Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: Wookiové se zlobí

  12:00aktualizováno  9:44
Největší událostí uplynulých dnů v oblasti online her je bezesporu oznámení nového datadisku pro Star Wars Galaxies. Jako vojáci impéria nebo bojovníci rebelů se budete moci aktivně zapojit do boje chlupáčů proti otrokářům.

Po dlouhé době v zajetí EverQuestu 2 a World of Warcraft se dnes podíváme jinam. Do předaleké galaxie, před dávnými časy... Nejvíce novinek za uplynulých čtrnáct dní přinesla opět společnost Sony Online Entertainment, ale tentokrát se soustředila na svou další hru, Star Wars Galaxies: an Empire Divided. Blíží se totiž uvedení nové epizody filmového eposu do kin, nejlepší příležitost oprášit trochu prach z online zpracování světa Hvězdných válek a nalákat nové duše, jak jinak, než na placený datadisk, který přinese obsah korespondující s dějem nového filmu? Ale jistě, kromě datadisku snad konečně SOE nasadí předělaný systém bojů a povolání, který testuje už celou věčnost. Ale nejdříve pojďme na novinky, které přinese Hněv Wookiů.

Nejviditelnější bude samozřejmě nová planeta Kashyyk, domov chlupáčů chlupatých a dalších dvanáct lokací v okolí této planety. Nová oblast s sebou přinese samozřejmě řadu nových nepřátel, grafiky a kromě přemíry chlupáčů také šupinaté plazoidní Trandoshany, rasu otrokářů. Velký důraz SoE v Rage of Wookies klade na příběhové questy, kterých má být v datadisku hned od začátku kolem stovky. Ve srovnání s EQ2 nebo WoW to není nijak úctyhodné číslo, ale pokud půjde o propracované minipříběhy v rámci obrovského světa Hvězdných válek, fanoušci to jistě ocení víc než tisíce jednoduchých úkolů. Jedním z takových příběhů může být třeba rituál přerodu chlupáče-chlapce v chlupáče-muže, který s sebou nese sestup do hlubin pod pralesy planety Kashyyk. Další novinky zahrnují věci z filmu jako nová jízdní zvířata a stroje jako BARC.

Rozšíření se dočká i pohyb hráčů ve vesmíru, přibudou nejen nové modely vesmírných plavidel, ale úplně nový rozměr hry, který potěší zejména obchodně založené jedince. Ve vesmíru totiž bude možné těžit suroviny prostřednictvím speciálních lodí s důlními lasery. Do hry se dostanou pravděpodobně i nové suroviny a zcela určitě budou ve hře nové předměty. Těžba nebude nijak jednoduchá, v oblastech bohatých na nerostné bohatství se totiž budou vyskytovat piráti, kteří budou chtít těžební lodě přinutit k odevzdání surovin. Některé oblasti pro těžbu ale budou chráněné méně, SOE totiž chce nabídnout nový obsah i novým hráčům a těm, kdo mají na hraní málo času. Že to svým způsobem jde, ukázal i první datadisk Jump to Lightspeed, který základní stíhačku nabídl všem hráčům, nebylo nutné dlouhou dobu šetřit, i když pokročilejší vybavení samozřejmě vyžadovalo výrazné investice.

Další velice zajímavou novinkou datadisku Rage of Wookies bude možnost kybernetického rozšíření postavy prostřednictvím implantátů tak, jak to známe z fenomenální Anarchy Online. Jak přesně bude tento systém fungovat, kolik slotů pro implantáty bude k dispozici a zda půjde vyrábět implantáty nebylo oznámeno, brzy nás o tom ale zpraví účastníci betatestu, kteří se rekrutují z řad aktivních hráčů SWG. Na trh bude Hněv Wookiů uveden 5. května ve formě placeného downloadu v ceně 25 dolarů, do obchodů se dostane krabice s mírným zpožděním.

Dark Age of Camelot - Čtrnáctidenní bezplatnou dovolenou v zemích Albion, Hibernia a Midgard nabízí společnost Mythic Entertainment. Mythic tak chce nalákat nové hráče na pozměněnou tvář svého online světa, který prošel dramatickým faceliftem. Nejde jen o vylepšenou grafiku, ale také o nový úvod do hry, který nejprve formou videa představí rozložení sil ve třech regionech a jejich obyvatele a pak nabídne zrychlené získávání zkušenosti, aby se začátečníci mohli rychleji zapojit do bitev mezi národy. Na webu Mythicu najdete seznam download serverů a CD klíče potřebné pro zřízení herního účtu.

Dungeons & Dragons Online - Silná licence Dungeons & Dragons, kterou u nás známe spíše ve zjednodušené podobě Dračího doupěte, se pomalu dere do světa online her, vývoj hry trvá už nějakou dobu a dospěl do stádia alfatestování. Turbine proto přijímá registrace do uzavřeného testování hry. Registrace je otevřena všem zájemcům, stačí jen vyplnit dotazník a uvést platnou adresu elektronické pošty. Samotný alfatest má podle Turbine začít v blízké budoucnosti. Turbine přitom plánuje postupně zvyšovat počet testerů. Poté, co zažádáte o zařazení do testu na této adrese, měli byste se zaregistrovat také na fórech na www.ddo.com, oficiálních stránkách hry.

Final Fantasy XI - Jen krátká zpráva z této asijské online hry. Cena herního klienta s prvním měsícem hraní v ceně byla dramaticky snížena z padesáti dolarů na pouhých dvacet. Snížena byla i cena přídavku Chains of Promathia a to ze třiceti dolarů také na dvacet. Pro úplnost doplním, že FF XI je výrazně orientovaná na boj ve skupinách.

Matrix Online - Matrix Online spustil dva nové servery Input a Output, které jsou primárně určeny evropským hráčům, Matrix se tak oficiálně rozšířil z USA do Evropy i se zahájením evropské distribuce hry. Nové servery stejně jako staré "americké" jsou ale i nadále přístupné všem majitelům aktivního předplatného bez ohledu na geografickou polohu. Input je PvP zaměřený server, na Outputu je PvP dobrovolné. Matrix Online nabízí celkem devět herních serverů.

World of Warcraft - DNES má být na skladě nová várka krabic se hrou World of Warcraft, která se stále drží na čele prodejních žebříčků. Musím ale zopakovat smutnou zprávu, tato dodávka nepokryje ani všechny předobjednávky, takže pokud jste si objednali WoW až koncem března, musíte čekat dál, novou dodávku čekají čeští prodejci začátkem května. Pro šťastné majitele CD klíče ale máme dobrou zprávu, Blizzard otevřel nové servery (8 anglických, 4 francouzské, 6 německých) a do krabic přidal také kupón na desetidenní bezplatné vyzkoušení hry - majitel takového kupónu si ale pro pokračování ve hře bude muset sehnat novou krabici se hrou.

EverQuest 2 - Změny se dotýkají také EverQuestu 2. SOE plánuje spustit vlastní službu pro obchodování s herními předměty a postavami za reálné peníze. Protože jde o emotivní téma svádějící k hrubým výrazům nevhodným pro širokou veřejnost, najdete podrobnější rozbor situace na mém blogu.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...Najdete na iDNES.cz