Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Overlord

  12:10aktualizováno  13. prosince 4:09
Fantasy světy přitahují hráče odjakživa. Svalnatí hrdinové, nabroušené meče, magii ovládající čarodějové a roztodivná monstra jsou tou správnou formulí na získání pozornosti, ale co parodie na toto téma?

Overlord Codemasters nejsou jen vydavatelé závodních sérií jako Colin McRae, či Toca Race Driver. Především v poslední době se snaží do svého portfolia začlenit různorodé tituly, o čemž vás mohl přesvědčit i náš nedávný článek o Clive Barker's Jericho. Pro příští rok si pro nás přichystali i nadějně vypadající projekt Overlord, na kterém v současné době pracují Triumph Studios, které si budete možná pamatovat jako tvůrce série Age of Wonders. Byť není o Overlord známo doposud příliš informací, tak se pojďme podívat na dosud známá fakta. Hra se může zdát na první pohled jako typická fantasy „rubačka“ s RPG prvky, viděná z pohledu třetí osoby. Byť má s tímto žánrem Overlord mnoho společného, tak ho za klasickou third person akci označit nelze, ani pokud by se Conan na hlavu stavěl a nadával Cromovi do prašivého psa. Hlavní hrdina hry Overlord přišel ke všem svým silám jak doslova slepý k houslím. Shodou okolností se totiž probral po neznámých událostech v ruinách Temné Věže, ještě temnějšího Overlorda, pána celé fantasy země, ve které se hra odehrává.

Minions to však se svojí vírou míní nesmírně vážně a proto za vás budou ochotni položit i svůj holý život.

Overlord Jelikož je hlavní postava od začátku vybavena lehkou znalostí magie a zacházení s mečem, tak si hned jakmile se vyškrábete z celé zříceniny dočkáte pozornosti okolo se pohybujících kreatur, které sami sebe nazývají jako Minions. Přirovnat by se daly k literárním Impům z libovolného fantasy paperbacku. Svojí velikostí nepřesahují jeden metr a jsou obludného, hnědého vzhledu. K vašemu štěstí na vás však okamžitě po spatření nezaútočí, ale začnou vás uctívat jako boha. Minions to však se svojí vírou míní nesmírně vážně a proto za vás budou ochotni položit i svůj holý život. Přivítejte s otevřenou náručí svoji novou armádu. Malí, nevzhlední Minions za vás budou totiž od začátku do konce vykonávat špinavou práci. Budou bojovat po vašem boku, chránit vás atd. Podobně jako v konzolové strategii Pikmin, lze svoje jednotky v reálném čase posílat na určené místo, zadat jim obranné pozice a další jednoduché úkony. Nikdy se však neocitnete v roli žádného Minion skřeta. Vaše postava zůstane jediným hratelným charakterem od začátku až do konce.

Již z dosud uvedených materiálů však bylo patrné, že okolo nově vzývaného Overlorda se pohybovalo něco okolo tří desítek Minions.

Overlord Stanete se tak jakousi fantasy variací na novodobého válečného komandéra. Samozřejmě, že i vy nezůstanete pozadu a občas sáhnete po nějakém tom kouzlu, či novém meči nebo sekyře, ale hlavní slovo při bojích vždy zůstane na Minions. Těch bude ve hře několik druhů, z nichž byly doposud odhaleny tři kategorie. Základní Minions bojující holýma rukama, Minions vybavení sečnými zbraněmi a ohnivé variace, jejichž hlavní výhodu netřeba popisovat. Spekuluje se, že maximální počet získaných spolubojovníků z řad malých ohyzdů se bude pohybovat okolo rovné stovky. Již z dosud uvedených materiálů však bylo patrné, že okolo nově vzývaného Overlorda se pohybovalo něco okolo tří desítek Minions. Ve hře samozřejmě nebude chybět celá řada RPG prvků, rozvětvená dějová linka, včetně mnoha vedlejších questů.

Lehce pohádkový styl grafiky však neznamená, že bychom se ve hře nedočkali i bojových scén doplněných krvavými efekty.

Overlord To, že vás Minions uznávají jako temného Overlorda však neznamená, že vaší jedinou náplní při hraní bude konání zla. Podobně jako ve Fable: The Lost Chapters budete mít v mnoha situacích na výběr, jestli se zachováte dle humanistických měřítek dobře, nebo špatně. Systém voleb však není to jediné, co má Overlord s Fable společného. Pohádkově laděný grafický styl, kterým hra disponuje, je totiž až možná trochu okatě podobný tomu ze známého díla Petera Molyneuxe. Lehce pohádkový styl grafiky však neznamená, že bychom se ve hře nedočkali i bojových scén doplněných krvavými efekty. Takovýchto událostí bude totiž v Overlord přehršel. Hra vypadá na slibnou kombinaci akce a real time strategie, tak trochu ve stylu staré Sacrifice. Takových her však na PC příliš mnoho není a proto budeme nadále celý projekt sledovat. Zatím s očekáváním.Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Cyberpunk 2077 vyjde i s českými titulky. Jen pořád nevíme kdy

Cyberpunk 2077

Až jednou v daleké budoucnosti konečně vyjde hra Cyberpunk 2077 od autorů Zaklínače 3, bude to i s českými titulky.

Nová americká show kombinuje politickou debatu s hraním videoher

Reportér David Weigel (vlevo) zpovídá kongresmana Matta Gaetze (vpravo) v...

Renomované americké noviny The Washington Post experimentují s novým druhem zpravodajského formátu, který kombinuje...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz