Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy se rozšiřují

  12:01aktualizováno  1:37
Uplynulých čtrnáct dní přineslo největší novinky v oblasti rozšiřování již stávajících her. EverQuest 2 představí nový balíček dobrodružství a také datadisk s možností lézt po skalách, hýbat předměty a bojovat proti ostatním v arénách. Už čtvrtý datadisk s boji ve vesmíru a bitevních robotech dostane fenomenální Anarchy Online, jen World of Warcraft s novým obsahem zaostává, a to bylo slibů...

Minulé Online světy jsme věnovali zejména Hněvu chlupatých Wookiů, proto je dnes odbudeme hned zkraje. Tento datadisk k vesmírnému opusu Hvězdné války je už možné stahovat za mrzkých 25 amerických dolarů, pro nás, jako hrdé občany členské země Evropské Unie, je cena o 17,5 % vyšší, asi daň za hrdost aneb máme rádi DPH. Co datadisk nabízí, najdete v minulých online světech, takže se raději podíváme na záživnější přísliby ve světě Norath, který má se Star Wars společného vydavatele, ale naštěstí jiný vývojový tým.

Prvně také trochu té kritiky. EverQuest 2 projde v následujících měsících přepracováním celého systému boje a nastavení jednotlivých povolání a archetypů- SoE se tak už u druhé hry podařilo narušit základní předpoklady pro úspěšnou koexistenci různých povolání, tedy zajistit vyladěnou soustavu výhod a nevýhod. Jde přitom o základní poměr mezi výdrží postavy v boji a silou jejích útoků - poměrem obrany a útoku a léčení. V současné situaci jsou na tom nejhůře postavy archetypu zvěd, které v boji houby vydrží a přitom nepříteli na vyšších úrovních příliš neubližují. Významné změny také čekají léčitele a vlastně všechna povolání.

Původně mělo dojít ke změnám už v Live Update 8, který přinesl další desítky úkolů, několik nových oblastí ve hře a řadu dalších vylepšení. Změny týkající se léčitelů se podle vývojářů nedostanou ani do Live Update 9, který vyjde příští měsíc. Je to škoda, ale současná situace ve hře není úplně beznadějná, hráči Hvězdných válek na přepracování bojů čekali dvacet měsíců a navíc změna soubojového systému nutně neznamená, že je hra špatná, ale to, že může být lepší.

Ale teď k radostnějším zprávám, kromě pravidelných měsíčních updatů se spoustou nového obsahu se do Norathu řítí další přídavný balíček "Adventure pack" Splitpaw Saga - ten přinese nové možnosti řešit hádanky v bludištích přemísťováním objektů a soukromé dungeony, které budou měnit obsah podle úrovně vaší postavy od levelu 20 až do levelu 50! Celkem Adventure Pack přinese 12 nových instantních zón a dva velké dungeony, nové nepřátele i nové recepty pro řemeslníky. Nový Adventure pack stojí o něco více než první balíček Bloodline Chronicles - necelých 8 dolarů plus již zmíněnou evropskou daň, k dispozici bude od 28. června.

Ještě více nového obsahu přinese datadisk Desert of Flame, který do světa Norath přinese závan arabských pohádek tisíce a jedné noci. Hlavní novinkou datadisku bude možnost soubojů mezi hráči ve speciálních arénách, rozšíření hry o deset dalších úrovní, další nové rozsáhlé zóny, možnost šplhat po skalách a 40 nových typů nepřátel. Vlastností, na kterou se těším moc, je potom přidání hlasů hráčským postavám, rozsah zvuků, které budou postavy moci vyloudit ani rozmanitost hlasů nebyla nijak specifikována, ale můžeme doufat. Bližší informace se objeví na E3, kde SOE bude datadisk k EQ2 prezentovat. Na trh se potom novinka dostane 12. září a bude stát 30 dolarů.

Anarchy Online - Funcom se svou Anarchy Online opravdu dělá nevídané, nejprve zpřístupní základní balíček na rok zadarmo, potom nabízí upgrade na plnou verzi se všemi datadisky za hubičku a nakonec oznámí další datadisk. Ten poslední krok naštěstí udělal alespoň ve chvíli, kdy už je ve hře snad vše slíbené v posledním datadisku Alien Invasion, na hráčské obchody si majitelé datadisku opravdu počkali. Dobrou zprávou pro současné hráče je skutečnost, že slibované zlepšení grafické tváře hry bude probíhat průběžně ještě před vydáním datadisku, které je plánované na počátek zimy.

Nové rozšíření Lost Eden vypadá až nebezpečně zajímavě, slibuje masivní bitvy na orbitálních stanicích, hráči ovládané obří bojové roboty, významná vylepšení bojů mezi Klany a korporací Omni včetně vybavení svých základen a těžebních věží automatickými zbraněmi. Právě PvP bude základem celého rozšíření, ředitel vývoje ale ve svém dopise hráčům ujišťuje, že rozšíření přinese dost zábavy i těm, kdo PvP nevyhledávají. Další novinky zahrnují spoustu nových zbraní, zbrojí a dalšího vybavení, nové questy a další překvapení. Několik prvních obrázků můžete najít na stránkách hry, zejména studie Mechů vypadají velice dobře.

Matrix Online - Nové hráče láká Matrix Online na bezplatnou zkušební návštěvu. Nejde o nikterak živelnou záležitost, každý předplatitel obdrží tři sériová čísla, která umožní hru mezi 20. a 29. květnem, kdy bude probíhat ve hře hon na Morphea - speciální událost s lidskými herci v rolích postav známých z filmové trilogie. Pokud máte v okolí nějakého majitele hry, zkuste ho hezky poprosit.

World of Warcraft - Vývojáři Světa Warcraftu po konfliktech s hráči na diskusních fórech přiznali, že nezvládají plnit sliby týkající se pravidelných updatů hry. Minule jsme psali o uvedení rozporuplného systému cti pro boje hráčů mezi sebou, od té doby se mnoho nezměnilo, vyšel update, který opravoval nestabilitu hry, ale nový obsah nikde. Blizzard sice spustil testovací server pro Evropu, aby měl více lidí na vyzkoušení slibovaných Battlegrounds, ale to je zatím vše. I tak je WoW stále nejúspěšnější online hrou v západním světě i u nás. Další krabice budou snad po 20. květnu, takže objednávejte, nebo zase bude pozdě. Podrobný popis vývoje World of Warcraft od spuštění najdete na anglicky psaných stránkách www.mmorpg.com.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

K doplňku do simulátoru přibalili autoři i malware. Prý pro boj s piráty

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

Kreativní Nintendo Labo vypadá parádně. Nová videa představují software

Nintendo Labo

Nintendo Labo propojuje digitální hry na konzoli Switch se součástkami, které je nejprve třeba poskládat z papírového...

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz