Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Parsec - objevte nekonečnost vesmíru

  12:00aktualizováno  12:10
Parsec je - či spíše bude - vesmírnou střílečkou, která zvysoka kašle na jakoukoliv překombinovanou diplomacii a vrhá vás do víru té nejbláznivější akce. Manévrujete se svou lodí po vesmíru, sbíráte powerupy a hlavně střílíte jako o život - po všech, kteří se namanou.

Parsec

I've always found comfort in the vast emptiness of space - Watching thousands of stars unobstructed by any atmosphere - Watching the sunrise above the horizon of a nearby planet - In those moments I really know why I'm travelling outer space.
Solitude. Beauty. Infinity.

O tenhle úžasný atmosférický úvod ke hře Parsec,nacházející se na jejích oficiálních stránkách, jsem vás prostě nemohla připravit, a protože jsem dospěla k názoru, že překladem do češtiny (a obzvláště tím mým) by text mohl doznat nenapravitelných škod, nechala jsem ho radši v původním znění. Anglicky nemluvícím nezbude, než se vyzbrojit slovníkem nebo chytřejším kamarádem :o), a pokusit se o vlastní přebásnění. Ať už patříte k té angličtinou vládnoucí skupince hráčů či nikoliv, vězte, že úvodní řádky opěvují krásu a nekonečnost vesmíru a to způsobem, který se snad Parsecu ani nemůže podařit zopakovat. Ale dejme mu šanci…

Parsec

Parsec je vesmírná střílečka a zvláštní je na ní především to, že je to ryze nekomerční projekt. Vize autorů, kteří na Parsecu pracují už od roku 1996, je zhruba taková, že jádrem hry bude síť serverů, přičemž každý z nich bude představovat jednu galaxii - všechny pak budou zaregistrované na centrálním serveru, z nějž si kdykoliv budete moct vybrat jakýkoliv server, na němž budete chtít hrát.

Ohledně gameplaye je holým faktem, že autoři se rozhodli vykašlat na nějakou realističnost (no, ne na všechnu, ale minimálně na její nudnější část) a raději se soustředili na to, aby byl Parsec dostatečně akční a dostatečně zábavný - což jim lze jen pochválit. Ostatně sami přirovnávají svůj výtvor spíše ke Quakovi než k nějakým překombinovaným záležitostem typu Elite (tímto se zároveň omlouvám všem příznivcům Elite i dalších překombinovaných záležitostí, není v tom nic osobního :-). A v jednoduchosti je zřejmě opravdu síla - dostanete loď, vyrazíte s ní do vesmíru a pak už jen létáte, střílíte, sbíráte powerupy, vylepšujete si zbraňové a obranné systémy a to všechno v klasickém, i když vlastně i netradičním deathmatchi. Příběh po mně vědět nechtějte - žádný Parsec totiž není. Soustředění na rychlou akci vzali autoři tak vážně, že backgroundovou story vypustili úplně, i když její začlenění prý stále zvažují. V podstatě totéž se dá říct i o nějakých ekonomických aspektech hry - žádné nejsou, obchodovat se zkrátka nebude a smiřte se s tím raději hned. Jediné, co bude zavánět trochou diplomacie, bude možnost uzavírání paktů s ostatními kosmickými loděmi.

Maximální počet hráčů na jeden sluneční systém je zatím 16, přičemž jeden server (neboli galaxie) pojme hned několik slunečních systémů. Z jednoho systému do druhého budete moct cestovat pomocí hvězdných bran, které budou dokonce tak inteligentní, že vás do již naplněných systémů nepustí - prostě se tím směrem uzavřou.

Myslím, že už by vám tedy mohlo být jasné, jak to s Parsecem bude vypadat a jestli to bude něco pro vás - a pokud ano, tak si počkejte, až bude zdarma ke stáhnutí finální verze.

Autor:


Témata: Galaxie, Slovník

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

No Man’s Sky Next

Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Online střílečka The Culling 2 nemohla dopadnout hůře, nikdo ji nehraje

The Culling 2

Týden po vydání battle royale hry The Culling 2 můžeme její hráče spočítat na prstech jedné ruky. Pro autory to bude...Najdete na iDNES.cz