Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové Online světy: Free Realms nejsou jen pro děti

aktualizováno 
Sony na bezplatnou dětskou MMORPG utáhla už milion lidí, včetně dospělých, a Playboy slibuje vlastní MMO, rozhodně ne pro děti

Playboy Manager web stránka

Free Realms
Free RealmsZa první půlku roku 2009 si fanoušci online her moc radosti neužili. Darkfall zklamal technickou zastaralostí a neuvěřitelným množstvím chyb a problémů s podvodníky, laciné překlady asijských free online her také zatím velkou díru do světa neudělaly, a tak nezbývá, než vzpomínat na žně loňského roku, kdy nás potěšily hned dvě velkorozpočtové onlinovky (Age of Conan a Warhammer Online) a dva výborné datadisky k úspěšným online hrám Lord of the Rings Online a World of Warcraft. Druhou variantou je přenést se přes předsudky a zkusit Free Realms od Sony Online Entertainment.

Sony spustilo Svobodné říše už na konci dubna. Od té doby už si herní účet, který vyžaduje pouze platnou e-mailovou adresu, zřídil více než milion hráčů všech věkových skupin. A neodolali jsme ani my. A musíme říct jedno. Vůbec to není špatné, jen musíte zapomenout na World of Warcraft, i když graficky se mu Free Realms dost podobají. A podobají se i hardwarovou nenáročností, která je u bezplatné hry zaměřené na mladší publikum základním požadavkem.

Free RealmsA také musíte snést to, že s vámi Sony nehraje úplně čistou hru. Ne, nemluvíme o nabídce placeného obsahu a mikrotranskacích, ale o slibu, že nemusíte nic stahovat a hned můžete hrát. Není to pravda, data se stahují neustále, a pokud má váš internetový operátor slabší chvilku, tak si počkáte na nahrání každého questu i pár minut. Stejně tak je lží, pokud někdo tvrdí, že jde o hru, co se hraje ve webovém prohlížeči. Ne, ne a ne. Hra se pěkně spustí v plnoobrazovkovém režimu, zato zvládne i vysoká rozlišení, byť je grafika jednoduchá.

Pokud byste se chtěli seznámit s herním příběhem, tak ten nemáme. Free Realms jsou podle Sony 3D světem, kde můžete dělat cokoliv, co chcete a kdy chcete. Můžete se prát s nepřáteli při hledání ztraceného pokladu nebo bojovat s dalšími hráči. Můžete naučit své zviřátko nový kousek, můžete kopat zlato, uvařit oběd nebo závodit v autíčku. Když máte chuť na něco jiného, můžete si zahrát některou z miniher, zahrát karty nebo jenom sledovat, jak se ve hře daří vašim kamarádům.

Free RealmsV praxi to znamená, že vás hra, jako člověka nebo vílu, vhodí do pestrobarevného světa, ve kterém najdete smíchané hry od Mario Cart přes Tetris až po „Prašti krtka“, všechny volně propojené sadou úkolů, které vybízejí k prozkoumávání okolního prostředí. Na rozdíl od klasických onlinovek ale není hlavní herní náplní tupé mačkání několika bojových tlačítek při likvidaci milionu zlých skřetů.

Tenhle hlavní rozdíl je znát už na začátku, kdy sice nejprve plašíte zlé skřítky, kteří obtěžují hodné prasátko, ale dál už se můžete rozhodnout, jestli chcete skřítkům nakopat řiťky nebo jestli raději pomůžete hodné víle uvařit silnou polévku. Víla po jejím vypití nabije skřítkům sama. A z naší zkušenosti a zkušenosti pokusných subjektů dětského věku je zábavnější naklepávat maso a krájet zeleninu, než střídavě mačkat dvě tlačítka na klávesnici a v 3D prostoru honit zbabělé skřety. Nebo si můžete zahrát malou RTS s tučňáky, kdo by odolal.

Free RealmsPokud člověka nepřesvědčí roztomile dětinská grafika a samotná náplň herních úkolů, možná pomůže hromada odměn, které čekají platící i neplatící hráče. Samozřejmostí jsou hromádky zlatých mincí po zmlácených nepřátelích nebo jako odměna za dobře nasekanou bazalku do polévky.

Navíc tu jsou hvězdičky pro posílení různých dovedností, lístky k odběru věcí z královského trezoru a další bodíky pro další účely. A k tomu všemu ještě obrovské oslavné nápisy „YOU WIN!“ po každé úspěšné minihře. Jednomu to zvedne ego, nemyslíte? Zahrát si můžete, nejlépe se svými dětmi nebo mladšími sourozenci na http://www.freerealms.com

Age of ConanAge of Conan – Je to až k nevíře, ale od vydání Age of Conan už uběhl celý rok. Dvanáct měsíců nadšení, zklamání a obnovování důvěry mezi hráči. Funcom za tu dobu vyměnil ředitele hry, dodal DirectX 10 efekty (stále v testovací verzi), ale hlavně doplnil spoustu obsahu, takže hráči, kteří si navyknou na kvalitu úvodního ostrova Tortage, pak netrpí takovým šokem.

Bohužel se vývojářům nepodařilo připravit aktualizaci s označením 1,5 tak, aby vyšla předně na narozeniny AoC, ale na testovacím serveru vypadají změny povolání a RPG systému i nová herní oblast Tarantia Commons vážně dobře.

