Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novinky a zajímavosti ze světa her

  12:00aktualizováno  11. dubna 11:18
V dnešním novinkovém článku vybíráme zajímavosti z herního světa za poslední týden a přidáváme i několik tipů na články, které nás zaujaly jinde.

World of WarCraft

 • Pokud nemáte moc rádi online hry, nebo spíše vám leze krkem jen World of Warcraft s jeho neustávající propagací, nespravedlivými nadsazenými hodnoceními a celkovou nadšeností všech, kteří mají tu možnost ho hrát, tak tenhle článek je přesně pro vás. Autor v něm prezentuje svoje názory a uvádí důvody, proč po této hře tak za rok neštěkne ani pes. Sami posuďte, jak je to pravděpodobné, a jestli se autor nemůže třeba mýlit.

 • Organizace Crime Stoppers v Austrálii odstartovala masivní kampaň, která varuje rodiče před nákupem pirátských verzí her. Kampaň vyvolala vysoká míra pirátství, kdy na každou prodanou originálku připadá jedna nelegální kopie. Kampaň připomíná, že snaha ušetřit na software může vyústit v záznam v rejstříku trestů, protože podle tamního práva je nákup pirátského software prohřeškem stejně jako jeho prodej. Postih se pohybuje od peněžitého trestu do výše 55 000 australských dolarů až do odnětí svobody na dva až pět let.

  Kampaň připomíná, že snaha ušetřit na software může vyústit v záznam v rejstříku trestů, protože podle tamního práva je nákup pirátského software prohřeškem stejně jako jeho prodej.

 • Nejste náhodou závislí na internetu? Na Technetu se objevil článek zabývající se touto problematikou, přičemž na závěr se můžete pomocí krátkého testu sami přesvědčit, jak na tom doopravdy jste.

  Guild Wars

 • Byla spuštěna stránka gildy Chrocht z World of WarCraft, což zmiňujeme proto, že v ní potkáte i redaktory BonusWebu :). Další české gildy (kontakt) hledejte na konci naší recenze.

 • MMORPG Guild Wars, na němž se, mimo jiné, podílí i bývalí zaměstnanci Blizzardu, se již brzy dočká svého dokončení. Pokud vás zajímá více, přečtěte si naše preview, případně zkuste pěknou českou stránku www.guildwars.cz.

 • GameCenter přispěchal s exkluzivní recenzí na pokračování akční záležitosti Doom 3 nazvané Resurrection of Evil. Ten kromě nového příběhu přináší i zajímavou zbraň Grabber (obdoba Gravity Gun z Half-life 2), zajímavé schopnosti pro hráče související s mocným artefaktem a vykoledoval si slušných 85%.

 • Apríl je za námi a s ním i mnoho nevážně míněných zpráv. Doupě publikovalo přehledový článek, jenž rekapituluje vybrané kousky různých magazínů.

 • Hrajete World of WarCraft a zatím vám nejsou úplně jasné všechny zákonitosti tohoto světa a ovládání? Nebo hledáte nějaké zajímavé finty? Potom si určitě přečtěte miniguide, kterou sepsal český server MMORPG.

  DOOM 3: Ressurection of Evil

 • Mohou online hry zabíjet? Snad ne, ale chorá mysl se vždycky najde a jako příklad tu je jeden případ z Číny. Žily byli dva přátelé, kteří oba hráli online hru s názvem Legend of Mir 3. Minulý únor společně ve hře vyhráli virtuální zbraň (dračí šavli), kterou měl poté v držení Zhu Caoyuan. Jenže on ji prodal za 7,200 yuanů (reálné peníze), což se druhému z nich (Qiu Chengwei) nezamlouvalo a šel tedy na policii. Jenže tam mu sdělili, že neexistuje žádný zákon o ochraně virtuálních zbraní. No a tak odešel s nepořízenou. Když se oba později sešli, přestože Zhu slíbil předání peněz kamarádovi, Qiu to psychicky neunesl a svého přítele několikrát hrubě bodl do trupu a tím ho zabil. Z toho vyplývá, že by se žádné hry neměly brát tak vážně a možná taky to, že je nutné vytvořit nějaké nové zákony...

  Kdo je Lara Croft? Co ji drží při životě? A má dnes ještě co říct?

 • Předpokládaný rozmach mobilní herní scény asi skutečně není tak daleko, jak by si někteří mohli myslet. Když se vývojem her pro mobilní zařízená začal zabývat zkrachovalec John Romero, jehož Daikatana prakticky pohřbila celý tým Ion Storm, nikdo se tomu moc nedivil. Když ale podobný krok ohlásí i jeho úspěšnější „dvojče“ z id Softu John Carmack, už je to docela důvod k zamyšlení. Ten chce na mobilní telefony přinést legendární sérii Doom, přičemž se nebude jednat o frenetickou akci, ale o RPG hru hranou na tahy, přičemž Tomb Raider: Angel of Darkness ve hře bude fungovat dnes již možná zapomenutý „čtvercový“ systém pro pohyb, jenž se dle slov samotného Carmacka jeví jako naprosto ideální vzhledem k možnostem ovládání na klávesnici telefonu. Nebyl by to ale Carmack, aby ke své práci nepotřeboval více než současný maximální výpočetní výkon: „Největším problémem je Java, která je strašně pomalá. Existují již sice i výkonné telefony, ale drtivá většina podporuje stále jen Javu, což je, jako byste chtěli hrát na původním IBM PC s procesorem taktovaným na 4, 77 MHz.“

 • Obecně známým faktem dnes je, že s kdysi slavnou sérií Tomb Raider to šlo postupem času docela z kopce. Důsledkem toho bylo odebrání vývoje dalšího dílu otcům z Core Design a na starost si to nyní vzali vývojáři z Crystal Dynamics. Ti nově vydali prohlášení, že chtějí celou sérii znovu oživit a prakticky „znovu objevit“. Za tímto účelem se pustili do průzkumu veřejného mínění, recenzí předchozích dílů a všech věcí okolo, aby byl výsledek opět stoprocentní. Chip Blundel z Eidos Interactive k tomu podotkl: „Kdo je Lara Croft? Co ji drží při životě? A má dnes ještě co říct? Pouze nalezením odpovědí na 
Sims 2: Univerzita tyto otázky jsme mohli zjistit, jak hráčům opět úspěšně vrátit postavu, kterou tak milují.“ Jako hlavní designér postav na hře Tomb Raider: Legend pracuje Toby Gard, původní tvůrce Lary. Tu do dalšího dobrodružství vybavil novými schopnostmi i novou výstrojí, kupříkladu dalekohledem, granáty, baterkou nebo různými komunikačními zařízeními. S poklesem kvality her a popularity Lary si Toby hlavu neláme: „Lara Croft je nezlomná a nic ji nemůže zastavit.“ Datum vydání hry připravované pro PS2, Xbox a PC zatím nebylo oznámeno, ale již 12. dubna mají být spuštěny její oficiální stránky.

 • A máme zde další rozsšíření pro The Sims 2. Ještě neochladlo nadšení z minulého datadisku a EA už plánuje další. Tentokrát se se svými simáky vydáme ven za zábavou. O tom totiž bude celý tenhle datadisk s názvem The Sims 2: Nightlife. Hráč bude se svojí postavičkou navštěvovat nejvyhlášenější noční podniky, bude neskutečně hýřit a pařit a navíc bude „prozkoumávat“ trochu více do hloubky milostný život. K tomu se váže i nový životní cíl: pleasure seeking. Bude zahrnuta i budovatelská část, takže si každý může vytvořit noční podnik přesně podle svých snů. Podle Tima LeTourneau, senior producenta, si fanoušci Sims vždycky přáli dostat se se svými miláčky někam mimo domov, a přesně tohle jim nový datadisk umožňuje. Dokončení se plánuje na podzim tohoto roku.

  Zdroje: EuroGamer, The Age, 1up, Yahoo

 • Autor:  Nejčtenější

  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

  RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

  Kingdom Come: Deliverance

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

  Kingdom Come: Deliverance

  Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

  RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

  Winter Challenge

  Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

  Další z rubriky

  Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

  Fire Emblem Heroes

  Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

  Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

  Tomb Raider Barbie Doll

  Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

  Chystáte se na hory?
  Chystáte se na hory?

  Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

  Najdete na iDNES.cz