Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Parsec - objevte nekonečnost vesmíru

  12:00aktualizováno  12:10
Parsec je - či spíše bude - vesmírnou střílečkou, která zvysoka kašle na jakoukoliv překombinovanou diplomacii a vrhá vás do víru té nejbláznivější akce. Manévrujete se svou lodí po vesmíru, sbíráte powerupy a hlavně střílíte jako o život - po všech, kteří se namanou.

Parsec

I've always found comfort in the vast emptiness of space - Watching thousands of stars unobstructed by any atmosphere - Watching the sunrise above the horizon of a nearby planet - In those moments I really know why I'm travelling outer space.
Solitude. Beauty. Infinity.

O tenhle úžasný atmosférický úvod ke hře Parsec,nacházející se na jejích oficiálních stránkách, jsem vás prostě nemohla připravit, a protože jsem dospěla k názoru, že překladem do češtiny (a obzvláště tím mým) by text mohl doznat nenapravitelných škod, nechala jsem ho radši v původním znění. Anglicky nemluvícím nezbude, než se vyzbrojit slovníkem nebo chytřejším kamarádem :o), a pokusit se o vlastní přebásnění. Ať už patříte k té angličtinou vládnoucí skupince hráčů či nikoliv, vězte, že úvodní řádky opěvují krásu a nekonečnost vesmíru a to způsobem, který se snad Parsecu ani nemůže podařit zopakovat. Ale dejme mu šanci…

Parsec

Parsec je vesmírná střílečka a zvláštní je na ní především to, že je to ryze nekomerční projekt. Vize autorů, kteří na Parsecu pracují už od roku 1996, je zhruba taková, že jádrem hry bude síť serverů, přičemž každý z nich bude představovat jednu galaxii - všechny pak budou zaregistrované na centrálním serveru, z nějž si kdykoliv budete moct vybrat jakýkoliv server, na němž budete chtít hrát.

Ohledně gameplaye je holým faktem, že autoři se rozhodli vykašlat na nějakou realističnost (no, ne na všechnu, ale minimálně na její nudnější část) a raději se soustředili na to, aby byl Parsec dostatečně akční a dostatečně zábavný - což jim lze jen pochválit. Ostatně sami přirovnávají svůj výtvor spíše ke Quakovi než k nějakým překombinovaným záležitostem typu Elite (tímto se zároveň omlouvám všem příznivcům Elite i dalších překombinovaných záležitostí, není v tom nic osobního :-). A v jednoduchosti je zřejmě opravdu síla - dostanete loď, vyrazíte s ní do vesmíru a pak už jen létáte, střílíte, sbíráte powerupy, vylepšujete si zbraňové a obranné systémy a to všechno v klasickém, i když vlastně i netradičním deathmatchi. Příběh po mně vědět nechtějte - žádný Parsec totiž není. Soustředění na rychlou akci vzali autoři tak vážně, že backgroundovou story vypustili úplně, i když její začlenění prý stále zvažují. V podstatě totéž se dá říct i o nějakých ekonomických aspektech hry - žádné nejsou, obchodovat se zkrátka nebude a smiřte se s tím raději hned. Jediné, co bude zavánět trochou diplomacie, bude možnost uzavírání paktů s ostatními kosmickými loděmi.

Maximální počet hráčů na jeden sluneční systém je zatím 16, přičemž jeden server (neboli galaxie) pojme hned několik slunečních systémů. Z jednoho systému do druhého budete moct cestovat pomocí hvězdných bran, které budou dokonce tak inteligentní, že vás do již naplněných systémů nepustí - prostě se tím směrem uzavřou.

Myslím, že už by vám tedy mohlo být jasné, jak to s Parsecem bude vypadat a jestli to bude něco pro vás - a pokud ano, tak si počkejte, až bude zdarma ke stáhnutí finální verze.

Autor:


Témata: Galaxie, Slovník

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz