Optická myš Logitech iFeel Mouse

  12:00aktualizováno  21. října 12:29
Optická myš Logitech iFeel mouse otevírá novou kapitolu komunikace mezi člověkem a počítačem. Text, obraz, zvuk a nyní i hmatová odezva - vše pro snadný a intuitivní pohyb ve Windows a na Internetu.
iFeel Mouse

21.září 2000 - Logitech (NASDAQ:LOGIY; Switzerland:LOGN, LOGZ) - Svět je opět o krok blíže neomezené a všestranné komunikaci počítačů s lidmi - a to díky nové počítačové myši umožňující běžnému stolnímu počítači komunikovat s uživatelem pomocí hmatu. Tato nová myš od Logitechu obsahuje miniaturní pohybové zařízení, které se aktivuje při přesunu kurzoru nad určitými prvky na obrazovce (například nad webovými tlačítky, ikonami, nabídkami, složkami či odkazy). Ve výsledku tak uživatel "cítí" probíhající události ve Windows aplikacích či na webu; majiteli této myši přibývá při práci s počítačem hmatový vjem.

Tato nová myš, uváděná pod označením iFeel mouse, je optická - na rozdíl od mechanické myši zde snímání pohybu neprobíhá pomocí kuličky, ale světelným paprskem, což zajišťuje vyšší přesnost a bezúdržbový provoz. Díky absenci kuličky je uvnitř myši větší prostor, což umožnilo zabudování mechanizmu zajišťujícího pohybové reakce myši.

Dostupné budou dva modely této myši. iFeel MouseMan je luxusním modelem iFeel rodiny, a je založen na designu mnohokrát oceněné myši Logitech MouseMan Wheel, což obnáší tvary s jemnými křivkami, průhledné dno a ocelově modrý duhový povrch. Druhý model, iFeel Mouse, je stejně barevný, použitelný pro pravou i levou ruku. Oba výrobky budou k dostání během října.

iFeel Mouse

Hmatová komunikace s uživatelem je u myší iFeel vytvářena pomocí technologie TouchSense, programového vybavení licencovaného od Immersion Corporation, ve spolupráci se speciálním hardwarem a elektronikou Logitechu a pohybovou jednotkou s přesnou odezvou. Kromě hmatové odezvy pracuje iFeel mouse pochopitelně jako normální špičková optická myš. Ve všech režimech je její funkčnost podporována oceněními ověnčeným MouseWare softwarem s inovativní funkcí WebWheel.

"V běžném životě jsme zvyklí používat hmat stále, při orientaci či práci.", říká Wolfgang Hausen, starší viceprezident a generální ředitel divize ovládacích zařízení u společnosti Logitech, a pokračuje: "Proč bychom si stejným způsobem nepomáhali při práci s počítačem? Jak se stává krajina na obrazovce stále rozsáhlejší a nabídky stále delší, je i tato možnost zrychlení a zpřesnění stále zajímavější."

Široké možnosti myší iFeel se budou na webu a ve Windows ještě dále zvětšovat, jen co tvůrci webů a programátoři zahrnou do svých výtvorů hmatové funkce založené na vývojářském kitu od Immersion Corporation.

iFeel MouseMan

O společnosti Logitech
Společnost Logitech byla založena v roce 1981 za účelem vývoje, výroby a prodeje rozhraní mezi člověkem a počítačem a příslušného softwaru. Tato zařízení spojují uživatele s Internetem a umožňují mu pracovat, hrát si, učit se a komunikovat v dnešním digitálním světě efektivně. Produkční řada zahrnuje webové kamery, vstupní a ukazovací zařízení (což jsou standardní i bezdrátové myši, trackbally a klávesnice), reproduktory a herní zařízení (joysticky, gamepady a volanty).

Vedení společnosti je ve městě Fremont, v Kalifornii. Regionální zastoupení Logitechu jsou též v Romanelu (Švýcarsko) a Hsinchu (Taiwan). Akcie holdingové společnosti Logitech International spravující skupinu Logitech jsou veřejně obchodovány pod kódem LOGN a LOGZ na švýcarské burze, pod označení LOGIY potom na burze Nasdaq v USA. Logitech má obchodní zastoupení ve všech významných městech Severní Ameriky, Evropy a oblasti Asie a Pacifiku. Výrobní závody jsou v Asii.

Další informace o společnosti Logitech naleznete na: www.logitech.com.

Autor:
Témata: software

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Velkolepý ceremoniál Game Awards odstartuje ankety o Hře roku

Josef Fares na předávání The Game Awards

Ceny Game Awards platí spolu s anketami D.I.C.E. a GDC za nejprestižnější hlasování o nejlepších hrách roku....

Brali jste si někdy kvůli hře dovolenou?

Vítězný doutník

Vzali jste si někdy volno kvůli hře, na kterou jste se velmi těšili? Pokud ano, napište nám pod článek do diskuze,...

Blizzard chystá předělávku WarCraftu 3 a nové Diablo pro mobily

WarCraft III Reforged

Zahajovací ceremonie Blizzconu, svátku všech fanoušků firmy Blizzard, poodhalila plány společnosti pro nadcházející...

Najdete na iDNES.cz