. No, nakonec to zvládnete, a všechny kameny dosednou na své podstavce v Centrální místnosti. Napravo se otevřou dvířka, tak si připravte nervy. Čeká tam hlavní, pěkně lovercraftovsky vykreslená zrůda... ačkoliv bojovat nebudete muset. Až bude po všem, opatrně přejděte most, seberte poslední mystický kámen a pokecejte s Baronem. Nakonec bleskově vyběhněte z místnosti a chodbou pryč. Ende druhá epizoda, gratuluji k přežití!

Autor:


Témata: hřbitov, Vlak


Nejčtenější

Hry z Xboxu, které fungují na Xboxu One
Třináct her z původního Xboxu lze nyní hrát na Xboxu One. A vypadají lépe

Od dnešního dne je možné na Xboxu One hrát třináct her, které vyšly na původní Xbox. Všechny běží v rozlišení 1080p, mají lepší snímkování a nahrávací časy.   celý článek

Legacy of Kain
Bude nová hra ze série Legacy of Kain? Vývojáři něco naznačují

Majitelé práv na dlouho opuštěnou značku Legacy of Kain začali na sociální síti sdílet obrázky upíra Raziela. Mohlo by to znamenat nový díl?  celý článek

Grand Theft Auto Online
Rockstar vysvětlil, proč GTA 5 nedostalo žádné příběhové přídavky

Navzdory všem očekáváním nedostalo Grand Theft Auto 5 žádný příběhový přídavek a veškerá podpora autorů se soustředila pouze na on-line složku. Znamená to, že...  celý článek

Huang Wenbin při návštěvě fotbalového klubu Runcorn Linnets.
Fanoušek cestoval přes půl světa, aby poznal oblíbený tým z fotbalové hry

Čínský fanoušek cestoval více než 10 tisíc kilometrů ze své domoviny, aby mohl navštívit klub hrající až devátou nejvyšší fotbalovou ligu v Británii.  celý článek

Watch Dogs
KOMENTÁŘ: Herní kauzy a pseudokauzy. Čemu věřit?

Pokud pravidelně sledujete dění na herní scéně, jistě vám nebude dělat problém vybavit si nějaký prohřešek, trapas, nebo prostě „fail“, kterého se vůči...  celý článek

Další z rubriky

Star Wars Battlefront II
Příběh nového Star Wars Battlefront 2 prý zvládnete za pět hodin

Kampaň pro jednoho hráče bude sice intenzivní, ale také velice krátká. Podle producenta hry Davida Robillarda její dohrání zabere něco mezi pěti až sedmi...  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.