Paradise - Návod - 1.část

  12:00aktualizováno  14. července 10:00
V první části návodu pomůžeme Ann osvobodit se z princova harému a následně i opustit hlavní město.

Harém v Madrganne

Hru začínáte zavřeni v malé místnosti v princově harému. Prozkoumejte celý pokoj a přečtěte si dopis ležící na malém stolečku u okna. Zjistíte, že jste jediná přeživší letecké havárie a že trpíte naprostou amnézií. Nechte dopis dopisem a podívejte se ven z jediného okna v pokoji. Ze zahrady na vás mává mladá dívka, která se okamžitě vydá na cestu k paláci. Chvilku počkejte a až služebná jménem Aicha přijde, vyslechněte ji s ní a přijměte od ní všecky věci Zjistíte, že se Aiche moc líbí žlutý šátek, který se u Vás jako jedna z mála věcí našel, proto neváhejte a Aiche ho hned dejte. Za odměnu Vám dá klíč od harému. Prodiskutujte s Aichou všechny témata a až odejde, vydejte se dveřmi za ní.
V temné místnosti prozkoumejte skříň, ze které si vezměte zapalovač a malou lahvičku s olejem. Vydejte se k zamřížovaným dveřím vlevo, zapalovačem zapalte lampičku a poté klíčem od Aichy dveře otevřete. Pokračujte chodbou stále dopředu a na konci sejděte po schodech dolů. Tam se rozvaluje bordelmamá, kterou hned důkladně vyzpovídejte a poté se vydejte kolem hovořících konkubín u bazénku až k velikým dveřím, kterými bez váhání projděte až do zahrady. Zde si pozorně prohlédněte lavičku, pod kterou se nachází první část jakési tyče. Hlouběji v zahradě pracuje zahradník, kterého co nejdříve pořádně prokecejte, v pozdější fázi hry někam odejde. V pravé dolní části obrazovky lze najít místo, kam se můžete blíže podívat, což také hned učiňte a seberte druhou část tyče. Vyjděte po schodech nahoru a na obrazovce s menším stromem seberte poslední třetí část tyče. Nyní v inventáři všechny tři části spojte (uchopte jeden kus levým tlačítkem a přetáhněte ho na ty ostatní) – tím vznikne jakési bidlo, kterým hned z malého stromu setřeste pár mandlí. Předtím než vyjdete po schodech nahoru se ještě podívejte doprava na černého leoparda. Nebude trvat dlouho a tato kočička vám přivodí pěkných pár problémů.
Uprostřed zahrady naleznete princovu nejoblíbenější konkubínu. Pohovořte si s ní, především o její speciální róbě, kterou si obléká, když jde za princem.. Až se urazí, následujte jí zpět do paláce až k ptačím klecím, kde s ní znovu promluvte. Při loučení vás požádá o malou laskavost – něco malého k snědku. paradise Vraťte se k bazénku a u dvou hovořících dam seberte prázdný džbán, kterým hned naberte vodu z bazénu. Nyní zpátky k ptačím klecím. Cestou uvidíte Aichu drhnoucí podlahu, zeptejte se jí na všechny otázky týkající se princovy favoritky a její speciální róby. Přislíbí vám pomoc. V chodbě před ptačí klecí prozkoumejte díru v zemi - nacházejí se v ní dva pytle se závažím. Polijte jeden z nich vodou ze džbánu a až se vedlejší výtah zvedne, vezměte si z něj koláčky. S těmi běžte hned za princovou favoritkou, ta má však stále ještě