Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pet Racer - Kdo je rychlejší? Žirafa či lev?

  12:00aktualizováno  9:43
Žádné složité nastavování, žádný propracovaný fyzikální model, žádné realistické automobily - jen čistá akční zábava. Takovou oddechovou hrou by měl být Pet Racer - divoké závody kreslených zvířátek, které si nedarují ani píď trati a střílejí po sobě vším, čím mohou. Šachovnicový praporek se zvedá, obyvatelé divoké přírody vyrážejí.

Pet Racer

Her, které vás dokáží pořádně vyděsit, existuje více než dost. Stačí si zahrát Alone in the Dark, případně Aliens versus Predator. Co když si ale chcete zklidnit pocuchané nervy, nebo máte doma človíčka, který je na temné chodby plné záludných monster moc malý? Pořiďte si buď nějakou dobrou hopsačku, nebo jednoduché závody. Samozřejmě nelze zaručit, že u těchto her získáte duševní vyrovnanost. Ono neustálé opakování jedné úrovně nebo trati nikomu na klidu nepřidá. Určitě ale nebudete žít v obavách, odkud na vás co skočí a sežere. Právě takovou hrou je Pet Racer od polských vývojářů z firmy Techland. Lidé z tohoto studia, spojujícího autory i vydavatele softwaru, nejsou na poli počítačových her žádnými nováčky. Mají za sebou například Crime Cities a v současné době připravují střílečku Chrome, na jejímž enginu pojede i Pet Racer. Když říkáme pojede, myslíme to doslova, protože, jak už asi mnozí z jejího názvu a okolních obrázků poznali, bude tato hra klasickými akčními závody.

Její příběh je jednoduchý. V jedné vzdálené zemi se zvířátka pohádala o to, které z nich je nejrychlejší. Jediným způsobem, jak se dobrat pravdy, bylo samozřejmě vyhlášení závodů. A protože se jednalo o opravdu vzdálenou zemi, bylo rozhodnuto, že se uspořádají závody automobilové. Pet Racer No viděli jste někdy v našich končinách žirafu řídit auto? Z počátku se moc živočichů do soutěžení nehrnulo, ale nakonec se jich na startovní rošt hodlá postavit dvanáct - každý s jiným vozem a rozdílnými řidičskými schopnostmi.

Tomu, že se jedná o opravdu vzdálenou zemi s takřka neomezenými možnostmi, nasvědčují i místa, kde se mají motorová klání konat. Pojede se totiž v hlubokém lese, tajemné džungli, na vyschlé poušti i ledových krách Arktidy a aby to nebylo tak jednoduché, na některé soutěže bude nutné odcestovat na Měsíc. Každé prostředí by mělo kromě jiné krajiny nabídnout i specifické podmínky pro závodění. Vzhledem k tomu, že se mají místa, kde jsou dráhy zbudovány, v průběhu šampionátu střídat, budete muset neustále měnit styl jízdy. Nudit by vás neměl ani design jednotlivých tratí, jichž bude na výběr více než 30. Tato třicítka bude rozdělena do pěti již zmiňovaných šampionátů - každý po šesti závodech. Kromě šampionátů a klasických závodů vývojáři slibují i režimy nazvané Arcade a Extra - uvidíme, co se z nich vyklube. Chybět samozřejmě nebude ani multiplayer, doufejme, že soutěžit půjde nejen po síti či internetu, ale též na rozdělené obrazovce jednoho počítače.

Pet Racer

Pokud ale bude chtít některé z kreslených zvířátek vyhrát, nezbude mu nic jiného, než zapomenout na pravidla fair-play. Bez pořádných zbraní a nějakých těch power-upů nevyhraje ani lev. V Pet Raceru můžete své soupeře odstřelit třeba vrhačem rajčat nebo po nich mrštit vosí hnízdo a autoři slibují ještě spoustu dalších vychytávek. Výzbroj a výstroj se bude, jak je u tohoto typu her dobrým zvykem, povalovat na trati zabalená do úhledných balíčků.

Grafika Pet Raceru vypadá podle prvních obrázků hezky. Barevný komiksově laděný svět by měly oživit desítky efektů a vše se má prý slušně hýbat i na slabších strojích. Koneckonců, podívejte se na tuto galerii screenshotů. Nyní dobrá zpráva pro všechny příznivce jednoduchého akčního závodění - hra by měla být hotova každým dnem - autoři jako termín vydání udali prosinec 2001.

Autor:


Témata: Chrome, software

Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Další uspěchané vydání? Sea of Thieves se potýká s mnoha problémy

Sea of Thieves

Multiplayerová pirátská akce Sea of Thieves je jednou z mála exkluzivit pro herní platformy od Microsoftu. O to víc...

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...Najdete na iDNES.cz