Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Playboy: The Mansion - Předčí Sims 2?

  12:00aktualizováno  12:04
Někteří ještě pomalu nestihli dohrát Sims 2 a máme tu další velmi podobnou hru. Tentokrát se ale převtělíte do zakladatele impéria Playboy a spolu s ním budete pracovat na jeho rozkvětu. Roztomilí zajíčci čekají jen na vás!
70

Playboy: The Mansion

Platforma: PC
Výrobce: Cyberlore Studios

Herní karta

Ze začátku se zcela určitě hodí říct fakt, že hra Playboy nepůsobí nikterak oplzle či nevkusně, jak by se některým mohlo z názvu zdát. Vývojáři se chtěli vyhnout kategorii 18+, proto hru konstruovali spíše tak, aby byla přístupná i mladším hráčům a vešla se do kategorie 16+. Playboy: The Mansion je hra postavená ve stylu Sims 2, čili cílem je kultivovat a budovat nové vztahy pomocí různých činností. Budete šplhat po pomyslném žebříčku hodnot, zvelebovat svůj domov a starat se o blaho svých přátel, či spíše přítelkyň.

Hra si nehraje na žádné porno, tvůrci hry si dali záležet, aby se hra vešla do kategorie 16+.

Pojďme ale rovnou ke hře. Velmi pozitivní fakt je ten, že se ve hře neobjevíte jako nějaký chlapík z ulice, ale stanete se rovnou Hughem M. Hefnerem – majitelem časopisu Playboy. Vklouznete do světa showbyznysu, nekončících párty, světa celebrit. Bohužel ne vše je tak růžové, jak se na první pohled zdá. Časopis Playboy není dotován státem, čili si na náš luxus, pokud si jej chceme udržet, budeme muset vydělávat. V praxi to vypadá tak, že budete muset vydávat časopis, najít a udržet si nové přátele, vydělávat peníze a v neposlední řadě se také starat o svůj sexuální život. Ovšem pokud čekáte, že jen tak skočíte na kolemjdoucí modelku a užijete si, pak Vás vyvedu z omylu. Nejdříve si s ní musíte vytvořit vztah a teprve potom můžete očekávat sex.

Všechny tyto činnosti spolu ale velmi úzce souvisí. Zanedbání jedné z nich může způsobit zhoršení těch ostatních. Kupříkladu nepořádáte párty -> nemáte přátele -> nemáte kontakty na celebrity -> nemáte atraktivní obsah časopisu -> nemáte peníze. Ovšem tento systém působí i opačně, čili se budete muset velmi snažit, abyste veškeré zmiňované faktory udrželi na vysoké úrovni. Ze začátku máte velmi omezený seznam celebrit, které můžete k sobě do sídla pozvat, nemáte mnoho kontaktů na fotografy ani novináře.

Tvůrcům hry se výborně povedlo navodit atmosféru přepychového sídla v němž Hef žije.

Hugh M. Hefner

Hef Zakladatel a šéfredaktor Hugh M. Hefner se narodil v Chicagu 9.4.1926, jako starší syn konzervativních rodičů. Byl to velmi nadprůměrný student, jeho IQ dosahovalo hodnoty 152. Po ukončení střední školy v roce 1944 Hef (jeho přezdívka, kterou preferuje od puberty) vstoupil do armády jako písař u pěchoty a kreslil obrázky pro armádní časopisy. Po opuštění armády v roce 1946 strávil v létě mnoho hodin studováním malířského umění na Chicagské univerzitě umění. Po ukončení těchto kurzů se věnoval jeden semestr kurzům sociologie na Severozápadní univerzitě, kde se rozvíjela jeho schopnost sledování vlastních zájmů a osobní svobody. Napsal zde svou semestrální práci, zabývající se americkými sexuálními zákony. V červnu 1949 se oženil s třídní kráskou Mildred Williams. Během jejich 10-letého manželství se jim narodily dvě děti, Christie v roce 1952 a David v roce 1955. V letech 1952-1953 pracoval jako asistent a později jako manažer v časopisech Esquire a Children's Activities. V roce 1953 vychází první číslo časopisu Playboy, které obsahuje kalendář, herečky Marylin Monroe na vrcholu její slávy. Číslo bylo produkováno na kuchyňském stole u Hefa doma. Prvního vydání bylo prodáno více než 50.000 kusů, což jistě nikdo nečekal. Jeden výtisk byl prodáván za 50 centů. V roce 1960 byl otevřen první Playboy klub v Chicagu. V roce 1971 už Playboy Enterprise prodával pres 7 milionu výtisků měsíčně, Playboy vlastní 23 klubů, hotely a kasina s více než 900.000 členy po celém světě. V roce 1980 se Hef dočkal své hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu a byl vyznamenán občanem roku Los Angels, kam se krátce předtím přestěhoval. Začíná produkovat filmy a televizní pořady, mezi známé filmy patří například Macbeth, režírovaný Romanem Polanski. Hefnerův osobní archiv v Playboy sídle v Holmby Hills obsahuje více než 4,000 celovečerních filmů. Očekává se, že jeho životní příběh brzo dosáhne až na filmové plátna v celovečerním filmu. Vy si však jeho životní příběh můžete projít již dnes, ve hře Playboy: The Mansion.
Hra je rozdělena na dvě části – volnou hru a kampaň. V kampani je 12 poutavých misí, které odráží skutečný život, výzvy a úspěchy Hefa  a jeho Playboy impéria. Můžete si zároveň vybrat, zda-li chcete moderní prostředí – tedy moderní nábytek, oblečení, atd., nebo klasické alá 60-70. léta.

Ve volné hře budete mít možnost s Hughem M. Hefnerem budovat vše od úplného začátku. Máte možnost  postavit si své vlastní impérium, tak jak si budete přát jen vy. Vše závisí pouze na Vaší fantazii. K výběru máte buďto mapu z kampaně, nebo pouze prázdný ostrůvek, kde si vše postavíte od nuly sami. Sami si můžete zvolit své vlastní cíle (slávu, hosty, počet prodaných výtisků…) a poté budete pracovat mnoho měsíců či let na jejich udržení. Jste odměňováni za krásný a spokojený život, kladný sexuální apetit, prosazování tolerance a osobní svobody. Ale pravé vydobyté odměny se ukáží v podobě náhledu do archivu Playboye, nových oblečků pro dívky měsíce a růstu vaší osobní popularity, díky které se dají získávat snadněji přítelkyně.

Grafická úroveň hry by mohla být daleko lepší.

Ovládání je velmi podobné hrám jako Sims 2 či Singles. Po kliknutí na nějaký předmět se Vám otevře kontextové menu s výběrem několika možných akcí, které můžete provádět. Pokud chcete zvolit ať už osobu či předmět, stačí na něj najet a daný objekt se Vám vybarví žlutou barvou. V hlavním ovládacím menu máte na výběr záložky, kterými si například můžete vypnout zdi, podívat se na aktuální vydání časopisu, na status Hefa – jeho potřeby či vztahy s jinými postavami. Ve hře je velmi mnoho různých celebrit, zejména herců a hereček, sportovců, módních návrhářů, modelek, hudebníků a chybět samozřejmě nemohou ani Playmate – dívky měsíce, které budete mít neustále kolem sebe.  Jak jsme si již řekli, příjemnou činností bude vydávání magazínu Playboy. Vy jež jej neznáte připomenu pár věcí o něm. Playboy je hodnocen jako značka životního stylu. Součástí každého vydání jsou originální pictorialy krásných žen. Autory aktů jsou výhradně přední domácí a zahraniční fotografové, výběr snímků se řídí přísnými americkými pravidly určujícími míru decentnosti magazínu. Mezi „zlaté“ rubriky Playboye patří velké interview s originální a kontroverzní osobností, druhé interview, tzv. 20 otázek, hlavní reportáž na aktuální, zajímavé téma, stylotvorné rubriky zaměřené na módu, volný čas a cestování, „hračky“ pro muže nebo sport a dobrodružné reportáže z celého světa.

Pro Vás to bude znamenat, že musíte získávat kontakty na dobré fotografy, výborné novináře, nové dívky pro fotky měsíce a neposlední řadě známé osobnosti, které budou ochotny Vám rozhovor poskytnout. Každý měsíc ale musí být náplň časopisu jiná, proto každý měsíc budete hledat nové a nové osobnosti, modelky a témata pro článek. Nezapomeňte ale, že časopis píšete pro lidi a jejich tužby se velmi často mění. Někdy si chtějí přečíst sportovní článek, jindy prahnou po rozhovoru s některou známou osobností, jindy zase očekávají recenzi filmů atd.  Mnohé z Vás určitě zaujme i další činnost, které se ve hře musíte věnovat. Jde o focení slečen do Vašeho časopisu. Vyberete si dívku, kterou chcete do svého aktuálního čísla, vyberete prostředí kde fotky chcete pořídit a můžete jít na to. Otevře se Vám nové menu, kde dívku můžete převlékat, natáčet ji do různých póz a čekat s prstem na spoušti, až se Vám některá zalíbí. Zvuková kulisa ve hře se naopak tvůrcům hry velmi povedla. Na výběr máte pět různých hudebních žánrů, každý výběr čítá asi 20 skladeb.

Playboy - značka životního stylu?

Playboy je jeden z nejznámějších exkluzivních časopisů pro muže. Je hodnocen jako časopis životního stylu. Součástí každého vydání jsou pictorialy krásných žen. Cílovou skupinou jsou aktivní a úspěšní muži, ve věku 25–50 let, zastávající většinou manažerskou pozici v zaměstnání. Svým životním stylem dávají souhlas s filozofií časopisu. První číslo časopisu vyšlo v roce 1953 a od té doby se udržuje na vrcholu slávy. Mnoha z Vás se pokud se řekne Playboy vybaví logo Playboye - stylizovaný profil zajíčka, který nosí smokinkového motýlka. Hefner řekl, že vybral zajíčka jako talisman pro jeho "humorný, sexuální vedlejší význam", a protože jeho obraz byl "skotačivý a hravý”. Playboy Interview začalo s Milesem Davisem v září 1962. Postupem let se na stránkách Playboye objevila řada známých osobností - Jimmy Carter, Fidel Castro, Malcom X, Kurt Vonnegut, Bertrand Russell, Salvador Dali, Martin Luther King Jr., Jean-Paul Sartre, Al Capone, Cassius Clay (Muhammed Ali), Orson Welles, Arthur C. Clarke, Yasir Arafat, a další. V srpnu roku 1994 byly spuštěny webové stránky www.playboy.com, které byly prvními stránkami erotického časopisu v Americe. V naší republice vyšel časopis Playboy poprvé v roce 1991 a vychází doposud. Například ale v Singapuru je vydávání Playboye zakázáno s odůvodněním, že místní obyvatelé nejsou na odhalené fotografie připraveni.

Většinu kontaktů navazujete právě ve svém sídle, kde se pořádají i párty. Můžete si vybrat v jakém stylu chcete párty uspořádat. Na výběr je například párty v plavkách, formální párty, sportovní, či párty pro vyšší společnost. Můžete si dle svého uvážení zvolit i denní dobu, kdy se párty uskuteční. Ovšem aby se hostům u Vás líbilo, musíte své sídlo zvelebovat. Nakupovat různé předměty, nábytek, techniku... Výběr je velmi podobný, jako ve hře Sims, takže se zde setkáme s kulečníkovými stoly, koberci, honosnými gauči, různou hi-fi technikou apod. Veškeré předměty můžete libovolně pokládat, ale mějte na vědomí fakt, že vše je potřeba konstruovat tak, aby se zde mohly pořádat párty a hlavně, aby se umístění těchto věcí líbilo Vašim hostům. Vaše párty zpříjemňují tzv. „zajíčci“ – jedná se o Vaše stále zaměstnankyně, zpravidla bývalé dívky měsíce. Jejich úkolem bývá přivítání hostů, příprava a roznos drinků a v neposlední řadě pobavení Vašich hostů. Zde je i jedna věc, kterou jistě mnoho z Vás ocení. Každého svého zajíčka můžete obléci tak, jak se Vám to právě hodí. Na výběr máte mnoho různých oblečků, od plavek, sportovního stylu až po svlečení slečny, která pak svými vnady bude oblažovat Vaše hosty, ale i Vás.

Co říci závěrem? Asi se zde nevyhnu malému srovnání s hrou Sims 2. Grafika v Playboy: The Mansion je pod úrovní Sims 2, animace postav také úrovně Sims 2 nedosahuje. Hra ovšem není zdaleka tak hardwarově náročná jako Sims 2, běží i na starších grafických kartách. Co se týče hudebního pozadí hry, to je naopak velmi povedené. Máte na výběr 5 druhů hudebních stylů, techno, rock, jazz … Mnou preferovaný rock je složen z docela ucházejícího výběru, ale jelikož skladeb je na každém albu okolo dvaceti, po čase se bohužel oposlouchají. Pokud jste příznivci her typu Sims, pak pro Vás tato hra bude příjemným zpestřením a odpočinkem po věčném honění se za kariérou. Pokud ale tyto hry příliš v lásce nemáte, nemohu Vám je doporučit. Oproti Sims nic nového nepřinášejí a pokud Vás Sims začali po týdnu nudit, tady to nebude jinak.

TIP: Fenomén Playboy ve volně šiřitelných hrách

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 420 čtenářů


Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

RETRO: Winter Challenge je i po 25 letech nejlepší herní olympiádou

Winter Challenge

Je to s podivem, ale i po čtvrt století od vydání zůstávají neoficiální zimní hry od Accolade tou nejlepší olympijskou...

KOMENTÁŘ: Historická tematika boduje, proč je jí ve hrách tak málo?

Kingdom Come: Deliverance

Na české hře Kingdom Come: Deliverance je dobře vidět, že historická témata a dobová autentičnost nejsou hráčům cizí. A...

Další z rubriky

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

RECENZE: SpellForce III je parádní mix strategie a hry na hrdiny

SpellForce III

Kombinace strategie a hry na hrdiny ve stylu Baldur’s Gate bude atraktivní vždycky. SpellForce III je toho důkazem, i...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Najdete na iDNES.cz