Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: Sex za gryfona

  12:00aktualizováno  19. dubna 2:04
Obchod s bílým masem v online hrách *** Taneční MMORPG proti tloušťce *** Černý chrám ve World of Warcraft a další novinky *** Do D&D se vracejí draci, přibývá nový obsah *** EQ2 a nový klobouk

O sexu v online hrách jsme už několikrát psali. Přímo stvořen pro něj je Druhý život, skvělé podmínky mu dává i Anarchy Online, o specializovaných online hrách z produkce Naughty America raději nemluvě. Nyní se ale do světla porno ramp dostala i nejoblíbenější MMORPG západního světa. Projevy něžnosti ve WoW nejsou nic neobvyklého, v online hrách celkem běžně vznikají romantické vztahy mezi hráči. Nicméně ne každý je ve svých citech upřímný a ne každému jde o vztah. Na problematiku morálky, sexu a posedlostí hrou upozornila anonymní žena, která v emailové diskusní skupině nabídla své tělo za virtuální peníze potřebné k zakoupení létající příšerky – gryfona, který v datadisku Burning Crusade umožňuje hráčům cestovat mezi vzdálenými místy pohodlně a rychle, bez poruch, jimiž se proslavilo pendolíno.


zdroj: http://www.terriedenman.com

Dva emaily od hráčky s postavou Druida na 70. úrovni vyvolaly bouřlivé reakce v online médiích i na diskusních fórech včetně těch oficiálních. Na této adrese si můžete přečíst názory spoluhráčů tajemné paní ze serveru nazvaného Vysmátá lebka (Laughing Skull). Celá záležitost může být velice dobře jen opravdu povedený vtip. Napovídají tomu formulace v inzerátu: "Hraji za druida, preferuji muže se smyslem pro hraní na hrdiny (mám kostým), ale popravdě na tom nesejde, pokud máte skutečně to zlato. Pokud máte zlato, zvládnu to i se ženou. Nejsem ani proti skupinovému/análnímu sexu.

Na druhou stranu je stejně tak možné, že nějaká zoufalá paní tolik chtěla krásný soukromý letoun, že za v hrubém přepočtu 600 USD prostě roztáhla nohy. Chcete-li nějaké morální ponaučení z této bajky o ženě a ptáku ohníváku, máte jej mít. Už za pár dní Blizzard uvolní aktualizaci, která umožní získat bájný okřídlený povoz za splnění série relativně snadných úkolů (relativně ve srovnání se současným stavem) (ale za skill je pořád nutné zaplatit 5000g - pozn. Ondřej). Budeme tedy doufat, že bohatý sponzor (podle druhého zveřejněného emailu se skutečně našel) nebyl v posteli úplné dřevo.

Dance! – Nedávno jsme se věnovali online hře BOTS od Acclaimu, nyní jsme se dostali k dalšímu pokusu dřívějšího vydavatele série Mortal Kombat o úspěch na poli MMORPG. A stejně jako v případě BOTS jde o zábavnou hru, která ale jen stěží naplní definici MMORPG. V tomto případě to ale tolik nevadí, protože online taneční hra je zajímavá i bez rozsáhlého herního světa a zabíjení stovek nestvůr. Zejména proto, že kromě ovládání virtuální postavičky klávesnicí, mohou majitelé osobních počítačů zapojit ke svému stroji taneční podložku a dupat v rytmu hudby na šipky na podložce. A to maximálně v šesti hráčích současně.

Stejně jako ostatní rádobyMMORPG od Acclaimu bude Dance! K dispozici zdarma, a co víc – hráči budou mít k dispozici hudbu z katalogu hudebního vydavatelství Warner Music Group. A stejně jako u předchozích her nejde o vlastní počin vydavatele, ale o lokalizaci úspěšné asijské hry. Dance! V tuto chvíli probíhá otevřeným betatestem, ke kterému je možné se přihlásit na stránkách vydavatele. Hodnocení po nás ale nechtějte – vydavatel si při registraci do hry vynucuje příslib mlčenlivosti.

World of Warcraft – ve WoW se toho děje opravdu hodně. Uživatelé jsou stále vystaveni útokům prostřednictvím již opravené chyby ve Windows – útočníci se snaží získat přihlašovací údaje k cizím účtům. Takový ukradený účet WoW má na černém trhu hodnotu vyšší než zcizené číslo kreditní karty, což je docela slušná motivace pro zlé hochy. Ale kromě špatných zpráv Blizzard přichystal i nějaké dobré. Patří mezi ně update 2.1.0, který je svým rozsahem opravdu olbřímí a připomíná nejvydařenější updaty v EverQuestu II, který je průběžným přidáváním nového obsahu proslulý.

Obsahových novinek je hned několik. Zahrnují nový dungeon Black Temple plný mocných nepřátel a odpovídající kořisti pro úspěšné dobyvatele. Nový quest pro druidy pro získání létajícího oře (viz první část Online Světů). Nechybí nové úkoly v oblasti Ethereum Prison určené pro samostatné hráče a malé skupiny dobrodruhů. Město Skettis dostupné pouze na létajícím povozu naopak nabídne zábavu pro hrdiny na 70. úrovni.

Nová řada úkolů v sérii Netherwing vede konečně k létajícímu oři zvanému Nether Drake, který nabízí téměř trojnásobné zrychlení pohybu hráče po herním světě – dráček bude dostupný i pro vlky samotáře. Ogri’la zase nabídne hráčům, kteří pokořili hranici 70. levelu, možnost pomoci zlobrům v epické bitvě, třeba prostřednictvím kobercových náletů, nechybí ani poklady ověšení bossové. No a nakonec, co se nového obsahu týká, přichází aréna Ruins of Lordaeron pro gladiátory, které stávající amfiteátry už nudí.

Update už je dostupný na veřejném testovacím serveru, zatím ale nelze odhadnout, kdy se přesune na běžné servery – 50 stránek změn, aktualizací a úprav v sobě zcela jistě do hry vneslo dost chyb (podle hlášení na fórech to tak je), které bude nutné opravit. A to nějakou dobu potrvá. Zatím se můžete alespoň těšit. A technická poznámka nakonec – po dvou letech je ve WoW konečně možné ukládat screenshoty přímo do formátu JPG. Gratulujeme.

Dungeons & Dragons Online – Dnešní Online Světy se nesou ve znamení bezplatných rozšíření herního obsahu. Stranou nezůstává ani DDO od Turbine, které se může pochlubit také slušnou nadílkou. Nejzajímavější je asi možnost poprvé od spuštění hry bojovat proti drakům, a to v nové oblasti Reaver's Bane s možností postoupit až na 14. úroveň. Nechybí ani dvě venkovní oblasti, jedna pro hráče na nízkém levelu a druhá pro ty zkušenější. Turbine přepracovalo způsob, jakým se potvory pohybují – nyní by měly být inteligentnější. Seznam úprav konkrétních dovedností, potvor, úkolů, předmětů a uživatelského rozhraní je neskutečně rozsáhlý, pokud chcete, najdete jej na stránkách DDO.

EverQuest 2 – Update 34 nabízí hráčům několik nových věcí, a i když tentokrát chybí nové herní oblasti, není zklamání příliš veliké – hlavní novinky totiž zahrnují přepracovaný systém questů, a nové vozítko pro hráče na vysokých úrovních – osedlaného válečného vlka. Změny práce s úkoly přivítají zejména hráči, kteří hrají nepravidelně, ale zato dávají přednost bojům a plnění questů ve skupinách. Nová funkce sdílení úkolů jim umožní sdílení aktivních questů mezi členy skupiny.

Pojízdný vlk vypadá hezky a hlavně – je to konečně změna od sto padesáti různých barev koních, kteří se liší v podstatě jen rychlostí jízdy. Na druhou stranu už na první pohled je jasné, kde se SOE inspirovalo – na podobných vlcích se ve WoW jezdí už docela dlouho. A další drobnosti? Nový klobouk pro kouzelníky (konečně se dočkali coerceři) a hra umožní ukládání různých profilů grafického nastavení, půjde tak snadno snížit detaily pro hromadné bitky, aby se hra obstojně hýbala, a naopak – pro samotářské obhlížení krás krajiny bude stačit klávesová zkratka pro plné detaily.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

V nové modifikaci Wolfensteina místo střílení nácků hladíte pejsky

Woof3D

Dost bylo násilí. Fanoušek vytvořil modifikaci původního Wolfensteina, kde místo kosení armády nacistů hladíte německé...

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.Najdete na iDNES.cz