Aby Funcom delší čekání hráčům vynahradil, představil hned několik dárečků. Ten největší je možnost vytvoření nové postavy na levelu 50 z celkových osmdesáti. To ale platí pouze jednorázově a pouze pro hráče, kteří mají na svém účtu už alespoň jednu „padesátku“. Tahle možnost má hráčům poskytnou šanci vyzkoušet si v novém herním systému i jiné povolání než to, které pojali za své hlavní.

Age of ConanDalší dárek pro herní veterány (více než 6 měsíců placení) je jeden slot na postavu navíc zdarma, noví i staří hráči si budou moci další dva sloty dokoupit. Přímo ve hře pak přibude možnost koupit si mazlíčka, který bude postavu doprovázet na jejích toulkách Hyborií.

No a pak tu máme tu trapnou záležitost. Protože Funcom nestíhá, ve hře se oslavy projevily pouze tím, že hráči dostali pro své postavy ohňostrojové rachejtle. Namísto speciálních eventů a questů ve hře tak Funcom pořádá jen hon na stříbrné a zlaté mince na komunitních webových stránkách. Pokud někdo najde všechny mince, získá šanci vyhrát celoživotní nebo kratší předplatné, popřípadě vlastní ikonku na herním fóru. Opravdu je to smutné a zdaleka to neodpovídá kvalitě samotné hry.

Playboy Manager – s poměrně malou odezvou se setkalo oznámení hry Playboy Manager, které proběhlo počátkem května. Za hrou, kromě vydavatelství Playboy Enterprises stojí společnost Jolt Online Gaming, která provozuje, mimo jiné RedDragon připomínající online hru Utopia Kingdoms. Ani PlayBoy Manager nebude plnohodnotnou MMORPG, ale pouze online webovou hrou, ve které na sebe vezmete úlohu vyhledávače modelek volnějších mravů. Své modelky pak budete tlačit na titulní stránky, ostatní hráči se budou snažit totéž, ale erotickým magnátem se může stát jen ten nejlepší a i počet Playmate je omezený.

Playboy Manager web stránka

Herní systém bude kombinovat sběratelskou karetní hru s tím, na co jsme zvyklí od konkurence, třeba v podobě Mafia Wars. No, a aby hráče k podobné věci něco táhlo, dodá Playboy fotografie skutečných playmate a dokonce i jejich videa. Prý už v létě na www.playboymanager.com. Trochu děsivě působí na stránkách zmínka o možnosti vyhrát doživotní předplatné. To by totiž znamenalo, že za takovou ptákovinu někdo bude chtít peníze. Jako by se fotky spoře oděných dívek nedaly na internetu sehnat snáze. O kvalitnějších hrách ani nemluvíme. Pikantní na celé hře je ještě jedna skutečnost – Playboy se potácí ve finančních problémech a je možné, že zkrachuje dříve, než se hra rozjede. Stejně by ho nevytrhla.

VanguardVanguard – Stále žije! Sony Online Entertainment toho zvládá hodně. Kromě již zmíněných Free Realms nabídla hráčům také další aktualizaci Vanguardu, který měl kdysi porazit alespoň EQ2, ale zůstal v jeho stínu a nakonec skončil v náruči stejné firmy, které patří EverQuest.

Aktualizace Halls of the Pantheon patří k těm opravdu velkým. V řeči čísel jde o 200 nových questů, zvýšení maximální možné úrovně na 55, 1000 nových předmětů a 2 nové létající pety. Nechybí ani nová raidovací oblast Halls of the Shattered Souls, vylepšení řemesel nebo 95 nových kouzel a speciálních útoků. Nestačí? Tak co byste řekli novým účesům?

World of WarCraft - Argent TournamentWorld of WarCraft – Blizzard vypustil několik nových informací o nadcházejícím obsahovém patchi 3.2. Jmenuje se Call of the Crusade a v první řadě prohloubí stávající in-game event Argent Tournament. Aréna bude za pomoci hrdinů Azerothu dostavěna a hráči se tak mohou těšit na nové úkoly, odměny a v neposlední řadě i raid instanci.

Stranou nezůstává ani PvP obsah. Oficiálně začne sedmá sezóna arén a hráči se po hodně dlouhé době dočkají nového bitevního pole Isle of Conquest. Mělo by jít o kombinaci zóny Wintergrasp s Alterac Valley, tedy velké bitevní pole s cílem kontrolovat zdroje. To vše za přispění dobývacích strojů.

A pokud vás zajímá, jak budou vypadat nové modely forem u Druida, tady je malá ukázka medvěda.

Autor:
Nejčtenější

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Další z rubriky

Netrpělivě očekávanou rubačku ze světa Pána prstenů jsme bohužel nedostali k...
Jatka ve Středozemi. Prvních pár hodin Shadow of War obrazem

Jednu z nejočekávanějších her podzimu hrajeme již třetí den a ještě stále nejsme na konci. Přečtěte si zatím naše dosavadní dojmy.  celý článek

Hobo: Tough Life
Na ulici je možné téměř vše, říkají autoři české bezdomovecké hry

O připravované české hře, v níž hrajeme za bezdomovce, jsme si povídali s designérem a grafikem Romanem Valentou ze studia Perun Creative. „Ve hře půjde...  celý článek

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.