Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: Smršť datadisků

  12:01aktualizováno  2:05
K hráčům míří datadisky pro EQ2 a původní EverQuest. Evropané se dočkají neobvyklé asijské MMORPG. Češi bojují o mistrovský titul v Guild Wars, hru samotnou čeká datadisk, vyzkoušet ho mohou všichni i bez placení.

Pro začátek nepotěšíme všechny odpůrce Sony Online Entertainment, už poněkolikáté se tato společnost postarala o hlavní téma Online Světů. Tentokrát zcela oprávněně, protože oznámila hned dva datadisky pro oba EverQuesty. Ten pro původní EverQuest (Live) se jmenuje Prophecy of Ro (Proroctví Roovo) a hráčům má přinést „příležitost měnit svět Norrathu jako nikdy předtím“. Rozšíření EverQuestu II se jmenuje Kingdom of Sky (Království nebe) a když také ocitujeme tiskovou zprávu „nabídne něco všem našim hráčům EverQuestu II“.

Prophecy of Ro nabídne za třicet dolarů více než 30 nových rozsáhlejších úkolů rozvíjejících příběh herního světa, které hráče zavedou do 7 nových map, 6 menších instancí, kde se hrdinům postaví více než 25 nových nestvůr. Datadisk ale přináší i rozšíření herního systému. Hráči budou moci používat pasti, které nabídnou výhodu při zahájení boje. Nové sféry vlivu nabídnou tvorbu artefaktů, které změní pravidla hry v dané oblasti za účelem pomoci přátelům nebo oslabení nepřátel. EverQuest Live se po mladším bratříčkovi také dočká zničitelných objektů – budete moci vyrazit dveře, rozbít zdi a rozmetat nepřátelská tábořiště. Jako bonus zavede SOE systém automatického filtrování pomocných kouzel (můžete automaticky odmítat vybrané buffy), nové dovednosti a 8 pozic pro truhly v bance. Kdo si hru předobjedná v digitální podobě (placené stažení), může ušetřit celé tři dolary. To ale nevypadá na dobrou volbu, protože součástí krabice je válečný oř, kvalitní jízdní zvíře! Datadisk bude dostupný v únoru.

Kingdom of Sky povznese hráče do oblak, kde se pohybují, proti zákonům gravitace, ostrovy obydlené zástupci mocné dračí rasy. Kromě toho je s uvedením datadisku spojeno i zavedení plnohodnotného PvP systému, pro který budou otevřené nové servery, minimálně jeden bude spadat pod službu Sony Exchange, kde je možné bezpečně kupovat postavy a předměty.
Základem datadisku je nové herní prostředí zahrnující vzdušné ostrovy i hluboké podzemní kobky, které obývá pětadvacet nových druhů potvor, kterým dominují okřídlení mutanti. Hráči, kteří dosáhli maximální úrovně, budou mít k dispozici dalších 10 levelů (celkem 70), stejně tak budou moci růst úrovně cechů (celkem 50). To s sebou nese nová kouzla a speciální útoky, nové tituly, více místa v cechovním sejfu a další drobnosti.

Dočkají se i lidé, kteří volají po novém vybavení, které bude vypadat jinak než aktuální zbroje a zbraně recyklované vždy po deseti levelech. Datadisk přinese části zbroje jedinečné pro každé povolání (profesionální pokrývky hlavy a nárameníky). Radost budou mít také fanoušci Sims, kteří se vyžívají ve zdobení svého bytu ve Freeportu či Queynosu – ve hře bude třicet nových kusů nábytku. Třicet bude také nových sbírek, které hráčům nabízejí zajímavé odměny při nalezení všech kousků dané kolekce. Chybět nebudou ani nové „heritage“ questy, které odhalují hráčům dědictví původního EverQuestu a nabízejí za vynaloženou námahu příjemnou odměnu v podobě mocných předmětů.

Na trh se nový datadisk dostane 21. února. Nabízen bude buď jako placený download za 27 dolarů nebo v krabici s původním EQ2 za třicet babek. Součástí krabice je zatím neupřesněný předmět, který dostane vybraná hráčská postava. Datadisk nepůsobí nijak revolučním dojmem, spíše přibližuje EQ2 původnímu Everquestu přidáním alternativního způsobu vývoje postavy, ale to „tvrdé jádro“ chce, ostatní se musejí přizpůsobit. Máme i perličku, něco se úplně nepovedlo a Norrath nadále ovládá Frostfell všude jsou ozdoby, sněhové koule a ujetí Elfové. Pokud vše půjde dobře, svět se vrátí do normálu v pondělí. Do té doby mají opozdilci ještě možnost prožít everquestí verzi Grinche a získat vánoční dárky.

Češi s šancí na mistrovský titul v GW
I přes problémy se snížením postavení na regionálním žebříčku nejzdatnějších cechů ve hře Guild Wars získali česko-slovenští Necro Raiders šanci vstoupit do kvalifikace na mistrovství světa v této online akční hře na hrdiny. V prvním kole se nekromanti utkali s Expect the Unexpected a postoupili s výsledkem 2:0 mezi nejlepší evropskou šestici. V úterý večer je čekalo další kolo s Esoteric Warriors, která vede evropský žebříček. V době publikace Online Světů ještě nebyly známy výsledky, ale najdete je na českých webových stránkách věnovaných Guild Wars.

Další novinky z GW zahrnují pomalu uvolňované informace o připravovaném datadisku. Půjde o samostatně hratelnou záležitost s názvem Factions, která podle všeho přinese dvě nová povolání – ritualistu a vrahouna. Informace byly exklusivně vyhrazeny americkému tištěnému časopisu Computer Gaming, v úterý došlo ke zveřejnění oficiální tiskové zprávy, která kampaň Factions představila. Datadisk bude k dispozici v druhém čtvrtletí 2006, první ochutnávku nových povolání a herního prostoru Battle Isles hráči dostanou již o víkendu 20–22, kdy poběží speciální PvP akce. V průběhu tohoto víkendu si bude GW moci zahrát každý, kdo si z oficiálního webu stáhne herního klienta a získá sériové číslo.

Dungeon & Dragons Online
Turbine Games se rozhodli zrušit povinnost hráčů mlčet o svých zážitcích v připravované hře Dungeon & Dragons Online a na webu se tak vyrojila řada „oficiálních“ preview a soukromých názorů hráčů. Přes svou rozporuplnost má většina názorů jeden styčný bod – totiž, že se DDO hraje jinak, než ostatní MMORPG. Herní systém připomíná částečně Guild Wars – dobrodružství probíhají v uzavřených skupinách oddělených od zbytku světa, hráči se volně potkávají pouze ve městě. Velký rozdíl ale představuje systém vývoje postavy – zaprvé odpovídá pravidlům AD&D a za druhé odměňuje pouze dokončení úkolů, za samotný boj bodíky nepřibývají.

Hraní má připomínat sedánky nadšenců ve špatně osvětlených místnostech nad mapami na kostičkovaném papíru s pravidly otevřenými na kolenou a hlasem Pána Jeskyně, který na skupinu dobrodruhů vrhá jedno nebezpečí za druhým. V herním systému se ale skrývá slabina, pro dobrý zážitek z hraní budete potřebovat stálou skupinu dobrodruhů, sami si nezahrajete a náhodně vzniklé skupiny většinou nepřináší požadované výsledky.

Rising Force Online
Netradiční online hra asijského původu, která kombinuje fantasy prostředí a moderní technologie, míří pod křídly Codemasters i do Evropy. Novinky, popis hry, videa, obrázky a možnost registrovat se pro testování evropských serverů najdete na evropských stránkách Codemasters. Čeští hráči budou moci hrát, marketingová podpora ale zatím není oznámena. Není ani jisté, zda se u nás oficiálně bude prodávat herní klient. V Británii už mohou zákazníci v obchodech hledat pre-order sady, které zajistí účast v betatestu, který je jinak výběrovou záležitostí. Součástí balíčku je také sada nálepek, herní soundtrack a pohlednice. Ještě upozornění, podobně jako Guild Wars se i Rising Force soustředí na PvP.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...Najdete na iDNES.cz