Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: FBI jde po ilegálech

  12:02aktualizováno  21. listopadu 11:32
NCSoft v boji s elektronickými Jánošíky využil FBI *** Second Life opět boduje, i negativně *** Online Mechové se blíží *** Ryzom blízko konci *** Novinky z WoW

Nejméně 50 tisíc hráčů bylo patřičně zklamaných, když se jednoho nedávného dne nemohli přihlásit ke svým účtům ve hře Lineage II. Vám je to už jasné, nehráli na oficiálních serverech společnosti NCSoft. Byli součástí komunity L2Extreme, služby, která nabízela možnost hrát tuto akční online hru na upravených serverech „zdarma“, podle dostupných informací provozovatel pouze vybíral „dary“ na provoz serverů. Podle NCSoftu šlo ale o podvod na hráčích a porušování autorských práv. Na řadu proto přišli agenti amerického Úřadu vyšetřování – FBI.

NCSoft ve svém prohlášení argumentuje tím, že provozovatel měl z privátních L2 serverů zisk. I proto bylo snazší přesvědčit FBI k zátahu a odpojení serverů. Na provozovatele serverů byly dokonce vydány federální zatykače. Vyšetřování probíhá a podle všeho čekají lidi za L2Extreme další obvinění. FBI prozatím informovalo, že obvinění čelí pokutě ve výši 250 000 dolarů a až pěti letům vězení. NCSoft se také může soudit o náhradu škod, které odhaduje na miliony dolarů ročně – největší podíl na ztrátách přitom má cena přenosové kapacity, kterou L2Extreme neoprávněně využíval.

NCSoft ve své tiskové zprávě dále uvádí, že L2Extreme je jen první v řadě a že právníci budou dále pokračovat v boji proti nelegálním serverům s hrami NCSoftu. Co k tomu dodat? Snad jen to, že dění v USA značně odporuje všem tvrzením propagátorů „free“ serverů, podle kterých NCSoft tento druh aktivity netrápí a v podstatě ho podporuje. Totéž platí i o Ultimě Online a dalších hrách. O sporech Blizzardu s provozovateli nelegálních serverů by se ostatně daly popsat tuny papíru. A že je Blizzard úspěšný!

Second Life opět boduje, i negativně
Nejprve to nudné, pozitivní. Second Life přilákal další velkou společnost z reálného světa, aby investovala do virtuálního majetku. Dell zakoupil celý virtuální ostrov, na němž postavil vzorkovou prodejnu svých PC pro koncové zákazníky. Ve hře bude Dell prodávat virtuální počítače, zároveň zde bude přijímat objednávky na skutečný hardware, samozřejmě jen ty dostatečně výkonné pro běh Second Life. Dell svůj průnik oznámil stylově – tiskovou konferencí přímo ve hře. České novináře by na takovou akci nenalákal, virtuální chlebíčky a dárečky jsou pro české lenivé žurnalisty příliš nehmatatelné.

Hlavním propagovaným produktem v SL bude řada herních počítačů XPS, které nabízejí nejen špičkový výkon, ale také extravagantní agresivní design, který má připomínat americké vozy Mustang. Produktová řada zahrnuje i velice pěkný notebook, který opravdu vyjímal i na vašem stole bez ohledu na to, co si o Dellu myslíte. Je dokonce o něco lepší než slavný čokoládový Dell z loňských vánoc.

Dellí ostrov je osazen virtuální továrnou, kde si zákazníci mohou sestavit konfiguraci virtuálního i reálného počítače, nechybí ani nápodoba pokoje na koleji University of Textas, kde Michael Dell svou počítačovou společnost založil. Dellu bude v Second Life konkurovat IBM a Sun Micrososystems, tito dva dodavatelé se ale soustředí spíše na firmy, takže bude zajímavé sledovat, jakým způsobem chtějí investice do SL zúročit.

Ta zábavnější část informací o SL, alespoň pro nás škodolibé, se týká technických problémů, kterým provozovatel Second Life čelí. Po zářijovém útoku, který komusi zpřístupnil uživatelská data, čelili obyvatelé Second Life dalšímu zlořádu. Tentokráte šlo o virus, který hráčům umožňuje kopírovat předměty, za které se jinak musí platit – například virtuální PC Dell. Existence viru a pomalý přístup Linden Labs naštval většinu hráčů, kteří ve hře podnikají a prodávají své výtvory. Duplikační vir se naštěstí nedotkl alespoň ověřených prostitutek, ale kdo ví... Hráči byli trochu nabroušení už před tím, Linden Labs mají problémy s rozšiřováním výkonu svých serverů tak, aby odpovídal prudkému nárůstu hráčů. LL budou muset zamakat, aby se jejich kvalitní PR v poslední době neztratilo v záplavě stížností.https://register.funcom.com/

Online Mechové se blíží
Funcom, provozovatel online hry Anarchy Online, zahájil předprodej datadisku Lost Eden, který na planetu Rubi-Ka přinese novou bojovou techniku – raketomety, bojová vozidla i fenomenální Mechy – ničivé robotické stroje. Cena datadisku je 29,99 Euro, tedy něco více než tisíc korun. Nejvýhodnější je pořízení datadisku pro hráče, kteří doposud využívají možnost pobývat na Rubi-Ce zdarma, v rámci jedné platby získají všechny datadisky a 30 dní zdarma, pak ale budou následovat měsíční poplatky, které nejspíše většinu českých hráčů odradí – k jejich vlastní škodě. Všichni, kdo si hru objednají před 10. prosincem, získají za svou důvěru zdarma herního bojového Mecha, i když to bude spíše lehčí stroj, jeho vlastnictví bude zajímavým zážitkem. Mezi novinky, které Lost Eden přinese, patří možnost bojovat ve vesmíru (oblíbená funkce ve Star Wars galaxies), nové bitevní lodi emzáků, nový způsob bojů o kontrolní věže a možnost podílet se na výzkumu a vývoji nových zbraní.

Pravděpodobný začátek konce další online hry
Nepříliš známá, zajímavá, leč trochu podivná, hra Ryzom, se dostala do problémů, její provozovatel Nevrax mění svou právní formu a mění podmínky provozu hry. Přestože v oficiálním prohlášení popírá, že jde o začátek konce, vše tomu nasvědčuje. Prozatím došlo ke zrušení všech plateb za hraní a Nevrax čeká, že se Ryzomu ujme jiný provozovatel, který bude dále investovat do provozu serverů. Hráči by kromě úlevy svým peněženkám neměli poznat žádný rozdíl, pokračovat má i vývoj a technická podpora. Ryzom mohou zkoušet i noví zájemci, jejich působení však bude omezeno na jednu oblast ve hře.

Novinky z WoW
Na první dnešní novinku ze Světa válečného umění jste jistě všichni čekali a nejspíš vám neunikla, ale proč si ji nepřipomenout – Blizzard konečně oznámil datum vydání rok očekávaného datadisku Burining Crusade. Přídavek ke hře vyjde 16. ledna 2006, tedy po první výplatě v novém roce, což je z našeho pohledu výborné datum. Datadisk přinese zvýšení maximální úrovně hráčských postav, souboje hráčů v arénách, tři nová velká města, celý nový kontinent, nová podzemní i nadzemní bludiště plná extrémně silných nepřátel, létající potvůrky, novou výrobní profesi, stovky nových úkolů a předmětů, dvě nové rasy a stovky rozmanitých změn. Už nyní je předobjednávka nejprodávanější PC hrou v České republice. Pravděpodobně pouze proto, že WoW nejde ukrást, ale i to se počítá.

Další novinkou je povinný update, který mění způsob, jakým se do hry dostává část hrdinů. Blizzard bude nově vyžadovat používání speciálních nástrojů pro stahování updatů před vstupem do hry, stahování na pozadí už nebude fungovat. Spuštění hry přes launcher nyní doporučujeme všem, tahat všechna data hned po uvedení nové verze hry bude docela náročné i pro otrlé jedince.

Třetí a poslední zpráva není úplně optimistická, i když českých hráčů se jistě nedotkne. Blizzard zaznamenal pokles příjmů z čínské verze hry. Důvodem snížení příjmů je kratší doba, kteoru Číňané hraní věnují (platí za čas strávený ve hře). I tak je ale WoW v Číně pravděpodobně nejrozšířenější hrou. Díky vysokým investicím ze strany čínského operátora The9 (nepoplést s výborným videopořadem na 9.yahoo.com) může WoW hrát najednou 660 000 občanů ČLR zároveň. Problém s poklesem zájmu může pokračovat, protože Číňané zatím nemají uzavřenou smlouvu o distribuci Burning Crusade. Další zprávy za 14 dní.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Svět Fortnite prošel další obří změnou, začala pátá sezona

Fortnite

Nový patch do oblíbené hry Fortnite přinesl spoustu nového obsahu. Těšit se můžete na nové vybavení i změny v...

Noví majitelé práv na značku Commandos slibují pokračování i remastery

Commandos

Legendární značka Commandos se vrátí. Bohužel však ještě nevíme kdy a v jaké podobě.

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.Najdete na iDNES.cz