Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Overlord

  12:10aktualizováno  13. prosince 4:09
Fantasy světy přitahují hráče odjakživa. Svalnatí hrdinové, nabroušené meče, magii ovládající čarodějové a roztodivná monstra jsou tou správnou formulí na získání pozornosti, ale co parodie na toto téma?

Overlord Codemasters nejsou jen vydavatelé závodních sérií jako Colin McRae, či Toca Race Driver. Především v poslední době se snaží do svého portfolia začlenit různorodé tituly, o čemž vás mohl přesvědčit i náš nedávný článek o Clive Barker's Jericho. Pro příští rok si pro nás přichystali i nadějně vypadající projekt Overlord, na kterém v současné době pracují Triumph Studios, které si budete možná pamatovat jako tvůrce série Age of Wonders. Byť není o Overlord známo doposud příliš informací, tak se pojďme podívat na dosud známá fakta. Hra se může zdát na první pohled jako typická fantasy „rubačka“ s RPG prvky, viděná z pohledu třetí osoby. Byť má s tímto žánrem Overlord mnoho společného, tak ho za klasickou third person akci označit nelze, ani pokud by se Conan na hlavu stavěl a nadával Cromovi do prašivého psa. Hlavní hrdina hry Overlord přišel ke všem svým silám jak doslova slepý k houslím. Shodou okolností se totiž probral po neznámých událostech v ruinách Temné Věže, ještě temnějšího Overlorda, pána celé fantasy země, ve které se hra odehrává.

Minions to však se svojí vírou míní nesmírně vážně a proto za vás budou ochotni položit i svůj holý život.

Overlord Jelikož je hlavní postava od začátku vybavena lehkou znalostí magie a zacházení s mečem, tak si hned jakmile se vyškrábete z celé zříceniny dočkáte pozornosti okolo se pohybujících kreatur, které sami sebe nazývají jako Minions. Přirovnat by se daly k literárním Impům z libovolného fantasy paperbacku. Svojí velikostí nepřesahují jeden metr a jsou obludného, hnědého vzhledu. K vašemu štěstí na vás však okamžitě po spatření nezaútočí, ale začnou vás uctívat jako boha. Minions to však se svojí vírou míní nesmírně vážně a proto za vás budou ochotni položit i svůj holý život. Přivítejte s otevřenou náručí svoji novou armádu. Malí, nevzhlední Minions za vás budou totiž od začátku do konce vykonávat špinavou práci. Budou bojovat po vašem boku, chránit vás atd. Podobně jako v konzolové strategii Pikmin, lze svoje jednotky v reálném čase posílat na určené místo, zadat jim obranné pozice a další jednoduché úkony. Nikdy se však neocitnete v roli žádného Minion skřeta. Vaše postava zůstane jediným hratelným charakterem od začátku až do konce.

Již z dosud uvedených materiálů však bylo patrné, že okolo nově vzývaného Overlorda se pohybovalo něco okolo tří desítek Minions.

Overlord Stanete se tak jakousi fantasy variací na novodobého válečného komandéra. Samozřejmě, že i vy nezůstanete pozadu a občas sáhnete po nějakém tom kouzlu, či novém meči nebo sekyře, ale hlavní slovo při bojích vždy zůstane na Minions. Těch bude ve hře několik druhů, z nichž byly doposud odhaleny tři kategorie. Základní Minions bojující holýma rukama, Minions vybavení sečnými zbraněmi a ohnivé variace, jejichž hlavní výhodu netřeba popisovat. Spekuluje se, že maximální počet získaných spolubojovníků z řad malých ohyzdů se bude pohybovat okolo rovné stovky. Již z dosud uvedených materiálů však bylo patrné, že okolo nově vzývaného Overlorda se pohybovalo něco okolo tří desítek Minions. Ve hře samozřejmě nebude chybět celá řada RPG prvků, rozvětvená dějová linka, včetně mnoha vedlejších questů.

Lehce pohádkový styl grafiky však neznamená, že bychom se ve hře nedočkali i bojových scén doplněných krvavými efekty.

Overlord To, že vás Minions uznávají jako temného Overlorda však neznamená, že vaší jedinou náplní při hraní bude konání zla. Podobně jako ve Fable: The Lost Chapters budete mít v mnoha situacích na výběr, jestli se zachováte dle humanistických měřítek dobře, nebo špatně. Systém voleb však není to jediné, co má Overlord s Fable společného. Pohádkově laděný grafický styl, kterým hra disponuje, je totiž až možná trochu okatě podobný tomu ze známého díla Petera Molyneuxe. Lehce pohádkový styl grafiky však neznamená, že bychom se ve hře nedočkali i bojových scén doplněných krvavými efekty. Takovýchto událostí bude totiž v Overlord přehršel. Hra vypadá na slibnou kombinaci akce a real time strategie, tak trochu ve stylu staré Sacrifice. Takových her však na PC příliš mnoho není a proto budeme nadále celý projekt sledovat. Zatím s očekáváním.
Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Další z rubriky

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Najdete na iDNES.cz