Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Peacemakers - strategie plná novinářů

  12:00aktualizováno  22. srpna 10:46
Rozdíl mezi jinými strategiemi a Peacemakers je hlavně v tom, že zatímco jinde stačí k porážce nepřítele vyhladit ho do posledního muže a poslední budovy, tady musíte do akce zapojit i politické intriky a hyenovité žurnalisty hladovějící po senzačních odhaleních všeho druhu.
Peacemakers

Pokud vás někdy napadlo, že většině válečných strategií do realistického válčení něco podstatného chybí, nejste už jediní. Napadlo to i francouzský tým MASA (Mathématiques Appliquées), který se to promptně rozhodl napravit a vydat strategickou hru, která bude trochu jiná. To, v čem se Peacemakers budou od svých soukmenovců lišit, je vcelku jednoduchá věc - když si představíte jakýkoliv reálný válečný konflikt, narazíte dříve či později na myšlenku, že je vlastně škoda používat ke zničení nepřítele jen konvenční zbraně, když jsou po ruce i jiné, minimálně stejně účinné. Které? Tak třeba politické intriky nebývají k zahození, často stačí tu vyslídit nějaké státní tajemství, onde uvalit embargo a výsledek se dostaví se stejně drtivým účinkem, jaký dokáže vyrobit nálet tuctu bombardérů. Podobně destruktivní silou disponují i média - kdo se v očích veřejnosti plácá kdesi u dna popularity, nejsou mu ani nejlepší armády nic moc platné.

Na těchto úvahách je postavená základní myšlenka Peacemakers - pravděpodobně první realtimové strategie, která vás nutí zničit svého protivníka nejen vojensky, ale i politicky. Vy představujete mezinárodní mírové síly (International Corps for Peace) a proti vám stojí odporné diktátorské režimy. Někde uprostřed se utábořili novináři, kteří se mohou stát jak vaší oporou, tak i zkázou - záleží na vašich rozhodnutích. Podle nich budete v tisku a televizi prezentováni buďto jako altruističtí spasitelé světa nebo naopak jako tyrani bez kouska svědomí, zato se zálibou v rozpoutávání zbytečných válek. Bez podpory veřejného mínění a pořádné slušňácké image vám ani vyhrané boje nebudou k ničemu, protože vaše úspěšnost se měří dvojím metrem - jedny body získáváte za válečné dovednosti a druhé za popularitu mezi lidem. Klesne-li počet Peacemakerskterýchkoliv z nich do nízkých čísel, dříve či později skončí vaše mise neúspěchem. Musíte proto dávat pozor na všechny aspekty, který by vaši oblibu mezi veřejností mohly poškodit; například není radno kašlat na civilisty, kteří se často motají na exponovaných místech a nějakou smrt si přímo koledují. Zemře-li při vašich mírových operacích civilistů přespříliš, je už potom jedno, zda v urovnání konfliktu uspějete či ne, tak jako tak je mise ztracená, protože novináři to nepěkně rozmáznou a o vás se celý svět dozví, co jste za netvora. Zajímavým prvkem je i zapojení mediálních cestiček. V levém dolním rohu obrazovky budete mít malé okénko s živým zpravodajstvím ze světa, které se dá zvětšit na celou obrazovku, abyste mohli pohodlně sledovat, jak si v žebříčku popularity aktuálně stojíte.

Hra bude rozdělená do dvou kampaní, z nichž každá by se dál měla dělit do šestnácti misí. Po 3D terénu se bude prohánět kolem stovky různých jednotek (vojáci, tanky, džípy, helikoptéry ...), povrchy se budou měnit z písečných na travnaté či sněhové. Umělá inteligence každé jednotky by jí měla zajišťovat vlastní motivace, schopnost učení se z prožitých situací či zlepšování taktiky. Abyste se nemuseli o každého vojáka starat osobně, budete mít k dispozici velitele, kteří budou své skupiny ovládat sami - dokonce by se měli snažit imitovat vaše vlastní postupy vedoucí k vítězství a umožnit vám tak, abyste se mohli soustředit na důležitější úkony, v kterých vás nikdo nezastoupí. Z vítězných bitev si velitelé odnášejí zkušenosti a vylepšují si tak osobní statistiky.

Vydavatelská firma Ubi Soft zatím jako datum vydání udává listopad 2000.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

VIDEO: Hry nejsou jen o násilí, dokazuje sestřih dojemných momentů

Life is Strange: Before the Storm

Jako odpověď na stále sílící debatu o násilí ve videohrách bylo vytvořeno video, které ukazuje, že se najdou i...

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...

Zastřelte si svého Leprikóna, Call of Duty slaví Den svatého Patrika

Caal of Duty: Operation: Shamrock & Awe

Populární historickou střílečku Call of Duty: WW2 dočasně oživil mód, ve kterém mají hráči za úkol chytit malého...Najdete na iDNES.cz