Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: Temné mraky nad Azerothem

  12:00aktualizováno  7. dubna 6:29
Smutné zprávy pro všechny, kdo doufají, že si brzy zahrají World of Warcraft - nová dodávka her nepokryje ani všechny předobjednávky. EverQuest 2 se snaží nalákat další hráče a testuje změny, které mají hru zpřístupnit širšímu publiku. Online se také dá hrát golf.

Nejprve tu dobrou zprávu pro všechny, kdo si včas objednali hru World of Warcraft. Blizzard poslal do evropských obchodů další dávku krabic, které obsahují instalační média a hlavně kódy potřebné pro založení herního účtu na evropských serverech hry World of Warcraft. Do obchodů se dostanou někdy v polovině dubna. Špatná zpráva hovoří o tom, že ani všechny předobjednávky nebudou uspokojeny, Xzone pošle hru těm, kdo si ji objednali do 23. 3. GameExpres potěší jen ty, kdo si hru objednali do 14. 3.

Všichni ostatní si budou muset počkat na další dodávku, která přijde počátkem května. Vzhledem k vývoji situace je rozumné předobjednat co nejdříve. Navzdory předpokladům a velice rychlém vyhoření hráčů se zatím nestrhla žádná lavina odchodů, takže "second hand" WoW jen tak neseženete. Snad jen, když ukecáte Vrahouna, aby vám prodal svůj účet - stejně na hraní nemá čas.

A od špatných zpráv zpět k těm lepším. Po testování byl na živé servery aplikován update 1.3.1. Hlavní novinkou, která osloví hlavně hráče na vysokých úrovních (což Vrahoun není), je nový dungeon Diremaul, který je určen pro skupiny hráčů na úrovních 56-60. Odvážné bojovníky vněm čeká několik kmenů Orků, kouzlo na bráně dungeonu omezuje vstup na skupiny pěti dobrodruhů. Takže hodně štěstí.

Hledání kolegů pro vstup do podzemních komplexů zjednodušují díky tomuto patchi potkávací kameny, které se snaží automaticky dát dohromady vhodnou skupinu dobrodruhů. Ti, kdo se do podzemních kobek bojí, se dočkají také nějakého nového obsahu - Azaroth nyní úpí pod mohutnými kroky hned dvou extrémně silných oblud. Tou první je modrý drak Azuregos, druhou potom démon Kazzak. Patch přinesl opravdu velké množství změn. Jejich seznam najdete tady a já připomenu jen jednu novinku - efekt opilosti byl významně posílen. Na zdraví!

EverQuest 2 - V posledních online světech jsme představili advanture pack Bloodline, který do hry přinesl možnost postavit se tváří v tvář nemrtvým. Nejoblíbenějším prvkem celého přídavného balíčku se překvapivě ukázala upírská iluzorní zbroj, která vyniká povedeným, lehce odhalujícím designem (přestože tak trochu umazává zadnice - ty jsou v této zbroji ploché). Nedostatek různých typů zbroje a hlavně jejich vzhledů je stále sílící výtkou mnoha hráčů (mě nevyjímaje). Aktuální LiveUpdate 6 o hromadě nových střihů oděvů ale nehovoří.
Chystané změny ale zahrnují poměrně zásadní věci. Poté, co do hry přibyla možnost vyrábět čarovné vybavení, se dočkají všichni, kdo volali po možnosti prodávat zboží ve hře bez nutnosti nechat běžet zapnutý počítat. Tato změna bude v rámci zachování jisté stability řemesel doprovázena změnou vlastností odměn za plnění herních úkolů - tyto odměny nepůjde nadále prodávat ostatním hráčům. Mám štěstí, že dvě mé postavy dostaly od ochotných spoluhráčů po jednom exempláři nejhezčího kousku oblečení ve hře- Blood Stained Robe. Je krásně rudá!

Shot Online - Také vás trápí, že se kvůli škole nebo práci nedostanete pořádně ven a nemůžete si zahrát golf? Na takové trable existuje lék. Je jím připravované golfová MMORPG Shot Online. I přes původní výhrady ke konceptu sportovní MMORPG na mě beta působí poměrně sympatickým dojmem. Možná je to jen tím sladkým zvukem odpalovaného míčku. Aktuální novinkou z vývoje této hry je práce na vztazích mezi hráči. Nováčky totiž čekají Mistři, kteří by jim ukázali nejen, jak hru ovládat, ale hlavně, jak co nejlépe hrát golf.
Mistrem se nemůže stát každý, titul Mistra dostanou vybraní jedinci, kteří hrají hru alespoň měsíc a hrají ji dobře. Devět Mistrů bude vybráno už ve čtvrtek. Mistři za to, že budou pomáhat nováčkům, dostanou 100 000 NG (což je překvapivě herní měna) týdně a čepici, který zlepší hru jejich postavy. Noví hráči se pak k lekcím od mistrů dostanou tak, že se připojí do flightu organizovaného jedním z mistrovských hráčů. Instalační soubor má nějakých 190 MB a nároky na počítač jsou velice nízké. Příjemnou hru!

Rubies of Eventide - Možná si ještě pamatujete nekrolog pro Rubies of Eventide publikovaný na Bonuswebu. Je nejvyšší čas jej odvolat, protože už poměrně dlouho Rubies žijí a prospívají, byť v měřítku spíše multiplayerovém než masivním. Poptávka ale celkem odpovídá nabídce, hlavní herní server pravidelně naráží na svůj kapacitní limit, který se pohybuje kolem 120 připojených hráčů.
Menší komunita je výborným předpokladem zejména pro druhý server, na kterém je vynucováno hraní role vaší postavy, které ve velkých online hrách chybí. No a novinkou je PvP server, který je narozdíl od druhých dvou otevřen i hráčům s nevymáchanou hubou, kteří se na něm mohou mastit až do omrzení. Na PvP serveru je odstraněn postih za smrt, ale potvory jsou agresivnější a při smrti může vaše tělo kdokoliv vybrakovat. Instalační soubor najdete na Bonuswebu, účet si pak můžete vytvořit na stránkách hry.

Dark Age of Camelot - Trochu v pozadí (jako všechny hry od spuštění WoW a EQ2) je Temný věk Kamelotu - tato online hra posazená do světa artušovských legend s novinkami na trhu bojuje se změnami, které mají hru zpřístupnit novým hráčům. Jde o zrychlení postupu ve hře na nejnižších levelech a úprava řady questů. Péče o nové hráče začíná už novým intrem a tutorialem, který hráče obeznámí s možnostmi postavy a ovládáním hry. Došlo také k dalšímu vylepšení grafiky, tentokrát u budov a ve hře je řada mini-questů, které jsou určeny hráčům, kteří mají na hraní málo času, ale nechtějí jen tupě mlátit potvory. A to by stačilo. Zase za čtrnáct dní...

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Další z rubriky

Hotová hra čekala v šuplíku 17 let, vyjde až nyní díky Kickstarteru

40 Winks

Téměř 17 let od původně plánovaného data vydání se majitelé konzole N64 konečně dočkají hry 40 Winks.

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

Najdete na iDNES.cz