Online světy: EA ovládli kulatý stůl

  12:36aktualizováno  12:37
Tvůrci Dark Age of Camelot skončili v náruči Electronic Arts. Posilují i další výrobci MMORPG a protože je léto, dočkáme se i dalších novinek, betatestů a tak vůbec. Prázdniny jsou ke hraní online her jako stvořené.

Začaly prázdniny, které znamenají, že dospělí i děti mají trochu více času, život se zklidňuje a nastává čas hledat zábavu. Když se večer vrátíte z pláže nebo z výletu na kole, přichází ideální chvíle pustit počítač a ponořit se do dobrodružství v jiných zemích. Samozřejmě, že je vhodné si nejdříve dát sprchu a najíst se, ale tak hned potom. Převtělení do skutečného hrdiny je snadné a přináší odreagování, nové zážitky a možnost komunikace s lidmi, které byste jinak nepotkali. MMORPG dokonce hrají i dívky a když budete hledat, najdete určitě články i o svatbách lidí, kteří se poznali právě při hraní. O svatbách ve hrách raději nemluvit.

Výběr je široký, mnohem širší než, co možná ukazují Online Světy ve svém omezeném záběru. A co je nejlepší, drtivou většinu her lze vyzkoušet bez placení. Prázdniny či dovolená s dostatkem volného času pak představují ideální příležitost naplno tuto nabídku využít, poznat a zároveň porovnat, co možná nejvíce druhů a variant, než se člověk pustí do placení. Každý začátek v nové hře je totiž zábavný a zajímavý, pokud neválčíte s ovládáním a technickými problémy. Na nové věci je třeba si zvyknout a absence českého rozhraní může zpočátku představovat problém. Stejně tak chvíli trvá, než odhalíte, zda vám hra opravdu sedí, zda se nemění směrem, který už není tak sympatický apod. Ať už jde o rozmanitost úkolů, nutnost bojovat ve skupině nebo o nedostatek hráčů na vámi zvoleném serveru.

Pro základní volbu doporučujeme vyhledat si na Bonuswebu informace o hrách EverQuest 2 (zkušební verze zdarma), World of Warcraft (zkušební verze zdarma), Star Wars Galaxies (zkušební verze zdarma), Anarchy Online (základní verze zdarma), Matrix Online (zkušební verze zdarma), Horizons: Empire of Istaria (zkušební verze zdarma), Shadowbane (zdarma), Auto Assault (zkušební verze zdarma) a třeba Dofus (základní verze zdarma). Pokud vás ani jedna z těchto her neosloví, tak můžete pokračovat zadáním hesla „MMORPG Trial“ do vašeho oblíbeného internetového vyhledávače.

Mythic – Největší zprávou uplynulých dní je bezesporu převzetí Mythicu obrem v podobě Electronic Arts. Pod křídla největšího vydavatele počítačových her se tak dostává MMORPG Dark Age of Camelot a chystaného Warhammeru Online. Electronic Arts po nepříliš nevydařené akvizici Originu a její Ultimy Online vkládá své naděje na úspěch na poli MMORPG vkládá do týmu Mythicu, který má více než 150 členů a dost možná ještě posílí své řady. Celá transakce má bát uzavřena do poloviny roku 2007, čas si vyžádá zejména schvalování regulačními úřady, protože Electronic Arts mají významný podíl na trhu a každá akvizice tak představuje potenciální hrozbu pro zdraví trhu. Microsoft by o tom mohl vyprávět.

Mythic Entertainment se v souladu se smlouvou o prodeji přemění na EA Mythic, což není výrazná změna. Drastickou proměnu nečeká ani život vývojářů – nebudou se muset stěhovat, zůstanou sedět na svých starých židlích, maximálně se k nim přesunou lidé, kteří pracují na Ultimě Online nebo budou vývojáři trávit čas v letadlech. A i když tisková zpráva hovoří o budování budoucnosti Ultimy Online, hlavní naděje akcionářů EA se upírají spíše k Warhammeru Online, od nějž si slibují podobný úspěch, jaký má World of Warcraft. To je ovšem značně naivní představa. Další možností je vytvoření MMORPG nové generace ve stylu Ultimy Online – plně 3D svět a vývoj postavy založený na dovednostech. Ve spojení s příběhem světa Britannia má takový pokus určitě šanci zaujmout alespoň tolik lidí, co Dark Age of Camelot nebo EverQuest 2.

Age of Conan – hrdinská hra inspirovaná příběhy Roberta E. Howarda, která má nabídnout silný příběh pro hru jednoho hráče a bohaté možnosti při soubojích a dobývání měst v online režimu, se dostala do první fáze beta testování. V tento okamžik se hledání chyb a ověřování herních pravidel týká zejména interních zaměstnanců a pečlivě vybraných hráčů aktivních na uživatelských fórech. Ale to není důvod ke smutku. Počátky testování opravdu nepřipomínají hraní, chyb a nedodělků je ve hře více než mnoho. Nicméně vývoj podle všeho pokračuje svižně, takže už na podzim by mohla být zahájena další etapa, která bude veřejnosti přístupnější.

Funcom, mimo jiné stojící za Anarchy Online a The Longest Journey, na vývoji úzce spolupracuje s Microsoftem. Conan má být jednou z prvních her určených pro Windows Vista, takovým lákadlem pro upgrade i bez nákupu nového počítače. Pro získání naděje na účast při vychytávání chyb a testování hratelnosti, se můžete registrovat na herních fórech Age of Conan, pomůže také přihláška k odběru informačních letáků. Prostě marketing.

Martial Heroes – pochybná romantika asijských bojových umění oslovuje stále statisíce konzumentů akčních filmů a zájemců o výuku juda, karate, kenda a dalších zabijáckých sportů. Pro tyto fandy je tu možnost realizovat se v online prostředí korejské hry Martial Heroes, kterou do Evropy přinese na podzim společnost Game Entertainment Europe. Hra nabídne čtyři základní archetypy (Bojovník, Vrah, Mág a Mnich) a dvanáct specializací. Prostředí hry zaměřené na PvP vychází z asijské historie a legend a nabídne trojrozměrnou grafiku. Ve své domovině jsou Bojoví hrdinové zdarma a vypadá to, že bez placení půjde hrát i evropská verze. Na podzim se pravděpodobně dočkáme bety. Pokud na to dojde, dáme vám samozřejmě vědět.

Hero Online – Z dalekého východu přichází také anglická verze Hero Online. Hrdina je založen na podobném systému, jako většina korejských her. Pokud vás zajímají východní legendy, specifický grafický styl a boje s lidskými protivníky, můžete si stáhnout beta verzi. Ve srovnání s předchozí fází testování přibylo do hry množství nových úkolů různého zaměření, ale také systém pohodlného psaní vzkazů ostatním hráčům. Nový je také systém čestných duelů pro poměření sil mezi vybranými soupeři narozdíl od běžného hromadného válčení. Zaujme také možnost vypsat odměnu na hlavu jiného hráče, to když vás třeba neustále pobíjí a vy mu to chcete nějak vrátit.

Horizons – kdysi velice slibná hra, která prošla obdobím klinické smrti a nyní se probouzí ke světlým zítřkům, má co nabídnout. Po nečekaném oznámení připravovaného datadisku na E3 přichází další novinky. Tou nejvýznamnější je přijetí tří nových zaměstnanců. Dvou designérů a jednoho grafika. Tito pánové již přinesli jisté výsledky, které se objevily na testovacím serveru - jde o nové questy a úpravy grafiky, dokonce se objevila nová monstra. Hráči mají nově k dispozici také jednodušší systém nastavení grafických vlastností hry. Ve hře se už objevilo také několik nových úkolů, které vymysleli sami hráči prostřednictvím nástroje Quest Editor. Pracuje se také na větších projektech, které zahrnují i očekávanou novou příběhovou linii z pera Petera S Beagela, o jehož spojení s Horizons jsme už psali. Provozovatel hry Tulga Games hlásí také velký zájem hráčů o zkušební jízdu a nárůst počtu platících hráčů. To je vzhledem k potenciálu této hry skutečně dobrá zpráva.

Autor:

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Další z rubriky

Chystá se real-time strategie ze světa Conana, stojí za ní veteráni žánru

Conan Unconquered

Chystá se další hra s Barbarem Conanem v hlavní roli. Tentokrát půjde nezvykle o real-timovou strategii, která vzdáleně...

Mobilní Command & Conquer: Rivals je venku, zázraky nečekejte

Command & Conquer: Rivals

Oživení legendární značky Command & Conquer v mobilní podobě patřilo k největším zklamáním letošní akce E3. Nyní hra...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

Najdete na iDNES.cz