Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: V Norathu teče krev

  12:00aktualizováno  22. března 9:53
Ani tento týden nebude výjimkou, hlavní slovo hrám na hrdiny udává Sony se svým Everquestem 2. Tento týden přinesl hráčům možnost vytvořit dvě nové postavy a otevřel první rozšíření nazvané Bloodline plné upírů. Fanoušky Matrixu potom potěší spuštění MMORPG Matrix Online a chudé hráče možná zaujme možnost vyhrát v jedné MMORPG milion dolarů.

Dnes se nejdříve zdržíme u Everquestu 2, který se dočkal prvního placeného rozšíření hry. To se jmenuje Boodline Chronicles a stojí pět dolarů, třetinu měsíčního poplatku za hraní. Systém Adventure Packů, tady menších rozšíření hry, které mají přinášet nové herní oblasti, nové modely nepřátel a další nové prvky výměnou za poplatek, řada hráčů sledovala spíše s nedůvěrou. Tu částečně rozpustila cena těchto balíčků, která je skutečně nízká, ale hlavně obsah prvního balíčku dobrodružství.
Bloodline: Chronicles přináší hned pět nových herních zón a dalšího obsahu, tak jak bylo slíbeno. Uživatelé, kteří si balíček předplatili navíc získali moc hezký prstýnek pro každou svou postavu. K nalákání hráčů ke koupi sloužila specializovaná stránka (flash nutný), na které jsou k dispozici hned tři filmečky udělané přímo v herním engine. Tyto ukázky průniku dvou hrdinů do hrobek ovládaných upíry ukazují neuvěřitelnou sílu herního engine EQ2. Videa jsou k dispozici pouze ve vysokém rozlišení, což se projevilo na jejich velikosti, ale k tomuto kroku se SOE rozhodlo proto, aby ukázalo maximum z kvalit grafiky ve hře. Dokonce kvůli tomu grafici sáhli k několika trikům.
Použili nastavení, které v tuto chvíli není dostupné běžným hráčům, jde hlavně o dynamické stíny a další vychytávky. Dále nechali hru renderovat probíhající scénu snímek po snímku na disk, plynulý záznam přímo ve hře není ani na nejvýkonnějších počítačích možný. Jde svým způsobem o podvod na hráče, ale jen do určité míry. Při nastavení maximálních detailů se hra od reality videozáznamu příliš neliší a lidé si alespoň uvědomí, že i jejich hra může vypadat mnohem lépe, pokud si pořídí výkonnější hardware. Takže je docela možné, že za vznikem videa stojí tajemná klika výrobců hardware v čele s Intelem a nVidií.
Aby SoE potěšilo i hráče, kteří nemohou Bloodline zaplatit (jde to pouze bankovní kartou, zákazníci, kteří využívají předplacené herní kupony mají smůlu), nabídlo spolu s Bloodline už pátý Live Update. Tento velký "patch" nabízený v rámci měsíčního předplatného přinesl řadu zásadních změn. Tou největší je uvedení herního poštovního systému. O doručování zpráv, předmětů a peněz mezi herními postavami se podle SoE starají poštovní goblinové. Nově si také mohou všichni uživatelé vytvořit také další dvě postavy. Další novinkou je možnost vyrábět kouzelné předměty, honba za ještě lepším vybavením tak může začít.

World of Warcraft - Svět Warcraftu stále roste, Blizzard oznámil už 1,5 milionu uživatelů po celém světě. Zároveň v tiskové zprávě stojí, že najednou hraje až 500 000 hráčů. V Evropě bylo vytvořeno během prvního týdne 290 000 účtů a najednou hrálo 180 000 lidí. Nyní má evropská verze WoW více než půl milionu předplatitelů, až 230 000 z nich potom hraje současně.
Není proto divu, že servery nadále trpí dlouhými čekacími časy a dalšími technickými problémy, na takovou zátěž evidentně není infrastruktura Blizzardu stavěna. Skutečnost, že zatím Blizzard neplánuje významnější posílení serverů znamená pravděpodobně, že se čeká na odchody hráčů, kteří dosáhnou maximální úrovně a těch, které hra prostě nechytne. Bluizzard situaci prozatím čelí tím, že Evropanům nabídl tři dny hracího času navíc a pro lepší rozprostření hráčů mezi servery nabízí možnost přesunu postav, hráči si ale cílový server nemohou sami vybrat.
Blizzard také oznámil dodávku nové várky předplacených herních karet, které jsou nedostatkovým zbožím stejně jako samotné krabice se hrou. Čeští prodejci doporučují karty si co nejdříve předobjednat, měly by být počátkem dubna. Zkušenost a instinkt říkají, že už teď je na předobjednávky pozdě. Banky budou mít jistě radost z nových zákazníků, kteří si budou muset pořídit platební kartu s povolenými transakcemi přes internet. Pokud patříte mezi ty, na něž se karty nedostaly, podívejte se na náš článek o placení online her.

Matrix Online - Ve stínu dvou velikánů se včera na cestu životem pustila MMORPG ze světa filmové trilogie Matrix. Největší devizou Matrixu má být plná filmová licence, ve hře se tak potkáte s postavami, které jste sledovali ve filmu. Představovat je budou Game Masteři, kteří chystají řadu dynamických událostí, které hráčům pomohou v posunutí příběhu souboje lidí a strojů. Podrobné informace o hře a samozřejmě možnost hru objednat najdete na oficiálních stránkách.
V tuto chvíli je v provozu šest serverů, které i přesto, že ještě nenastala špička, vykazují vysokou nebo střední zátěž, fanoušků Matrixu je asi stále dost. Hra u nás nemá takovou podporu distributorů, ale to se týká celé Evropy, například předplacené karty pro Evropu nejsou a není ani zřejmé, kdy budou. Vyšší je i cena hry 1799 korun ve srovnání s 1399 u EQ2 nebo WoW. Výše měsíčního poplatku je standardní - 15 dolarů.

Horizons: Empire of Istaria - Hra, jejíž původní majitel zbankrotoval, získala novou dávku financí na svůj provoz, a tak láká nové hráče. Důvodem, proč se vnořit do tohoto herního světa, má být také soutěž, ve které může každý, kdo se do hry přihlásí do 19 dubna, může vyhrát jednu z 25 cen.
První cena (hned pětkrát) přitom nabízí 5 iPodů mini společnosti Apple (nebo herní peníze, ale který blázen by je bral?). Další ceny nabízejí také herní peníze nebo poukázky na nákup na Amazonu a v případě deseti bronzových cen plakát s herní tematikou. Od spuštění hry uplynula spousta času a hra je tak bohatší a lépe vyladěná, je také méně náročná na výkon počítače, přestože nabízí velice slušnou grafiku. Takže když nic jiného, můžete zkusit trial verzi (plná verze stojí 699 korun a měsíc hraní je za 12.95 Euro .

Risk Your Life - společnost Planetwide Games, která vytvořila hru Risk Your Life: Path of the Emperor oznámila minulý týden dokončení hry a zároveň sním speciální marketingovou kampaň spojenou se soutěží, v níž vítěz vyhraje milion dolarů. Cena bude udělena vítězi turnaje, ve kterém podle provozovatele hry záleží na dovednostech hráčů, nikoliv schopnostech postav. Kvalifikační turnaj bude zahájen prvního července 2005 a skončí za rok - v dubnu 2006.
Otevřenou betu RYL hrálo více než půl milionů hráčů, které přitáhla směs Diabla a Lineage v typicky asijské grafice. Nyní je možné hru hrát pouze po zakoupení plné verze, která stojí padesát dolarů. zajímavé na tom je, že v ceně krabice je možnost hrát bez dalších poplatků až do konce června. Měsíční poplatek je stanoven na 12,95 USD, hráči, kteří se zaregistrují v nejbližší době ale mohou získat ještě výhodnější podmínky. Více se dozvíte přímo na webu hry.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

The Boomsday Project je nová expanze Hearthstone, vyjde začátkem srpna

Hearthstone: The Boomsday Project

Motivem nové expanze kartiček Hearthstone jsou mechové a vědecké experimenty. Jmenuje se The Boomsday Project a vyjde...

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

S Far Cry 5 se vydáme 17. července na Mars zastavit invazi vetřelců

Far Cry 5: Lost on Mars

Zatímco v prvním placeném DLC ke střílečce Far Cry 5 jsme zažili válku ve Vietnamu, ve druhém se vydáme ještě dál....Najdete na iDNES.cz