Planescape: Torment - 1. část návodu

  12:00aktualizováno  10. ledna 2001 11:11
Možná patříte mezi ty, kteří si koupili RPG hru Planescape: Torment. A možná také patříte mezi ty, kterým činí plnění některých questů problémy. Nebo byste se prostě cítili lépe, kdybyste měli po ruce kompletní návod. Ať je to s vámi tak nebo tak, zde je vytoužený návod.

Tak nevím, jestli říct, že je tato hra božárna nebo naprostá pakárna :o), to musíte posoudit sami. Každopádně je to pěknej úlet.

Úvodem mi jen dovolte jednu informaci bokem. Po instalaci je nutné hru opatchovat oficiálním patchem od Black Isle, protože pokud to neuděláte, nevíte dne a hodiny, kdy vás hra bez jakéhokoli důvodu vyhodí do woken a vy zjistíte, že jste skončili.

Planescape Torment začíná tím, že se probudíte v márnici, nevíte kdo jste, ani jak jste se tam dostali. A vaším úkolem je to zjistit, abyste mohli umřít a odpočívat v pokoji. Protože vy umřít nemůžete. Když vás v souboji zabijí, probudíte se opět v márnici (popřípadě někde jinde). Ale nebojte, získané zkušenosti se neztrácí, věci v inventáři také zůstávají a vaše parta čeká, až se proberete (pokud se nejedná o místo, kam vás hra vypraví samotného).

Několik rad na začátek. Už při tvorbě postavy byste se měli zaměřit na to, za jakou postavu budete chtít hrát. V márnici se sice probudíte jako bojovník, ale během hry máte možnost změnit svoje povolání na mága či zloděje, proto si volbu atributů dobře rozmyslete. Na mága vás zaučí čarodějnice Mebbeth (po splnění několika úkolů) v lokaci Ragpicker´s Square a na zloděje Ratbone tamtéž. Změna zpět na bojovníka je též možná, ale jak jsem už říkala, škoda nabytých zkušeností. Proto je důležité, jak začnete. Další důležitá rada. Ještě než započnete s plněním jakýchkoliv úkolů, mažte do Smoldering Corpse baru - lokace jižně od The

Hive-Mortuary a vezměte do party bojovníka/mága Dak´kona. Ve třech se to lépe táhne :o). A poslední z rad do začátku je ta, abyste každou lokaci, do níž se v počátcích hry dostanete, důkladně prošli a vymlátili všechny Hive Thugy. Není za ně mnoho zkušeností, ale padají z nich různé věci, co se dají zpeněžit, a nebo rovnou penízky. Když jednou lokalitu vyčistíte a vrátíte se, najdete na známých místech nové darebáčky. Než se dostanete na trošku slušnější úroveň, jsou jediným zdrojem jak financí, tak expů. Až si budete jisti, že jste připraveni, můžete začít trénovat na abishaiích, ale jsou to docela tuzí protivníci, kteří jsou navíc imunní vůči obyčejným zbraním.

A teď již můžeme jít na to. Budu se snažit řadit úkoly jednotlivých lokací tak, abyste se moc nenaběhali (pokud to bude možné).

Mortuary (márnice)
Probudíte se na stole ve 2. podlaží márnice jako Bezejmenný. Chvíli koukáte, kde jste se to ocitli, a když seskočíte se stolu, přidá se k vám levitující lebka, jménem Morte, která vám pár věcí objasní a dá několik rad. Po ukončení dialogu prohledejte pořádně místnost, posbírejte co najdete a nezapomeňte hlavně na skalpel, který vám v prvních fázích hry poslouží docela dobře jako zbraň. Zabijte zombíka, toho úplně vpravo, seberte klíč, co z něj vypadne, a hurá za svobodou. Pokud jste se rozhodli hrát za bojovníka, můžete sbírat první zkušenosti vybíjením zombíků, jestli chcete změnit povolání, tak se nezdržujte, protože přeměnou o skoro všechny expy přijdete a začínáte takřka od nuly. Promluvte si Dallem, levitujícím spalovačem, ukrytým za velkou knihou. Dozvíte se několik nových skutečností.

U jednoho ze stolů s mrtvolami, najdete spalovačku Ei-Vene, která po vás bude chtít, abyste jí našli balzamovací olej a jehlu s nitěmi. Olej se nachází na stejném patře, jehlu s nitěmi najdete o patro níž. Ve vedlejší místnosti je špion Vaxis převlečený za zombíka, který po vás chce Embalming Key . Může vás také za zombii zamaskovat, ale je to celkem zbytečné, protože jehlu a balzamovací olej, které k tomu potřebuje, lze využít lépe a radostněji - k uzdravování. Klíč pro Vaxise získáte od Ei-Vene. V poslední přístupné místnosti tohoto patra jsou schody do třetího podlaží a vedle nich zamčená dvířka do patra prvního, kde se nalézá východ z márnice.

Ve třetím patře márnice prolezte všechny bedny a skříně, v jedné z nich najdete Mortuary Key, klíč ke všem zamčeným dveřím márnice. Když uvidíte, že k vám míří některý ze spalovačů, utečte a vyhněte se zbytečnému boji. Až budete mít klíč, vraťte se zpátky, dejte Ei-Vene balzamovací olej a jehlu, Vaxisovi Embalming Key a on vám na oplátku prozradí, něco o portálu v 1.patře márnice.

V prvním patře toho moc k nalezení není, jedině uprostřed patra, v sálu se sochami čtyř bojových kostlivců, se na severní stěně za jedním z nich dá najít bojová sekera, ale pokud nechcete hrát za bojovníka, ani ji nemusíte hledat a raději se potvorám vyhněte. Po vstupu do prvního patra se dejte západním směrem, promluvte si se spalovačem Soegem, který vám odemkne bránu. Můžete ho i zabít a klíč si vzít. Pokud jste se v třetím patře souboji se spalovači nevyhnuli, stejně jinou možnost nemáte. Zatím ještě neodcházejte a pokračujte dál po směru hodinových ručiček, až přijdete ke schodům, kde je duch Deionarry. Promluvte s Deionarrou, ale neříkejte jí, že chcete odejít, proklela by vás. V rozhovoru se vyptejte na všechno možné a odměnou vám bude něco zkušeností a 3x Raise Dead, kteroužto schopností můžete 3x denně oživit své společníky, což se občas náramně hodí. Po ukončení rozhovoru můžete odejít buď branou nebo portálem, o němž vám řekl Vaxis. Ten se nachází kousek vpravo od místa, kde jste našli Deionarru a aktivuje se tím, že se k němu přiblížíte. Nebo můžete rozhovor s Deionarrou vynechat, pokud nechcete hrát za bojovníka, a vrátit se zpátky, až budete mít povolání za něž chcete hrát. Tím získáte lehce další zkušenosti, které tak potřebujete. Pokud odejdete portálem, octnete se v hrobce, z níž je východ do The Hive.

The Hive je město, rozdělené na několik částí, z nichž některé nemají název, proto v každé najdu nějaký záchytný bod. Zde to tedy bude Mortuary. Jižně odtud je lokalita s barem Smoldering Corpse, severozápadně s Arlovým hotýlkem a jihozápadně se nachází Alley of Dangerous Angles. Jihozápadně od lokace Smoldering Corpse Bar je Marketplace. Nyní, pokud jste se rozhodli nehrát za bojovníka, ale chcete změnu povolání, byste měli urychleně navštívit lokaci Ragspicker´s Square a nechat se přeučit na zloděje u Ratboneho nebo začít plnit úkoly pro Mebbeth, která vás vyškolí na mága. Soubojům se v tomto případě zatím vyhýbejte útěkem - škoda expů, o které byste pak přišli. Každou lokaci nejdřív důkladně prošmejděte, abyste si odkryli celou mapu a lépe se pak orientovali. Nikde nezůstávejte stát, byli byste napadeni. A další důležitá rada - zásadně mluvte pravdu! Lžete nebo blufujte tam, kde je to jen nezbytně nutné pro získání zkušeností, nebo zdárné ukončení úkolu. Proto vřele doporučuji před každým rozhovorem funkci Save.

