Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PG Challenge Spring 2K1 - den první

  12:00aktualizováno  1:36
Reportáž z prvního dne obrovského soutěžního setkání několika stovek českých a slovenských hráčů Counterstrike, Quaka a Starcraftu, které se koná v hale logistického centra v Kněževsi u Prahy. Vítězové si mezi sebou rozdělí na české poměry neuvěřitelnou dotaci 100 000 Kč.

PG Challenge Spring 2K1

Až do daleké Kněževsi na samé hranici Prahy jsme se vypravili, abychom vám přinesli informace z prvního „ostrého“ dne PG Challenge Spring 2K1. Díky prozíravosti pořadatelů, kteří při absenci směrových cedulí zničených nedávnou autonehodou dokázali viditelně označit místo konání akce (viz. fotky), nebyl problém najít zapadlou odbočku z dálnice, která vedla do areálu Airport Logistic Centra, v jehož ohromné hale se soutěžní klání konalo.

První, co každého návštěvníka překvapí, je (kromě ponuré tmy přehlušené jen svitem monitorů) obrovské množství počítačů, které jsou rozmístěny do třech velkých sekcí (Quake, Starcraft, Counterstrike) kolem centrálního kruhu se stolky pořadatelů. I přes hojnou účast soutěžících (zaregistrováno bylo přes 250 hráčů) však všude vládla dokonalá organizace, a to zejména díky pilné práci pořadatelů a speciálnímu software, který vedl centrální přehledy výsledků jednotlivých zápasů, populární „pavouky“ i rozpisy dalších klání. Důležité informace byly promítány na jednu ze dvou projekčních ploch (ta druhá zatím zela prázdnotou, ale za obrovskou plachtou se již připravoval k nasazení další videoprojektor).

Vzhledem k tomu, že byla velká část účastníků mimopražských, zařídili pořadatelé přenocování přímo na místě – spacáky a karimatky hráčů byly rozloženy doslova pár desítek metrů od počítačů. Jak si však postěžoval jeden z návštěvníků, bez matrace bylo delší spaní na tvrdé podlaze skoro nemožné (to organizátoři podobné problémy neměli – jejich vytížení jim nedovolilo zamhouřit oči na déle než několik desítek minut). Občerstvení měli hráči zařízené rovněž přímo na místě – u stolku pořadatelů si mohli za lidový peníz koupit dostatek věcí k jídlu i pití. PG Challenge Spring 2K1 Nejprodávanějším zbožím se podle očekávání téměř okamžitě stal energetický nápoj Semtex.

Bylo zajímavé sledovat, jak již na začátku začínají vyplouvat na povrch první favorité. V nejsledovanější sekci Counterstrike jimi jsou rozhodně hráči Blue teamu, kteří vytvořili (díky velkému počtu členů) dokonce dvě družstva. Jejich zápasy pravidelně sledovalo několik desítek diváků. Také vybavení většiny soutěžících stojí za povšimnutí - kromě rychlých počítačů jde zejména o kvalitní sluchátka (někdy i s mikrofonem) a také co možná nejcitlivější myš. Právě proto dominovaly mezi hráči optické myšky, tu a tam se dokonce objevil i Razor Boomslang, Rolls-Royce mezi počítačovými myšmi.

V době, kdy jsme v prostorách haly připravovali reportáž, probíhalo hokejové utkání naší reprezentace proti družstvu Ruska. I mezi návštěvníky PG Challenge se našlo pár ryzích fanoušků, a tak bylo možné vidět hloučky postávající kolem dvojice počítačů vybavených TV tunerem a pokojovou anténou. Jakmile naší skórovali, otřáslo celým okolím mohutné „GÓÓÓL“, po kterém se seběhli snad všichni volní hráči, aby si prohlídli televizní opakovačku.

PG Challenge Spring 2K1 potrvá do pondělních dopoledních hodin, kdy vyvrcholí finalovými zápasy. Vítězové jednotlivých turnajů si díky sponzoringu firmou AMD mezi sebe rozdělí částku 100 000 Kč, čímž se tato akce stává doslova revolucí na české herní scéně – ještě nikdy nebyly hráčům vypláceny finanční ceny v takové výši.

Připravili jsme pro vás také sadu fotek přímo z místa dění, kterou najdete zde. Minutu a půl trvající videoreportáž ve formátu DivX (velikost souboru 3,5 MB), ve které nechybí ani Counterstrike v podání jednoho ze členů proslulého Blue teamu, si můžete stáhnout odsud. Příjemnou zábavu…

Autor:


Témata: software, Starcraft

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...

Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

Assassin's Creed Origins

Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...Najdete na iDNES.cz