Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Omega Project – klasické RPG

  12:00aktualizováno  30. prosince 8:22
Může být ještě v dnešní době úspěšné nějaké RPG, které neumožňuje rotování kamery a není kompletně v trojrozměrném prostředí? Je možné že ano, ale odpověď na tuto otázku přinese až budoucnost, o které si teď něco málo povíme.

Omega Project S RPG se opravdu v poslední době roztrhl pytel, který musel být tak velký, že ho ani Santa Klaus nemohl unést. Další kousek, o kterém bude dnes řeč, si na nás chystají vývojáři ze studia DarkEdge. Jejich Omega Project zavede hráče do vzdálené budoucnosti planety Země v izometrickém pohledu (alá Baldurs Gate), který je tvořen jejich vlastním enginem s názvem Chrome Can. Děj se začíná odehrávat ve městě Eden, kde hlavní postava slouží v místním policejním sboru. V budoucnosti je ovšem služba u policie spíše podobná dnešní armádě, kdy nováček podepisuje formulář o službě na dobu určitou, kterou nelze přerušit. Rick Cypher je jeden z policistů a dostane speciální úkol, najít dceru prezidenta, kterou nedávno unesli neznámí ozbrojenci. Jeho úkol je jasný, nalézt unesenou dceru, zjistit kdo za celou akcí stojí a proč. Děj sebou přinese i mnoho překvapivých zvratů, které ze zřejmých důvodů autoři nechtějí prozradit.

Vzhled Ricka je nechán čistě na hráči, který si ho vyšlechtí po svém.

Omega Project Vzhled postavy, Ricka, je ponechán na hráči, který si ho vyšlechtí po svém. Když aktivity zaměříte čistě na sílu, bude Rick za chvíli vazba jako Arnold v době své největší slávy. Zaměřením na hbitost a střelné zbraně zase získáte vyzáblého chlapíka, který nemá rád souboje na blízko, ale na dálku je smrtelně nebezpečný. Vzhled postavy ovlivní i další, nepovinné faktory jako výběr oblečení, výstroje a dalších. Vývoj obstarává klasický systém obsahující sílu, postřeh, odolnost, charisma, inteligenci, hbitost a štěstí. Navíc autoři chystají několik speciálních vlastností, které budou během vývoje modifikovat, takže jejich význam prozatím tají. Samotné souboje jsou rozděleny do dvou kategorií, se zbraní a beze zbraně. Pokud si zvolíte boj „na férovku“, tak časem získáte možnost umění boje specializovat. Zde jsou dvě rozdílné techniky, pouliční a kung fu. O soubojích se zbraněmi bohužel není žádná zmínka, ale pravděpodobně se dočkáme zažitých sci-fi zbraní, jako jsou lasery (phasery), plasmové pušky nebo různé střelné zbraně. Boj bude probíhat v reálném čase, ale na takticky založené hráče čeká možnost souboj pozastavit a spřáteleným NPC rozdělit úkoly.

Grafické zpracování je pojato postaru a inspiraci si vzali vývojáři z klasik jako je Baldurs Gate či Fallout.

Jak jsem uvedl na začátku, grafické zpracování je pojato postaru a inspiraci vzali vývojáři z klasik jako je Baldurs Gate či Fallout. Pohled na dění obstará statická kamera bez možnosti rotace, pouze s možností přiblížení. Tomu jsou přizpůsobeny také jednotlivé postavy, renderované v 3D, ale vypadající jako dvourozměrné, což umožňuje detailnější zpracování při zachování přiměřených nároků na hardware. Hudební doprovod obstarává skladatel Vlad Kuryluk, jehož skladby jste mohli slyšet třeba v Rome:TotalWar.

Omega Project Omega Project Omega Project

Omega Project Na závěr se dostáváme k prostředí, kde se Rick Cypher bude pohybovat. Země je v budoucnu rozdělena do pěti vrstev, postavených z důvodů přelidnění planety. Nejbohatší lidé žijí ve vrstvě horní, nazývají ji Eden City a je protkaná parky, zahradami, překrásnými paláci a hlavně je zde čistý vzduch a sluneční světlo. Další vrstva, Filtermetropolis, připomíná tokijské ulice s létajícími vozidly, přehršlí robotů, drog a sexu. Většina obyvatel má různé implantáty a vše je ve stylu cyberpunku. Vrstva Taxscoom připomíná pustinu, dříve zde bylo centrum, ale věčné pouliční války srovnaly město se zemí a je zde prach ze zničených budov, který se nikdy neusadí. Těsně nad povrchem je poslední vrstva, The Cell, obrovské vězení střežící neustále speciální jednotky. Místo odkud není úniku má jedinou nevýhodu, je přeplněné. A nakonec je zde zemský povrch, ke kterému se ale nedá nijak dostat, takže na něj zapomeňte.

Pokud vás předešlé řádky zaujaly, můžete se další informace dozvědět na oficiální stránce http://www.omega-project-rpg.com/.
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

Kreativní Nintendo Labo vypadá parádně. Nová videa představují software

Nintendo Labo

Nintendo Labo propojuje digitální hry na konzoli Switch se součástkami, které je nejprve třeba poskládat z papírového...

Díky změnám na Steamu bude utrácení ještě o něco jednodušší než dříve

Steam

Na Steamu započalo další kolo slev. Díky změnám ve struktuře wishlistu se tentokrát můžete v akcích zorientovat mnohem...

Najdete na iDNES.cz