Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Otherland - vydejte se do krás a hrůz MMO kybersvěta!

  0:02aktualizováno  0:02
Svět virtuální reality, který ohrožuje lidstvo budoucnosti. Říše kybersvěta, do které se vydáte v chystaném MMO Otherland.

OtherlandVšimli jste si, jak až na výjimky jsou všechny MMO tituly směřované do fantasy světů? Není možné udělat dobrou online hru, kde by nepobíhali válečníci, trpaslíci nebo elfové, všichni v nějaké formě brnění a nelovili draky, skřety a jiná podobná monstra?

Nic proti World of Warcraft, ale výrazná změna by neškodila. Pokouší se o ni singapurská firma RealU svým titulem Otherland. V něm se ocitnete v nedaleké budoucnosti naší planety ve světě virtuální reality. Nemějte strach, nebude to žádná selanka, o krk tu vaší postavě půjde tak jako tak i bez zlých skřetů.

Hra má dobrý zdroj. OtherlandVývojáři sáhli po inspiraci do knih kalifornského spisovatele Tada Williamse "Otherland", dosud vyšlé čtyři díly této série si můžete zakoupit v Česku pod názvem Jinozemě.

Pointa je poměrně jednoduchá. Píše se rok 2070 a touha člověka po neskutečnu dosáhla svého vrcholu vytvořením speciální sítě virtuální reality, kam lidé promítají svoji mysl, aby prožili neskutečná dobrodružství.

Jenže nic není jak se zdá, síť kdosi zneužívá, kdosi, kdo se již ve virtuálním světě stal "Bohem" a má zvláštní touhu aplikovat své ambice i do reality. Mimochodem, celá Jinozemě není v žádném případě rájem, mění se postupně v peklo.

OtherlandTéma není zas až tak originální. V roce 1984 jednak vydal William Gibson svoji knihu Neuromancer, jakousi bibli kyberpunku, zároveň byl uveden film Tron, pojednávající o přenosu lidské bytosti do programu počítače.

Virtuální realitu pak výrazně zpopularizoval v roce 1992 film Trávníkář, který se ihned dočkal i herního zpracování, stejně jako pokračování CyberWar. Vše zastínil rok před koncem tisíciletí legendární Matrix. Jak vidět, Otherland má kde brát inspiraci. A bere ji plnými doušky, což potěšilo jak čtenáře knih, tak doufáme i hráče hry, na kterou autor dohlíží.

Rozhodně si nebudeme moci stěžovat na vzhled.Otherland Vývojáři licencovali pro hru Unreal Engine 3, protože se chtějí pokusit co nejdokonaleji vytvořit atraktivní, zcela mimo obvyklou realitu zasazené prostředí. Právě proto, že je totálně na jejich fantazii, jak Otherland zpodobní, jsou na jednu stranu svobodní v kreativitě, na druhou pak jim hrozí, že čtenáři design odsoudí.

Ačkoliv totiž Otherland jako hra z děje nevychází, budete se v ní setkávat nejen s reáliemi z knihy, ale i s klíčovými postavami. Heslem vývojářů je pak cosi podobného kdysi legendární hlášce Bethesdy "stvoř si svůj příběh", čili potenciál je takřka neomezený. Teď zbývá "jenom" všechny slibné předpoklady dát patřičně dohromady. Autorům držíme palce, stejně jako autorům Star Trek Online. Chceme do MMO světa více sci-fi.

Autor:


Nejčtenější

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

RECENZE: Lara Croft nabrala životní formu, nový Tomb Raider vás pohltí

Shadow of the Tomb Raider

Završení trilogie restartovaného Tomb Raidera se nadmíru povedlo. Na první pohled je hra od svých předchůdců k...Která herečka by se podle vás hodila na roli Ciri v chystaném Zaklínači?

Ciri v třetímu dílu hry Zaklínač

Zpráva, že postavu Ciri v chystaném seriálu podle Zaklínače nebude hrát běloška, vyvolala u mnoha fandů nesouhlasné...

Legendární PlayStation vyjde v mini verzi s dvacítkou her

PlayStation Classic

Připravovaná retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde letos v prosinci a obsáhne dvacet...

RECENZE: F1 2018 jsou vypilované závody formulí a opravdová simulace

F1 2018

Sezona F1 2018 je stále v plném proudu. Díky legendárním Codemasters se jí nyní mohou zúčastnit virtuálně i hráči.

Další z rubriky

Streamer Ninja se objeví na obálce prestižního sportovního časopisu ESPN

Ninja na obálce časopisu ESPN

Tyler „Ninja“ Blevins bude prvním zástupcem e-sportů, který se objeví na obálce časopisu ESPN. Postaví se tak po bok...

Na Steamu vyšla první necenzurovaná erotická hra. Tak jsme ji vyzkoušeli

Negligee: Love Stories

Hra Negligee: Love Stories se zásadně zapsala do historie. Ne však díky svým výjimečným kvalitám, ale proto, že jako...

Chaosbane přináší do světa Warhammeru hratelnost Diabla

Warhammer: Chaosbane

Chystaná diablovka Chaosbane sice neuchvátí originalitou, ale pokud se autorům povede naplnit svoji vizi, mohlo by to...Najdete na iDNES.cz