Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pirates Ahoy

  12:00aktualizováno  18. ledna 11:35
Skalnaté útesy, rozbouřené vody, třpytivé poklady a hlavně čtyři proklatě nebezpeční piráti na vás čekají v tahové strategii z dílen HandyGames – Pirates Ahoy. Soupeřte sami proti mobilním pirátům a nebo proti kamarádovi!

HODNOCENÍ

Marek Doubrava 8/10
SKVĚLÉ

HODNOCENÍ

Jan Beránek 6/10
PĚKNÉ

Strategií na mobilu není zrovna nejhojnější počet, a tak každé z nich je třeba si náležitě vážit. Ještě k tomu když jde o „One-Thumb“ tahovku (ovládanou pouze jedním tlačítkem). Největším problémem u mobilních strategií je totiž nepochybně ovládání, které zde HandyGames bravurně vyřešili. Není divu, jejich vývoj je přednostně zaměřen právě na strategie (jako příklad berme třeba sérii Townsmen), takže už od počátku lze od Pirates Ahoy dost očekávat.

I přesto, že se hra ovládá pouze jednou klávesou, se nemusíte bát, že by toho příliš nenabízela. Naopak. Herní systém je pouze šikovně vyřešen. Veškeré strategické faktory jsou zachovány, pouze v trochu snazším pojetí. V základním a také jediném herním režimu máte vždy na výběr, proti komu si zahrajete. Buď se třemi kamarády a nebo proti umělé inteligenci. U ní se nemusíte obávat, že by byla obtížnější nebo dokonce neporazitelná, neboť ve hře mnohdy rozhoduje štěstí a náhody. To však nijak nevylučuje strategii, s níž musíte proti každému vyrukovat, abyste mohli přemýšlet o trůnu nejúspěšnějšího piráta.

A jak tedy vše probíhá? Každá hra vám vygeneruje jinou mapu, takže není možné počítat s tím, že budete předem vědět, mezi jakými útesy se budete schovávat. Mapy se sice podobají, ale nejsou totožné. Vaši loď dáte do pohybu jakýmkoliv tlačítkem, kterým nejdříve vyberete směr a pak délku pohybu. Důležitým faktorem je, jako v běžném plavení po moři, směr a intenzita foukání větru. Ten vás někdy může dostat úplně jinam než jste chtěli a pokud to bude směrem k nepříteli, můžete být rychle potopeni. Mimo něj vás může ze směru vychýlit i některý z vodních vírů, jež se tu a tam na hladině objeví. Co se týče útoku a potápění lodí, vaše kanóny jsou spouštěny automaticky, a to ve chvíli, kdy je protivník na dostřel. To platí i v opačném případě, tudíž i vy čekejte od nepřátelské lodi odezvu v podobě dělových koulí. Avšak kdyby to tak mělo být pokaždé, záleželo by pouze na tom, kdo zaútočí první nebo kdo bude mít smůlu a předem si poškodí loď nárazem na útes. Proto zde hrají velkou roly bedny plavoucí všude kolem vás. Po jejich sebrání, můžete např. doplnit zdraví, přidat si jeden kanón navíc nebo taky o část zdraví přijít, když se v bedně bude skrývat bomba.

INFO

Výrobce: Handy Games

Čím PA nejvíce disponuje, je určitě trvanlivost. Dosáhnout nejvyššího skóre a pak ho znovu a znovu překonávat je zábavou na delší dobu. Pokud k tomu ještě máte kolem sebe dostatek mobilně hravých přátel, připravte váš přístroj na pořádnou kolovačku. U mobilních her často bývá nepříjemná hudba ať už v menu a nebo dokonce i při hře, ale v případě PA ji budete bez problémů snášet. Taktéž ani na grafiku nebude třeba si ztěžovat, neboť jak je u HandyGames dobrým zvykem, je vždy někde vysoko nad hranicí průměru. Zkrátka, tahovka jak se sluší a patří.
Autor:


Témata: Loď

Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Legendární hráč zapsaný v Guinessově knize rekordů je podvodník

Todd Rogers

Americká organizace Twin Galaxies, která se zabývá sledováním a ověřováním herních rekordů, zrušila všechny rekordy...

KOMENTÁŘ: Nejde jen o ty nervy. Dark Souls si užijí i strašpytlové

Dark Souls

Hry jako Dark Souls bývají často charakterizovány jako extrémně obtížné tituly, na které si troufnou jen ti...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz