Paradise Cracked - vivat cyberpunk

  12:00aktualizováno  21. září 2:23
Pokud vám říkají něco jména jako William Gibson, Phillip K. Dick, Matrix či Bladerunner, měli byste nyní zpozornět. Společnost Buka Entertainment připravuje hru, která by měla být balzámem pro všechny, pro koho není kyberpunk jen prázdným pojmem.

Paradise CrackedSvět trpí a s ním i lidstvo, které se postupně samo připravuje o životní prostor. Běžné každodenní starosti ustupují do pozadí před takovými problémy, jako je přelidnění či zamoření životního prostředí. Pokud se rychle něco neudělá, je jen otázkou času, kdy dojde ke globální katastrofě, která zničí vše živé a zanechá za sebou jen mrtvou spoušť. Pozemským vědcům se tomu naštěstí podařilo předejít a vytvořili superpočítač zvaný CyberBrain, jenž všechny problémy vyřešil a zničenou a zamořenou planetu přetvořil v ráj.

Zde ale schopnosti kybermozku nekončily, spíše to byl teprve začátek. Vše začalo být automatizované, veškeré práce vykonávaly stroje, roboty a roboti. Lidé se nemuseli o nic starat a v klidu se mohli ponořit do hlubin CyberBrainem vytvořeného kyberprostoru, ve kterém se spolu mohli bavit, hrát si, milovat se či rybařit, to vše pochopitelně virtuálně. Zdálo se, že lidstvo se dočkalo utopie, o které vždy snilo. Jenže brzy se ukázalo, že takovýto pohodlný život je pro lidskou populaci to nejhorší, co jej mohlo potkat. Nikdo se o nic nesnažil, nikdo netoužil po něčem novém. Počítače začaly tuto vzniklou situaci analyzovat a zakrátko došly k překvapivému závěru: lidská porodnost rapidně klesá, rychlým tempem se snižuje i průměrná inteligence obyvatel planety Země. Zjednodušeně řečeno - lidstvo vymírá. V tu chvíli přichází CyberBrain s nápadem na monstrózní experiment...

Zdá se vám tento příběh poněkud povědomý? Žádný div. Pracovníci společností Buka Entertainment a Mist-Land se při vývoji své nové strategické RPG s názvem Paradise Cracked nechali inspirovat nejedním dílem světové sci-fi. Za své vzory si vzali například knihy velekněze cyberpunku Williama Gibsona nebo schizofrenního podivína Phillipa K. Dicka a filmy jako Matrix a Bladerunner. Už z toho je zřejmé, že příběh hry by měl být strhující a plný překvapivých zvratů.

Paradise CrackedBudete postaveni do role mladého hackera, kterému se podaří prolomit se v kyberprostoru do chráněné oblasti a stáhnout odtamtud několik podezřele vyhlížejících souborů. Nedostanete ale ani šanci zjistit, co ve skutečnosti obsahují. Jen několik minut poté, co se od počítače odpojíte, slyšíte policii bušit na vaše dveře.

Paradise Cracked ale nenabízí hráčům pouze zajímavý příběh. Čeká zde na vás také pokročilý 3D grafický engine, který by neměl zklamat žádná vaše očekávání. Všechny postavy, objekty i prostředí budou díky němu kompletně trojrozměrné, kamera bude zajišťovat third person pohled, a aby toho nebylo málo, měla by být hra doslova prošpikována mnohými kvalitními animacemi.

Protože vás při odhalování pravdy čeká mnoho přestřelek a soubojů, budete mít k dispozici poměrně slušný arzenál všech možných zbraní. Chybět v něm nemohou takové klasiky jako automatické pistole, různé pušky, granátomet, raketomet a další. Kromě těchto zbraní zde budou i různé druhy brnění, a protože se pohybujeme na poli kyberpunku, setkáte se také se všemi možnými druhy implantátů, kterými překročíte omezené hranice lidských schopností.

Co se týče ostatních herních prvků, i zde sází Paradise Cracked především na kvalitu. Mise tedy budou mít nelineární strukturu, fyzikální model bude detailně propracovaný a za pozornost by měla stát i podpora pro multiplayer. Jednoduše řečeno, tento titul by si neměl nechat ujít žádný milovník dobrých her, sci-fi a kyberpunku zvlášť. Jedinou nevýhodou je, že finální verze by měla být hotova až za rok, ale pro opravdové nadšence to nic neznamená, že?

Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

Desková hra podle Assassin’s Creed uspěla na Kickstarteru už první den

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Oblíbené univerzum Assassin’s Creed se rozroste o další deskovou hru. Nedlouho po začátku kickstarterové kampaně už...

VIDEO: První video z hraného filmu Pokémon: Detective Pikachu je parádní

Pokémon: Detective Pikachu

Hraný film kombinovaný s CGI ze světa pokémonů s mluvícím Pikachu, kterému propůjčil hlas Ryan Reynolds? To si necháme...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Najdete na iDNES.cz