hlad. Celou proceduru zopakujte, tentokrát ale namočte druhý pytel. Ani teď však není „první dáma“ najedená – takže zpátky k pytlům a tentokrát zatáhněte za malinkou páčku v horní části obrazovky. Výtah spadne úplně dolů a vy nyní můžete z otvoru ve zdi vzít poslední druh zákusku. Ten už jí konečně nasytí tak, že dostane chuť na horkou koupel.Dá vám jakýsi medailonek, s nímž běžte do levých dveří „umývárny“. Na pravé stěně se nalézá snadno přehlédnutelný přístroj, který blížeji prozkoumejte. Do jeho horní části zastrčte onen medailonek a zatáhněte za páčku. Vypadne děrný štítek. Seberte ho a odeberte se do dveří vpravo. Zasuňte ho do velkého přístroje a zase zatáhněte za páku a zaměřte se na přístroj na levé stěně. Princip této hádanky je velmi jednoduchý, musíte jen nastavit všecky otvory tak aby jimi protékaly úzké paprsky světla. Pravá klička ovládá větší kolo, levá to menší. Zpátky do levé místnosti s kotlem. Podívejte se na něj blíže a seberte špinavý hadr. Omotejte ho kolem trysky, napusťte olejem a zapalte. Tím se vytvoří požadovaná parní lázeň, kam hned hlavní konkubína zamíří.
Jděte nahoru po schodech směrem k Vašemu pokoji. Cestou projdete kolem dveří, před nimiž stojí velký proutěný koš. Schovejte se do něj a počkejte než se objeví madam Sonafi. Okoukejte kombinaci odemykající dveře (levá hlava doleva, prostřední doprava a pravá šikmo dolů doprava), díky níž se můžete dostat dovnitř. Zatahejte za provaz, čímž přivoláte Aichu. Získali jste róbu, ještě je však potřeba vyrobit parfém jinak stráž Váš převlek prokoukne. Promluvte si o něm s madam Souafi, zjistíte, že princ vyrábí parfém sám ve své laboratoři. Vraťte se zase ke svému pokoji, ale místo abyste do něj hned zašli, pokračujte rovnou až na jakýsi balkon. Po něm doprava, až k němému strážci. Cestou by se měla přehrát kratičká animace, oznamující konec dne. Zpátky do pokoje a spát.
Nyní přichází první mezihra s leopardem, její smysl mi však jaksi unikl. S leopardem se můžete pouze procházet, což Vás velice rychle přestane bavit. Až se tak stane, tlačítkem escape tuto zbytečnost ukončete a pokračujte v příběhu. paradise Po probuzení zamiřte do zahrady a pod lavičkou seberte listy Madargandieru. Projděte zahradou až na její konec a vstupte do princovy laboratoře. V knize si přečtěte návod na výrobu receptu. Na stolečku v dolní části obrazovky se nachází lahvička se speciální vodičkou potřebnou na výrobu parfému a jakýsi mlýnek v němž rozemelte mandle na prášek. V laboratorní soupravě nejprve nalijte vodu do zkumavky, přidejte nadrcené mandle a lístky Madargandieru. Zapalte kahan pod zkumavkou, chvilku počkejte a seberte hotový parfém. Nyní Vám již nic nebrání v návštěvě prince. Vraťte se do svého pokoje, cestou potkáte Aichu, pomůže Vám obléci si černou róbu. Strážce Vám již nebude bránit v přístupu za princem. Po dlouhém rozhovoru, v němž prodiskutujte všechny témata rozhovoru opusťte palác velkými dveřmi z místnosti s fontánkou.

Město

Dejte se po cestě doprava, zkoukněte animaci a pokračujte dále doprava. Na další obrazovce potkáte muže snažící ho se Vám prodat koberec. Potom co ho Ann odmítne pokračujte průchodem a na křižovatce se dejte dolů a dojděte až k opravárenské dílně. Promluvte si s mechanikem – zjistíte, že jediné auto, které má je starý náklaďák, kterému chybí baterie, pneumatiky a větrák. Hlouběji v garáži seberte ze země ruční pumpu a prozkoumejte rozbité letadlo. Jedná se o stroj, s kterým Ann havarovala. Uvnitř naleznete baterku, pružinu a ohořelé dokumenty. Vše posbírejte a vraťte se zpět na křižovatku. Vydejte se tentokrát cestou nahoru. Pokračujte stále dopředu, cestou se přehraje další animace, kdy kolem Vás projdou vojáci na gazelinech. Na náměstí Vás zastaví hlídač, který Vám nepovolí odchod z města dokud nebudete mít náležité doklady. Budete potřebovat fotku a princův podpis. Jděte dále k řece. Na molu potkáte zkuste sebrat pneumatiky. Na Ann jsou však příliš těžké, proto požádejte Aichiného bratra Moktara, jestli by Vám s nimi nepomohl. Nyní zbývá sehnat již jen větrák. Jděte zpátky do lokace, kde jste potkali prodavače koberců a tentokrát zahněte doprava. Vstupte do holičova krámku a promluvte si s ním o větráku. Je ochoten se svého větráku vzdát, musíte mu však spravit jeho starý. Na zemi vedle křesla se nechází pedál, prozkoumejte ho a vyspravte ho pomocí pružiny. Vypněte běžící větrák a důležitou část vymontujte. Nyní máte všechny součásti potřebné ke zprovoznění automobilu. Opusťte holiče – přehraje se animace v níž prodavač koberců zavraždí mechanika, auto si tedy budete muset spravit sami. Navštivte ještě kavárnu vedle holičství a promluvte si s majitelem. Získáte od něj klíče od fotolaboratoře. Jděte tedy do průchodu a odemkněte si dveře. Vpravo od dveří je páka na přepínání režimů světla ve fotokomoře. Když je páka nahoře, je zhasnuto, když uprostřed je rozsvíceno a když úplně dole je zapnuto červené světlo. paradise Nastavte je tady na dolní pozici a strčte film do přístroje vlevo. Objeví s prodavač koberců, který Vám rozsvítí. Poté co se Ann vrátí do fotokomory, jděte zpět k přístroji, spusťte časovač a poté seberte vyvolaný film. Přepněte opět světlo na červené a tentokrát s zaměřte na přístroj vpravo. Vložte do něj vyvolaný film, dále seberte jeden z fotografických papírů na stole a položte jej na desku pod přístroj. Zmáčkněte knoflík a nakonec osvícený papír vložte do vývojky. Použijte fotky na dokument od hlídače. Poslední věc, kterou musíte před odchodem získat je princův podpis.
Vraťte se do garáže, kde objevíte mechanikovo mrtvé tělo. Blíže si prohlídněte rozbité auto a do otvoru k motoru vložte nejdříve baterku a poté větrák. Použijte ruční pumpu na barel a poté klikněte na hadici na zemi. Ještě přivažte naviják na předku auta ke stěně, vlezte do kabiny a stiskněte přepínač. Napumpujte do auta benzín a nasedněte, Ann zajede až do paláce.
Promluvte si s princem, obdržíte klíček od leopardí klece. Až se vrátíte do zahrady, zajděte k malému rybníčku. Klikněte na sochu a poté otevřete dvířka vedoucí k bazénku. Tím jste vypustili ryby do menšího jezírka a můžete již nalákat leoparda do klece na náklaďáku. Zajděte hlouběji do zahrady a blíže si prohlédněte mříže. V jednom místě je malý zámek, který otevřete klíčem od prince. Otevře se průchod k ovládání klece. Pákou vypusťte rybníček. Nyní se zaměřte na kontrolní panel. Hýbejte velikým ukazatelem a mačkejte za páku vpravo tak, aby se menší ukazatel dostal do kolmé polohy. Není to nic těžkého, jen je potřeba pochopit jak přístroj funguje. Že se Vám povedlo vše nastavit dobře poznáte podle toho, že se pustí animace jak leopard přestupuje do auta. Běžte se rozloučit s princem, podepíše Vám propustku a tak konečně můžete opustit hlavní město Madarganne. Nastupte do auta a vychutnejte si animaci. Cestou se stane nehoda a Ann se probírá sama v džungli, leopard je pryč. Jaké budou její další kroky se však dozvíte až v další části návodu.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

KVÍZ: Legendární studia, která už neexistují. Poznáte je?

Lands of Lore

V dnešním kvízu se podíváme hluboko do herní minulosti. A nejspíše se budete divit, kolik skvělých studií, které v 90....

Další z rubriky

Chystaný Eternal Cylinder je roztomilý a nechutný zároveň

The Eternal Cylinder

Nově oznámená hra od autorů autorů studia Ace Team vypadá ještě divněji než všechny jejich předchozí hry dohromady....

Fanoušci upravili vzhled zaklínače, aby se podobal seriálové adaptaci

Zaklínač 3 – Geralt jako Henry Cavill

Tvůrci chystaného seriálu Zaklínač vycházejí z původních knih Andrzeje Sapkowského, nikoli jeho oblíbené videoherní...

Nešťastný Anthem opouští už i jeho hlavní producent Ben Irvine

Anthem (PC)

Poslední hrstka věrných fanoušků kontroverzní střílečky Anthem dostala další velikou ránu. Hlavní producent Ben Irvine,...

Najdete na iDNES.cz