Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený dopis tvůrců Flashpointu

  2:01aktualizováno  4:27
Na stránkách Coldwar Flashpoint se objevil otevřený dopis, který tvůrci Flashpointu, bratři Španělové, adresovali všem příznivcům této chystané hry. Protože je však originál v angličtině, rozhodli jsme se uveřejnit jeho stručný český překlad i zde na BonusWebu.

Na stránkách Coldwar Flashpoint se objevil otevřený dopis, který tvůrci Flashpointu, bratři Španělové, adresovali všem příznivcům této chystané hry. Protože je však originál v angličtině, rozhodli jsme se uveřejnit jeho stručný český překlad i zde na BonusWebu. Připomeňme také, že nedávno vyšlo demo kompletně v češtině, které jenom přiložilo pod kotel plný ohlasů ze všech možných koutů česky mluvících čtenářů, když oheň rozžehly naše první dojmy.

Vážení příznivci Operation Flashpoint,

Děkujeme vám za zájem o hru, kterou právě vyvíjíme. Ohlas, který se zvedl po vypuštění dema Operation Flashpoint byl obrovský. Jsme rádi, že čtyřletý vývoj hry konečně přinesl nějaké ovoce, a že se demo líbí spoustě lidí.

Poté, co jsme viděli spoustu add-onů, nových misí a editorů pro samotné demo, a poté, co se objevily první stížnosti a dotazy, je čas na jasné prohlášení.

Nejprve bychom vás rádi ujistili, že demo odkrylo pouze velmi malý zlomek hry. Měli jste sice v demu možnost vyzkoušet některé vymoženosti, ale plná hra toho přinese mnohem víc než demo se všemi těmi add-ony a novými misemi.

Připravte se na více než čtyřicet velmi kvalitních misí spojených do rozsáhlé kampaně z dob studené války s autentickým příběhem a vyhraněnými postavami. Kromě toho vyzkouší vaše bojové dovednosti i dalších deset samostatných misí.

Zahrajte si v týmech proti spoustě živých protivníků – poznejte co znamená přátelství v boji a vyzkoušejte si všemožné kombinace bojových úkolů. Možnosti multiplayeru s Operation Flashpoint jsou téměř neomezené.

Používejte kterékoli ze třiceti vozidel všech možných typů (auta, tanky, helikoptéry), včetně tanků M1 Abrams a helikoptér AH-1 Cobra a Mi-24 Hind

Vyzkoušejte různé pěchotní jednotky se specifickým vybavením a možnostmi, včetně speciálně vycvičených „Black Ops“ vybavených protitankovými náložemi.

Prozkoumejte ostrovy Malden, Everon a Kolgujev – každý z nich má přes 100 kilometrů čtverečných.

Jsme rádi, že se někteří lidé snaží o využití co nejvíce věcí v demu a vyrábějí nové mise, které hráčům přiblíží i věci, s nimiž jsme v demu nepočítali. Hra je navrhovaná jako otevřené prostředí a po jejím vydání bude tvora misí prostřednictvím přiloženého vizuálního editoru mnohem snadnější. Je to ten samý editor, se kterým jsme vyrobili misi v demu a všechny ostatní scénáře v plné hře.

Věříme, že herní komunita již teď ukázala skvělý potenciál pro tvorbu nových misí, a tak očekáváme vznik mnohem propracovanějších scénářů po vydání plné verze hry. Mějte však na paměti, že mise vyrobené hráči nemusí být vždy úplně zábavné, a také mohou využívat finesy, které demo plně nepodporuje. Proto nemohou v žádném případě reprezentovat kvalitu ostré verze hry.

Zaznamenali jsme také pokusy o „hacknutí“ zdrojového kódu, které by umožnily cheatování. Chtěli bychom vás upozornit, abyste si uvědomili, že se podobné kroky stejně nakonec obrátí proti hráčům samotným, zejména v multiplayeru. Je technicky nemožné cheatování stoprocentně zakázat, proto bychom vás rádi požádali, abyste zvážili podporu takového jednání.

Datum vydání na konci května se rychle blíží. V současné době pracujeme na dokončení celé hry – v plné verzi budete moci očekávat nejen výše zmíněné vymoženosti, ale i některá příjemná zlepšení v jádru celé hry.

Za vývojářský tým Operation Flashpoint,

Ondřej & Marek Španěl
Bohemia Interactive Studio

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Pět nejočekávanějších únorových her. Konečně vyjde český Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

Po ospalém lednu se kola herního průmyslu pomalu roztáčejí. Konečně vyjde očekávaná česká středověká hra Kingdom Come:...

Legendární hráč zapsaný v Guinessově knize rekordů je podvodník

Todd Rogers

Americká organizace Twin Galaxies, která se zabývá sledováním a ověřováním herních rekordů, zrušila všechny rekordy...

Co děláte během dlouhých loadingů či připojování do her?

Fallout loading

V další anketě se ptáme, co děláte během dlouhých loadingů a při čekání, než se hra připojí nebo začne. Napište nám do...

Najdete na iDNES.cz