Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odpovědi na vaše otázky a připomínky

  12:00aktualizováno  14. května 9:48
V průběhu prvního čtvrtletí proběhl na našich stránkách průzkum návštěvnosti realizovaný společností Taylor Nelson Sofres, který nám přinesl výstup v podobě vašich názorů, dotazů a připomínek k našim stránkám. Z více než dvou tisícovek jsme tedy vybrali ty nejčetnější a nejzajímavější a zde jsou naše odpovědi.

V průběhu prvního čtvrtletí proběhl na našich stránkách průzkum návštěvnosti realizovaný společností Taylor Nelson Sofres, který nám jednak zmapoval cílovou skupinu vás, tedy našich čtenářů, a jednak nám přinesl výstup v podobě vašich názorů, dotazů a připomínek k našim stránkám. Z více než dvou tisícovek jsme tedy vybrali ty nejčetnější a nejzajímavější a zde jsou naše odpovědi.

Chceme více informací o… (libovolně si doplňte kteroukoliv rubriku na BonusWebu).
Snažíme se, aby byl BonusWeb pokud možno vyvážený a každou z rubrik podle toho naplňujeme. Hardware má četnost nejméně tři články týdně, recenze na PC hry se snažíme zveřejňovat každý den, konzolové recenze každý pracovní den. O víkendu mají přednost klasiky a návody, v průběhu týdne preview a novinky. Všechny rubriky se snažíme naplňovat v rámci možností tak, aby žily, avšak nikoliv na úkor jiné rubriky.

Přístup na stránky je pomalý, ačkoliv mám rychlé připojení.
V únoru a počátkem března nás trápily problémy s naším databázovým softwarem, tyto se však našim programátorům podařilo vyřešit přepsáním kritické části redakčního systému a vytvořením jakési nad-databáze, která na ni neklade takové nároky a zvládá vyřizovat vaše požadavky v řádech milisekund. Podle našeho pozorování nejsou od té doby žádné problémy s dostupností (až na občasné výpadky, které postihnou jednou za čas každého), máte-li jiný názor, napište jej, prosím, do diskuse.

Změnu grafické úpravy stránek, pokud možno bílý podklad, zpracování ve Flashi, stránky měnící se každý týden.
Připomínek ke grafice našich stránek bylo mnoho, zhruba polovina současný layout chválila, druhá polovina vyžadovala změnu a někteří kreativní čtenáři nám dokonce navrhovali dvojí verzi stránek - klasickou a flashovou, jejíž vzhled bychom měli měnit každý týden. Upřímně řečeno - i mně by se líbily stránky lépe graficky ztvárněné a náš předchozí design, ještě s použitím framů, jste si v tomto směru pochvalovali, nicméně nyní dáváme přednost rychle se načítající, jednoduché a přehledné grafice před různými kreacemi, byť jsou sebepěknější. Uživatelé na modemu by asi z graficky odvázaných stránek nebyli příliš nadšeni při jejich stahování, nám by to navíc zabralo čas, který nyní věnujeme obsahové části BonusWebu - a upřímně řečeno, tuto považujeme za důležitější.

Změna pevného rozlišení na volnou šířku stránek, případně na rozlišení 1024x768.
Upřímně řečeno, změnu šířky stránek zatím neplánujeme z jednoho prostého důvodu - řada lidí stále používá rozlišení 800x600 obrazových bodů a optimalizací pro vyšší rozlišení u nás by asi příliš nebyli nadšeni, neboť by neviděli plnou šířku stránky, což v opačném případě, kdy je pevná šířka menší než rozlišení čtenářů, neplatí. A pohyblivá šířka? K té zastávám jednoznačně negativní postoj již od vzniku BonusWebu a mám takovou univerzální odpověď: čtete-li si noviny, či v tomto případě možná spíše papírové herní časopisy, také se vám jejich šířka nemění podle velikosti vašeho stolu.

Češtiny na některé hry nejsou k dispozici, na jiné se dlouho čeká (The Sims, Deus Ex).
Redakce BonusWebu nevytváří češtiny do počítačových her a programů (tedy až na Mondyho a BigPetera, kteří mají nějaký ten překlad na svědomí), nemůže proto ovlivnit ani délku překladů, ani výběr jednotlivých titulů (zde máme maximálně poradní hlas). Veškeré češtiny jsou dílem nadšenců jednotlivých herních titulů, kteří chtějí angličtinou nepříliš vybaveným hráčům zpřístupnit danou hru v jejich rodném jazyce a umocnit tak jejich požitek ze hry, za což jim patří obrovský dík a jakékoliv výtky k době trvání či volbě překladu nejsou v tomto případě na místě. To bych rád zdůraznil vzhledem k tomu, že se v našich diskusích objevují stále arogantnější a útočnější příspěvky napadající překladatele za to, "že jim to dlouho trvá," oni totiž nejsou povinni nic podobného dělat a když už se do toho vrhnou, věřte, že ve většině případů to dělají zdarma ve svém volném čase.

Denně více freewarových her ke stažení.
Myslíme si, že jeden herní titul zdarma ke stažení denně stačí, nicméně jak jste si jistě všimli, od počátku května jsme se rozhodli vám v rámci možností vyhovět a v nepracovní dny (soboty, neděle, svátky) se na našich stránkách objevují dva freewarové herní tituly.

Zlepšit vyhledávání a zlepšit jeho dostupnost.
Připomínek k fulltextovému prohledávání našich článků se také sešla velká spousta, mnozí z vás dokonce ani nevěděli, že něco podobného u nás existuje, takže jsme přidali vyhledávací boxík do horního proužku s menu na každou naši stránku a pokusili jsme se jej zjednodušit na základě vašich připomínek, snad s ním již budete plně spokojeni.

Řazený archiv recenzí a v těchto uvádění výrobce, odkazu na demo a věkové doporučení.
Archiv recenzí řazený podle abecedy funguje na BonusWebu již od počátku loňského roku, tedy od doby, kdy jsme naše stránky spustili pod redakčním systémem Genesis II. Podobně řazeny jsou i návody. Ale zpět k recenzím - pokud se týká výrobce a odkazu na jeho stránky, výrobce je uváděn vždy a odkaz na stránky v případě, že existují, většinou také. Odkaz na demo uvádíme na základě vašich připomínek vždy, když je k dispozici přímo v tabulce pod recenzí, zavedení věkového doporučení na BonusWebu zatím neplánujeme.

Více článků o zákulisí BonusWebu a informace o hardwaru, který používáme.
Nic podobného jsme zatím neplánovali, nicméně blíží se prázdniny, takže kdo ví, třeba se něčeho podobného, jako je představování redakce, dočkáte. Pokud jde o hardware, který používáme, zřejmě vás zklamu, hrajeme na průměrných herních konfiguracích AMD Duron 750 MHz či Intel Celeron II 566 MHz, 256 MB RAM, grafických kartách GeForce 2 MX či GeForce 2 GTS, zvukové kartě SB Live! 1024 a nějakých těch herních periferiích.

Zlepšit pravopis.
S tímto bychom neměli mít už nějaký ten měsíc vážnější problémy, BonusWeb má dva své vlastní korektory. Navíc i autoři jsou vybírání podle prokázaných jazykových dovedností, byť je samozřejmě možné, že i mistr tesař se někdy utne a korektor nějakou tu chybku přehlédne.

Včlenit na stránky například posílání novinek na email.
To bychom vám za chvíli zaplnili mailbox. V současné době posíláme jeden informační souhrn novinek a článků na serverech BonusWebu za posledních 24 hodin (vždy ve 4 hodiny ráno) a rozšíření v současné době neplánujeme.

Přidat rubriku zabývající se radami pro hráče, kteří neví, jak dál v některé hře.
Za tímto účelem existují diskusní fóra vážící se vždy k příslušné hře, kdy pod recenzí, novinkou, preview či návodem odpovídají jak autoři BonusWebu, tak i sami čtenáři, kteří znají odpověď na příslušnou otázku, radu v případě daného zákysu. Zde se ukazuje například výhoda online médií oproti tištěným časopisům, kdy na radu týkající se vašeho zákysu nemusíte čekat týdny či měsíce, ale mnohdy jen pár hodin, maximálně dní.

Více zajímavých článků o stavu českého herního prostředí (problémy časopisů, monopol vs. hráči).
V případě, že se něco zajímavého stane, snažíme se vás o tom pochopitelně informovat, nechceme však psát o každé "ptákovině" a zbytečně vás zahlcovat neužitečnými a nezajímavými informacemi. Zároveň však chápeme, že jich není mnoho, protože ostatní herní magazíny se tomuto tématu z nepochopitelných důvodů vyhýbají jako čert kříži, větší četnost článků z české herní scény však na úkor jejich zajímavosti rozhodně zveřejňovat nebudeme.

Lepší navigace, například při čtení článků bych uvítal odkaz na další dnešní články.
Toto na BonusWebu funguje opět od přechodu pod Genesis 2 a výpis aktuálních článků naleznete v levém sloupci pod menu.

Přidat na BonusWeb nějaké ty online hry.
V dubnu jsme spustili Melior Annis, průběžně zveřejňujeme nějaké jednodušší online hry v Javě či ve Flashi. Půjde-li vše dobře, spustíme v průběhu června www.OnlineHry.cz, kde je naleznete všechny pohromadě přehledně řazené a okomentované.

Bylo by dobré zaměřit se na hry i pro jiné operační systémy než MS Windows, třeba pro Linux nebo pro PDA počítače.
Hrám pro Linux se věnujeme v samostatné rubrice, jejíž aktualizace je závislá na množství do Linuxu portovaných titulů, hrám pro PDA se obsáhle věnuje další server z naší stáje - Palmare.cz, jemuž bychom jen neradi fušovali do řemesla, jako kompromis jsme však přidali boxík s jejich aktuálními herními články na naši homepage.

V případě demoverzí či jiných souborů ke stažení přidat download i na mirrory, kdybyste měli náhodou výpadek nebo přetížený server.
Ačkoliv je náš download server připojen 100 Mbit přípojkou k páteřní síti Nextry, je pochopitelně výpadek i krátkodobé přetížení možné (byť k tomuto ještě nikdy nedošlo), i přesto jsme však uznali připomínku za oprávněnou a u souborů ke stažení uvádíme i alternativní link na herní kanál World Online v případě, že daný soubor mirroruje na svém českém serveru. V případě zahraničních downloadů je z 99% jisté, že náš mirror je mnohem rychlejší.

Nebylo by na škodu přidat více novinek a zajímavostí i z neherní oblasti, jako je natáčení filmů typu Resident Evil, Tomb Raider, Pokémon a podobně, možná by neškodily ani recenze zajímavých knih.
Něco podobného na BonusWebu funguje, nicméně o filmech se snažíme psát jen zřídka a v souvislosti s nějakou herní akcí a z knih si všímáme jen herních příruček a to pouze v našem žurnálu. Jsme magazín o počítačových hrách a nechceme fušovat do řemesla někomu jinému, navíc si nemyslíme, že by tyto články zaujaly valnou část naší čtenářské obce. Jinak jde pochopitelně o dobrou vycpávku obsahu (pokud se k ní neváže konkrétní, s hrami spojená akce) a víme, že některé konkurenční české webmagy ji mnohdy využívají, ať již v případě filmů, tak dokonce i v případě s hrami nesouvisejících knih.

Přidejte možnost reagovat i humorně na situaci v politickém dění ve státě, třeba i prostřednictvím her.
Do politiky se míchat nechceme, od toho máme v naší internetové rodině zpravodajský server iDNES; pokud jde o hry s politickým podtextem, tyto pravidelně zveřejňujeme na našem serveru PlneHry.cz, pokud se k nám dostanou. Příkladem budiž hry o MFF či útěku vězně Kajínka.

Vaše stránky by měly obsahovat méně/více reklamy.
V otázce týkající se reklamy jsme byli příjemně překvapeni. Ačkoliv někteří z vás požadovali snížení objemu reklamy (zatím jej neplánujeme, 3 proužky vzhledem k množství reklamy u konkurence nám nepřijde vůbec mnoho), objevili se i tací, kteří žádali více reklamy. Tímto směrem se však rozhodně nedáme, upřímně, zatím jsme přemýšleli pouze nad snížením objemu reklamy zobrazující se na našich stránkách, ale dospěli jsme k tomu, že současný stav je zřejmě ideální.

Řazení recenzí nejen podle abecedy, ale i podle žánru.
To je trošičku obtížné, nicméně již jsme o tom uvažovali a v současné době připravujeme metodiku, podle níž bychom rádi v průběhu léta setřídili recenze i podle žánrů. Jejich různorodost a různorodost her nám však momentálně dělá docela těžkou hlavu.

Na stránkách by měly být vysvětlivky, popis pojmů jako arkáda, RPG a podobně.
Připravujeme takový malý herní slovníček, očekávat jej můžete snad již v červnu.

Bylo by dobré od sebe barevně odlišit jednotlivé rubriky.
Pouvažujeme nad tím a až budeme vymýšlet nový design, rozhodně si tuto připomínku vezmeme k srdci.

Měli byste na BonusWebu dělat více soutěží.
No, soutěže nějaké děláme, nechceme to ale zase přehánět. Spíše co do kvantity se snažíme udělat soutěže se zajímavými a hodnotnými cenami, minimálně jednu soutěž měsíčně bychom však na stránkách viděli rádi i my a podle toho se tyto snažíme zařazovat.

Možná byste mohli přidat ovladače na hardware.
Pouvažujeme o tom a s nějakou rozumnou periodicitou by v tom neměl být problém.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

Assassin’s Creed Odyssey

Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...

Zaostřeno na fenomenální ukázku The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II patřila na letošní herní akci E3 k nejdiskutovanějším hrám výstavy. Studio Naughty Dog hru...

Návrat legendy. World of Warcraft Classic bude vycházet z patche 1.12

World of Warcraft (Vanilla)

Online hra na hrdiny World of Warcraft letos oslaví 14 let od uvedení v Americe a vyjde sedmá expanze Battle for...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.Najdete na iDNES.cz