Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pokémon Red & Blue (Yellow) - návod 1/3

  12:00aktualizováno  7. července 12:04
Pokémon - zatracovaný i opěvovaný svět podivných zvířátek a jejich trenérů. Existuje již řádku let a po celou dobu své existence obšťastňuje zejména majitele herní platformy, zvané Gameboy. Pokud jste i Vy jejími vlastníky a ve hře Pokémon jste se dosud nezorientovali na 100%, nyní máte možnost zčásti vše napravit.

O Pokémonech je na stránkách Bonuswebu k přečtení spousta materiálu. Proto na rozdíl od jiných návodů omezím úvodní slovo na toto konstatování a ihned se vrhnu do osvětlení této - zejména dětmi - oblíbené gamesky. Tento návod lze použít v zásadě pro verze Red, Blue a Yellow s tím, že Red a Blue jsou takřka shodné, kromě maličkostí, jako například výskyt jiného druhu Pokémona v určité lokaci, atd. Yellow verze je trošku komplikovanější případ, neboť tam je těch odlišností více. I z tohoto důvodu je v titulku tohoto článku verze Yellow v závorce. Ale teď již vzhůru do Pallet Townu.

Pokémon Red & BluePo spuštění hry jsou Ti nabízeny 2 volby: “New Game" (Nová hra) a “Options" (Nastavení). Pokud bys chtěl procházet hrou rychleji, zvol položku "Options" a změň rychlost zobrazování textu na “Fast". Nyní spusť “New Game" a následně zadej své a protivníkovo jméno. Pro tento návod platí, že hráčovo jméno je Ash a protivníkovo Gary. Po naběhnutí hry se ocitáš ve své ložnici. Přistup ke svému PC a spusť jej. Aktivuj položku “Withdraw" (Vzít si) v objevivším se menu a seber nabídnutý léčivý “Potion”. Vypni PC a sejdi dolů po schodech. Vyjdi dveřmi ven a ocitneš se ve vesničce Pallet Town, ve svém rodišti. Jdi na sever, dokud neuvidíš cestu a pokus se jí odejít. V tom okamžiku Tě zastaví profesor Oak a sdělí Ti, že pro další putování potřebuješ nějakého Pokémona, který by Tě chránil před nebezpečím okolního světa. Vezme Tě do své laboratoře, kde si po krátkém rozhovoru budeš moci vybrat ze Pokémon Red & Bluetří nabízených Pokémonů . Bulbasaura na úrovni 5, který evolvuje na Ivysaura při úrovni 16 a na Venusaura při úrovni 32, Charmandera na úrovni 5, který evolvuje na Charmeleona při úrovni 16 a Charizarda při úrovni 36 nebo Squirtle na úrovni 5, který evolvuje na Wartortle při úrovni 16 a Blastoise při úrovni 36 (Z těchto tří Pokémonů lze vybírat pouze ve verzi Red & Blue. Ve verzi Yellow Ti profesor odchytne Pokémona Pikachu).

Poté, co si vybereš některého z trojice Pokémonů a budeš chtít opustit laboratoř, Tvůj protivník Tě vyzve k boji. Po vítězném konci boje Gary odběhne a tudíž budeš moci opustit budovu. Poté, co se zastavíš u své mámy, která Ti ošetří Tvého Pokémona, jdi znova k cestě na severu (Route 1) a tentokrát po ní směle projdi až k městečku Viridian City. Pokémon Red & BluePokud cestou vejdeš do vysoké trávy, jistě Tě sem tam napadne nějaký ten divoký Pokémon. Absolvováním soubojů se svými divokými soukmenovci Tvůj Pokémon získá zkušenostní body a spolu se zvyšováním jeho úrovně poroste také síla jeho útoků. Jako vedlejší efekt zisku zkušeností (nikoliv však méně významný) se v budoucnu bude jevit naučení se novým typům útoků, které Ti pomohou snáze procházet těžšími úseky hry. Půjdeš-li tedy po zmíněné severní stezce, promluv si s postavou, na kterou po chvíli narazíš. Získáš od ní “Potion”. Postupuj cestou až do Viridian City. Zastav se v Pokémoním středisku (budova s nápisem “POKÉ”). Zotav svého Pokémona za asistence obsluhující dívenky, s níž promluv u pultu přímo před Tebou v levém horní části haly. Poté opusť budovu a vydej se do obchodu (budova s nápisem “MART”). Promluv s prodavačem u pultu a obdržíš od něj balíček od profesora Oaka.

Pokémon Red & BlueNyní se vrať do rodného Pallet Townu, směrem na jih a dále po staré známe cestě. Jakmile dorazíš zpět do Pallet Townu, Uzdrav Pokémona během rozhovoru se svou matkou a vydej se do laboratoře profesora Oaka. Promluv s profesorem a předej mu balíček. Vzápětí dostaneš, stejně jako Gary, od profesora Oaka Pokédex. Pokédex Ti umožní zachovat údaje o Pokémonech, které potkáš anebo které chytíš při svém dlouhém putování. Poté, co získáš Pokédex, jdi do domu severně od laboratoře (dům Tvého protivníka Garyho). Promluv s dívkou u stolu, je to jeho sestra. Dostaneš od ní mapu, díky níž se budeš moci snáze orientovat v rozlehlém okolí (i v tomto návodu)! Teď se můžeš vydat opět na sever, do Viridian City. Až tam dojdeš, navštiv Pokémoní středisko a ozdrav svého Pokémona. Opět vejdi do obchodu a promluv znovu s prodavačem, který Ti nabídne ke koupi nějaké své zboží. Zejména se zaměř Pokémon Red & Blue na Pokébally, díky kterým můžeš chytat divoké Pokémony, neopomeň koupit nějaké sérum proti otravě (Antidote) a můžeš vzít i nějaký ten lék proti paralýze (Paralyze Heals). Nyní opusť krám a vydej se na západ. Narazíš na cestu (Route 22), v jejímž okolí lze ve vysoké trávě naleznout a pochytat pár divokých Pokémonů. Během boje s divokým Pokémonem vyčkej, až bude jeho životní čára (hodnota HP) dostatečně nízko a pak použij Pokéball výběrem patřičné položky v nabídce “ITEMS" (předměty). Pokud půjdeš dál po cestě směrem na západ, po chvíli na Tebe vybafne Gary.

Pravděpodobně bude mít s sebou Pokémona Spearow (Pidgey) na úrovni 9 a dalšího Pokémona, kterého získal od profesora Oaka, jenž bude na úrovni 8. Po souboji s ním navštiv znovu Pokémon Red & BlueViridianské Pokémoní středisko a vydej se do severní části města. Uvidíš zde postávat starého muže a dívku (Všimni si stromku vlevo od starce - pokud k tomuto stromu přistoupíš z opačné strany lesní uličkou vedoucí od jihu a stiskneš akční tlačítko, získáš ukrytý Potion). Pokud budeš mít zájem, Stařec Ti ukáže, jak chytat Pokémony. Stačí během rozhovoru s ním dvakrát odpovědět na jeho dotazy “NO" (ne). Po dialogu s dědečkem se vydej směrem na sever po cestě - Route 2 - k lesu Viridian Forest, do nějž vstoupíš skrze budovu na severním konci stezky. Viridianský les oplývá velkým množstvím Pokémonů. Weedle a Kakuna jsou zde lehce k nalezení (ve verzi Blue platí totéž pro Caterpie a Metapoda) a po velké námaze zde je možno odchytit i oblíbence Pikachu. Postupuj Viridianským lesem, posbírej nějaké okolo pohozené předměty (Antidote, Potion) a také budeš moci podstoupit Pokémon Red & Blue pár zápasů s kolegy trénery Pokémonů, jichž zde rovněž několik potkáš. Poté pokračuj na severozápadní konec lesa, kde narazíš na východ z oblasti. Poté, co opustíš stín lesa, vejdeš do budovy na jeho konci. Na druhé straně místnosti vyjdi ven a pokračuj na sever po Route 2 k městečku Pewter City. Uzdrav své Pokémony v Pokémoním středisku a doplň zásoby nákupem v obchodě. Nyní se můžeš postavit Brockovi, leaderovi Pewterské tělocvičny (budova s nápisem “GYM”). Jeho specializací jsou kamenní Pokémoni, takže pokud máš s sebou Bulbasaura (s jeho útokem Vine Whip) nebo Squirtle, bude to pro Tebe chvilková záležitost. Jestliže je ve Tvé kolekci zvířátek Charmander, bude to naopak velmi dlouhý boj. Brockovi Pokémoni jsou Geodude na úrovni 12 a Onix na úrovni 14.

Pokémon Red & BlueJakmile porazíš Brocka, obdržíš jeho kamenný odznak (Boulder Badge). Díky němu budeš moci v budoucnu použít HM “Flash" (HM = Hidden Machine). HM jsou znovupoužitelné tolikrát, kolikrát budeš chtít a jsou ukryty v určitých oblastech. Seznam dostupných HM je k dispozici v závěru tohoto návodu. Mimo HM schopností lze rovněž získat jisté TM schopnosti (Technical Machine). V tomto případě TM 34, která obsahuje útok “Bide". Ale přiřazuj TM schopnosti obezřetně, neboť každou lze přiřadit pouze jednou jednomu z Tvých Pokémonů! Po návštěvě Pokémoního střediska zavítej do obchodu, kde nakup nějaké Potiony a teprve pak se vydej východně od Pewter City po cestě Route 3. Potkáš několik trénerů, takže si s nimi můžeš dosyta zazápasit. Jakmile projdeš přes tuto skupinku lovců, pokračuj dále po cestě, dokud nedojdeš k osamoceně stojícímu Pokémonímu středisku. Zde si Pokémon Red & Blue můžeš vyléčit své unavené Pokémony a od uvnitř pobíhajícího mužíčka získat za 500$ vodního Pokémona - Magikarpa. Napravo od střediska se nachází malý vchod do jeskyně, zvané Mount Moon. Uvnitř lze pochytat pár divokých Pokémonů, potkat nějaké trenéry a také naleznout několik zajímavých předmětů (TM 12 Water Gun, Potion,HP UP, Rare Candy, Escape Rope, TM 01 Mega Punch, 2 × Moon Stone). Hlavním důvodem Tvého snažení zde však bude zisk jedné ze dvou fosílií, hlídaných v samotném nitru jeskyně. Jednou z nich je Dome Fossil a druhou Helix Fossil. V pozdějších fázích hry pak dle výběru (lze si vzít pouze jednu z nich) získáš dalšího Pokémona (Kabuta nebo Omanita).

Pokémon Red & BlueAž sebereš jednu ze dvou zkamenělin, opusť poraženého Rakeťáka a stezkou na severu dojdi k druhému východu z jeskyně. Jakmile se rozloučíš s Mount Moon, vydej se na východ po Route 4. Cestou můžeš v severní části Route 4 sebrat ležící TM 04 Whirlwind. Po chvíli putování dorazíš do městečka s názvem Cerulean City. Leaderem zdejší tělocvičny je Misty, ale Ty před soubojem s ní navštiv nejprve Pokémoní středisko a prozkoumej také nejprve městečko. Jakmile uzdravíš své Pokémony, jdi do obchodu a nakup nějaké zásoby Potionů, protilátek a Pokéballů. Pakliže jsi připraven, v plné zbroji můžeš vyrazit na severovýchodní okraj Cerulean City. Vejdi zde do domu (majitel domu Ti uvnitř rád sdělí specifikace jednotlivých 8 odznaků) a vstup uvnitř domu do dveří na druhé straně. Ocitneš se vzadu na dvorku, na kterém je ukryt vzácný Rare Candy. Po vstupu do oblasti dvorku proveď 1 Pokémon Red & Blue krok na sever a přibližně 5 kroků na východ, stiskni akční tlačítko a objevíš tak Rare Candy. Poté opusť dvorek, vyjdi ven z domu a vydej se do Ceruleanské tělocvičny. Celkem Tě zde čekají tři souboje s vodními Pokémony - Ti jsou specializací zdejších trenérů a taktéž jejich leadera - Misty. Ta má k dispozici při souboji s Tebou Staryu na úrovni 18 a Starmie na úrovni 21. Pokud máš s sebou Bulbasaura, evolvaného již zřejmě v Ivysaura, bude to snadné vítězství. Pokud máš s sebou namísto něj Squirtle, bude to dlouhá bitva. Jestliže máš Charmandera, budeš potřebovat hodně štěstí, neboť pro oheň je největším nepřítelem voda. V tom případě raději vycvič svého ohnivého Pokémona i jeho druhy v okolních travnatých porostech, abys měl trochu větší šanci na úspěch.

Pokémon Red & BluePoté, co Misty porazíš, dostaneš od ní odznak CascadeBadge, jenž Ti umožní jednak ovládat Pokémony do úrovně 30 a také použít v budoucnu HM Cut, kterou se dají odsekávat osamocené stromečky, zamezující přístup po některých stezkách. Jako třešničku na dortu od ní získáš TM 11 Bubblebeam. Tento útok je určen pro některého vodního Pokémona, takže pokud takového ještě nemáš, počkej s vyučováním, dokud takového nechytíš. Po závěrečném rozhovoru s Misty opusť tělocvičnu, běž do Pokémoního střediska ozdravit své Pokémony a poté se vydej do severní části Cerulean City. Najdi v této oblasti most zvaný “Nugget Bridge" a pokus se tudy projít. Gary už na Tebe čeká a přistoupí po několika krocích po mostě. V souboji proti Tobě postaví Pidgeotta, Rattatu, Abru a Pokémona, jehož si vybral v počátku hry. Po jeho porážce pokračuj v cestě dál. Do cesty se Ti postupně postaví Pokémon Red & Blue 5 trénerů, z nichž každý Tě vyzve k souboji. Po pěti vítězných duelech narazíš na člena Týmu rakeťáků, od něhož dostaneš odměnu za nedávnou porážku pětice trénerů - Nugget. Zeptá se, zda nechceš vstoupit do jejich gangu. Odmítni opakovaně na jeho dotazy stiskem tlačítka "B" a on Tě vyzve na souboj. Po souboji se vydej na sever. Ocitneš se na paloučku s Pokéballem. Seber jej a získáš TM 45 Thunder Wave - elektrický útok. Nyní pokračuj na východ po cestě, označené na mapě jako "Route 25". Potuluje se zde mnoho trénerů, se kterými se můžeš utkat. Někteří z nich Tě sami k duelu vyzvou. Lze zde rovněž najít ukrytý Elixer stiskem tlačítka "A" na konci jedné ze slepých uliček. Bojujíce s okolostojícími trenéry pokračuj v cestě stále na východ, dokud nedosáhneš malé přímořské chatrče.

Pokémon Red & BlueUvnitř je pokémaniak Bill, přeměněný na Pokémona. Potřebuje Tvou pomoc. Promluv s ním a na jeho otázku odpověz “Yes”. Pošle Tě zapnout Cell Seperation System pomocí počítače. Poté, co vstoupí do přístroje, přistup k Billovu PC a stiskem akčního tlačítka ("A") aktivuj proces. Po chvíli vyjde Bill z teleportéru jako člověk - ve své původní podobě. Promluv s ním a on Ti za Tvou pomoc daruje lodní lístek - S.S. TICKET. Bez něj bys nemohl vstoupit na proslavenou výletní loď S.S. Anne. Jakmile lístek obdržíš, opusť stavení, vzápětí se vrať zpátky do chatrče a zapni znovu Billův počítač. Nyní postupně ulož do svého Pokédexu informace o čtveřici jeho oblíbených Pokémonů, kterou tvoří Eevee, Flareon, Jolteon a Vaporeon. Po získání těchto informací opusť Billův domek a vrať se přes lesík s trenéry a most Nugget Bridge zpátky do Cerulean City. Jakmile dorazíš do Cerulean City, můžeš navštívit Pokémon Red & Blue Pokémoní středisko a obchod. Potom jdi do domu severně od tělocvičny, u něhož postává strážný. Vstup dovnitř a od majitele domku se dozvíš, že Rakeťáci ukradli TM 28 Dig. Projdi dírou ve zdi dozadu na dvorek a objevíš tam zevlujícího Rakeťáka. V souboji, který s ním svedeš, proti Tobě nasadí Machopa a Drowzee. Po jeho porážce získáš TM 28 Dig, kterou ten syčák před chvílí ukradl. Po tomto incidentu opusť dvorek na jeho východním konci průchodem mezi domy a okolo plotu z dřevěných kůlů se vydej dál cestou (Route 5) na jih. Pokud bys přeskákal přes obrubníky vedle této stezky, dostal by ses k domu, ve kterém žije šlechtitel, který může za malý poplatek převzít některého Tvého Pokémona a během Tvé nepřítomnosti zvýšit jeho úroveň. Nečekej však zázraky - daleko rychleji se zvýší úroveň Pokémonů v boji.

Pokémon Red & BlueNa jižním konci "Route 5", několik metrů jihovýchodně od šlechtitelova stavení, stojí domek, označený cedulí s nápisem "Undergroundpath Cerulean City - Vermilion City". Jedná se o podzemní tunel, spojující uvedená dvě města. Vejdi dovnitř a sestup dolů po schodišti. Na druhé straně tunelu vylez po schodech nahoru a opusť následně tento druhý dům. Objevíš se na cestě "Route 6", vedoucí mezi travnatými pláněmi s trenéry do městečka Vermilion City. Vydej se tímto směrem. Poručík Surge je leaderem zdejší tělocvičny a jeho specialitou jsou električtí Pokémoni. Dříve, než se vydáš s ním zápasit, zajdi do domku hned nad tělocvičnou. Uvnitř si promluv s mužem sedícím na gauči vzadu v místnosti a vyslechni jeho projev. Následně od něj, za Tvou ochotu jemu naslouchat, obdržíš kupón na kolo (Bike Voucher). Za tento kupón dostaneš v Cerulean City v krámu s bicykly své kolo, aniž bys za Pokémon Red & Blue něj musel zaplatit nehorázný milión. Nyní běž na výletní loď S.S. Anne. Nejprve však navštiv Pokémoní středisko a uzdrav své Pokémony. Poté zajdi do sousedního domu vlevo od střediska a rybář, zde přebývající, Ti dá starou udici (Old Rod), s pomocí které můžeš chytat vodní Pokémony. V sousedním domečku pak můžeš vyměnit Spearowa za Farfetch´da. Nyní se vydej do obchodu a nakup tam nějaké zboží. Super Potiony, které zde můžeš koupit, dokáží obnovit 50 HP vybraného Pokémona, což rozhodně stojí za nějaký ten utracený peníz. Zajisté Ti přijdou vhod i některé léčivé lektvary. Jakmile ztišíš svou nákupní horečku, vydej se z obchodu kousek vpravo, kde se táhne směrem na jih přístavní molo. Pakliže dojdeš až na jeho konec, uvidíš zde kotvit výletní loď S.S. Anne.

Pokémon Red & BluePoté, co Ti “průvodčí” cvakne lodní lístek (S.S.Ticket), vstup na palubu a poohlédni se po okolí po několika cenných předmětech. Ve 4. kóji nalevo od vchodu na loď můžeš v místnosti s cestujícími sebrat po vítězném zápase TM 08 Body Slam. V ostatních kajutách na poschodí si potrénuj bojem s některými pasažéry své Pokémony a poté se vydej uličkou nalevo od vchodu až na konec. Tudy lze vstoupit do kuchyně, v níž se kromě kuchtíků nachází i Greatball - v jednom ze tří košů. Opusť kuchyň a vydej se na opačnou stranu paluby. Sejdi po schodišti, které zde uvidíš a vstup postupně do všech 5 místností, jež se zde nacházejí. Hned v první si lze vyzvednout Max Potion. V těch dalších čeká jednak pár bojechtivých námořníků a rovněž v nich lze nalézt Ether a TM 44 Rest. Jelikož zanedlouho dojde k získání HM 01 Cut, která je ukryta na palubě této lodi a díky níž se vůbec lze dostat k Pokémon Red & Blue leaderovi Vermilionské tělocvičny, dříve, než ji získáš, zazápas si určitě se všemi trenéry na palubě (pokud jsi tak neučinil), neboť poté již nebudeš mít možnost - S.S. Anne odpluje. Nyní jdi od vchodu na loď doleva, dokud v rohu paluby neuvidíš schodiště. Sejdi po něm a běž chodbou směrem na jih. Sestup po dalším schodišti, na které natrefíš a vydej se uličkou až na konec, kudy vstup na vnější palubu. Zde můžeš procvičit své Pokémony v boji se dvěma ochotnými námořníky, načež se vydej zpět uličkou ke schodišti, kterým jsi do této úrovně sestoupil. Jakmile zdoláš schodiště, pokračuj v cestě na východ (vpravo), dokud nezahlédneš další schůdky. Dříve než k nim dorazíš, navštiv nedaleké lodní kajuty. Obyvatel 1. kóje Ti ukáže spícího Snorlaxe, čímž obohatí Tvůj Pokédex o nové údaje. Ve 2. kabině si vybojuj Max Ether a ve čtvrté Rare Candy. Nyní jdi dál uličkou. Na jejím konci Tě vyzve k zápasu Gary. Postaví proti Tobě Pidgeotta, Ratticatu, Kadabru a Pokémona, jehož získal na počátku hry, evolvovaného do 2. fáze.

Pokémon Red & BluePoté, co jej porazíš, jdi kousek na sever k dalšímu schodišti a sestup po něm do místnosti, kde si všimni muže stojícího u koše na odpadky. Není to nikdo jiný, než kapitán S.S. Anne. Promluv na něj a na konci rozhovoru od něj obdržíš HM 01 Cut. Nauč tuto techniku některého ze svých Pokemonů, ale pokud možno, ne toho nejlepšího. Nyní můžeš s klidným svědomím opustit palubu. S.S. Anne odpluje a Ty se vrať do Vermilionského střediska, kde uzdrav své Pokémony. Poté se vydej do tělocvičny za poručíkem Surgem. Aby ses dostal k budově, musíš použít techniku Cut na odstranění stromku překážejícího v cestě. Když vstoupíš do tělocvičny, uvidíš tři řady odpadkových košů. Stiskni akční tlačítko postupně před každým z nich, dokud se neobjeví hláška “Hey! There's a switch under the trash! Turn it on! The 1st electric lock opened!”. Tímto jsi objevil a zapnul první elektrický bezpečnostní Pokémon Red & Blue zámek na cestě k leaderovi. Druhý bude pravděpodobně v dalším koši napravo od tohoto. Po aktivaci druhého spínače se otevřou dvoukřídlé bezpečnostní dveře a můžeš projít dál do místnosti s poručíkem Surgem. V boji proti Tobe nasadí elektrické Pokémony, a to Voltorba na úrovni 21, Pikachua na úrovni 18 a Raichua na úrovni 24. Poté, co Surge porazíš, obdržíš od něj odznak ThunderBadge, který Ti dovolí používat techniku HM Fly. Rovněž obdržíš silnou TM 24 Thunderbolt. Nauč ji nějakého elektrického Pokémona a pokud žádného zatím nemáš, počkej s výukou, až takového získáš. Nyní navštiv Pokémoní středisko a po uzdravení Pokémonů se vydej východně od Vermilion City (Route 11). Po chvilce dojdeš k jeskyni Diglett's Cave.

Pokémon Red & BlueVejdi dovnitř a slez po žebříku dolů. V jeskyni se můžeš setkat s divokými Pokémony Diglettem (na úrovni 15 - 22) a jeho evolvovanou formou - Dugtriem (na úrovni 29 - 31). Pokud budeš chtít, můžeš některého chytit anebo jej můžeš “pouze” porazit, čímž získáš slušný počet zkušenostních bodů pro svého Pokémona. Postupuj cestou jeskyní, dokud neuvidíš další žebřík. Vylez po něm nahoru a poté, co opustíš jeskyni Diglettů, se vydej cestou na jih. V domku, ke kterému dojdeš, můžeš vyměnit Pokémony - Abru za Mr. Mima (ve verzi Yellow musíš místo Abry darovat Clefairy). Před domem odstraň z cesty stromek (použitím techniky CUT) a pokračuj zpřístupněnou stezkou dál na jih. Po chvíli dorazíš k velké budově. Vejdi do ní a uvnitř si promluv s mužem s brýlemi - asistentem profesora Oaka. Jestliže již máš ve své sbírce alespoň 10 různých pokémonů (chycených i evolvovaných), obdržíš od něj HM 05, obsahující techniku “Flash". Velmi brzo tuto schopnost budeš potřebovat.

Kdy to však bude, to se dozvíte až ve druhé části tohoto návodu

Autor:


Nejčtenější

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

Další z rubriky

Diablo 3 vyjde letos na Switch, stát bude 59,99 dolaru

Diablo 3

Akční hra na hrdiny Diablo 3 se podívá šest let po svém debutu na PC také na hybridní konzoli Switch.

The Quiet Man by chtěl oživit žánr hraných interaktivních filmů

The Quiet Man

Vývojáři chystané hry The Quiet Man slibují filmovou akci s pohlcujícím příběhem, skvělými hereckými výkony a...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...Najdete na iDNES.cz