Operation Flashpoint – rady do začátku

  12:00aktualizováno  5:48
Připravili jsme si pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou v krušných začátcích na krvavých bojištích rozlehlých ostrovů v Operation Flashpoint. Do budoucna plánujeme i kompletní návod, který by měl pomoci všem hráčům zakyslým v některé komplikovanější misi (a že je takových požehnaně).

Operation Flashpoint

Připravili jsme si pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou v krušných začátcích na krvavých bojištích rozlehlých ostrovů v Operation Flashpoint. Do budoucna plánujeme i kompletní návod, který by měl pomoci všem hráčům zakyslým v některé komplikovanější misi (a že je takových požehnaně).

Pěchota
Základní pravidlo každého boje je „vidět a nebýt viděn“. Jakmile vás nepřítel spatří, začne po vás střílet a pravděpodobně vás i zabije – většina neohrožených hrdinů se z války vrací nohama napřed v zinkovém futrálu. Během přesunů proto postupujte co možná nejčlenitějším terénem – naprosto ideální je les nebo skupinky stromů na kraji lesa. Pokud už musíte přejít otevřené prostranství, používejte metodu přískoků – utíkejte k nejbližšímu křoví, zalehněte, zkontrolujte situaci a utíkejte dál. Nezapomínejte ani na pravidelný průzkum celého vašeho okolí (ideálně dalekohledem). Většinou totiž ani nebudete vědět, kdo a odkud vás trefil.

Šetřete municí a volte vhodné okamžiky na přebíjení zásobníků. Pokud bojujete na dálku, nastavte si automatické zbraně na jednotlivé výstřely (střelba dávkou vychyluje mušku). Stejně tak nestřílejte z volné ruky kulometem – mnohem přesnější bude míření vleže. Operation Flashpoint Neváhejte používat zoom nebo optiku – nepřítele uvidíte mnohem detailněji. Pokud bojujete na střední nebo krátkou vzdálenost, přebíjejte preventivně až se začne blížit počet nábojů pěti, šesti – když si na přebití najdete chvilku klidu, nebudete muset bezmocně sledovat, jak vás nepřítel zastřelí ve chvíli, kdy ho sice máte na mušce, ale nemáte munici.

Buďte trpěliví – pokud zrovna nemáte v ruce kulomet, tak střílejte až tehdy, kdy budete mít jistotu zásahu. Hrajete-li se zapnutými tagy vojáků, vyberte si před zahájením palby první cíl (většinou kulometčíka, který vám může dost zatopit). Hluk střelby nebo nalezení mrtvoly spustí poplach a obrněná vozidla se přepnou do bojového režimu – ideální cíl pro první rány snipera představuje řidič a velitel BVPčka. Znehybněný transportér vás pak nemůže ohrozit a vy do něj naopak můžete nastoupit. Pokud musíte „vystřílet“ posádku auta, útočte buďto jednotlivými ranami zepředu (miřte na hlavy), nebo z boku automatickou zbraní (ideálně kulometem).

Opatrně s výbušninami a granáty – před odhozením granátu se radši ujistěte, zda budete házet ručně, nebo střílet z granátometu (každá varianta má jinou balistickou křivku – střelba z granátometu v leže do kopce se rovná sebevraždě). Operation Flashpoint Výbušné zbraně mají poměrně velký dosah – myslete na to zejména až budete klást nálože. Za těch načasovaných třicet sekund se mnohdy nestačíte odplazit do bezpečí. Pravidlo „když někam nevidím, ale tuším tam nepřítele, tak tam hodím granát“ dokáže zachránit dost životů.

V sólových misích se vyhýbejte otevřené konfrontaci s nepřítelem a bojujte zásadně na větší vzdálenost. Jakmile vás protivník „přišpendlí“ palbou a vy ztratíte možnost se nepozorovaně pohybovat, zemřeli jste (sice budete ještě pár minut opětovat palbu, ale pak vás stejně obklíčí nebo povolají těžkou techniku, která práci dokončí). Pozor na vrtulníky, které mohou prozradit vaši pozici – jakmile uslyšíte hluk rotoru, utečte do lesa nebo si lehněte pod strom, tam vás neuvidí.

Nebojte se využívat zbraní padlých bojovníků. Pokud se k vám blíží početná skupinka vojáků, můžete s klidným svědomím položit sniperku a vzít si od nepřátelské mrtvoly lehký kulomet. Také vojáci Specnazu jsou vítaným zdrojem upravených odhlučněných AK-47. Když už máte štěstí na Hechler-Koch, tak se alespoň zastavte u mrtvých kolegů pro extra zásobníky – dovolí vám nerušeně provozovat zbraň v plně automatickém režimu.

Operation Flashpoint

Při boji ve skupině je vhodné zapnout si žlutý indikátor cíle a směru pohybu. Malý čtvereček vám totiž ukáže vaše ideální místo ve formaci. Předejdete tak trapným okamžikům, kdy vám kolega vběhne přímo před hlaveň ve chvíli, kdy zrovna dlouhými dávkami ostřelujete nepřítele. Snažte se také za každou cenu udržet v postupující sestavě – kdokoliv se zdrží, představuje snadný cíl pro útok ze zálohy. Pokud vám zabijí kulometčíka, vezměte si jeho zbraň. Bez podpory kulometu je častokrát pěchotní boj, zejména přesun přes otevřené prostranství, nemyslitelný

Vozidla a helikoptéry
Pamatujte si, že Jeep je přeci jen větší než člověk a navíc se nedovede odplazit pod strom. Tam, kde jste se mohli coby voják nerušeně procházet, představuje Jeep či UAZ ideální cíl pro nepřátelské tanky a BVP. Ideálně proto odstavujte auta za první řadou velkých stromů na kraji lesa – malé jehličnany a keře vám poskytnou dostatečně krytou garáž.

Kolová vozidla s citlivým řízením je vhodné řídit kombinací dvou kláves pro brzdu a plyn s myší, která kurzorem udává směr. Jakmile do řízení začněte plést i směrové klávesy, začnou se s kurzorem myši přetahovat o priority a vy nabouráte. Operation Flashpoint Pozor na karamboly také ve chvíli, kdy jedete s nákladním vozem za Jeepem – brzdná dráha pětituny je přeci jenom o něco delší.

Snaha o šetrné „vybití“ posádky ruského auta a předstírání státní příslušnosti SSSR je sice hezký nápad na papíře, ale v praxi zas až tak dobře nefunguje – hlídkám bude divné, jakto že je v kabině několik děr, spousta skvrn od krve, a proč jsou oba závozníci podivně schoulení na sedadlech. Každopádně vám může rychlý vpád s autem do týlu nepřítele přinést výhodu v podobě momentu překvapení – musíte mít jen hbité prsty, rychle vystoupit, zamířit a střílet na vše, co se hýbá (v demu se takhle například dala UAZem celkem obstojně přepadnout vesnice).

U tanků, transportérů i helikoptér je zajímavá možnost manuální střelby z pozice velitele či řidiče. V tomto módu se vyplatí přepnout na 3rd person pohled, kdy je lépe vidět zaměřovaní tečka. Pozor jen na správnou volbu střeliva – plýtvat Sabot munici na pěchotu je nemoudré. Pro vrtulníky platí pravidlo, že na slabé cíle stačí kanón nebo neřízené střely, kdežto tanky představují práci pro rakety TOW. Pilotáž helikoptér je z pohledu hráče simulátorů dost netradiční, protože se nejlépe provádí myší. Zajímavou vymoženost představuje režim „auto-hover“, při kterém se helikoptéra zastaví a vznáší se na místě (pomocí kurzoru myši se s ní dá otáčet).

Autor:
Témata: Hluk, Raketa, simulátor
  • Nejčtenější

Svět Fortnite vtáhla černá díra. Epic ukázal, jak se má dělat marketing

Jedna z nejpopulárnějších her dnešního světa je již více než dvanáct hodin mimo provoz. Není to kvůli technické chybě,...

Cosplayerku vyloučili ze soutěže, protože ztvárňuje černošskou postavu

Jako cosplayer se můžete stát téměř kýmkoliv chcete. Ostříleným bojovníkem, robotem, zvířetem či dokonce osobou jiného...

Zahrajte si stovky dosových klasik zdarma přímo v prohlížeči

Nezisková organizace Internet Archive rozšířila svoji nabídku o další počítačové hry. Ty největší klasiky minulosti...

RECENZE: Miniaturní Pilgrims potvrzují genialitu českého studia Amanita

Nečekaně vydaná hříčka od kultovního studia Amanita se hodí spíše na mobily než na velké počítače, ovšem na jejím...

Výpadek Fortnite trval víc než den. Hráči se smáli i propadali hysterii

Sociální sítě plní tisíce příspěvků reagující na takzvaný Fortnite Blackout. Někteří hráči berou nucenou pauzu od...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Stahujte zdarma horory Observer a Alan Wake, čas máte do čtvrtka

Na Epic Store jsou až do čtvrtka 24. října zdarma ke stažení dva horory, a to kyberpunkový Observer a s temnotou...

Crusader Kings 3 vyjdou příští rok, druhý díl je k dispozici zdarma

Jedna z nejpropracovanějších strategií herní historie se v roce 2020 dočká oficiálního pokračování. Žádnou revoluci...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz