Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petr Vochozka bude faraón v Black&White

  12:01aktualizováno  12:19
Black and White je nová, několika miliony hráčů netrpělivě očekávaná strategická hra od herního boha Petera Molyneauxe. Petr Vochozka je šéf nejúspěšnější developerské firmy u nás - Illusion Softworks. Jak moc se jejich plány kříží a co mají společného se dočtete v tomto článku.
Petr Vochozka jako faraón

Jistě jste už slyšeli o miliony lidí netrpělivě očekávané hře Black & White od Petera Molyneauxe a jeho týmu, na níž jsme nedávno přinesli preview. Kromě toho, že hra bude v mnoha ohledech revoluční svým zpracováním, jednu originalitku si tvůrci neodpustili ani během jejího vývoje. Věcí, o níž mluvím, je možnost mít svůj obličej navždy zvěčněn v jednom ze čtyř národů, které se ve hře objeví. Dosáhnout toho můžete vydražením na aukčním serveru QXL. A toho využil i Petr Vochozka, šéf Illusion Softworks, který se zúčastnil třetího kola dražby o obličej egypťanů, jejíž konec byl v pátek ve 23 hodin našeho času.

"O dražbě jsem věděl delší dobu, stejně jako musím vědět o veškerém dění v herním průmyslu. Nikdy mě však nenapadlo, že bych se mohl téhle dražby zúčastnit. Na zahraničních stránkách jsem si ale všiml banneru, na nějž jsem ze zvědavosti kliknul a zjistil, že se zrovna draží egyptská rasa. Protože nejvyšší nabídka byla jenom asi 200 liber, tak jsem zkusil něco přihodit," popisuje Petr Vochozka, Egypťané bez obličejů který přihazování nakonec propadl natolik, že jeho přihazování skončilo až na 1059 librách (cca 71 tisíc Kč), na druhou stranu bylo úspěšné, neboť právě Petrův obličej bude nápadně podobný ksichtíkům egypťanů v Molyneauxově virtuálním světě Black & White. "Nešel bych ale donekonečna, můj maximální limit byl 1150 liber a byť jsem aukci bedlivě sledoval, pro jistotu jsem za sebe nechal přihazovat automatického robota," říká Vochozka.

Samozřejmě ihned poté vyvstala otázka, proč byl šéf nejznámější české developerské firmy - Illusion Softworks - ochoten investovat do "obyčejného" ksychtíku ve hře desítky tisíc korun. "Je to samozřejmě velká reklama. Za stejnou cenu bych dostal stránku ve Score, na kterou by se možná podívalo pár desítek tisíc lidí, tady budu vystupovat ve hře, které se určitě prodá několik milionů kusů," uvedl Vochozka.

Vzhledem k tomu, že Petr dražil právě obličej pro egyptskou rasu, zeptal jsem se ho, jestli má nějaký zvláštní vztah k tomuto národu. "Jasně, nedávno jsem byl na filmu Mumie a jinak je mi Afrika blízká, protože tam jezdím na dovolenou - Keňa, Kanárské ostrovy, ta místa mě prostě lákají."

Jak to nakonec dopadlo (nenechte se zmást nápisem DE za jménem, CZ totiž v seznamu nabízených zemí není)

Peníze, které Vochozka v dražbě protočil, použijí vývojáři na dobročinné účely, respektive je věnují jedné britské nadaci. "Nevím přesně, na jaké charitativní účely budou peníze určeny, ale doufám, že organizace, která je bude rozdělovat, je alespoň nadace pro podporu chudých vývojářů počítačových her," zavtipkoval si závěrem Vochozka.

Následovat jej však můžete i vy, pokud se zúčastníte dražby o poslední volný obličej - o obličej postaviček severského národa - Norů.

Autor:


Témata: Robot, virtuální

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Fallout 3 v enginu čtvrtého dílu nebude, práce na modu byly ukončeny

Mod Capital Wasteland pro Fallout 4

Veškeré práce na převedení legendárního Falloutu 3 do moderního enginu byly ukončeny. Na vině je komplikovaná právní...

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.

Grafton Recruitment Praha
PROCESNÍ INŽENÝR, optimalizace procesu

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 KčNajdete na iDNES.cz