Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otevřený dopis tvůrců Flashpointu

  2:01aktualizováno  4:27
Na stránkách Coldwar Flashpoint se objevil otevřený dopis, který tvůrci Flashpointu, bratři Španělové, adresovali všem příznivcům této chystané hry. Protože je však originál v angličtině, rozhodli jsme se uveřejnit jeho stručný český překlad i zde na BonusWebu.

Na stránkách Coldwar Flashpoint se objevil otevřený dopis, který tvůrci Flashpointu, bratři Španělové, adresovali všem příznivcům této chystané hry. Protože je však originál v angličtině, rozhodli jsme se uveřejnit jeho stručný český překlad i zde na BonusWebu. Připomeňme také, že nedávno vyšlo demo kompletně v češtině, které jenom přiložilo pod kotel plný ohlasů ze všech možných koutů česky mluvících čtenářů, když oheň rozžehly naše první dojmy.

Vážení příznivci Operation Flashpoint,

Děkujeme vám za zájem o hru, kterou právě vyvíjíme. Ohlas, který se zvedl po vypuštění dema Operation Flashpoint byl obrovský. Jsme rádi, že čtyřletý vývoj hry konečně přinesl nějaké ovoce, a že se demo líbí spoustě lidí.

Poté, co jsme viděli spoustu add-onů, nových misí a editorů pro samotné demo, a poté, co se objevily první stížnosti a dotazy, je čas na jasné prohlášení.

Nejprve bychom vás rádi ujistili, že demo odkrylo pouze velmi malý zlomek hry. Měli jste sice v demu možnost vyzkoušet některé vymoženosti, ale plná hra toho přinese mnohem víc než demo se všemi těmi add-ony a novými misemi.

Připravte se na více než čtyřicet velmi kvalitních misí spojených do rozsáhlé kampaně z dob studené války s autentickým příběhem a vyhraněnými postavami. Kromě toho vyzkouší vaše bojové dovednosti i dalších deset samostatných misí.

Zahrajte si v týmech proti spoustě živých protivníků – poznejte co znamená přátelství v boji a vyzkoušejte si všemožné kombinace bojových úkolů. Možnosti multiplayeru s Operation Flashpoint jsou téměř neomezené.

Používejte kterékoli ze třiceti vozidel všech možných typů (auta, tanky, helikoptéry), včetně tanků M1 Abrams a helikoptér AH-1 Cobra a Mi-24 Hind

Vyzkoušejte různé pěchotní jednotky se specifickým vybavením a možnostmi, včetně speciálně vycvičených „Black Ops“ vybavených protitankovými náložemi.

Prozkoumejte ostrovy Malden, Everon a Kolgujev – každý z nich má přes 100 kilometrů čtverečných.

Jsme rádi, že se někteří lidé snaží o využití co nejvíce věcí v demu a vyrábějí nové mise, které hráčům přiblíží i věci, s nimiž jsme v demu nepočítali. Hra je navrhovaná jako otevřené prostředí a po jejím vydání bude tvora misí prostřednictvím přiloženého vizuálního editoru mnohem snadnější. Je to ten samý editor, se kterým jsme vyrobili misi v demu a všechny ostatní scénáře v plné hře.

Věříme, že herní komunita již teď ukázala skvělý potenciál pro tvorbu nových misí, a tak očekáváme vznik mnohem propracovanějších scénářů po vydání plné verze hry. Mějte však na paměti, že mise vyrobené hráči nemusí být vždy úplně zábavné, a také mohou využívat finesy, které demo plně nepodporuje. Proto nemohou v žádném případě reprezentovat kvalitu ostré verze hry.

Zaznamenali jsme také pokusy o „hacknutí“ zdrojového kódu, které by umožnily cheatování. Chtěli bychom vás upozornit, abyste si uvědomili, že se podobné kroky stejně nakonec obrátí proti hráčům samotným, zejména v multiplayeru. Je technicky nemožné cheatování stoprocentně zakázat, proto bychom vás rádi požádali, abyste zvážili podporu takového jednání.

Datum vydání na konci května se rychle blíží. V současné době pracujeme na dokončení celé hry – v plné verzi budete moci očekávat nejen výše zmíněné vymoženosti, ale i některá příjemná zlepšení v jádru celé hry.

Za vývojářský tým Operation Flashpoint,

Ondřej & Marek Španěl
Bohemia Interactive Studio

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...

V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

Assassin’s Creed Odyssey

Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...Najdete na iDNES.cz