Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pařanky k pronajmutí, herní seance za cenu dvou panáků

aktualizováno 
Nejnovější internetová služba nabízí živé on-line hraní s dámskou společností. Zdánlivě nevinná služba v sobě skrývá placený virtuální sex. Nintendo zápasí o statut sexy hračky s Applem.

Nintendo DS a PSP go | foto: Bonusweb.cz

Nedá se říct, že by mezi videohrami a erotikou byl vztah od samého úsvitu herní zábavy. Pong ani Space Invaders jako jedny z prvních komerčních videoher neobsahovaly ani náznak sexuality. Ten přišel až s časem. 

V očích většinové veřejnosti (to v našich podmínkách platí hlavně pro generaci 40+) jsou přesto videohry jednoznačně spojené se sexem. Už proto, že o sexu ve hrách s perverzní zálibou informují masová média, která jinak hry ignorují. Zejména však proto, že ve vědomí "většiny" jsou hry záležitost puberťáků, které kromě videoher zajímá hlavně sex.

Příběh služby GameCrush.com, která nabízí online herní "rande", toto nelichotivé vnímání hráčů potvrzuje. Mezi majiteli herních počítačů a konzolí je dost chudáků, které lákají virtuálně povolné "spoluhráčky", že za šest až deset minut jejich pozornosti zaplatí v přepočtu 150 korun.

Zájemci o novou službu totiž okamžitě po spuštění zahltili servery tak, že webové stránky spadly. Podle informací od provozovatele služby se během pěti minut pokusilo přihlásit 10 000 lidí, na což provozovatel služby neměl připravenou dostatečnou serverovou kapacitu. Naštěstí je celkem pravděpodobné, že většina z prvních návštěvníků byla jenom zvědavá.

Nové herní zážitky


V plánu je prý i podpora PlayStation 3, Wii a online hry na hrdiny World of Warcraft. Cena herní seance přitom odpovídá ceně alkoholického nápoje v americkém baru. Zatím to ještě pořád není tak strašné, občas někdo zaplatí za půvabnou společnost i bez vedlejší motivace.

V případě GameCrush ale případný zájemce o herní společnost na úrovni brzy zapláče. Ne proto, že by se snad nedalo s dívkami opravdu hrát. Ale proto, že to rozhodně není primární smysl služby.

V podstatě jde jen o inovaci v oblasti placeného virtuálního sexu. Pokud byste snad nechtěli věřit obrázkové galerii "pařanek", možná vás zaujme skutečnost, že po několikaminutové seanci máte dívku ohodnotit na základě jejich vzhledu, schopností a vyzývavosti.

Ne, děláme si legraci, obrázky "dívek" a texty pod nimi nemohou nikoho nechat na pochybách. Dívky možná umí mačkat tlačítka na ovladači. Ale jen proto, aby byly pro nadšené hráče toužící ve svých vlhkých snech po atraktivní pařance s pochopením pro nonstop hraní Halo 3, ještě přitažlivější.

Mezi "pařankami" se dokonce najdou některé, co nabízejí fotku s herními proprietami (třeba helmou Master Chiefa). Provozovatel hry "dívky" hledal prostřednictvím inzertního serveru Craigslist, takže mělo jít o "amatérky" s kvalitním internetovým připojením a webkamerou. Během pár dní se jich přihlásilo 1200, ale podle zjištění našich kolegů ze zahraničních médií, kteří se ke službě dostali ještě před jejím pádem, tam najdete hlavně rozhoďnožky známé z úplně jiných webových stránek.

Pokud máme celou službu shrnout, můžeme jen konstatovat, že ve srovnání s obyčejným sexem po telefonu nebo sex přes webkamery má GameCrush o něco vstřícnější cenovou politiku. Nejen pro zákazníky, ale i pro "děvčata", kterým zůstane 60 % z peněz, které hráči za jejich služby utratí.

Ne, rozhodně nabídku "levného a bezpečného" vzrušení pro dospělé hráče nechválíme. Spíš čekejte, že se informace o GameCrush brzy objeví v nějakém seriózním médiu jako žhavá novinka ze světa těch prohnilých a škodlivých videoher.

Apple a Nintendo bojují o stejné hráče

Mnohem větší haló než spuštění služby GameCrush vyvolalo oznámení nové kapesní hračky od Nintenda. Nintendo 3DS má nabídnout trojrozměrný obraz. ale hlavně se objeví až za rok. Podrobnosti najdete v našem zpravodajství.

Přemýšlíte, proč Nintendo minulý týden z čista jasna představilo vizi nové kapesní hračky 3DS? Podle odborníků ze serveru GamesIndustry.biz za to může strach z Apple. Oznámení Nintenda totiž přichází jen pár dní před tím, než se ve Spojených státech začne prodávat nový typ zařízení od nakousnutého jablka – iPad. Hypotéza, že oznámení nové konzole s 3D obrazem má zabránit lidem v nákupu zařízení, které má do kapesní konzole daleko, je ale trochu podivné.

Mnohem zajímavější jsou minulý týden zveřejněné statistiky společnosti Flurry.

Podle srovnání výsledků za léta 2008 a 2009 Apple s iPhonem a iPodem Touch bere ztečí videoherní trh. Za jediný rok získal Apple pěti procentní podíl na celém herním trhu v USA. Jde přitom o pět procent z přibližně deseti miliard dolarů, tedy o 200 milionů. A při pohledu na výseč označenou jako "zábava do kapsy" patří Applu 19 procent trhu. To jej staví před Sony, jejíž PlayStation Portable ovládla pouze 11 procent kapesního trhu. Tomuto specifickému odvětví ale stále dominuje Nintendo. Na triko výrobce Nintedna DS míří 70 procent z peněz, které hráči utratí za kapesní hry.

Výrazný nástup Apple ale může i jednoznačného krále kapesního hraní znervóznět. Zvlášť, když počet uživatelů iPhonu a iPodu Touch stále roste, stejně jako množství dostupných her. A je jedno, že zatím iPhone rostl hlavně na úkor PSP, která se stala smutnou obětí ambicí Sony.

A nejde se vymlouvat ani na pirátství nebo vysoké ceny, hry se vesele kopírují na Nintendu DS, PlayStation Portable i na iPhonu, zatímco ceny iPhone her jsou v řádu desetikorun. A možná Nintendo ví něco, co my nevíme. Třeba Apple chystá nový iPhone s výrazně nižší cenou nebo Sony brzy překvapí výrazným zlevněním PSP ve verzi Go, která je zatím dražší než originál vybavený čtečkou UMD disků.

Úvodní popis nové služby působí ještě celkem nevinně. Hráči si mohou domluvit herní rande s půvabnými dívkami, a to za 8,25 dolarů, za které mohou hrát s vybranou dívkou 10 minut nějakou hru přes Xbox Live (Modern Warfare 2, Gears of War 2, GTA UV nebo Halo 3) nebo šest minut "pařit" piškvorky na webových stránkách služby.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu?

Resident Evil (2002)

Inspirovala vás někdy hra k přečtení knihy, nebo zhlédnutí filmu? Napište nám do diskuze pod článek.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...Najdete na iDNES.cz