Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: Nejlepší čas začít si hrát

  12:00aktualizováno  9:28
Hry zdarma i za peníze, stačí si jen vybrat *** WoW má rekordní počet serverů, uživatelů a přízeň komunistů *** Playstation 3 má slíbenou novou MMORPG *** Otestujte úchylnou francouzskou MMOPRG (v angličtině) *** Nechte si za hraní platit v dolarech

Prázdniny jsou rájem hráčů počítačových her. U těch mladších to platí díky dlouhým prázdninám, u středně starých to platí díky ještě delším vysokoškolským prázdninám a u těch nedůvěryhodných, kteří už pracují, díky dovolené, během níž se toho dá tolik dohnat... Třeba manželku nebo přítelkyni můžete dohnat k šílenství, když místo cesty k moři zůstanete doma přikováni ke své oblíbené hře.

Letošní léto je lidem, kteří si rádi hrají na hrdiny, obzvláště příznivé. Prvotní horečka spojená s řadou her opadla, a tak je nyní možné získat krabici se hrou World of Warcraft bez čekání, předobjednávek. To je luxus, který vám lidé čekající v zimě i měsíc, budou závidět. I když to platí jen, pokud máte platební kartu s podporou plateb přes internet. Předplacené karty jsou vyprodané, nové budou až v polovině srpna. Popravdě si nedovedu představit situaci, ve které se ocitne mírně závislý hráč v okamžiku, kdy mu dojede předplatné a k dispozici není volný kupón. Dost možná se právě WoW zaslouží o výraznější rozšíření mezinárodních platebních karet mezi českým obyvatelstvem. Z dalších online her je na českém trhu nedostatkovým zbožím jedině Lineage II, ta se ale dá koupit online, pokud chcete hned začít hrát.

Pokud vás nákupy nelákají z principu nebo jste si na borůvkách zatím nevydělali zatím dost peněz, pořád je tu nabídka výborné sci-fi MMORPG Anarchy Online, která v základní verzi bez datadisků nabízí hraní zdarma. Jediným hráčským vkladem je čas věnovaný pohledům na reklamní billboardy ve hře. Nutno podotknout, že i v placené verzi jsou reklamy, které se týkají herního světa a výborně dokreslují atmosféru světa ovládaného mocnou korporací Omni-Tek. Novinkou v Anarchy Online jsou dokonce reklamní videospoty s délkou 15 sekund. Podle hráčů reklamy reálných společností zvyšují realističnost hry a Intel, který už inzerci v AO vyzkoušel, hlásí 90% pozitivní přijetí svých reklam hráči.

Možnost hrát profesionálně udělanou a spravovanou online hru za cenu pohledu na pár reklam více než dobrá nabídka. Registraci můžete provést zde najdete tady . Pomoc českých hráčů na serveru Atlantean (RK-1) získáte prostřednictvím příkazu /tell czabot !join nebo na diskusním fóru na Impériu.

WoW má rekordní počet serverů, uživatelů a přízeň komunistů
Dost agitky pro hru, kterou jsem hrál tak dlouho, ale nemám na ni už dávno čas. Podívejme se na hru, která ovládla svět a způsobila zemětřesení v České republice (ano, tím opět narážím na bezprecedentní nárůst platících hráčů MMORPG v Česku). Novinek jako změn v obsahu hry mnoho není, najdete je v patchnotes na oficiálních stránkách hry a nejde o nic důležitého. WoW je mnohem zajímavější z pohledu svého ohromného úspěchu, který je založen zejména na skvělé pověsti společnosti Blizzard. Fenomenální úspěch hry, která má více než 3,5 milionu uživatelů, se projevil v poslední době ve dvou zásadních momentech. Tři čtvrtě roku po uvedení hry Blizzard musel přidat další americké servery, kterých je nyní podle zprávy na oficiálních stránkách hry rovných 100.

Druhým historickým momentem je úspěšný vstup hry na čínský trh. S požehnáním komunistického vedení země získal Blizzard již 1,5 milionu čínských hráčů. Za úspěchem v Říši středu je zodpovědný i místní partner The9, který zajišťuje nepřetržitou uživatelskou podporu, věc, o které se hráčům v ostatních regionech může jenom nechat zdát.

Přímo s vývojáři a zástupci managementu Blizzardu se hráči mohou setkat osobně na BlizzConu. Tato akce proběhne 28. a 29. října v kalifornském Anaheimu. Lístek (bez hotelu a letenky) stojí 125 dolarů, počet lístků je omezen, takže si pospěšte.

Playstation 3 má slíbenou novou MMORPG
Korejská společnost Webzen, kterou známe jako tvůrce oblíbené, ale nepříliš propracované, akční online hry MU Online oznámila vývoj první MMORPG určené pro novou generaci konzoly Playstation. O titulu Endless Saga se zatím neví vůbec nic kromě toho, že se na trh dostane v roce 2007, na oznámení detailů a vydání obrázků a podobných cerepetiček má Webzen dot času, ostatně do uvedení PS3 na trh také ještě chybí nějaký ten pátek. Zajímavé bude sledovat, jak si Playstation poradí s ovládáním online RPG, pravděpodobně to nebude problém. Stylem Webzenu jsou jednoduché rubačky, o mluvení moc nepůjde. Autoři slibují hratelnost plnou inovací, což zní docela výhrůžně. Hra je určena i pro platformu PC, takže ji v nejhorším případě budete moci vyzkoušet i bez nákupu PS3.

Otestujte úchylnou francouzskou MMOPRG (v angličtině)
Máte pocit, že vás dostupné hry neuspokojují? Můžete zkusit něco nového. Roztomilá manga grafika oslovila více než milion hráčů Ragnaroku, nyní je na řadě podle obrázků ještě o něco hezčí francouzský Dofus. Hra nabídne příběh spojený s draky a získání dračích vajec je také ultimátním cílem hráčů. V jeho naplnění budou dobrodruhům bránit létající prasata, zubatí komáři a kuřátka. Dofus má kombinovat MMORPG a interaktivní komiks, což zní skoro stejně podivně, jako hra vypadá. Jestli to autoři hry myslí vážně nebo jestli jde jen o letní vtípek (asi vážně, 15 000 lidí prý hraje francouzskou jazykovou verzi), můžete vyzkoušet sami během testování. Všechny potřebné informace najdete na
webu hry a klient má jen 40 MB a je napsaný ve flashi.

Nechte si za hraní platit v dolarech
Sony Online Entertainment spustila po dvou týdnech testování ostrou verzi své služby Station Exchange pro bezpečný prodej herních postav a majetku za reálné peníze. Výměnou za jistotu, že kupující dostane slibované zboží si SOE účtuje desátek. Služba je dostupná na dvou specializovaných serverech, pro ostatní servery platí licenční ujednání, které obchodování za reálné peníze zakazuje. Ti, kdo pravidla na běžných serverech porušují, přicházejí průběžně o své účty, tyto zásahy se týkají zejména organizovaných skupin, které okupují specifická místa a potvory a ovlivňují tak negativně herní zkušenost ostatních hráčů. Hráči si na nové servery mohou nechat přesunout své stávající postavy z jiných serverů, Sony nabízí i přesun celých guild na přání vůdce cechu.

SOE zveřejnilo také některé statistiky ze zkušebního provozu, podle nich v průměru utratili účastníci testu 14 dolarů v aukcích předmětů, postav a virtuálních peněz. Nejlépe se prodávaly bedny rozšiřující místo pro úschovu věcí v bance a domech a batohy, které umožňují unést více kořisti bez návratu do města. Kupce našla přibližně čtvrtina nabízeného zboží. Nejvyšší cenu za jeden nabízený předmět byla 315 dolarů. Kupující za své dolary dostal 20 platinových mincí a nějaké drobné. Průměrná cena jedné platinové mince v dolarech byla 20,41 dolarů. Průměrná cena prodané postavy byla 65,92 USD a celkem se během dvou týdnů prodalo 117 platinových mincí. Kolik vyděláte vy?

Nakonec mám ještě návod, jak shodit bez drastických diet a zázračných přípravků kila nabraná sezením u počítače.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Další z rubriky

Americký politik chce zavést vyšší daň na násilné hry

Grand Theft Auto 5

Po střelbě ve škole na Floridě se opět objevují návrhy na omezení prodeje videoher.

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Najdete na iDNES.cz