Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O čem bude modifikace k Operaci Flashpoint?

  6:50aktualizováno  25. prosince 9:08
Ani po vydání Armed Assault není Operace Flashpoint opomíjeným artiklem. Stále se najdou i tací, kteří mají rádi realitu a velkou hráčskou volnost. Nový projekt je na cestě, přičemž více se dozvíte formou rozhovoru.

Nejprve se nám představ. Kolik ti je, kde bydlíš a jaké jsou tvoje hlavní koníčky.

Jmenuji se Adam Franců, přezdívaný Sumrak, je mi 16 let, bydlím v Turnově. Mezi mé koníčky patří Orientační běh, hraní online her (Soldier of Fortune, CoD 1) a samozřejmě OFP ;).

Udělal jsi již někdy nějakou modifikaci? Pokud ano, tak co tě na tom baví? Čím je tato práce zajímavá a naopak, čím je obtížná? Dá se na to odpovědět?

Tohle bude moje první pořádná modifikace, dříve jsem si dělal pro sebe různé kampaně pro OFP (hlavně jsem se učil pracovat v prostředí OFP). Je to pro mě práce zajímavá, protože tvořím svůj vlastní příběh a svoje vlastní prostředí, kde je všechno na co přijdu :), ale zase je to někdy pěkně těžké.

FarawayStudiosRozhovor

Tvoje aktuální činnost je již řečená modifikace pro OFP. V čem ta práce spočívá? Jaké je zaměření?

Modifikací pro Operaci Flashpoint se rozumí vytvořit si vlastní kampaň, prostředí, nějaké jednotky k tomu (popřípadě úprava herního menu a dalších doladění). Já se zaměřuji hlavně na detailní prostředí, protože to podle mě dodává hře dobrou atmosféru, ale nesmím zapomenout na příběh, který už mám z části vymyšlený, u něho se snažím, aby byl srozumitelný a zajímavý.

Můžeš nám nějak onu modifikaci popsat? Jak se vlastně jmenuje a čím hráče ohromí?

Modifikace se jmenuje Night Stalkers: Return to Chernogorsk zone. Prostředí by se mělo trochu podobat hře S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl. Hráč se ujme role Stalkera a bude bloudit po Chernogorské zóně, hledat zajímavé artefakty a objevovat nejrůznější zákoutí. Kampaň by měla mít asi 20 až25 misí. Některé budou hrůzostrašné, jiné budou ukazovat pěknou přírodu ostrova Chernogorsk. Vedle singleplayerové sekce bude taky součástí i multiplayerová sekce, kde plánuji různé mise, hlavně typu coop a TDM. Zatím toho o příběhu ani o misích říci nemohu, protože jsem na začátku prací.

FarawayStudiosRozhovor

Začal jsi už nějakým způsobem? Nebo prozatím střádáš informace?

Už od dubna 2006 tvořím ostrov Chernogorsk, na kterém se bude příběh odehrávat. Asi v červenci jsem začal střádat také muziku, která bude dodávat opravdu dobrou atmosféru v misích :). Ted už dokonce tvořím nějaké beta mise, abych zjistil, jak se vůbec na Chernogorsku hraje. V nejbližších dnech plánuji vydat první video, které by mělo zobrazovat aktuální stav Chernogorské zóny.

Kdy plánuješ dokončení ostrova a začátek prací na kampani?

Ostrov bych měl dokončit asi v lednu 2007. Všechny informace o vývoji budou na domovské stránce http://stalkernight.xf.cz . Tam zatím budu umísťovat všechny videa, screenshoty atd.

Závěrem bych chtěl zeptat, čím by tvoje modifikace měla hráče ohromit, proč by se měli těšit právě na tvůj projekt?

FarawayStudiosRozhovor

Projekt Night Stalkers Return to Cherogorsk zone by měl ohromit (alespoň doufám) v rozloze zóny, která bude větší než třeba ve hře S.T.A.L.K.E.R., bude mít 37 km2, měl by hráče ohromit i příběh, protože se chystám vytvořit nelineární kampaň + multiplayer. Tak snad každý, kdo si rád zahraje nějaký ten mód do OFP, by tento projekt určitě nemusel vynechat. Tot´vše :D

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

KOMENTÁŘ: Nejde jen o ty nervy. Dark Souls si užijí i strašpytlové

Dark Souls

Hry jako Dark Souls bývají často charakterizovány jako extrémně obtížné tituly, na které si troufnou jen ti...

RECENZE: Doják, nebo horor? V novince Fe zachraňujete neonový les

Fe

Fe je po dojemné hopsačce Unravel druhou hrou, se kterou se vydavatelství Electronic Arts snaží prorazit na poli...

"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.cz