The Hive - Mortuary
Pokud jste z márnice odešli dveřmi, nacházíte se na schodech před márnící. Proběhněte okolo stojících spalovačů a jste u brány na náměstí. Prošmejděte lokaci, aby se vám na mapě objevilo označení důležitých staveb a východů do dalších částí města. Pak se vydejte do hrobky, vezměte si peníze a přečtěte listinu. A jdeme na úkoly + důležité postavy této lokace.

Pox je spalovač, který se poflakuje hned u brány na náměstí, západně od márnice, a je to pro vás velmi důležitá osoba, neboť do márnice se nemůžete vrátit zpět jinak, než jako mrtvola. Pox vás tam může dostat tak, že vás na požádání zabije. Promluvte si s Poxem o všem možném, hlavně o Pharodovi a Sharegravem. Pokud jste vynechali v márnici rozhovor s Deiorranou, až budete mágem či zlodějem, vraťte se a požádejte Poxe, aby vás zabil. Jste zpět v márnici na "svém" stole a můžete se vydat za Deionarrou.

The Post V okolí baru Gathering Dust se poflakuje zombík The Post. Je to jakási vývěska, kterou můžete prozkoumat.. Něco málo zkušeností získáte, pokud si s The Post promluvíte, prozkoumáte ho a přečtete si zprávy i graffiti na jeho těle. Záleží na vašich odpovědích, proto než se pustíte do zkoumání vývěsky, doporučuji SAVE.

Angyar je jeden z obyvatel Hive, který uzavřel ostudnou smlouvu se spalovačem Morai Gravesendem. Angyarův dům se nachází hned vedle hrobky, do které jste se dostali portálem z márnice. Vstupte dovnitř a promluvte s jeho ženou, která vám o této smlouvě řekne. Slibte jí, že Angyarovi pomůžete. Odeberte se do baru Gathering Dust vyhledejte Moraie Gravesenda (save) a o smlouvě si s ním popovídejte. Poté, co smlouvu získáte, vraťte se zpět za ženou Angyara a tuto jí ukažte. Pošle vás za manželem a pořádá vás, abyste se nezmiňovali o tom, že vám o všem řekla. Promluvte s Angyarem, ukažte mu smlouvu a poté ji roztrhejte. Znovu prokecněte Angyara, vyzpovídejte ho hlavně o Pharodovi, proberte téma spalovačů a dávejte bacha, abyste ho nerozzlobili, protože by na vás zaútočil. Poté si běžte pohovořit znovu s jeho ženou a... máte v této lokaci místo na odpočinek a nákup obvazů či jehel, což jsou věci, které v této hře vrací zdraví.

Emoric Další osobou, pro niž budete plnit úkoly je Emoric, jeden ze spalovačů, kterého najdete v baru Gathering Dust. Tady už se výletu do dalších lokací nevyhnete, ale můžete to spojit s dalšími úkoly pro Sev´Tai, Ingress a Beana the Sender, kteří se vyskytuji v okolí Dustman Memorial.

Jděte do Gathering Dust baru a vyhledejte Emorica. Prokecněte ho a dozvíte se o obchodu s mrtvými těly, který Pharod rozjel. Emoric potřebuje zjistit, odkud Pharod všechny ty mrtvoly bere. Tento úkol zatím nemůžete splnit, ale až najdete Pharoda, získáte odpověď a jeho zprávu doručíte Emoricovi.

V dalším rozhovoru se Emorica zeptejte, jestli se můžete přidat ke spalovačům a dostanete čtyři úkoly. Tři z nich splníte hned, další až později.

 • rozhovor s Norochjem, kterého najdete v témže baru, kousek od vchodu. Dozvíte se, že se v The Hive vyskytuje zloděj, který se převléká za spalovače. Tohoto výtečníka najdete v lokalitě s tržnicí pod jménem Ash-Mante. V případě, že s sebou máte Dak´kona, je jeho likvidace hračkou. Přijděte až k němu, použijte Dak´konovo kouzlo Reign of Anger a zloděj lehne. Nebo ho můžete poškádlit Morteho speciální schopností Litany of Curses a máte jistotu, že vám z boje neuteče. Pokud Dak´kona ještě nemáte, doporučuji důrazně stavit se cestou na tržiště ve Smoldering Corpse baru a vzít ho do party. Po zabití Ash-Mante se vraťte k Norochjovi a poreferujte mu. Zpět k Emoricovi.
 • pokec s Awaiting-Death, taktéž v baru Gathering Dust. Ten si myslí, že život nemá žádnou cenu a chce umřít. Až k tomu dostanete v rozhovoru příležitost, zabijte se. Nemůžete umřít. Po skončení rozhovoru se vraťte k Emoricovi.
 • Emoric vás pošle za dalším ze spalovačů v baru, Serem. Vyzpovídejte Sereho ze všeho možného a pak se vraťte zpět k Emoricovi. Dostanete poslední úkol.
 • nalezení Soega. Soego se vyskytuje v úrovni Nations Dead, kam se zatím nedostanete, tak si úkol zapište do deníku a nezapomeňte na něj. Po jeho dokončení se můžete přidat ke spalovačům.

  Norochj Než odejdete z baru, promluvte si ještě jednou s Norochjem a zjistěte, proč je smutný. Dozvíte se od něj o zvláštním úkazu v mauzoleu a požádá vás, abyste zjistili příčinu těch podivných událostí. Slibte mu pomoc, ale splnění úkolu odložte na později, až nasbíráte něco zkušeností, popřípadě získáte dalšího člena do party, protože mauzoleum je dost tuhý oříšek. Vyskytují se tam obří bojoví kostlivci, kteří slabší partu docela dobře smetou. Do mauzolea se dostanete portálem, severně od Dustman Memorial. Hned po vstupu vás osloví duch a požádá vás o pomoc. Jde o to, že klid mauzolea byl narušen nekromancerem Strahanem Runeshadowem a vaším úkolem je tohoto narušitele zlikvidovat. Po vstupu do místnosti, kde se zmíněný nekromancer nachází budete napadeni jím samotným a jeho nohsledy. Nebojujte s jeho suitou, ale jděte přímo na něj, protože když zabijete jeho, zabijete všechny. Po splnění úkolu si promluvte s duchem a vydejte se za Norochjem pro zkušenosti.

  Sev´Tai najdete přímo u monolitu Dustman Memorial, opřenou o vnitřní zeď. V rozhovoru vám prozradí, že její sestry byly napadeny třemi darebáky, kteří si říkají Starved Dog Barking. Stalo se to v lokalitě Smoldering Corpse bar. Slibte jí, že její setry pomstíte a běžte do zmíněné lokace. Kde se tito tři výtečníci nacházejí vám neřeknu, protože se pohybují po celém území této úrovně. Musíte prostě chodit a hledat. Když budete mít kliku, potkáte je jednotlivě, v opačném případě máte smůlu. Jsou dost tuzí, takže doporučuji vybavit se před touto výpravou dostatečnou zásobou léčivých lahviček, obvazů a jehel. Po zdárném dokončení úkolu se vraťte pro odměnu.

  Bean of Sender se nachází kousek jižně od Dustman Memorial. Je to človíček v modrém oblečku. Promluvte s ním a nabídněte se mu, že doručíte zprávu Craddockovi na tržiště. Až Cradokkocovi zprávu vyřídíte, požádá vás, abyste pro něho našli Jhelaie, s nímž popíjel ve Smoldering Corpse baru. Pokud máte tuto lokaci prochozenou, tak víte, že Jhelai se potácí v okolí baru. Zaběhněte za ním, prokecněte ho a odpověď vyřiďte Craddockovi. Dostane se vám odměny a hurá za Beanem. Vlastně ještě ne. Když už jste na trhu, navštivte obchodníka, který prodává Lim-Lim, takové potvůrky, které připomínají přerostlé saranče na dvou nohách. Nebudete litovat. V boji jsou to docela zdatní pomocníci, alespoň zpočátku, kdy potkáváte slabší soupeře.

  Ingress Severně od Dustin Memorial pobíhá ženská jménem Ingress jako šílená. Zastavte ji, dejte řeč a vyslechněte její historku o branách a portálech. Zjistíte, že je buď potrhlá, nebo pochází z jiné planety a nemůže se vrátit. Slibte jí pomoc a vydejte se do Smoldering Corpse baru, kde najděte Cadriana, povězte mu o Ingress a on slíbí, že jí pomůže. Zpátky za Ingress a pošlete ji za Cadrianem. Vraťte se tam též, odměnou vám budiž něco zkušeností a Ingressin zub, který poslouží do začátku jako účinná zbraň pro Morteho.

  Annah někde v této lokaci potkáte i Annah, která vám prozradí pár zajímavých věcí. Později, až najdete Pharoda, se k vám přidá do party.

  The Hive - Hotel
  Arlo a Nestor Arlo je majitelem hotýlku a potřebuje se zbavit Nestora. Prokecněte Nestora a zjistíte, že mu někdo ukradl vidličku (fork), která funguje jako klíč k portálu. Slibte, že mu ji najdete a na oplátku získáte slib, že Nestor z hotelu okamžitě odejde, jakmile mu bude vidlička vrácena. Vidličku v současné době vlastní individuum zvané One-Ear a najdete ho jižně od východu do Ragspicker´s Square. Zabít, vidličku vrátit Nestorovi a... po rozhovoru s Arlem máte spaní v hotýlku zdarma.

  Mar Vlevo od dveří do hotelu stojí Mar. Potřebuje doručit krabičku osobě zvané Ku´atraa. Skladiště tohoto človíčka najdete v lokalitě Smoldering Corpse bar. Mar vás důrazně varuje, že nemáte etui otvírat. Já ji otevřela a byla v ní docela tuhá potvora (takovej tlusťoušek), z níž po zabití vypadl rubín (neprodávat - jeden z předmětů questů). Pokud se rozhodnete krabičku doručit, čekají vás docela krušné chvilky. Budete si připadat jako ta slepička, když sháněla kohoutkovi vodu. Ku´atraa vám řekne, že s tím nechce mít nic společného a pošle vás za Braskenem. Braskenův příbytek najdete v lokaci Marketplace. V rozhovoru s Braskenem zjistíte, že o etui nemá zájem a pošle vás k Shilandře, která bydlí v lokalitě Mortuary. Ta dá, samozřejmě, od toho ruce pryč, ale dozvíte se od ní aspoň nějaké informace o nebezpečí, které krabička představuje, a pošle vás do ruin katedrály v úrovni Alley of Dangerous Angles s tím, že s touto etuí si může poradit jen kněz, co se tam zdržuje (což je blbost, mě se podařilo démonka udolat a nebyl za to žádnej postih, v úkolech se mi to objevilo jako splněné). Do Alley of Dangerous Angles zatím nechoďte, je to tam příliš nebezpečné. Vypravte se tam, až budete poněkud silnější a budete mít dostatek peněz na nutné vybavení.

  Porphiron vás požádá, abyste mu našli náhrdelník, který mu byl ukraden v lokaci Smoldering Corpse bar třemi muži v červenočerném oblečení a nechce, abyste užili násilí. Tyto tři výtečníky najdete v uvedené lokalitě, západně od baru. Promluvte s prostředním a lžete, až se vám bude od huby prášit. Získáte nejen náhrdelník, ale i něco expů. Poté se můžete s oněmi darebáky dát opět řeč a zmasakrovat je. Po navrácení náhrdelníku máte možnost zbavit se dovednosti zloděje či mága a převekslovat se na bojovníka, popřípadě se můžete zdokonalit v některé z bojových technik, pokud hrajete za bojovníka.

  Ragpicker´s Square
  se nachází severně od lokace s Arlovým hotýlkem.

  Ratbone Najdete ho, jižně od místa kde se objevíte, jak se poflakuje před obydlím Sharegraveho. Za 50 penízků z mého bojovníka na 4 levelu udělal zloděje na 3 levelu.

  Mebbeth najdete západně od místa, kde je Ratbone, v jediném domě se schody. Slíbí vám, že vás naučí umění magie, když pro ni splníte úkol. Celkem budou tři.

 • dostanete semínka a Mebbeth vás pošle do tržnice pro bylinky. Tržnice se nachází západně od lokace se Smoldering Corpse barem. Najděte obchodníka s ovocem (fruit merchant). V rozhovoru vám řekne, že požadované nemá a pošle vás najít zahradníka. Ten se vyskytuje v lokalitě Smoldering Corpse bar vpravo od východu do lokality s márnicí. Prokecněte Mourns-of-Trees (zahradníka - poví vám mimo jiné i o tetovacím salonu) a vraťte se k Mebbeth.
 • zase na tržiště za Giscorlem pro cloth
 • opět tržnice. Máte přinést od Kossah-Jai ink. Ta nemá a pošle vás za Meir´am. Najdete ji jižně od tržnice, kousek od východu do lokace Smoldering Corpse bar. Prokecněte Meir´am a vraťte se na tržnici pro nádobu na ink. Tu koupíte u obchodnice vpravo od Giscorla. Zpátky k Meir´am a se získaným inkem hurá za Mebbeth.

  Nyní již vašemu vytouženému učení na mága nestojí nic v cestě a Mebbeth vás zadarmo naučí umění magie a navíc přihodí i spellbook a pár svitků. Také získáte i něco expů, takže je z vás mág na 3.úrovni, jak když vyšije. Navíc máte možnost u Mebbeth kdykoliv zdarma přespat a také se vyléčit. Zkrátka je to taková hodná čarodějnice :o).

  Jarym V jednom z domků najdete kouzelníka Jaryma, kterému chybí pro dokončení kouzla rubín, a to ne ledajaký, nýbrž ten, co byl uložen v krabičce, kterou jste dostali od Mara. Takže pokud jste etui otevřeli, máte rubín při sobě. Když ne, tak se vraťte do Alley of Dangerous Angles a od Aola v katedrále zmíněný rubín získejte.

  Nodd je sběrač, který se vyskytuje kousek od domku Mebbeth. Po rozhovoru vás požádá, abyste se poohlédli po jeho sestře Amarysse. Najdete ji jižně od Smoldering Corpse baru. Promluvte s ní, dá vám pro Noda něco penízků, které mu promptně doručte a zarmuťte ho zprávou, že jeho setra dělá prostitutku. Můžete také Noddovi zalhat, že jeho sestra dělá servírku v hospodě a získáte nějaké zkušenosti.

  Sharegrave je člověk, o kterém vám řekl Pox. Bydlí v domku, před nímž se poflakuje Ratbone. Než se vypravíte za Prahodem, zaskočte sem, promluvte se Sharegravem (nějak jsem nepochopila jeho roli v celé věci) a slibte, že mu zjistíte požadované informace.

  The Hive - Smoldering Corpse Bar
  Zde se nachází Tenement of Thugs, kam zatím nemůžete, ale slibuji, že se tam později podíváte (vzpomínáte na Starved Dog Barking? Tak ToT je jich plný). Dále je v této lokalitě tetovací salon, kde se dají nakoupit různá tetování, co nějak vylepšují postavu. Sbírejte penízky a choďte sem co nejčastěji :o). A samozřejmě bar Smoldering Corpse Bar. Také je tu spousta darebáků, na kterých máte možnost trénovat své postavy.

  Barking Wilder je muž, od kterého získáte první informace o svém ztraceném deníku, za předpokladu, že máte dostatečně vysokou inteligenci. Najdete ho kousek od vchodu do tetovacího salonu, západním směrem.

  Damsel in Distress najdete v severní části této lokace. Volá o pomoc. Pozor na ni, je volavkou lupičů. Promluvte s ní, prozkoumejte krev na jejích šatech a pak ji oblafněte. Získáte něco zkušeností.

  Tetovací salón obývá individuum zvané Fell. Je to dabus, který má rád rébusy a hádanky. Po každém splněném významném úkolu se zde objevují nová tetování. Dost mi vadilo, že jsem stará nepotřebná tetování nemohla prodat tady, ani nikde jinde.

  Smoldering Corpse Bar Zde najdete několik postav, které můžete vyzpovídat a dozvíte se pár věcí. Je zde také uvězněn ohnivý mág Ingus, kterého později můžete osvobodit a vzít do party.

  The Hive - Marketplace
  Crier of Es-Annon se vyskytuje v jihozápadním rohu této lokace. Prokecněte človíčka a zjistíte, že pláče pro pád svého města. Slibte, že mu pomůžete se získáním náhrobního kamene či pomníku a vydejte se do lokace The Hive-Mortuary k Dustman Memorial. Tam dejte řeč se spalovačem Death-of-Names a ukecejte ho, aby do památníku vepsal jméno Es-Annon. Vraťte se k plačícímu človíčkovi pro zkušenosti.

  House of Vermin and Disease Control vyzpovídejte přítomného inspektora a zjistíte, že vykupuje všechny krysí části. Navíc se zde můžete i vyspat.

  Alley of Dangerous Angles
  Pokud už se cítíte dostatečně silní, odeberte se do Alley of Dangerous Angles, kde zuří válka gangů. Do této lokace vstupte z tržnice. V severozápadním rohu najděte Krystall a promluvte si s ní. Požádá vás o zabití Rottena Williama, kterého najdete v jihovýchodním rohu této lokace. Až vybojujete boj s konkurenčním gangem a zabijete jeho vůdce, vraťte se ke Krystall. Dá vám další úkol - likvidaci Blackrose. Ten se vyskytuje v ruinách kousek od sídla Krystall, severovýchodním směrem. Nezabíjejte ho hned, ale nejdřív s ním promluvte a řekněte mu, že William je mrtev, je za to něco zkušeností. Pak se s ním vypořádejte a vraťte se ke Krystall. Od teď máte průchod přes Alley od Dangerous Angles bezplatný. Nebo můžete vyslyšet Blackrose a zabít Krystall, což znamená vymlátit celý její gang. Je to sice náročné, ale je za to kromě zkušeností i změna přesvědčení na Neutral Good.

  Kousek od místa, kde naposledy vydechl Rotten William je budova Burnt. Uvnitř najdete Rauka, který vám řekne, že někde ztratil své tři prsteny, zlatý stříbrný a bronzový. V celé lokaci jsou tři stany, do kterých lze vstoupit a v nich prsteny najdete - v lavici, naštípaném dříví a prkně postele. Vraťte se za Raukem, shlédněte animaci, posbírejte předměty a můžete se vydat za Pharodem, který se zdržuje v Buried Village, kam se dostanete přes Trash Warrens. Souboje v Trash Warrens jsou dost tuhé, tak se neopomeňte před cestou dobře vybavit léčivými lahvičkami.

  A jak to bude dál? To se dozvíte až příště.

 • Autor:


  Nejčtenější

  Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

  Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

  Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

  Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

  Evolvation

  O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...  Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

  Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

  Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

  RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

  Call of Duty: Black Ops 4

  Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

  Mesut Özil po konci v německé reprezentaci začal streamovat Fortnite

  Mesut Özil

  Fotbalista Mesut Özil má rád videohry a za svoji vášeň se nestydí. Dokonce spustil vlastní kanál na streamovací...

  Další z rubriky

  VIDEO: Další skvělý trailer k Battlefieldu 5 láká na příběhovou kampaň

  Battlefield 5

  Call of Duty už složku pro jednoho hráče úplně vypustila, ale Battlefield si ji minimálně ještě letos udrží. Stejně...

  Pět nadějně vypadajících komiksových her, z nichž se vyklubaly propadáky

  Superman: The New Superman Adventures

  Doufalo se v hodně, dostali jsme málo. Připomínáme pět komiksových videoher, které to projely na plné čáře.

  Příručka k Falloutu 76 bude téměř dvakrát dražší než samotná hra

  Fallout 76

  Nejen samotné hry, ale už i oficiální příručky lze nakoupit v absurdně drahých sběratelských edicích. Ta pro Fallout 76...  Najdete na iDNES.cz