Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová značka a technologie v Čechách

  12:00aktualizováno  27. října 5:18
Společnost DataStorage uvádí na český trh výrobky značky Ecrix Corporation, která byla založena v květnu roku 1996 s cílem uplatnit technologickou novinku v oblasti páskového ukládání dat, přičemž zakladatelé firmy mají v oboru více jak 60leté zkušenosti.
Zakladatelé Ecrix Corporation Juan Rodriguez a Kelly Beavers

Společnost DataStorage uvádí na český trh výrobky značky Ecrix

Jak vzniká technologická "Start Up" firma
Společnost Ecrix Corporation byla založena v květnu roku 1996 s cílem uplatnit technologickou novinku v oblasti páskového ukládání dat. Stalo se tak především zásluhou nynějšího předsedy správní rady a CEO, Juana Rodrigueze, a Kelly Beaverse, prezidenta a COO. Oba dva mají na poli technologického výzkumu a vývoje bohaté zkušenosti, dohromady více jak 60leté.

Juan Rodriguez stál u zrodu řady dnes úspěšných společností, zabývajících se ukládáním dat, a to včetně firem StorageTek a Exabyte. Nějakou dobu pracoval též pro IBM.

Kelly Beavers je spoluzakladatelem společností Datasonics a Exabyte.

Vlastní jméno společnosti "Ecrix" je převzato z francouzštiny, ze slova "ecrire", což znamená "zapsat, zapisovat, zaznamenávat".

Na trh vstoupil Ecrix se zcela novou architekturou páskového záznamu, kombinující zdokonalené technologie s nenákladným provedením, a to mu umožnilo nabídnou zákazníkům levné a spolehlivé řešení ukládání dat. V jednoduchosti je síla, a dopracování nápadu použít nejspolehlivější, paketový, systém přenosu dat i na pásce, umožnil Ecrixu proniknout na poměrně obsazený trh s, v dané kategorii, nepřekonatelným poměrem ceny za uložený megabajt.

Ecrix uvedl svou VXA technologii v říjnu 1998 a již během první poloviny dalšího roku byly VXA mechaniky dostupné prostřednictvím široké sítě OEM a VAR distributorů. Kompatibilita s hlavními operačními systémy je samozřejmostí a postupně přibývají i oficiální certifikace.

Zatím je firma Ecrix (skládající se z 90 zaměstnanců) stále v soukromých rukou, s podporou investičních společností mj. Centennial Funds, Chase Capital, a University of Colorado, ale až nadejde na burze a na trhu vhodná doba...

Situace na "Data Storage" trhu
Spolehlivé ukládání a nalézání dat je v dnešní době ohromného množství digitálních informací klíčové pro úspěch většiny firem. Více jak 70 % společností, jež přišlo o většinou svých dat, zmizelo z trhu během 24 měsíců. Společnost CBL Data Recovery Technologies odhaduje, že 44 procent případů ztráty dat je způsobeno poruchou hardwaru. A tak i společnosti provozující v tuto chvíli uspokojující řešení ukládání a zálohy dat stojí před otázkou: Rozvíjet dále stávající velice nákladný systém nebo riskovat skutečně katastrofickou ztrátu dat?

Dnešní systémy ukládání dat jsou omezeny buďto na pevné disky nebo pásková zařízení zapisující data do stop tisíce bitů dlouhých s nutností konstantní rychlosti posunu pásku. Pevné disky se prokazují jako spolehlivá zařízení, ale pro širší použití jsou příliš drahé. Pásky jsou naproti tomu velice levné, ale z dlouhodobějšího pohledu nespolehlivé řešení.

Příčina je jasná: klasické páskové mechaniky vyžadují konstantní rychlost i datový tok. Naproti tomu počítač zapisuje a čte data v sekvencích, což obnáší kolísání přenosové rychlosti. Kvůli tomuto kolísání páska často zastavuje, přetáčí se zpět a opakovaně roztáčí. Toto posunování výrazně zvyšuje dobu zpracování, snižuje reálnou datovou propustnost a omezuje životnost dat.

