Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: Rozšíření pro WoW za bukem

  12:01aktualizováno  10:56
Datadisk pro World of Warcraft si zahrají už návštěvníci BlizzConu *** Tvůrci Kamelotu slaví, dárky pro hráče jsou luxusní *** Záporní hrdinové pro hodné hochy zdarma *** Mistrovství světa v Guild Wars začalo kvalifikací

Fanoušci Světa Warcraftu již nejspíše jásají notně rozjaření medovinou a žitnou pálenkou, protože vědí, že první rozšíření pro jejich oblíbenou hru je za dveřmi. První možnost zahrát si datadisk budou mít návštěvníci BlizzConu, který se bude konat 28. – 29. října v Anahaimu. Datadisk doposud nemá jméno a Blizzard zatím pečlivě tají jakékoliv detaily o jeho obsahu, na BlizzConu ale bude k dispozici hratelná verze. EverQuest 2 dostal první datadisk už před měsícem, uvedení datadisku pro WoW ještě letos tak není nemožné.
Datadisk nebude jediným lákadlem pro návštěvníky. Už dříve Blizzard oznámil, že vývojáře na setkání s hráči doplní hudební skupina Offspring, která dá k lepšímu koncert u příležitosti vydání kompilace "Best of". A aby nikdo nelitoval peněz za lístky, doplní sestavu bavičů ještě americký komik Christian Finnegan, kterého ale pravděpodobně vůbec neznáte.
Lístky na Blizzcon stojí 120 dolarů, ale stejně jsou vyprodány. Pro zájemce se ale objevila nová naděje alespoň na virtuální účast. Internetové WoW Radio, které vysílá už jeden rok, totiž bude dění na BlizzConu přenášet prostřednictvím živých videovstupů. Online se objeví sekce otázek a odpovědí, rozhovory se zaměstnanci Blizzardu a další události. WoW Radio můžete poslouchat i mimo konání BlizzConu, tedy pokud vás zajímá dění ve světě Azaroth a rozumíte anglicky.

Temný věk, světlé zítřky
Opět malá exkurse do historie. Slovní spojení "Dark Ages" označuje historické období od rozpadu Římské říše do roku 1000 n.l. Název "Věk temna" se vztahuje nejen k barbarským mravům obyvatel Evropy, ale také k absenci (nebo minimální dostupnosti) písemných záznamů o tomto období. Vtip. Špatnej. Tato reference se v našem případě vztahuje k online hře Dark Age of Camelot, která je na trhu již čtyři roky a stále se těší značné oblibě. Společnost Mythic Entertainment, která vzkřísila artušovskou legendu a přetavila ji do online soupeření tří říší, slaví deset let od svého založení.
Z oslav budou mít prospěch hráči, ti se totiž dočkali nového datadisku Darkness Rising, který je určen zkušeným veteránům, kteří budou moci osedlat koně a podniknout nová dobrodružství se zajímavými odměnami. Američané se dočkají také deseti dnů plných losování mezi aktivními hráči. Ti si rozdělí mimo jiné deset pohárů DAoC, 10 zápisníků vázaných v imitaci kůže, 10 dárkových balíčků s tričkem a čepicí nebo 10 přístupů k testování chystané MMORPG ze světa Warhammeru. Nechybí ani možnost vyhrát předplatné Dark Age of Camelot. Deset šťastlivců získá předplatné na další čtyři roky dopředu.
Další příjemná zpráva z Mythicu se týká nás všech – konečně je možné získat produkty Mythicu formou placeného downloadu namísto obíhání obchodů s hrami nebo přesvědčování zahraničních obchodů, aby poslali krabici do ČR. Datadisky stojí 19,99 dolarů. Novinkou je také speciální balení DAoC: Epic Edition, která zahrnuje všech pět datadisků za 39,99. Pokud vás kompletní DaoC za 40 babek láká, ale nejste si jistí. Můžete si hru na čtrnáct dní vyzkoušet bez placení.

Záporní hrdinové pro hodné hochy zdarma
NCSoft, který provozuje úspěšné online hry Lineage I/II, Guild Wars a City of Heroes, oznámil datum uvedení druhé "hrdinské" MMORPG City of Villains a cenu, za kterou bude hra nabízena. Do rolí padouchů se hráči budou moci vžít poprvé 31. října. Za novou životní příležitost zaplatí v běžné verzi 50 dolarů. V nabídce je také sběratelské vydání hry, které nabízí speciální předměty ve hře, balíček herních karet, jednu speciální sběratelskou kartu, komiksové figurky Heroclix pro stolní hru, tištěnou mapu herního světa a další drobnosti. Vylepšené balení bude stát 80 dolarů. Hráči, kteří si CoV předobjednají, dostanou šanci začít hrát o dva dny dříve než ostatní.
Titulek ale nelže, záporní hrdinové budou, po koupi hry, v podstatě zdarma k dispozici hráčům, kteří už nyní platí City of Heroes. NCSoft se rozhodl, že jeden měsíční poplatek stačí pro hraní obou her. V případě NCSoftu je to tak trochu kulišárna, protože CoV je svým způsobem spíše datadisk k City of Heroes a tento přístup umožňuje NCSoftu prodat datadisk za cenu plné hry. Na druhou stranu, těch 50 dolarů byť za měsíc hraní není tak špatná cena. To samozřejmě platí pro první měsíc, který je v ceně krabice, měsíční poplatek pro City of Heroes a City of Villains zůstává na 14,99 USD.

Města hrdinů a záporňáků se týká ještě jedna velice zajímavá novinka. Možná jste už zažili situaci, že jméno, které byste rádi dali v online hře své postavě, už používá někdo jiný. Možná jste už narazili i na to, že takto rezervované jméno sice někdo v pravěku použil, ale s tou postavou už nehraje. To naštve, nemluvě o tom, že zásoba smysluplných jmen není neomezená a jména jako Johnny234 nepůsobí zrovna dobře.
NCSoft se rozhodl tento problém vyřešit. Pokud se hráč 90 dní nepřihlásí do hry, jména jeho postav se stanou dostupná pro nově příchozí hráče. V případě, že se ztrátou jména postižený hráč vrátí a bude chtít zase hrát, bude muset postavu přejmenovat. Tento přístup potěší nové hráče, i když může způsobit určité komplikace, až se nový hráč setká se soukromými zprávami určenými původnímu nositeli daného jména. Ale to už je život. Virtuální.

Mistrovství světa v Guild Wars začalo kvalifikací
NCSoft se činí, nejenže spouští další online hru, na několika nových pracuje, ale věnuje se i rozšiřování Guild Wars. Prvního datadisku, který rozšíří herní území a přinese nové dovednosti, potvory a další náležitosti, se dočkáme v první polovině roku 2006. Do té doby chce NCSoft zabavit hráče vyvoláním soutěživosti. K prvnímu říjnu proběhlo vynulování žebříčků úspěšnosti jednotlivých guild v PvP bitvách.
Do prvního ledna bude probíhat kvalifikace, od tohoto data potom úspěšné Guildy ve třech regionech (USA,Evropa, Korea) změří své síly v semifinále vyřazovacím způsobem. Dva osmičlenné týmy z každého regionu se potom mezi 16. a 20. únorem utkají na Tchajwanu v rámci tamního herního veletrhu. Českým šílencům v GW přejeme hodně štěstí.

A abych nezapomenul, v EQ2 můžete nově hrát loterii, stačí si koupit tiket od ošklivého goblina. Není to sice tuna nových předmětů a brnění, ale lepší než drátem do oka.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Najdete na iDNES.cz