Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pirates of the Caribbean Online

  12:01aktualizováno  9. května 3:50
Piráti z Karibiku jsou úspěšným rodinným filmem, jehož pokračování je na cestě. A právě v té době se dočkáme i MMORPG hry zaměřené na co nejširší spektrum hráčů. Potkáme ve hře i Johny Deppa?

Pokud by existovala nějaká příručka pro filmové producenty, její motto by zřejmě znělo: "Každý nápad vydojte až do dna!" A producenti se této jednoduché rady drží zuby nehty. Film Piráti z Karibiku je, jak vidno, dalším pokusem uvést dojivou poučku do praxe. Společnost Disney, která je vlastníkem práv, se totiž rozhodla natočit druhý díl a s jeho uvedením do kin zároveň spustit MMORPG se stejným námětem. Vývoje hry se Disney Co. rozhodla zhostit vlastními silami. Má k tomu dobré předpoklady, vlastní totiž VR Studio, které se již otrkalo při tvorbě jiného on-line RPG - Toontown Online.

"Sami vývojáři tvrdí, že hra nebude pro ostřílené veterány počítačové zábavy, měla by naopak být přístupná každému."

Ve hře by podle autorů mělo jít hlavně o hodně zábavy a akce, což koneckonců odpovídá komediálnímu ladění samotného filmu. Jako osamocený pirát toho moc nedokážete, proto budete mít možnost spolu s dalšími hráči vytvořit posádku a s ní se vydat vstříc dobrodružství. Budete plnit nejrůznější questy, bojovat s ostatními piráty nebo prostě jen tak brázdit oceán a přepadávat obchodní lodě. Herní svět by měl obsahovat přibližně 3000 ostrovů, takže brzké ohrání snad nehrozí. Na rozdíl od ostatních "pirátských" her budou Pirates of the Caribbean Online (PCO) obsahovat i nadpřirozené prvky, díky čemuž se řady vašich nepřátel rozšíří o zombie a jiné potvory.

Žádné bližší informace o herním systému zatím nejsou známy, ale pravděpodobně můžeme očekávat spíše arkádovitý styl, zaměřený na co nejširší spektrum hráčů. Sami vývojáři tvrdí, že hra nebude pro ostřílené veterány počítačové zábavy, měla by naopak být přístupná každému. Není to žádné překvapení vzhledem k tomu, že Disney je odjakživa spojován s jednoduchou zábavou pro rodiny s dětmi. Navíc i minulý titul VR Studio, výše zmiňovaný Toontown, byl určen spíše pro mladší hráče. U hry inspirované světem pirátů se přece jen bez krve neobejdeme, ale dá se očekávat, že boj bude nějak „humánně“ vyřešen a námořnická mluva bude zřejmě také muset oželet některé peprnější výrazy, protože cílovou skupinou by měli být hlavně teenageři a případně jejich rodiče. Ne že by snad dnešní mládež neunesla nějaké to sprosté slovo, ale v některých státech, obzvláště v USA, jsou hry poměrně přísně hodnoceny a škatulkovány do kategorií podle toho, jak jsou vhodné pro různé věkové skupiny. A rodiče samozřejmě své ratolesti sotva pořídí hru, která je označena nálepkou 18+.

Jak to bude s cenovou politikou? Hra sama o sobě bude zřejmě volně ke stažení, platit se bude pouze měsíční poplatek, jehož výše by podle Kena Goldsteina, jednoho z manažerů Disney Co., měla být podobná jako u Toontownu, za který se platí 9.95 dolaru. Jen pro srovnání – World of Warcraft měsíčně stojí 14.95$, Dark Age of Camelot 12.95$, Everquest II 14.99$.

"Hra sama o sobě bude zřejmě volně ke stažení, platit se bude pouze měsíční poplatek."

Vydání hry je plánováno na léto 2006, kdy se v kinech objeví druhé pokračování filmu Piráti z Karibiku. Můžeme se tedy těšit na slušný hype, Johny Depp bude viset na každém rohu, možná se dočkáme i karibských týdnů u McDonald’s. Pokud se proti tomu všemu dokážeme obrnit, možná budeme mile překvapeni, zatím nám však nezbývá nic jiného než čekat.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

PC verze sci-fi hororu Dead Space je dočasně zdarma

Dead Space (PC)

Povedený, nicméně už deset let starý vesmírný sci-fi horor Dead Space je na PC dočasně zdarma.

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Najdete na iDNES.cz