Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pirates of the Caribbean Online

  12:01aktualizováno  9. května 3:50
Piráti z Karibiku jsou úspěšným rodinným filmem, jehož pokračování je na cestě. A právě v té době se dočkáme i MMORPG hry zaměřené na co nejširší spektrum hráčů. Potkáme ve hře i Johny Deppa?

Pokud by existovala nějaká příručka pro filmové producenty, její motto by zřejmě znělo: "Každý nápad vydojte až do dna!" A producenti se této jednoduché rady drží zuby nehty. Film Piráti z Karibiku je, jak vidno, dalším pokusem uvést dojivou poučku do praxe. Společnost Disney, která je vlastníkem práv, se totiž rozhodla natočit druhý díl a s jeho uvedením do kin zároveň spustit MMORPG se stejným námětem. Vývoje hry se Disney Co. rozhodla zhostit vlastními silami. Má k tomu dobré předpoklady, vlastní totiž VR Studio, které se již otrkalo při tvorbě jiného on-line RPG - Toontown Online.

"Sami vývojáři tvrdí, že hra nebude pro ostřílené veterány počítačové zábavy, měla by naopak být přístupná každému."

Ve hře by podle autorů mělo jít hlavně o hodně zábavy a akce, což koneckonců odpovídá komediálnímu ladění samotného filmu. Jako osamocený pirát toho moc nedokážete, proto budete mít možnost spolu s dalšími hráči vytvořit posádku a s ní se vydat vstříc dobrodružství. Budete plnit nejrůznější questy, bojovat s ostatními piráty nebo prostě jen tak brázdit oceán a přepadávat obchodní lodě. Herní svět by měl obsahovat přibližně 3000 ostrovů, takže brzké ohrání snad nehrozí. Na rozdíl od ostatních "pirátských" her budou Pirates of the Caribbean Online (PCO) obsahovat i nadpřirozené prvky, díky čemuž se řady vašich nepřátel rozšíří o zombie a jiné potvory.

Žádné bližší informace o herním systému zatím nejsou známy, ale pravděpodobně můžeme očekávat spíše arkádovitý styl, zaměřený na co nejširší spektrum hráčů. Sami vývojáři tvrdí, že hra nebude pro ostřílené veterány počítačové zábavy, měla by naopak být přístupná každému. Není to žádné překvapení vzhledem k tomu, že Disney je odjakživa spojován s jednoduchou zábavou pro rodiny s dětmi. Navíc i minulý titul VR Studio, výše zmiňovaný Toontown, byl určen spíše pro mladší hráče. U hry inspirované světem pirátů se přece jen bez krve neobejdeme, ale dá se očekávat, že boj bude nějak „humánně“ vyřešen a námořnická mluva bude zřejmě také muset oželet některé peprnější výrazy, protože cílovou skupinou by měli být hlavně teenageři a případně jejich rodiče. Ne že by snad dnešní mládež neunesla nějaké to sprosté slovo, ale v některých státech, obzvláště v USA, jsou hry poměrně přísně hodnoceny a škatulkovány do kategorií podle toho, jak jsou vhodné pro různé věkové skupiny. A rodiče samozřejmě své ratolesti sotva pořídí hru, která je označena nálepkou 18+.

Jak to bude s cenovou politikou? Hra sama o sobě bude zřejmě volně ke stažení, platit se bude pouze měsíční poplatek, jehož výše by podle Kena Goldsteina, jednoho z manažerů Disney Co., měla být podobná jako u Toontownu, za který se platí 9.95 dolaru. Jen pro srovnání – World of Warcraft měsíčně stojí 14.95$, Dark Age of Camelot 12.95$, Everquest II 14.99$.

"Hra sama o sobě bude zřejmě volně ke stažení, platit se bude pouze měsíční poplatek."

Vydání hry je plánováno na léto 2006, kdy se v kinech objeví druhé pokračování filmu Piráti z Karibiku. Můžeme se tedy těšit na slušný hype, Johny Depp bude viset na každém rohu, možná se dočkáme i karibských týdnů u McDonald’s. Pokud se proti tomu všemu dokážeme obrnit, možná budeme mile překvapeni, zatím nám však nezbývá nic jiného než čekat.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

Noví majitelé práv na značku Commandos slibují pokračování i remastery

Commandos

Legendární značka Commandos se vrátí. Bohužel však ještě nevíme kdy a v jaké podobě.Najdete na iDNES.cz