Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový Mortal Kombat bude dárkem pro věrné fandy

aktualizováno 
Zatím poslední díl ze série Mortal Kombat se sice prodával velmi dobře, skalní fanoušky ovšem zklamal. To u dalšího pokračování téměř jistě nehrozí.

Mortal Kombat 9

Hra Mortal Kombat vs. DC Universe ve své podstatě nebyla špatná. Kdyby šlo o samostatný titul. Ovšem, jestliže se jedná o pokračování série, která proslula poctivě budovanou mytologií a pořádně krvavým zpracováním, tak vás prostě zklame, pokud se začnou ve hře najednou prohánět Batman nebo Superman a brutalita je utlumena. Komiksové vydavatelství DC Comics si nepřálo, aby z jejich hrdinů stříkalo příliš krve.

Mortal Kombat 9Není tak divu, že mnoho příznivců Mortal Kombat skřípělo zuby a představovalo si, jak některou z fatalit testuje na tvůrcích. Ale naštěstí duchovní otec série Ed Boon si byl vědom toho, že "kastrace" jeho dítku neprospěla a devátý díl v řadě bude přesně takový, jak to máme rádi.

Zhruba před rokem se začalo s prací a už tehdy bylo odhaleno něco, co mnohým vyvolalo radostný úsměv na tváři a dalším jistě ukáplo pár slz dojetí: ve hře nebudou žádní superhrdinové.

Bez černého humoru a brutality je to poloviční zábava.

Ovšem ještě větší záplavu radostných výkřiků si zaslouží jiná věc. Zatímco Mortal Kombat vs. DC Universe se "chlubil" přístupností T (Teen – nevhodné pro děti do třinácti let), což bylo poprvé a doufejme, že i naposled v historii značky Mortal Kombat, tak devátý díl se naštěstí vrací k zařazení M (Mature – přístupné od 17-ti let).

Mortal Kombat 9A přiznejme si, i když nejsme zvrácení psychopati vyžívající se v krvi a vyhřezlých vnitřnostech, že k Mortal Kombatu to prostě patří a bez černého humoru a brutality je to poloviční zábava.

Nový Mortal Kombat se hodlá vracet ke kořenům. Pamatujete na časy, kdy jste si užívali hranatých a zubatých postav ve 2D prostředí? A pamatujete si na to, jak vás to neskutečně bavilo? Pokud ano, tak se na další díl těšte dvojnásob. Zatím se totiž zdá, že nás opět čeká hraní dvourozměrné. A jak ukázal Street Fighter, v případě, že je vše pečlivě zvládnuto, jde o klad, který hře na zábavnosti rozhodně neubírá.

Mortal Kombat 9Ve videích už byly vedle postav odhaleny i některé arény a i ty budou dárkem pro věrné fanoušky. Do moderního hávu byla oděna bojiště z prvního až třetího dílu, takže se porveme na mostě (The Bridge) při svitu měsíce, v žijícím lese (Living Forest), v místnosti naplněné kyselinou (Dead Pool) nebo v Shao Kahnově aréně (Kahn´s Arena).

Zachována samozřejmě zůstala i šance využít v některých předem určených arénách prostředí a místo standardního dokončovacího úderu poraženého shodit z mostu na bodce nebo do kyseliny.

Ale "běžné" fatality vás také nezklamou. Zatím jich příliš k vidění nebylo, ale stačilo málo a je nám jasné, že si tvůrci servítky neberou. V uveřejněných ukázkách je možné vidět nepříjemný konec jedné z postav, kdy Kung Lao roztočí svůj legendární klobouk, zarazí ho stále rotující do země, chytne poraženého soupeře za nohy a táhne ho přímo na ostří. U této lahůdky asi přeběhne mráz po zádech celé mužské populaci.

Mortal Kombat 9Neduh, se kterým se Mortal Kombat, potýká už roky, je nezajímavost některých postav. Přestože neustále přináší nové a nové hrdiny a záporáky, tak málokterý z nich je tak zapamatovatelný jako jednotlivci z prvních tří her. Jednoduše jim chybí charismatická osobnost a zajímavější příběhové pozadí.

Po letech experimentování se Mortal Kombat vrací ke svým kořenům.

I na to bylo myšleno, takže devátý díl Mortal Kombatu, alespoň podle prozatím potvrzených bojovníků, nehodlá experimentovat a přivádí na scénu postavy z nejklasičtějších. Zatím jsou známá tato jména: Johnny Cage, Kung Lao, Shao Kahn, Raiden, Nightwolf, Sektor, Reptile, Sub-Zero, Mileena a Kitana. Přestože to oficiálně potvrzeno nebylo, tak bychom se hodně divili, kdyby se neobjevili i Sonya Blade, Liu Kang a Scorpion.

Ale dočkáme se i novinek, především pak té, že hra se podle vyjádření vývojářů bude soustředit na online hraní. Zatím není známo, kolika a jakých módů se Mortal Kombat 9dočkáme, dostupné jsou informace pouze o jednom. Ten je nazvaný Tag Team a ve zkratce jde o to, že se hraní neúčastní 2, ale 4 hráči. Jinak řečeno, v jedné chvíli se v aréně může objevit až čtveřice bojovníků.

Video ukázalo další zajímavou věc. Během bitky, při zasazování úderů, se odhalila místa, kam dopadla rána (při zásahu se ukázaly kosti). Podle našeho odhadu nejde o fatalitu, ale o upravenou verzi systému Klose Kombat. Jde o možnost chytit soupeře a zasadit mu sérii úderů, pokud ji on nepřeruší, což lze pouze stiskem správných tlačítek.

Mortal Kombat 9 (oficiální název zatím nebyl uveřejněn) poběží stejně jako Mortal Kombat vs. DC Universe na modifikovaném Unreal Enginu 3. Musíme poznamenat, že po grafické stránce zatím ukázky ani obrázky nevypadají vysloveně úžasně, ale žádná hrůza to také není. Na technické stránce se stále pracuje. Hudbu si vzal na starosti Dan Forden, který vytvořil soundtrack pro několik starších Mortal Kombat her, takže zkušenosti má.

Mortal Kombat 9Vydání bylo původně naplánováno na těsně předvánoční čas tohoto roku, ale datum bylo následně změněno na březen 2011.

Zatím se tedy zdá, že je na co se těšit. Po letech experimentování se Mortal Kombat vrací ke svým kořenům a bere si z nich to nejlepší, aniž by opomněl soustředit se na to, co žádá dnešní doba, především tedy online hraní.

Jen pro zajímavost vám doporučíme vyhledat si video s názvem Mortal Kombat Rebirth, což je náznak toho, jak by mohl vypadat další film (jedná se o ukázku pro investory). Zdá se, že značce Mortal Kombat svítá na lepší časy.

Index očekávání: 85%

Autor:


Témata: bitka, Humor

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Další z rubriky

Immortal: Unchained zavání průšvihem, zatím je to zábava pro masochisty

Immortal: Unchained

Nioh, Dark Souls, The Surge, Bloodborne. Do téhle party by se rádo zařadilo i nové RPG Immortal: Unchained. Po...

Proč se potopila ponorka Kursk? Chystaná hra předloží jednu z teorií

Kursk

Her inspirovaných skutečnými událostmi moc nevychází, což je veliká škoda. Přitom realita dokáže často nabídnout daleko...

První dojmy: nový Assassin’s Creed mnohé naštve, ale hraje se skvěle

Assassin’s Creed: Origins

Vydali jsme se do Londýna podívat se, jak se povedl restart už poněkud vyčpělé série Assassin’s Creed. Všechny fanoušky...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz