Pokémon Red & Blue (Yellow) - návod 2/3

  12:00aktualizováno  16. července 9:59
První část návodu na populární hru Pokémon jste již zvládli absorbovat a tak nezbývá, než urychleně navázat přetrženou nit a pokračovat v popisu věcí příštích. Temná jeskyně, věž duchů, herna s automaty i první Pokémon z legendární ptačí trojky - to vše a ještě více na Vás čeká. Stačí jen začít číst.

V první části návodu jsme se rozloučili s Ashem pár okamžiků poté, co obdržel od asistenta profesora Oaka HM 05 Flash. Nyní se pojďme podívat, co dalšího na našeho hrdinu čeká.

Pokémon Red & BluePo získání HM 05 vyraž zpět do Vermilion City. Vydej se na sever cestou k jeskyni Diglettů, přičemž budeš muset znovu použít CUT na strom, překážející Ti v cestě. Proběhni jeskyní zpět do Vermilion City a přemísti se na sever města, odkud projdi podzemní chodbou (Underground Path) zpátky k Cerulean City. Jakmile vyjdeš z podzemí na sluneční světlo, pokračuj cestičkou na sever k Cerulean City, kde v případě potřeby navštiv obchod či Pokémoní středisko. Poté se vydej do východní části města, kde po cestě vpravo od tělocvičny (Route 9) přijdeš ke stromku, který blokuje další možné putování. Setni jej a pokračuj dále. Po chvilce narazíš na trenérku. Poté, co ji porazíš, přeskoč přes obrubníky na jihu a jakmile sebereš pohozenou TM 30 Teleport, vyraž opět na východ (vpravo). Pokračuj tímto směrem a sveď spoustu soubojů s po okolí roztroušenými trenéry, dokud nenarazíš na říčku, Pokémon Red & Blue blokující cestu dál. Kousek na jih se nachází Pokémoní středisko, kde můžeš ozdravit své Pokémony a poté směle vyraž do podzemí dírou ve skále nalevo od střediska, před níž je nápis Rock Tunnel. Samozřejmě - nezapomeň předtím některého z Pokémonů naučit techniku Flash použitím HM 05. Jakmile naplníš tuto podmínku, můžeš vstoupit do jeskyně. V jeskyni je šílená tma, takže jedinou možností pro další zdárný postup je právě použití dříve zmíněné techniky Flash, díky které se jeskyní rozprostře tolik žádané světlo. Osvětlenou jeskyní se vydej na jihovýchod a sveď souboj s opodál stojícím trenérem. Po jeho porážce pokračuj v cestě tunelem, dokud nenarazíš na žebřík. Slez po něm dolů a postupuj na jihozápad k dalšímu trenérovi. Po souboji s ním se vydej okolo něj dál na západ.

Pokémon Red & BlueUvidíš cestu vedoucí na sever, kterou stráží trenérka. Jdi po ní a podstup souboje s dalšími trenéry. Poté, co porazíš všechny trenéry na této cestě, slez po žebříku na jejím konci do další úrovně podzemí. Jihovýchodně od tebe postává trenér. Projdi před ním a zazápas si. Pokračuj v soubojích s jeho ostatními soukmenovci v oblasti a poté slez po druhém žebříku na jihovýchodě území. Poté, co slezeš po žebříku, vydej se přímo na západ a postupuj cestou mezi skalními stěnami přímo okolo trenérky. Po souboji s ní pokračuj severovýchodně k dalším dvěma trenérům. Po vítězných zápasech dojdi k žebříku na severu, po kterém slez ještě hlouběji do podzemí. Nyní jdi stále dál cestou, klikatící se směrem na západ a bojujíce s trenéry dojdi až na její konec, kde se nachází žebřík, který Tě vyvede z podzemí. Jakmile vyjdeš na sluneční světlo, změř síly s mladou trenérkou postávající před jeskyní, pak udělej pár Pokémon Red & Bluekroků na východ a dříve, než se vydáš cestričkou dolů, přejdi za stromek, postávající osamoceně po levé straně stezky, otoč se čelem k němu a stiskni akční tlačítko ("A"). Objevíš Max Ether, který Ti jistě později přijde vhod. Pak se vydej cestou na jih, dokud nevstoupíš do městečka Lavender Town. Projdi okolo vysokého domu před Tebou a navštiv nalevo od něj ležící Pokémoní středisko. Trocha léčby Tvým Pokémonům po těch mnoha soubojích zcela jistě přijde vhod. V jihovýchodní části městečka můžeš také zavítat do obchodu, kde nakoupíš potřebné předměty na léčení, novinkové Revive pro oživení Pokémonů a taky pár vylepšených Pokéballů, zvaných Greatbally. Pokud jsi nechtěně pojmenoval špatným jménem některého ze svých Pokémonů, v prvním domku nalevo od střediska žije člověk, který Ti může pomoci. Umí totiž přejmenovat kteréhokoliv ze Tvých Pokémoních přátel.

Pokémon Red & BlueJestliže máš vše potřebné v městečku vyřízeno, vydej se na západ od města a po cestě, jež zde leží, dojdi okolo mnoha bojechtivých trenérů až ke křižovatce, od níž se kousek na sever nachází malý domek. V něm nalezneš vchod do podzemního tunelu, který vede do Celadon City. Vstup tedy do něj a po schodišti sejdi do podzemí. Na opačném konci podzemní cesty vyjdi po dalším schodišti nahoru, opusť dům, ve kterém jsi se ocitl a od něj pokračuj severní stezkou, točící se na západ, do Celadon City. V Celadon City ozdrav v blízko ležícím Pokémoním středisku své Pokémony a neopomeň také stavit se v Celadonském obchodě, který vlastně není ani tak obyčejným obchůdkem jako spíše obchodním domem, v jehož jednotlivých poschodích lze zakoupit opravdu mnoho užitečných věcí. Ve 3. poschodí můžeš dostat od prodavače zadarmo TM 18 Counter. V 6. poschodí kup z automatu nápoj Fresh Pokémon Red & BlueWater a dej ho v blízkosti Tebe pobíhající holčičce. Na oplátku od ní dostaneš TM 13 Ice Beam. Stejným způsobem uhas její žízeň dalšími dvěma nápoji (Soda Pop, Lemonade) a obdržíš ještě TM 48 Rock Slide a TM 49 Tri Attack. Opusť obchodní dům a vydej se na západ od města, kde pokračuj přímou cestou dál. Po chvíli zaregistruj na pravé straně cesty stromek a setni jej. Vklouzni tudy na další stezku a dej se po ní na západ. Projdi velkým domem, na nějž narazíš a na jeho druhé straně běž do malého domku přímo před Tebou. Uvnitř promluv s malou dívenkou a dostaneš od ní HM 02 obsahující techniku “Fly". Nauč ji některého z létajících Pokémonů a budeš moci přeletět do některého z měst, které jsi už navštívil. Pokud nemáš kolo, nebude na škodu si pro jedno zaletět do Cerulean City. Dostaneš ho výměnou za Bike Voucher v domku jihozápadně od Ceruleanského Pokémoního střediska.

Pokémon Red & BlueJakmile zařídíš vše potřebné, vrať se do Celadon City, kde se vydej do jihozápadní části města. Tam nalezneš místní tělocvičnu, kde můžeš podstoupit souboj s tamějším leaderem - Erikou. Aby ses k tělocvičně dostal, je nutné setnout stromek, blokující cestu. Jakmile dorazíš k tělocvičně, vstup a probojuj se skrze několik trenérek k dalšímu stromku, za nímž Tě očekává skupinka fanynek. Poté, co stromek setneš, zabojuj si se třemi bojechtivými slečnami a vyzvi k závěrečnému souboji i Eriku. Nasadí proti Tobě Victreebela na úrovni 29, Tangelu na úrovni 24 a Vileplume na úrovni 29. Po porážce Eriky od ní dostaneš RainbowBadge, umožňující v budoucnu použít techniku HM 04 Strength taktéž umožňující Ti ovládat Pokémony do úrovně 50. Zároveň jako bonus dostaneš TM 21 Mega Drain, což je vylepšená verze Absorbu - útoku, při němž se obnoví částečně zdraví Pokémona, který Pokémon Red & Blueútok použil. Opusť tělocvičnu a navštiv Pokémoní středisko. Po uzdravení Pokémonů se vydej od střediska na jih, vstup do uličky a následně zahni za rohem domku doprava (na západ). Hned vedle tohoto domku stojí větší dům (Rocket Game Corner). Vejdi do něj a přejdi na druhou stranu místnosti. Promluv s postavou stojící čelem k plakátu na stěně - je to člen týmu Rakeťáků a střeží zde onen plakát. Vyzvi jej k souboji a poraž jej. Přejdi ke zpřístupněnému plakátu a stiskem akčního tlačítka (A) způsobíš objevení a následné sepnutí tajného spínače. Po jeho aktivaci jdi směrem, jímž zmizel Rakeťák a vzadu nalevo ve stěně objevíš schodiště. Vyjdi po něm nahoru a ocitneš se v 1. podzemním podlaží doupěte Rakeťáků (Team Rocket Game Corner Base).

Pokémon Red & BlueVydej se na západ a po porážce Rakeťáka v levé horní části lokace seber v místnůstce pod ním Escape Rope. Přejdi na opačnou stranu oblasti (vpravo) a můžeš svést souboj s dalším Rakeťákem, jenž hlídá vchod do místnosti. Jelikož však v místnůstce není nic k nalezení, vydej se hned poté směrem ke schodišti, po kterém jsi přišel a sestup po sousedním schodišti do 2. podzemního podlaží. Postupuj uličkou na západ a po zápase s Rakeťákem protancuj oblastí s podivnými mechanickými pásy, které Tě budou nutit jít ve směru šipek na podlaze. Pokud zdárně vyřešíš tenhle zajímavý rébus, můžeš zde posbírat pohozený Nugget, Moon Stone, TM 07 Horn Drill a Super Potion. Po sesbírání všeho se vrať k poslednímu poraženému Rakeťákovi a po schodišti nahoře za ním sejdi do 3. podzemního podlaží. Jakmile sejdeš po schodech, poraž několik kroků na jih postávajícího člena Pokémon Red & Bluegangu a v hale za ním seber povalující se TM 10 Double Edge. Vrať se ke schodišti a odtud směřuj na západ - k dalším běžícím pásům. Pokud znovu vše zvládneš na výbornou, obohatíš svůj inventář o Rare Candy. Dotancuj až do levé spodní části této puzzle-lokace a poraž v postupu bránícího Ti Rakeťáka. Po vítězném duelu projdi uličkou k dalšímu schodišti, po kterém sestup o další poschodí níže, do 4. podzemního podlaží. Zde se vydej nahoru a doleva do místnosti, ve které najdeš ležící na zemi TM 02 Razor Wind. Přistup k opodál - v této místnosti - stojícímu Rakeťákovi a promluv s ním. Zmíní se o nefunkčnosti výtahu a klíčku od něj (“The elevator doesn't work? Who has the lift key?"). Zabojuj s ním a po vítězné bitvě na něj promluv ještě jednou. Upustí klíč na zem, takže jej seber a běž cestou dolů od schodiště, kterým jsi přišel. Na konci uličky seber na jednom ze stolů ležící HP UP.

Pokémon Red & BlueVrať se o 2 patra nahoru (do 2. podzemního podlaží) a proder se přes dopravníky s šipkami do pravé spodní části puzzle-oblasti. Nalezneš zde schodiště a výtah. Vyjdi nejprve po schodišti a jdi doleva do místnosti s dlouhými stoly, kde sveď souboje se dvěma Rakeťáky. Po jejich porážce seber v horním levém rohu místnosti ležící Hyper Potion a vrať se k výtahu. Vstup do něj a vyjeď do poschodí B1F. Poraž před výtahem postávajícího Rakeťáka. Zpřístupní se cesta nahoru, ale Ty se vrať do výtahu a sjeď do poschodí B4F. Vyjdi z výtahu a všimni si vepředu postávající dvojice strážců. Ti přijdou na řadu později. Nejprve se vydej vlevo od výtahu a vzadu v místnosti seber ze stolu IRON. Nyní se vrať k dvojici Rakeťáků a promluv postupně na oba dva, přičemž po každém rozhovoru bude následovat souboj z každým z nich. Po těchto dvou vítězných zápasech se otevřou dveře do místnosti, kterou strážci hlídali. Pokémon Red & BlueNyní máš volnou cestu k šéfovi Giovannimu (pouze verze Red & Blue, v Yellow verzi je nutné zvládnout navíc souboj s televizní dvojkou Rakeťáků). Poraž jej a po jeho záhadném zmizení seber objevivší se odměnu - Silph Scope, umožňující Ti uvidět Duchy ve věži zvané Pokémon Tower. Vyjeď výtahem do poschodí B1F, vyjdi po schodišti ven ze základny a následně opusť i hernu. Pokud bys chtěl nového Pokémona, musíš uličkou za zdejším Pokémoním střediskem dojít na západ, kde vstoupíš zadním vchodem do budovy s označením "Celadon Mansion". Uvnitř absolvuj výstup po několika schodištích až na střechu, kde v přístřešku nalezneš na stole Eevee. Vstoupíš-li do této stavby předním vchodem, do přístřešku s Eevee se nedostaneš, zato si však můžeš povykládat ve 3. patře s vývojáři Game Freak. Designér Tě také upozorní, abys ho po pochytání všech dostupných Pokémonů navštívil.

Pokémon Red & BlueBudeš-li chtít získat pár mincí v herně Rocket Game Corner, musíš navštívit 2. stavení zleva, ležící v řadě domků pod hernou. Od mužíčka, sedícího v levém zadním rohu, obdržíš Coin Case - schránku na mince. Teď se můžeš vydat do herny, vyměnit část financí za mince a tyto rozmnožit hrou na slotových automatech. Za získané mince pak lze v sousedním domě obdržet výměnou nové Pokémony anebo nějaké to TM. Pokud bys měl pochytáno alespoň 30 různých Pokémonů, zaleť si do Vermilion City a odtud se přemísti na východní okraj Route 11, kde v 1. patře domku nalezneš asistenta profesora Oaka, který Ti za Tvůj lapačský výkon daruje hledač předmětů - Item Finder. S tímto nástrojem pak lze v Rakeťácké herně nasbírat až 250 zakutálených mincí (50 dostaneš od gamblerů). Pochopitelně, že Item Finder neslouží jen k hledání mincí, ale i k odhalování ukrytých předmětů, a proto se Ti Pokémon Red & Bluebude hodit po celý zbytek hry. V blízkosti asistenta můžeš s pobíhajícím hošíkem vyměnit Nidorinu za Nidorina. Jestliže ukojíš své hráčské choutky v Celadonské herně, vydej se do věže Pokémon Tower. Ta leží u městečka Lavender Town. Přeleť tedy do Lavender Townu. Přistaneš u zdejšího Pokémoního střediska. Uzdrav své Pokémony a vykroč přímo do Pokémon Toweru, který leží na východ (vpravo) od střediska. V Pokémon Toweru můžeš narazit na divoké Pokémony Gastlyho, Hauntera nebo Cuboneho. Projdi 1. místností a v její východní části vystup po schodišti do dalšího patra. Zde svedeš souboj s Garym, který postává kousek opodál. Po jeho porážce pokračuj v cestě na opačnou stranu haly, kde se nachází schodiště, u něhož stojí bílá postava. Sejdi po schodech a vydej na sever, kde po souboji s trenérem - Channelerem - seber ze země povalující se Escape Rope.

Pokémon Red & BluePoprocházej se okolo a zabojuj s postávajícími Channelery. Následně vystup po schodišti do dalšího podlaží. V místnosti, v níž se objevíš, poraž nejblíže stojícího Channelera a za ním seber ležící ELIXER a kousek dále AWAKENING. Na jihu se povaluje HP UP, takže zvedni i ji. Poraž další 2 Channelery v místnosti a použij schodiště na opačné straně, než kudy jsi sem přišel. V místnosti, kde nyní vstoupíš, se kromě Channelerů a divokých Pokémonů nachází uprostřed místo ve tvaru čtverce, jež je zónou pro uzdravení a pokud na něj vstoupíš, všichni Tví Pokémoni se zcela uzdraví. V jihozápadní části této lokace se povaluje NUGGET. Nenech ho ležet a zvedni jej. Pak postupuj - jak jinak - k dalšímu schodišti na východě. V této místnosti Tě také čeká několik soubojů s Channelery. Krom toho můžeš najít X-ACURACY a RARE CANDY. Pak už stačí jen jít ke schodišti na jihozápadě, kde Tě napadne Pokémon Red & Blueneviditelný duch - Ghost. Jeho skutečnou totožnost poznáš vzápětí. Je to duch Marowaka, kterého zabili Rakeťáci. Škoda, že jej nelze chytit. Poraž jej tedy a poté vstup na schodiště. V posledním patře věže Tě čekají postupně souboje se třemi Rakeťáky (pouze ve verzi Red & Blue, v Yellow verzi TV-duo Rakeťáků). Jakmile je porazíš, jeden po druhém odejdou a Ty přistup k postaršímu muži stojícímu na konci uličky, který zde byl držen v zajetí. Promluv s ním. Jmenuje se Mr. Fuji a vezme Tě do svého domu (Pokémon House) v sousedství Pokémon Toweru, v Lavender Townu. Jakmile se ocitneš v tomto domě, přejdi na druhou stranu místnosti a promluv s Mr. Fujim. Dá Ti Poké Flute - flétnu, se kterou můžeš probudit kteréhokoliv svého Pokémona během boje a se kterou rovněž budeš moci o něco později probudit jednoho tvrdě spícího Snorlaxe.

Pokémon Red & BlueOpusť dům a vyjdi z Lavender Townu cestou na jihu. Běž po této stezce jež je lemována vodou stále na jih, dokud nedojdeš k velké budově. Vejdi do ní a vstup na schodiště, nacházející se napravo. Jakmile vyjdeš po schodech, všimni si pobíhající holčičky. Pokud s ní promluvíš, dostaneš od ní TM 39 Swift. Vrať se po schodišti do přízemí budovy a dveřmi na jihu ji opusť. Nyní běž cestou dál přes několik bojechtivých trenérů - rybářů, dokud nenarazíš na spícího Pokémona, jenž Ti brání v dalším cestování. Zahraj na flétnu (Poké Flute), čímž probudíš ospalého Snorlaxe. Chyť ho do Greatballu a pokračuj zpřístupněnou cestou na jih. Po chvíli narazíš na Rockera postávajícího poblíž rybářského domku. Poraž jej a vstup do stavení. Od rybáře sedícího uvnitř dostaneš po krátkém rozhovoru udici - Super Rod. S ní můžeš chytat vodní Pokémony, samozřejmě, že pokud zaberou, je také nutné je pokořit v boji. Pak už Pokémon Red & Bluezáleží na Tobě, zda je zcela porazíš a nebo chytíš do Pokéballu. Po rybaření se vydej dále na jih, kde Tě čeká několik soubojůchtivých trenérů. Pošpásuj s nimi a cestou si všimni na východní straně stojícího stromku, který brání vstupu na malý palouček, kde postává trenér - rybář v blízkosti nějakého předmětu. Technikou Cut setni stromek a po zápase s trenérem zvedni ležící IRON. Setni stromek, který během zápasu znovu vyrostl a vydej se stezkou dál na jih. Po chvíli zaregistruj opět na východě stojící stromeček a setni jej. V poli za ním můžeš nachytat nějaké silnější “Grass” Pokémony. Po lovu pokračuj v putování opět na jih, pozápas si se zdejšími trenéry a pokračuj stezkou, jež se točí na západ.

Pokémon Red & BlueI v této oblasti, připomínající bludiště, nalezneš spoustu trenérů pro případné souboje. V jižní části tohoto labyrintu stojí cedulka s trenérským tipem: "Look to the left of that post". Uposlechni tuhle radu, vydej se doleva (na západ) a uličkou, na níž Tě nejdříve čeká boj s trenérem, dojdi až na konec, kde seber ukrytou PP UP. Na východní straně bludiště si můžeš po odetnutí překážejícího stromku zalovit travnaté Pokémony ve vysoké trávě. Pak se propleť uličkami bludiště do jeho jihozápadní části, kde sveď souboj se dvěma trenéry, stojícími poblíž cedulky s označením "ROUTE 14 West to Fuchsia City". Vydej se odtud následně cestou na jih, dokud nebudeš moci odbočit na západ. Cestou sveď souboj se dvěma trenéry - motorkáři. Jakmile budeš moci zahnout na západ, učiň to a poté se můžeš vydat na sever odtud a porazit dalších pár motorkářů. Pak lze odetnout další stromek na severu a na Pokémon Red & Bluelouce za ním ve vysoké trávě nachytat nějaké divoké Pokémony (Venonat, Odish, Ditto). Jakkoliv se rozhodneš, vrať se poté na jih a pakliže dojdeš k jezeru, zazápas si s u obrubníku stojícím trenérem ptačích Pokémonů a odboč původním směrem - na západ (Route 15). Jdi stále vlevo a bojujíce občas s okolo postávajícími trenéry pokračuj tímto směrem. Pakliže dojdeš k budově, projdi jí a na druhé straně se ocitneš ve městě Fuchsia City (pokud máš nachytáno alespoň 50 různých druhů Pokémonů, vyjdi v této budově po schodišti do druhého poschodí a Oakův asistent Ti po rozhovoru daruje Exp.All, která zvýší - pokud ji máš v inventáři - automaticky během boje zkušenosti všech Pokémonů, kteří jsou s Tebou, ať bojuje v tu danou chvíli kterýkoliv z nich - nejen toho bojujícího).

Pokémon Red & BlueLeaderem Fuchsijské tělocičny je Koga a jeho specializací jsou jedovatí Pokémoni, jejichž divoké představitele můžeš nachytat v lokaci Safari Zone, kde se ve vysoké trávě spousta z nich skrývá. Nech si to však na později. Uzdrav Pokémony v Pokémoním středisku a běž do tělocvičny bojovat s Kogou. Jakmile vejdeš do střediska, zjistíš, že Koga je chráněn téměř neviditelnou stěnou a k němu se lze dostat pouze skrze uličky chráněné jeho žáky. Poté, co se vypořádáš s partou jeho přívrženců, čeká Tě závěrečný boj s Kogou, který proti Tobě nasadí 2 Koffingy, Muka a Weezinga. Psychičtí a zemští Pokémoni si s touto sestavou poradí nejlépe. Jakmile vyhraješ, obdržíš TM 06 Toxic a odznak SoulBadge, který Ti umožní v budoucnu používat HM 03 Surf. HM Surf se nachází v oblasti Safari Zone (taková Pokémoní ZOO) a abys jí získal, musíš nalézt v Safari Zone skrytý dům, ve kterém Pokémon Red & Bluedostaneš od jeho majitele tuto cennou HM. V blízkosti tohoto domu také nalezneš Zlaté zuby (Gold Teeth), které je nutné donést Wardenovi, bydlícímu v domku u Pokémoního střediska. To vše bude chvilku trvat, protože kromě těchto předmětů zde můžeš pochytat spoustu divokých Pokémonů a také najít Carbos, TM 37 Egg Bomb, 2 Max Potiony, Full Restore, TM 40 Skull Bash, Protein, Max Revive a TM 32 Double Team. Jakmile budeš mít vše sesbíráno, opusť Safari Zone a jdi do jihovýchodní části města. Napravo od Pokémoního střediska leží dvojdomek, v jehož pravé části můžeš od rybářova bratra dostat udici - GOOD ROD. V levé části čeká Warden na ztracené Zlaté zuby, takže mu je dej a za odměnu obdržíš HM 04 Strenght. Nauč tuto techniku některého z Pokémonů a pomocí této schopnosti odval kámen v pravé části místnosti, za nímž nalezneš ukrytou Rare Candy.

Pokémon Red & BlueTeď, když už máš schopnost Surf, přeleť do Cerulean City a přes otvor v zadní zdi domu za místní tělocvičnou, stráženého četníkem, se vydej po odseknutí stromku na Route 9 do oblasti “Route 10”, kde vodním kanálem dosurfuj až na jeho konec - do Power Plantu (elektrárny). Jakmile před elektrárnou vystoupíš na břeh, poraž poblíž stojícího trenéra a následně vstup do objektu. Jdi uličkou na sever a poté, co vstoupíš do další místnosti, seber napravo pohozený Carbos. Pokračuj dále jednosměrnou uličkou a po několika zatáčkách si všimni po pravé ruce za rohem schovaného předmětu. Pokud jej budeš chtít sebrat, zjistíš, že to není žádný předmět, ale Pokéball připomínající Voltorb. Poraž jej a pokračuj v průzkumu oblasti. Čeká Tě spousta soubojů s divokými Pokémony, jako jsou Magneton, Magnemite, Voltorb, Electabuzz a koneckonců i miláček Pikachu. Za odměnu však získáš nejen zkušenostní Pokémon Red & Bluebody z bojů, ale i několik zajímavých předmětů, jež jsou roztroušeny po okolí a někdy dokonce ani nejdou vidět - TM 33 Reflect, TM 25 Thunder, HP UP, Rare Candy, PP UP a Max Elixer. Ty všechny jsou jako obvykle většinou ukryty ve schránkách, podobných Pokéballům. Díky této podobnosti budeš občas překvapen tím, že namísto předmětu Tě po “zvednutí” této schránky napadne Voltorb (později i Electrode), který - jak již bylo zmíněno - rovněž vypadá jako Pokéball. Určitě vzrušujícím zážitkem pak bude pro Tebe objevení Zapdose v jedné z nejzašších místností elektrárny. Abys jej chytil, doporučuji použít uspání s následným snížením úrovně HP na minimum. Několik Ultraballů, hozených na spícího Zapdose, by mělo stačit k jeho polapení. Pochopitelně, že před soubojem bude lepší uložení pozice, neboť vývoj zápasu není vždy ten nejpříznivější.

Jak bude tento vzácný Pokémon užitečným, zejména v posledních fázích hry, to se můžete dočíst ve třetí části tohoto návodu.

Autor:
 
Témata: Herny, Zoo

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

Komentář: Epic Store nic neumí a hráči ho nesnášejí, ale díky za něj

Epic Games Store

Nedávno oznámená exkluzivní spolupráce mezi novým digitálním obchodem Epic Store a vývojáři očekávané hry Metro: Exodus...

Další z rubriky

Unikátní exkluzivita Dreams promění hráče ve vývojáře

Dreams

Dlouho vyvíjený exkluzivní titul Dreams dá majitelům PlayStation 4 dosud nevídané možnosti. Nesmírně ambiciózní projekt...

VIDEO: Vzpomínka na svatbu v zombie akci Days Gone

Days Gone

Po parádních obrázcích z očekávané exkluzivity Days Gone, která vyjde v dubnu na PlayStation 4, přichází stylové video....

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Najdete na iDNES.cz