Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PG Challenge Spring 2K1 - den první

  12:00aktualizováno  1:36
Reportáž z prvního dne obrovského soutěžního setkání několika stovek českých a slovenských hráčů Counterstrike, Quaka a Starcraftu, které se koná v hale logistického centra v Kněževsi u Prahy. Vítězové si mezi sebou rozdělí na české poměry neuvěřitelnou dotaci 100 000 Kč.

PG Challenge Spring 2K1

Až do daleké Kněževsi na samé hranici Prahy jsme se vypravili, abychom vám přinesli informace z prvního „ostrého“ dne PG Challenge Spring 2K1. Díky prozíravosti pořadatelů, kteří při absenci směrových cedulí zničených nedávnou autonehodou dokázali viditelně označit místo konání akce (viz. fotky), nebyl problém najít zapadlou odbočku z dálnice, která vedla do areálu Airport Logistic Centra, v jehož ohromné hale se soutěžní klání konalo.

První, co každého návštěvníka překvapí, je (kromě ponuré tmy přehlušené jen svitem monitorů) obrovské množství počítačů, které jsou rozmístěny do třech velkých sekcí (Quake, Starcraft, Counterstrike) kolem centrálního kruhu se stolky pořadatelů. I přes hojnou účast soutěžících (zaregistrováno bylo přes 250 hráčů) však všude vládla dokonalá organizace, a to zejména díky pilné práci pořadatelů a speciálnímu software, který vedl centrální přehledy výsledků jednotlivých zápasů, populární „pavouky“ i rozpisy dalších klání. Důležité informace byly promítány na jednu ze dvou projekčních ploch (ta druhá zatím zela prázdnotou, ale za obrovskou plachtou se již připravoval k nasazení další videoprojektor).

Vzhledem k tomu, že byla velká část účastníků mimopražských, zařídili pořadatelé přenocování přímo na místě – spacáky a karimatky hráčů byly rozloženy doslova pár desítek metrů od počítačů. Jak si však postěžoval jeden z návštěvníků, bez matrace bylo delší spaní na tvrdé podlaze skoro nemožné (to organizátoři podobné problémy neměli – jejich vytížení jim nedovolilo zamhouřit oči na déle než několik desítek minut). Občerstvení měli hráči zařízené rovněž přímo na místě – u stolku pořadatelů si mohli za lidový peníz koupit dostatek věcí k jídlu i pití. PG Challenge Spring 2K1 Nejprodávanějším zbožím se podle očekávání téměř okamžitě stal energetický nápoj Semtex.

Bylo zajímavé sledovat, jak již na začátku začínají vyplouvat na povrch první favorité. V nejsledovanější sekci Counterstrike jimi jsou rozhodně hráči Blue teamu, kteří vytvořili (díky velkému počtu členů) dokonce dvě družstva. Jejich zápasy pravidelně sledovalo několik desítek diváků. Také vybavení většiny soutěžících stojí za povšimnutí - kromě rychlých počítačů jde zejména o kvalitní sluchátka (někdy i s mikrofonem) a také co možná nejcitlivější myš. Právě proto dominovaly mezi hráči optické myšky, tu a tam se dokonce objevil i Razor Boomslang, Rolls-Royce mezi počítačovými myšmi.

V době, kdy jsme v prostorách haly připravovali reportáž, probíhalo hokejové utkání naší reprezentace proti družstvu Ruska. I mezi návštěvníky PG Challenge se našlo pár ryzích fanoušků, a tak bylo možné vidět hloučky postávající kolem dvojice počítačů vybavených TV tunerem a pokojovou anténou. Jakmile naší skórovali, otřáslo celým okolím mohutné „GÓÓÓL“, po kterém se seběhli snad všichni volní hráči, aby si prohlídli televizní opakovačku.

PG Challenge Spring 2K1 potrvá do pondělních dopoledních hodin, kdy vyvrcholí finalovými zápasy. Vítězové jednotlivých turnajů si díky sponzoringu firmou AMD mezi sebe rozdělí částku 100 000 Kč, čímž se tato akce stává doslova revolucí na české herní scéně – ještě nikdy nebyly hráčům vypláceny finanční ceny v takové výši.

Připravili jsme pro vás také sadu fotek přímo z místa dění, kterou najdete zde. Minutu a půl trvající videoreportáž ve formátu DivX (velikost souboru 3,5 MB), ve které nechybí ani Counterstrike v podání jednoho ze členů proslulého Blue teamu, si můžete stáhnout odsud. Příjemnou zábavu…

Autor:


Témata: software, Starcraft

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Měsíční poplatky táhnou. Přejdou hry na model Netflixu?

Halo Wars 2

Úspěch filmové streamovací služby Netflix a jí podobných nezůstal bez ohlasu ani v herním odvětví. Se systémem...

KOMENTÁŘ: Městská akce nemusí být jako GTA. Yakuza pohledem zelenáče

Yakuza 0

Herní série Yakuza bývá mnohými charakterizována jako japonská verze populárního Grand Theft Auta. Loňský prequel a...

Která je vaše nejoblíbenější hra pro mobilní telefon nebo tablet?

Kingdom Rush: Frontiers

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří někdy hrají na mobilu či tabletu. Napište nám, které hry jsou vaše...

Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.cz