Ecrix a VXA: Řešení pro ukládání dat
VXA - nové páskové médium pro ukládání dat od Ecrixu - uživatelům nabízí ekonomické výhody pásky v kombinaci se spolehlivostí pro stávající technologie nedostižnou.

VXA technologie způsobí převrat v průmyslu ukládání dat, úspěšně naplňuje potřeby, ve kterých existující páskové technologie zatím selhávaly. Eliminuje věčné posunování pásky a snižuje tak zátěž mechaniky i médií.

VXA nepotřebuje data přesně umístěná - ani z hlediska času ani prostoru. To eliminuje potřebu přesného zavádění pasky a snižuje tak i její opotřebení, potažmo prodlužuje dobu životnosti a zvyšuje možnosti výměny a přenosu médií.

Malé pakety (64 byte), používané u VXA, zvyšují toleranci k odchylkám mezi různými mechanikami a médii. Díky proměnlivé rychlosti posunu pásky a snímání dat jsou možnosti VXA při čtení narušených dat výrazně vyšší. Tuto funkci ještě umocňuje speciální nástroj pro obnovu dat od Ecrixu.

Díky menšímu počtu součástek je VXA mechanicky i elektronicky jednodušší než stávající pásková řešení a díky tomu i levnější.

Tyto a další technologické výhody činí z VXA mechanik řešení, ve srovnání se stávajícími mechanikami, spolehlivější, levnější, integrovanější a perspektivnější řešení.

Další vývoj
VXA je budoucností ukládání dat, kombinuje ekonomické výhody páskových systémů se spolehlivostí dříve dostupnou jen na drahých diskových systémech. Ecrix dále pokračuje ve vývoji a propagaci VXA technologie, pracuje na dalších spolehlivých a ještě cenově výhodnějších řešeních, takže bude zákazníkům stále nabízet nedostižně výhodný poměr ceny za uložený megabajt.

O společnosti Data Storage, s.r.o.
Společnost Data Storage, s.r.o. je autorizovaným dodavatelem automatizovaných systémů pro zálohování, archivaci, migraci, ukládání a správu dat informačních systémů v prostředí operačních systémů UNIX, MS Windows, Novell NetWare a MacOS. V dané oblasti poskytuje komplexní řešení založené na ověřeném programovém vybavení a robustní technologii od renomovaných výrobců a systémových integrátorů.

Data Storage je distributorem společnosti Ecrix pro Českou republiku, kromě toho je autorizovaným partnerem společností Andataco nStore, ATecoM, Compaq, Legato Systems, Qualstar a Sony.

O společnosti Ecrix Corporation
Společnost Ecrix Corporation je inovátorem v oblasti páskových zařízení. Vyvinula řadou ocenění ověnčenou VXA technologii, která umožňuje pokročilé zálohování i obnovu dat v cenách a se spolehlivostí dosud nevídanou. Ecrix je soukromě vlastněnou společností se sídlem ve městě Boulder, Colorado, USA.

VXA je registrovanou obchodní značkou, Discrete Packet Format, Variable Speed Operation a OverScan Operation jsou obchodní značky Ecrix Corporation. Všechny ostatní značky, jména a registrované značky jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Další informace
Filip Vítek     Filip@DataConsult.cz       +420-603-585460
Libor Eliáš    Elias@DataStorage.cz     +420-603-424729
Taylor Allis   TAllis@Ecrix.com             +1-408-395-7363
Mnoho naleznete též na webových stránkách: www.ecrix.com, www.datastorage.cz.

Autor:


Témata: Obnova dat, Sony, Startup

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...

Naučil simíky brát drogy a vydělává na tom 6000 dolarů měsíčně

The Sims: BasementalCC mod

Díky štědré podpoře od fanoušků se šikovný modder uživí tím, že do „simulátoru života“ The Sims přidává ilegální...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz