Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Online Světy: World of Warcraft zadarmo

  12:13aktualizováno  20. června 11:15
Blizzard se smiloval, nabízí bezplatnou zkoušku i Evropanům *** EverQuest 2 – veteráni brblají *** Star Wars slaví tři roky, rozdává soukromé letouny *** Dvoumilionové války cechů *** MMORPG s Barbarem Conanem doprovodí nový film

Je to tak trochu laciné, ale pro velkou část českých hráčů zajímavé. World of Warcraft se díky ohromujícímu úspěchu a plně vytíženým serverům dlouho nesnížil k nabídce volně dostupné zkušební verze. Nejprve bylo možné vyzkoušet hru bez „upsání se ďáblu“ jen, když si WoW koupil někdo známý a věnoval vám speciální kód. V další vlně přišlo přibalení klienta a sériového čísla k vybraným herním časopisům v USA. Potom přišel volně dostupný trial pro Američany. Zdrženlivý přístup a vitální marketing z WoW udělal iPod světa MMORPG a drží jej už rok a půl na špičce prodejních žebříčků v USA a překvapivě i v České republice.

Po roce a půl od uvedení hry na trh si můžete bez zvýšených nákladů vyzkoušet i vy. Blizzard ve spolupráci s provozovatelem evropských serverů spustil otevřený trial. Podmínky nejsou úplně velkorysé: hrát můžete deset dní, ale budete omezeni co do vývoje postavy, hromaděného majetku a možností komunikace s ostatními hráči. Ale máme i dobré zprávy, WoW se u nás dá pořídit o něco levněji, CD Projekt snížil oficiální cenu pro Českou republiku na 1199 Kč. A vlastně máme i špatnou zprávu, vypadá to, že registrační server je přetížený, ale to nejspíš pomine a vy se budete moci pustit do zabíjení prasat nebo jiných zviřátek, která potkáte na pláních Azerothu.

Registrační klíč a odkaz na aktuální verzi trial klienta najdete ZDE. Recenzi na Bonuswebu najdete pod tímto odkazem, ale berte ji s rezervou, autor bumbal moc druidího lektvaru a tak to s hodnocením trochu přehnal ;-). A ještě jedna dobrá zpráva nakonec – velkou výhodou WoW v konkurenčním boji jsou nízké nároky na hardware, oficiální minimum je cca 1 GHz procesor a 256 MB RAM, ale na rovinu, 256 MB RAM nestačí ani na Windows XP, takže trochu přitlačte.

EverQuest 2 – WoW už nekonkuruje v západním světě nic, i skoro MMORPG bez poplatků Guild Wars prodala 3x méně krabic. Ale v kvalitě a rozsahu možností Svět válečného umění čelí útokům ze strany EverQuestu 2, zejména v počtu a variabilitě dostupných úkolů a počtu nových oblastí a dalších drobností přidávaných do hry zdarma má EQ2 navrch. Jen není tak dětsky jednoduchý.

Poslední měsíční update hru opět trochu proměnil a přinesl řadu novinek. Nejvýznamnější změnou je přepracování nebojové části hry – řemesel. EverQuest 2 nabízí spoustu možností, jak vyrábět věci, ale systém výroby byl tak propracovaný a realistický, až byl ve většině případů otravný. Nové zbraně či oděvy vznikaly z mnoha polotovarů, které museli hráči připravit ze surovin, jež bylo nutné nejprve zušlechtit. Nyní tyto mezistupně, které hráče odrazovaly od trávení času v dílnách, odpadají. Úžasné zbroje lze vyrábět přímo z rudy. Potěší to všechny, kdo neradi pracují s kalkulačkou. Spočítat si, kolik surovin potřebuje člověk na všechny mezistupně a polotovary a vymyslet nejefektivnější výrobní postup, byla skoro práce pro docenta aplikované matematiky.

Herní veteráni brblají, protože díky většímu počtu lidí, kteří budou ve snazším systému vyrábět, poklesne koncová cena výrobků. Pro normální lidi je to ale skvělá zpráva. Stejně tak jako uvolnění dalších oblastí k okamžité návštěvě bez nutnosti plnit zdlouhavé úkoly, které nezřídka vyžadovaly pro dokončení celou skupinu silných postav. Tento krok SOE doplnilo oživením některých oblastí, přepracován byl například Nektuloský les a Orčí pláně. Spolu s Live Update 24 do hry Podrobnosti o novinkách přidaných do EQ2 najdete na oficiálním webu, hned vedle nabídky čtrnáctidenní zkušební verze.

Star Wars Galaxies – i přes bolestnou cestu a několik přerodů spojených s naprostým přepracováním herního systému se SWG dopracovaly k tříletému jubileu. Odměnu si samozřejmě zaslouží hráči, kteří ve hře setrvali, i člověk, který rozhoduje o ceně hry. 20 dolarů za SWG včetně datadisků je prostě cena, která naláká nejen kované fanoušky Star Wars. O prémiích pro marketingové a obchodní oddělení společnosti Sony Online Enterainment nic nevíme, ale z hráčů dostane odměnu každý. A dárek to bude pěkný, užitečný, usnadní totiž pohyb po jednotlivých planetách, který býval i při použití nejrůznějších pozemních dopravních prostředků pomalý. Každá postava získá možnost přivolat si letecký taxík, který ji odveze na kterékoliv „letiště“, tedy do libovolného města. Sci-Fi taxikáři nebudou dostupní pouze na planetách Kashyyyk a Mustafar.

Odměnu dostanou také všichni hráči, kteří mají svůj herní účet aktivní už 39 měsíců. Dárečků na výběr bude prý několik desítek a nebude mezi nimi chybět možnost zabudovat si do domečku bytelný sejf pro uložení hodnotných předmětů. A protože oslava bez večírku by nebyla úplná, bude ta v SWG trvat celý týden od 22. 6. do 28. 6. a to v hospodě Lucky Despot ve městě Mos Eisley. Hrát bude Max Reebo.

Guild Wars – úspěšný koncept online akční hry obalené trochou hraní na hrdiny také slaví. Spojení neutuchajících bojů mezi skupinami hráčů a absence měsíčních poplatků katapultovalo Guild Wars mezi nejoblíbenější online hry. NCSoft dokázal prodat už více než dva miliony kopií. Prodeje povzbudilo zejména vydání samostatného datadisku Factions, který přidal novou příběhovou linii a dvě nová povolání. V současnosti ve hře probíhá už druhý ročník turnaje s cenou ve výši 100 000 dolarů, o čest a tuto částku bojuje už 7000 týmů. Příští rok můžete vyhrát i vy.

Age of Conan – Funcom, který připravuje MMORPG inspirovanou knihami a filmy s Barbarem Conanem v hlavní roli, dostane anabolika. V době, kdy by bude hra mít za sebou počáteční fázi může získat další příliv hráčů. To až do kin půjde nedávno oznámený nový Conanovský film. Jeho výroba začne v roce 2007 a autor scénáře slibuje věrnost dílům Roberta E. Howarda, který Conana stvořil.

Age of Conan by měl být hotov letos na vánoce, pokud bude výroba filmu trvat rok, mohl by vzrůst zájem o herní podobu. Funcom navíc vlastní práva na výrobu Conanovských her až do roku 2023, takže se možná i v MMORPG verzi objeví nové úkoly spojené s připravovaným filmem. Silný příběh a zajímavé úkoly budou pro úspěch online Conana důležité. Funcom se totiž inspiroval u NCSoftu a tak nabídne dva herní režimy – pro jednoho hráče, v němž si člověk vychová svého bojovníka, a online variantu, ve které se pustí do boje s ostatními.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

System Shock 2

Autoři chystaného remaku jedné z nejlepších her všech dob se stali oběťmi vlastních ambicí. Musí proto vývoj přerušit a...

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz